Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan eladásából származó jövedelmem, adózás utáni megmaradt részét köteles vagyok ingatlanba fektetni vagy szabadon felhasználhatom? fórum

Ingatlan eladásából származó jövedelmem, adózás utáni megmaradt részét köteles vagyok ingatlanba fektetni vagy szabadon felhasználhatom? (tudásbázis kérdés)


2019. aug. 28. 11:33

De ingyenesen hívható nav információs telefon-szolgálata. Név nélkül, a konkrét esemény elmondása mellett megkapod a választ.


[link]

9. sanyinak (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2019. aug. 27. 20:37

Bizony, ha egyszer ingatlant vettél, akkor abból soha többé az életben nem veheted ki a pénzedet! 😝


Ezt most komolyan kérdezted?!

8. birebora (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2019. aug. 26. 19:33
Dehogy vagy köteles, leadózta, azt csinálsz a pénzzel után amit akarsz.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2019. aug. 26. 18:50
Nem vagy köteles.
2019. aug. 26. 18:46

Ez ügyben és más ügyekben is jó tudni, hogy van ingyenes jogi tanácsadás, akár telefonon is:

[link]

2019. aug. 26. 10:34
Nem vagy köteles.
2019. aug. 26. 10:33
Köszönöm a válaszokat és a jótanácsot. Igen,ingatlanba lesz a nagy része fektetve,csak nem az idén. ☺
2019. aug. 26. 10:19

Nem vagy köteles.

De én azért meggondolnám erősen. Valószínű, hogy nem 2 fillér marad, és leginkább ingatlanba fektetve őrzi meg vásárló értékét.

Ha bankba beteszed, alig kapsz érte valami kamatot, ha szalmazsákba teszed, megrágják az egerek... :))

2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2019. aug. 26. 10:11
Nem vagy köteles, azt csinálsz vele, amit akarsz.
2019. aug. 26. 10:03

Sziasztok! Keresgélek neten ingatlaneladással kapcsolatban,de nem találok választ a kérdésemre.

Ha ingatlant adok el,a személyi jövedelem adó fizetési feltételeivel és kötelezettségeivel tisztában vagyok. Miután ezt az adóhivatalnak befizettem, a fennmaradó összeget köteles vagyok-e ismét ingatlanba fektetni?

Valaki esetleg tudna ebben segíteni? ☺

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook