Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi történik megint a kiscicámmal? Húzza a hátsó részét! Történt nálatok ilyen? fórum

Mi történik megint a kiscicámmal? Húzza a hátsó részét! Történt nálatok ilyen? (tudásbázis kérdés)


27. 6208ad5eaa (válaszként erre: 26. - Rencike24)
2009. dec. 25. 17:21

szia!

voltál dokinál a cicáddal? mit mondott??

26. Rencike24 (válaszként erre: 25. - 6208ad5eaa)
2009. dec. 21. 09:31

Szia!


Köszönöm szépen! Már jobban vagy, elég ma reggel már majdnem tökéletesen volt a járása!

25. 6208ad5eaa (válaszként erre: 24. - Rencike24)
2009. dec. 20. 09:22
én is ilyesmire gondolok, mivel fiatal cica, hogy esetleg valami veleszületett dolog lesz, vagy még esetleg bél elzáródás, vagy bélcsavarodás??... de hát találgatás a neten keresztűl, szorítok hogy sikerüljön meggyógyítani a cicát :)
24. Rencike24 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2009. dec. 19. 20:17

3 hónapja ugyanez volt a baja, csak akkor nem is evett, nem ivott, nem kakilt, rossz kedvű volt!:(

Voltunk vele orvosnál nem is egynél! Az első orvos elaltatta volna, úgyhogy kétszer vittem hozzá, mind a két nap kitalált vmit, hogy mitől lehet! Na hát ebbe nem törődtem bele, elvittük másik orvoshoz! Itt röntgenezték, amiből kiderült, hogy bénulása nincs, viszont sok kis bélsárgolyó be van neki ragadva, talán ez okozhatja, mert vmiért nem tud kakilni! Kapott infúziót, vettek vért tőle, meg kapott szurit és gyógyszert is! A doki arra is gyanakodott, hogy esetleg lenyelt vmit és ha nem javult volna, lehet meg kellett volna műteni!:( De hála Istennek jobban lett és meg is gyógyult! De most megint ugyanúgy megy, vmivel jobban, mint akkor, talán úgy, mikor már az előzőnél kezdett jobban lenni! Most eszik is, széklet is van, a kedve se rossz!

Itt a neten nem tanácsokat kérek, mert persze, hogy orvoshoz viszem, ha nem javul! Csak érdeklődtem, hogy más cicájával is történt e ilyen, mert a doki se tudta megmondani igazán, hogy akkor valójában mi lett a baja és mitől gyógyult meg!:(

Köszönöm a biztatás, remélem meggyógyul és nem vmi veleszületett betegsége van!:(

23. emagdi (válaszként erre: 19. - Rencike24)
2009. dec. 19. 15:30

értem én, hogy próbáltál tanácsot, tapasztalatot szerezni, de ezek az intenetes közvéleménykutatások ilyen témákban elég veszélyesek, hiszen minden eset más lehet, több betegségnek is lehetnek ugyanazok a tünetei, viszont lehet hogy egy gyógymód az egyiket meggyógyítja, a máskat viszont súlyosbítja.

szóval ezért jobb, ha elviszed az orvoshoz, ő egyrészt ért hozzá, másrészt meg tudja vizsgálni az állatot. s azzal jársz a legjobban, ha az ő tanácsait fogadod meg, hiszen itt a neten sosem tudhatod ki milyen butaságot ír, még ha a legjobb szándékkal is tette.


jobbulást a cicának!

22. emagdi (válaszként erre: 18. - Rencike24)
2009. dec. 19. 15:27

prémium tápok, mint pl royal canin, hill's stb.

de ha mindenképpen a fressnapf saját tápjaival szeretnél etetni, akkor szerintem inkább a multifit helyett válaszd a kicsit jobbat, azt hiszem select gold a neve. (fressnapf tápok közül az alsó kategóriás a fit+fun, a középkategória a multifit és a jobbféle az a select gold)


de hát a legtutibb, ha elviszed megint az állatorvoshoz, mert alapból egy kiscicának a rosszabb táptól sem szabad betegnek lennie (max majd idősebb korában)

21. Rencike24 (válaszként erre: 20. - Remoni)
2009. dec. 18. 11:38
Lehet, nem tudom, de ha görcsölne, akkor nem is ennem nem? Mert a múltkor az volt! Nem is evett semmit! Most meg eszik, csak megint húzza magát!:( Már elmúlt hat hónapos!
20. Remoni
2009. dec. 18. 11:36

Talán görcsöl a hasa, azért van összegörnyedve. A kismacskák bele még nagyon érzékeny, viszont nagyon könnyen regenerálódik.

Enni ne adj neki egy ideig, hátha jobban lesz.

Az is lehet, hogy lenyelt valami tárgyat.

Orvoshoz mindenképp vidd el.

Nem tudom mennyi idős a cica, de ha 6 hónapnál fiatalabb, akkor ne "kitten", hanem inkább "baby" feliratú táppal etesd. Érdemes prémiumtápot adni neki, ha megteheted persze.

2009. dec. 18. 11:32
Feltettem neki is a kérdéseket természetesen, azért is esett át egy csomó vizsgálaton és hagytam ott egy vagyont! De nem baj, lényeg, hogy meggyógyult! Csak gondoltam, esetleg előfordul már ez más cicájával is, aki talán tudott volna tanácsot adni!
18. Rencike24 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2009. dec. 18. 11:30
Mit értesz minőségi alatt?
17. emagdi (válaszként erre: 8. - Rencike24)
2009. dec. 18. 11:28

akkor ok, ha jó az állatdokitok.

de szerintem mindezeket a kérdéseket neki tedd fel, ő tud neked érdemben segíteni, hiszen ő látja a cicát.

a táplálással kapcsolatosan is kérdezd meg őt, mert ha valóban valamilyen tápanyag vagy vitamin hiánya van, akkor át kellene térnetek egy minőségi v. gyógytápra. ha nem ez a gond, akkor etethetitek továbbra is ilyen multifit félékkel.

2009. dec. 18. 11:27

Még kölyök kiscica!

Köszönöm szépen, a biztatást!

15. Rencike24 (válaszként erre: 13. - Hajnalfény73)
2009. dec. 18. 11:26
De a lábára tud állni! Nem tudom leírni, hogy-hogy megy! Nem egyenesedik ki, de a lábait használja! De a fenekét sem húzza, mintha a pocija húzná lefelé! Nem tudom!:(
14. Rencike24 (válaszként erre: 10. - 6208ad5eaa)
2009. dec. 18. 11:24
Igen a Multifit zacskósat kapja, kölyök cicáknak valót, mert az plusz kálciumos, ugyanis kiderült, akkor, hogy kálcium hiányos is! Akkor mikor először történ pont nem a multifitet kaptam, hanem más fajtát! Azt hittem, talán hirtelen lett megvonva tőle a kálcium! Ezért azóta azt kapja! Marhás és csirkés ízesítésű! Szárazból mindig mást kap!
2009. dec. 18. 11:23

Esetleg nem a seggét húzza a földön? Mert akkor lehet, hogy férges és azért húzza a földön a popsiját.

De ha nem bír a lábára állni, akkor más gond lehet. :(

Jobbulást a cicuskának!

2009. dec. 18. 11:23
Nekünk volt ilyen,de őt el kellett altatni.Nagyon magas kerítés tetejéről lecsúszott,pont a hátsó felére,és becsípődött az ideg a farka tövénél.Később már fel sem vette,az első két lábán elhúzta magát minden hová,árkon bokron át,de tiszta merő seb volt,és az állatorvos javaslatára el kellett altatni.
2009. dec. 18. 11:22
Persze, persze elvisszük mindenféleképpen! Csak jó lenne végre tudni, hogy mitől lehet, hogy megelőzzük!
10. 6208ad5eaa (válaszként erre: 8. - Rencike24)
2009. dec. 18. 11:21
én váltogatni szokam a márkákat és az ízesítéseket a szaftos husiba és a tápba is. te hogy szoktad adni mindig ugyan az a márka és íz is?
9. 6208ad5eaa (válaszként erre: 5. - Rencike24)
2009. dec. 18. 11:19
Sajnos ehhez nem tudok hozzá szólni én elvinném dokihoz, jobb ha szakember látja. Jobbulást a cicusnak! :)
2009. dec. 18. 11:19

Pont Ő volt aki meggyógyította! Ott ahol lakom, már leírta volna a doki! :(

Csak egyszerűen nem tudom, hogy megint mért újult ki nála? Lehetséges, hogy azért mert egyfajta kaját kap? Tehát ugyanazt a szaftos husit, este meg a tápot?

7. emagdi (válaszként erre: 5. - Rencike24)
2009. dec. 18. 11:17

vigyétek egy másik állatorvoshoz...

jobbulást a cicának!

6. Rencike24 (válaszként erre: 4. - 6208ad5eaa)
2009. dec. 18. 11:16

De tudja mozgatni őket! Talán olyan, mintha a pocija húzná le, vagy a gerince! :(

Szoba cica! Nem engedjük ki, néha kiszalad az erkélyre, de rögtön be is hozzuk, a hideg miatt!

2009. dec. 18. 11:13

Sziasztok!


3 hónappal ezelőtt, beteg lett a kiscicám, egyik pillanatról a másikra! Jártam vele orvoshoz, kapott infúziót, szurikat, gyógyszert! Megröntgenezték, kiderült, hogy valószínű bélsárrekedése van, vagy lenyelt vmit, ami miatt műteni kellett volna! De szerencsére elkezdett enni, és kakil is, jobban lett! Majd teljesen meggyógyult! Akkor nem evett semmit, nem kakilt, lehangolt, volt, elbújt!

Ma reggel felkeltünk semmi nem volt és egyik pillanatról a másikra megint elkezdte húzni a hátsó részét, mint akkor, úgy mintha le lenne bénulva neki! Vagyis félig lebénult volna!

Nem tudom már mi tévő legyek, ki fog ez neki újulni újra és újra? Mitől lehet?

2009. dec. 18. 11:11
konkréttabban? hogyan húzza egyáltalán nem jár egyik hátsó lábán se, nem tudja mozgatni őket? szoba cica, vagy kint van ebbe a hidegbe is? nem lehet valami gyulladás? vagy megtámadta valami? annyi minden lehet..... :S
2009. dec. 18. 11:09
neurológiai tünet :(
2009. dec. 18. 11:08

igen egyszer.

ólommérgezés.

2009. dec. 18. 11:07
Mi történik megint a kiscicámmal? Húzza a hátsó részét! Történt nálatok ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook