Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? fórum

Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
11. yuhvan
2008. jún. 9. 12:43
a lényeg egynap csak egy féle újjal próbálkozz
10. yuhvan
2008. jún. 9. 12:42

Én 3 hónapos kortól kezdtem el Máténál a gyümölcsöket és a nap bármelyik szakában adható. Igaz minde baba más és más. Nekem a régi védőnőm össze-vissza beszélt, egyszer ezt máskor azt mondta. Sógórnőm csecsemős nővér az ő emlékeiben és az enyémben is úgy volt, hogy3 hónaposan lehet adni neki már azokat az ételeket, amik ma 4 hónaposkortól adhatóak. Mivel nem volt tejem és a tápszert nem ette kénytelen voltam neki bébiételt, adni.

Hála nagyon jó és aranyos a doktornőnk és ő is azon a véleményen van mint én.

A fiam most lesz 18 hónapos, mindent megeszik és nem fájt a hasa sosem.

9. 8063d44440 (válaszként erre: 8. - Andita1)
2008. jún. 9. 12:38
A kislányom csak 10hétig szopott, nála teljsen más volt az étkezés, mivel tápszeres lett mátr 4,5 hósan mondhatom zoldség gyümi, minden volt már, de h a fiammal most kezdjük 6 hósan kicsit nagyon nem tudom h csináljam
2008. jún. 9. 12:19
Én 4 hónaposan adtam neki gyümit reggel, de csak pár kanállal aztán vacsira tejpépet. 5 hónaposan meglátogatott a védőnő és jól leszúrt hogy ennyi idősen már minimum 3 étkezést ki kellett volna váltsak gyümivel, főzelékkel, stb. Most 5 és fél hónapos. Reggeli-tápszer, tízórai-gyümi, ebéd-tápszer, uzsi-főzelék, vacsi-tejpép és éjszaka-tápszer. Nálunk nem volt hasfájás, de azért óvatosan tapasztald ki. Minden baba más.
7. 8063d44440 (válaszként erre: 4. - Lufi)
2008. jún. 9. 12:14
de egyelore csak gyümivel? ma adtam sárgarépát remélem nem lesz baja
6. 8063d44440 (válaszként erre: 2. - ALLICS)
2008. jún. 9. 12:11
egy hete 3x kapott almát,3x barackbefottet, ma egy fél sárgarépát kevés baracklével turmixolva, osszatok meg minden tapasztalatot, mert 4 évvel ezelőtt csináltam ez a lányommal de vele vhogy teljesen más volt minden- nagyon kezdő vok:)
2008. jún. 9. 12:08
Először csak délelőtt adjál neki.Aztán amit már több hete adsz neki és nincs tőle semmi baja mgepróbálhatod délután is.
4. lufi
2008. jún. 9. 12:06
Én is 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást. Szerintem nyugodtan megkínálhatod du-án is ha nem fáj tőle a hasa. Persze ha elfogadja. Nálunk voltak és még most is vannak olyan ételek, italok amit csak de. szabad adnom neki, mert különben egész éjjel fáj a hasa.
2008. jún. 9. 12:04
Én először délelőtt adtam gyümit, aztán délben zöldségfőzeléket (pépet) aztán ahhoz a husit is bevezettem, majd a délutáni szopit váltotta a következő szilárdabnb kajcsi (nálam tejpép vagy gyümi, e4setleg joghurt). De ezek közt mindig eltelt 1-1,5 hónap, mert sak szép lassan, fokozatosan ismerkedtünk minden új ízzel.
2008. jún. 9. 12:01
Mikor kezdted el a hozzátápit?
2008. jún. 9. 11:58
Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook