Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? fórum

Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. jún. 19. 12:37
köszi, majd valahol megpróbálom beszerezni
70. ALLICS (válaszként erre: 69. - Borbelya)
2008. jún. 19. 11:36
Sütőtököt.
2008. jún. 19. 10:14
örülök, hogy látaláltam erre a fórumra, mert ez a hozzátáplállás eléég nehézkes nekem is, de majd bizonyosan belejövök. Elkezdtem délelőtt adni neki az almát, sárgarépár, ezzel nem is volt baj, aztán jött a déli "bevezetés" a krumpli....húúúú, hát a krumpli után nem volt 3 napig széklete, úgyhogy azt most kicsit hanyagolom. Elkeztük a banánt, azt szívesen fogadja. Mit adjak neki a krumpli helyett?
68. d@nu (válaszként erre: 67. - 8063d44440)
2008. jún. 11. 11:59
Szívesen! :)
67. 8063d44440 (válaszként erre: 66. - D@nu)
2008. jún. 11. 11:50
Nagyon KÖSZÖNÖM!!!Nagy segitségemre voltál, most sem tudom, hogy blokkoltam igy le, de sikerül elindulnom ezen a vonalon. Köszike mégegyszer!!!
66. d@nu
2008. jún. 11. 10:37

:)

Akkor kezdjük elölről: először adhatod az almát, barackot, répát, burgonyát, sütőtököt. Ebből a gyümölcs: hámozva, almareszelőn vagy turmixgépben pürésítve. A zöldség: pici vízben párolva (natúr, tehát só nem kell bele), majd turmixolva, ha kell, akkor a párolóvízzel vagy anyatejjel/tápszerrel hígítva.

Ebből te már az almát biztosan adtad, talán répát is, ha jól emlékszem. A lényeg, hogy kb. 4 napig az újonnan bevezetett után ne adj más újat és fokozatosan, naponta 1-2 bébikanállal emelve add az adagot, hogy ne terheld a gyomrát. Ez nagyon leegyszerűsítve így néz ki: alma 4 napig, barack 4 napig, répa 4 napig, krumpli 4 napig, sütőtök 4 napig. Ez már rögtön majdnem kiteszi az első hónapot.

Ezután adhatod egy ideig (1-2 hét) változatosan neki, tehát pl. egyik nap almát, másnap mondjuk krumplit, majd ha már úgy érzed, hogy rendben elfogadja a püréket, akkor jöhetnek az új bevezetések. (A folytatást valahol korábban már beírtam, talán úgy a topik közepe körül, és írtam egy linket is, ahol találsz egy táblázatot a továbbiakra.)

Az új bevezetések az első 5 után már mehetnek úgy, hogy mondjuk délelőtt adsz neki újat (pl. tök vagy banán vagy akármi), és ha úgy érzed, hogy kívánja, akkor délután pedig megkínálod valami régivel (pl. alma vagy sütőtök). A "főzelékekbe" (magyarul párolt zöldség :D) ekkor már mehet egy icipici növényi olaj és elkezdheted egy picit sűríteni neki gabonával (rizsnyákkal - ez agyonfőzött rizs szitán áttörve vagy alaposan leturmixolva).


Ha nagyon tartod az "előírt" időket, akkor kombinált pürét (azaz pl. alma-sütőtök együtt) akkortól adj neki, ha már 2 szopit teljesen kiváltottál. Az én picim nagyon sokáig szopizott még a pürék után is, tehát ha ezt betartottam volna, akkor másfél évesen sem evett volna vegyes pürét :D, szóval szerintem ha már 6-8féle dolgot bevezettél és kétszer megkínálod minden nap, akkor elkezdheted kombinálni a gyümölcsöket-zöldségeket.

2008. jún. 11. 09:59
pl őszibarackot nyersen, hámozva és turmixolva?
64. 8063d44440 (válaszként erre: 63. - D@nu)
2008. jún. 11. 09:57

Mostmár lassan kezd kitisztulni az elmém, hiába 4 év sokat feledtet az emberrel, még inkább amikor két kb emberkéről van szó. Valóban, a lányom sem kapott semmi cukrot 1,5 éves koráig,teát mézzel édesitettem, babapiskóta helyett a mézes kekszet sütöttem- mind a mai napig menő ez nááunk, mostmár a teát keserün issza, amit gyógynövényből főzök, mert este kér mindig.

Valóban az almánál észleltem széklet keményedést, még próbálok azzal egyet, és ha újból kemény lesz akkor párolok. Ebbe segits még kérlek, ugyanis itt vagyok elakadva-meddig kapjon gyümölcsöt?,mikor kapja délelőtt vagy délután is kaphat, de mikortól,mikortól jöhet a zöldség?azt tudni kell egy hete eszünk gyümit- tudom, mindenkinek más válik be-de azért vmi amin elindulhatok :)Köszi

63. d@nu (válaszként erre: 62. - 8063d44440)
2008. jún. 10. 18:41

Jól teszed, hogy saját magad készíted a hamikat és a nassolnivalókat is. :)

A gyümik mehetnek nyersen, a zöldségek párolva. Akkor add a picinek párolva a gyümit, ha fáj tőle a pocakja vagy megfogja a székletét (ez jellemző pl. az almára), de alapjában véve mehetnek teljesen nyersen.


A bébiknek egyáltalán nem ajánlják a cukrot, ettől függetlenül a készen kapható üveges ételek némelyike is tartalmaz cukrot. :S Elvileg egy éves korukig semmilyen édesítést nem ajánlanak - illetve az ún. gyümölccsel édesítést: tehát mondjuk almával, banánnal édesítheted az ételét. Egy év fölött ajánlják a mézet. 2 év alatt semmilyen cukortartalmú terméket nem ajánlanak (pl. a babapiskótát sem, ami pedig ugye azért sokszor már egy éves kor alatt be szokott kúszni a babatáplálékok közé :D). Ezek az ajánlások. Ettől függetlenül én pl. nem tudtam elképzelni a sóskafőzeléket banánnal édesítve, tehát 1 év alatt én spec. fruktózt használtam, afölött mézet és cukrot.


Véleményem szerint a legjobb időben vagytok: most van/lesz a legtöbb gyümölcs szezonja (apropó Erdély, így már értem, miért nincs még meggy), hamarosan a zöldségeket is el tudjátok kezdeni, amikor csak lehet, adj frisset mindenből. Mi nyár végén kezdtük el a hozzátáplálást, nem volt meggy, tojtam rá, tovább kapott barackot a lány. :) Nem muszáj mindenfélét adnod neki, csak bevezetHETő, de ha nincs, akkor adsz mást helyette, ami van.

A befőttet jól csinálod, hogy kevés cukorral és tartósító nélkül teszed el, de én csak akkor adnék neki, ha "végszükség" lenne, úgy értem nem lenne más.

62. 8063d44440 (válaszként erre: 61. - D@nu)
2008. jún. 10. 18:08
Igen , tudom h van bio is, egy környékünkön(erdély) nem tudok róla, h lenne, kettő - ha lenne is nem lenne módom megvenni:)Na most pont addig leszek gondba ezzel az etetéssel amig elindulok egy fonalon, és amig megtalálom azt melyet érdemes lesz követnem- de remélem kialakul vhogy-amúgy természetes h óvom minden műtől a gyermekeimet, már amennyire a lehetőségem engedi. A lányom aki most 4 éves, másfél éves koráig csak azt ette amit én készitettem, a boltból semmit nem kapott, ha egy kevés cukrot tartalmazott is egy dolog de akkor sem édesitőszert, amibe szerintem sokkal több adalékanyag van(aspartam), pl azokat a lekvárokat amiket nekük szánok a mai napig kevés cukorral készülnek, és tartósitószer nélkül. A nassolnivalók a mai napig általam készülnek, persze cukorral, de nem boltit eszunk, azokat én sem birom megenni. Igaz lehet nem kellett volna befőtet adnom, de a nyers barack nem jutott volna eszembe, azt nem mertem volna adni, de ha evett alma pépet akkor a barack is mehet-majd rájövök. Akkor azt jelenti h az idénygyümölcsök mehetnek nyersen?- összezavarodtam :(
61. d@nu (válaszként erre: 58. - 8063d44440)
2008. jún. 10. 12:10

Hát szerintem ha úgyis piacon veszed a gyümölcsöt, amit elraksz, akkor abból a friss mégiscsak jobb, mint az, amiben cukor és tartósítószer van. Itt most még mindig egy 6 hónapos bébiről beszélünk, nem egy idősebb gyerkőcről vagy egy felnőttről. Én már adok befőttből készült gyümölcslevest is a lányomnak, de ő már elmúlt két éves.

Egyébként ha számít neked a vegyszermentesség, akkor lehet biot is vásárolni - feltéve, ha van rá lehetőséged. Emellett igazad van - a mai világban már semmi sem tuti, de amíg van rá lehetőségünk, addig megpróbáljuk óvni a babánkat...

2008. jún. 10. 11:03
sajnos igen, de ha nem teszek tartositot bele akkor csak jobb mint a bolti
59. ALLICS (válaszként erre: 58. - 8063d44440)
2008. jún. 10. 10:56
De amit befőttnek elraksz abban is piacon vásárolt gyümölcs van nem?
58. 8063d44440 (válaszként erre: 56. - D@nu)
2008. jún. 10. 10:53
Ezek szerint akkor semmi sem jÓ? Én ugyanis a friss gyümölcsben sem bizom ami a piacon van, szerintem az is agyon van vegyszerezve, h ne támadja meg a ragya, a kukacok stb. Igaz h onnan főzök be, de azt mégis jobbank tartom mint a boltit, nem vagyok nagy háziasszony de igyekszem nem cukrozni, tartósitani a befőtteket, lekvárokat, de ezt kis mennyiség esetében csak.Ami nagyobb tételben készül abba bizony bekerül a tartósitó.A mai világban semmi sem tuti
57. ts
2008. jún. 9. 22:51
Valóban lehet már kapni meggyet, én is ezért kérdeztem az elkészítését. Ha kimész a piacra, már tuti kapsz meteor meggyet. Ez a legfincsibb...nemrég teszteltem! :D
56. d@nu (válaszként erre: 55. - 8063d44440)
2008. jún. 9. 15:32
Nálunk már lehet kapni a piacon gyönyörű, fekete szemű meggyet. A befőttel az a baj, hogy legtöbbször tartósítószert és cukrot tartalmaz - egyik sem jó a bébinek. Ettől függetlenül lehet, hogy van forgalomban olyan, ami "humánusabb" módon van tartósítva, vagy ha esetleg házilag van eltéve, akkor "tudod, mi van benne", de szerintem célszerűbb a frissel próbálkozni. Ha drágább is, a baba nem eszik még olyan sokat belőle, aztán néhány hét és itt is a szezon!
2008. jún. 9. 15:16
meggybeffőtt turmixolva? ezt nem lehet igy, mert még messze van az igazi megyy
54. ts (válaszként erre: 53. - D@nu)
2008. jún. 9. 15:00

Ok, köszönöm a tanácsot.

Tény, hogy az anyai ösztönnél nincs jobb, de sokszor elkel a segítség! Köszi!

53. d@nu (válaszként erre: 51. - Ts)
2008. jún. 9. 14:59
Szerintem nem, de ha fenntartásaid vannak, akkor párold meg nyugodtan. Bajt nem okozol vele és első az anyai ösztön! ;)
52. d@nu (válaszként erre: 49. - ALLICS)
2008. jún. 9. 14:57
Mi ki is maradtunk ebből, mert nekem nem volt fagyasztva. Mire legközelebb szezonja lett, már a magozott szemeket ette a lány - már amikor ette. :D
51. ts
2008. jún. 9. 14:56
Köszi a segítséget! Ezek szerint nem kell megpárolni.
50. d@nu (válaszként erre: 47. - Ts)
2008. jún. 9. 14:53
Hát én először csak a levével kínálnám, de ha semmi baja tőle és már mennek a pürék, akkor turmixolva szerintem is mehet.
49. ALLICS (válaszként erre: 47. - Ts)
2008. jún. 9. 14:45
Amikor nálunk ez esedékes volt tél volt,így csak fagyasztotat tudtam neki adni én összeturmixoltam
48. ALLICS (válaszként erre: 39. - D@nu)
2008. jún. 9. 14:41
Én sem adok neki.
47. ts
2008. jún. 9. 14:40

Sziasztok!


Olvastam a soraitokat, melyek nekem is nagyon hasznosak, hiszen mi is pár hete kezdtük a kóstolgatást (hétvégén leszünk 6 hónaposak, tejcsisek vagyunk).

Segítenétek abban, hogy a meggyet hogyan lehet adni a babának? Köszönöm nektek!

46. yuhvan
2008. jún. 9. 14:40
Mindenkinek további szép napot kívánoko és ilko csinálj mindent úgy mint a lányodnál, az a legjobb.
45. d@nu (válaszként erre: 43. - 8063d44440)
2008. jún. 9. 14:39
Mázlista vagy, az én lányom csak a natúr püréimet ette (csak répa párolva, csak sütőtök párolva, ilyenek :D), a többiből csak az "üveges" volt jó neki. :S
44. yuhvan (válaszként erre: 42. - D@nu)
2008. jún. 9. 14:37
Keresztlányom 1 hónapig volt bent a banán magja miatt a kórházban, mert nem tudta megemészteni és az orvosok nem tudtak mik azok a fekete pöttyök a székletében.
43. 8063d44440 (válaszként erre: 36. - D@nu)
2008. jún. 9. 14:35
sokat segitettél,Köszi, amúgy nem adok bébiételeket, magam készitem most is mint korábban
42. d@nu (válaszként erre: 38. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 14:34
Igen, ha azt nézed, hogy a banán trópusi gyümölcs, akkor pedig azt sem. Mégis az első gyümölcsök között ajánlják.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook