Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? fórum

Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
41. yuhvan (válaszként erre: 39. - D@nu)
2008. jún. 9. 14:33
Főleg akkor, ha rá van írva, hogy BIO. Pedig nem is az.
40. d@nu
2008. jún. 9. 14:32

Ilko, itt találsz egy táblázatot, egy a millióból, ami "forgalomban van", de legalább egy támpont a későbbiekhez:


[link]

39. d@nu (válaszként erre: 37. - ALLICS)
2008. jún. 9. 14:30
Igen, ezt már én is hallottam. Emellett eszem ágában nem volt adni a gyerekemnek, ugyanis nem igazán vagyok meggyőződve ennek az állításnak a hátteréről. Szokták mondani, hogy a bébiétel és a tápszer nagy üzlet... :)
38. yuhvan
2008. jún. 9. 14:30
Apró magvas gyümölcsöt mi sem ettünk, pont emiatt az alergia miatt, de "régen" a 4 hónapos bébiételekre 3 hónap volt írva, a 6 hónaposra 5, és így tovább. A cseresznyét, szilvát sem lehetne adni 1 éveskor alatti babának megfogja nagyon a hasát. De ezek egyébként annyira gyerek függőek.
37. ALLICS (válaszként erre: 36. - D@nu)
2008. jún. 9. 14:26
De csak friss gyümölcsből nem lehet adni az epret,málnát...Állítólag ezek az üveges kaják olyan eljárással készülnek hogy az apró magvak nem kerülnek bele.
36. d@nu (válaszként erre: 28. - 8063d44440)
2008. jún. 9. 14:23
Én alapban mindig hozzátettem a bolti babaételek idejéhez 2 hónapot, ugyanis a baromfihús esetében pl. 7 hónapos kor környéki bevezetés az ajánlott - ugye a kiindulási alap az, mint nálatok is, hogy 6 hónapig kizárólag szopizik a baba, ehhez képest az első hónapban talán nem kellene húst adni neki, csak azért, mert éppen 5 hónap van az üvegre írva. Emellett vannak számomra felettébb érdekes babaételek is, ilyen pl. a 4 hónapos kortól adható málnapüré (a málna ugye allergiát okozhat, ezért 1 év alatt nem ajánlott). Szóval csak óvatosan a babaételekkel. :)
35. d@nu
2008. jún. 9. 14:18

Ilko, a kérdésedre: olyan nincs, hogy kell. Először is még ott jártok, hogy mutogatod neki az új ízeket. Még (elvileg) mennyiséget sem eszik belőlük, csak kóstolgat. Túljutottatok az almán és a barackon, most adod a répát pár napig, majd jön a burgonya, szintén párolva, pürésítve. Készen kapható (ha csak nem fagyasztottál tavaly előrelátóan :) ) sütőtökpüré is, ebben a korban azt is bevezetheted. Ez a néhány étel már elég jó alap, a bevezetésük után elkezdheted elölről a kört, egy kicsit jobban megemelve az adagot (ekkor már nem kell tartani a kb. 4 napokat, mert ezeket a hamikat már ismeri). Időközben látod, hogy miket fogad el jobban a kicsi, kipróbálhatod, hogy anyatejjel kevered a pürét vagy esetleg elkezded rizsnyákkal sűríteni. Én ezt a fokozatosságot tartanám még egy ideig (háát, 2 hét nagy idő?) - a bevezetett ízek ismétlése csak neked unalmas, mert te már évek óta minden nap mást eszel, neki ez még nem jelent egyhangúságot, főleg nem hathónapnyi anyatej után. :)


Kb. 2 hét múlva elkezdheted bevezetni a következőket: cukkini, saláta, cékla, tök, uborka, spárga, brokkoli, héj nélkül már a borsót is. Mehet a meggy, cseresznye, sárgadinnye, gesztenye, körte, szilva (ez szintén héj nélkül). Ha kihagytam valamit, bocs. :) Ezekre szintén az vonatkozik, hogy amíg ismeretlen (bevezetés), addig nem adsz új ételt utána néhány napig, de persze a régi beváltak mehetnek közben. Tehát megteheted, hogy adsz neki céklát, és másnap barackot. Én ebben az időben már - tehát amikor elkezditek a következő fokozatot, és bejönnek a változatosabb zöldségek - megkínálnám délután is. Úgyis jelzi, hogy tetszik-e neki vagy sem. Viszont a délutáni kínálásnál az új bevezetést mellőzd, ha lehet, csak már bevált ételt adj neki.

A főzelékekbe ilyenkor már dúsításnak mehet egy pici növényi olaj, valamint ekkor elkezdheted a baromfit is bevezetni (csirkemell, pulykamell) - természetesen ugyanazzal a szabállyal, hogy amíg nem ismeri, addig ne adj utána mást.

34. yuhvan (válaszként erre: 31. - ALLICS)
2008. jún. 9. 14:17
Igen! Sajnos vagy nem sok mindent ki kellett próbálnom, hogy jól lakassam a fiam, mivel a tápszert nem volt hajlandó meg enni így szinte tényleg napról napra próbáltuk az új dolgokat és nekünk bejött a sütőtökös vagy almás vagy barackos, babapiskótás tápszeres pép. Nem tudtam mit csinálni vele csak így ette meg a tápszert.
2008. jún. 9. 14:10
köszi Nektek, remélem vhogy kialakul, csak izgulós tipus vok :)
32. ALLICS (válaszként erre: 31. - ALLICS)
2008. jún. 9. 14:08
Na a kérdésem az volt hogy 1 hét hozzátápi után már adtál a kisfiadnak babapiskótát?
31. ALLICS (válaszként erre: 27. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 14:07

Igen,de hiába kezdted el 3 hónaposan a hozzátáplálást Te már egy hét múlva attól a kisfiadnak pl babapiskótát.

A kora szerint kaphatná már(kb 6 hótól ajánlják),de mivel csak most kezdték el kb 1-1,5 hónap múlva adnék csak bpiskótát.

30. ALLICS (válaszként erre: 28. - 8063d44440)
2008. jún. 9. 14:04
Igen ez így van.Úgy csináld ahogy a lányodnál,most attól vonatkoztassál el hogy a kisfiad már 6 hónapos.
29. yuhvan
2008. jún. 9. 14:04
ugyan úgy csináld mint a lányodnál és amikor elkezted és akkor biztos nem lesz gond. A folyamata ugyan az csak 2 hónappal később kezditek ennyi.
28. 8063d44440 (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2008. jún. 9. 13:59
Valóban, és emiatt is vok gondba, a lányommal ebben a korban már javában ettünk mindent, szeritnem most úgy kell csinálnom, hogy a korától eltekintve, kb 4 hós kajákkal inditok-káosz van a fejembe
27. yuhvan (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2008. jún. 9. 13:59
Tudom, hogy pár hete, de a menete ugyan az mintha 3 hónaposan kezdte volna nem?
26. ALLICS (válaszként erre: 25. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:57

Igen,de Ti 3 hónaposan kezdtétek el a hozzátápit.Megjegyzem kb mi is.

De akinek most tanácsot adunk pár hete kezdte el.

25. yuhvan
2008. jún. 9. 13:49
Tanácsokat adunk egymásnak úgy gondolom. Az én fiam 6 hónaposan már szinte mindent evett és nem volt vele gondom. Mindenki maga tapasztalja ki mit bír a gyermeke. Nem kell egyből a mélyvízbe dobni, de sztem napról napra egyre több mindent lehet adni nekik.
24. ALLICS (válaszként erre: 23. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:45
A babapiskótával is ráér még.
23. yuhvan
2008. jún. 9. 13:43
Az a gond, hogy mint már írtam mi elég korán kezdtük 3 hónaposan a gyümölcsöt, zöldséget és sokáig bébiételt adtam neki. Máté nagyon szerette még a babapiskótát. A répa, alma, barack közé reszelhetsz azt is.
22. d@nu (válaszként erre: 20. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:42
Egy hete táplál hozzá, azaz még nem tanácsos kevergetnie a különböző gyümölcsöket. Egy kicsit nem árt, ha még szokja a baba az új táplálékokat...
21. d@nu
2008. jún. 9. 13:41
Nem kellene a "nyerset" a "nem pürésítettel" keverni. Nyers gyümölcsöt kaphat a bébi már, 2 foggal azonban még messze van az almaszelet - kivéve ha megpárolod, de az ugye akkor már nem nyers.
20. yuhvan
2008. jún. 9. 13:41
Az a lényeg mint már mondtam, hogy újból csak egyet adj+ a régebben kipróbált ételek. A gyümölcsök mehetnek nyersen, csak pépes legyen és keverheted is. pl: alma banán őbarack, vagy alma körte, vagy alma sárgarépa őbarack ilyenek csak fantázia kell
19. 8063d44440 (válaszként erre: 18. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:38
holnap lesz 6 hós, két foga van lent :), akkor még várat mgára a nyers dolog
18. yuhvan
2008. jún. 9. 13:35
Igaz nem fog függő, de nyugodtan adhatsz neki egy cikk almát, elrágódik rajta csak figyeld ne hogy leharapjon nagyobb darabot. Sztem ha most kezdted a szoktatást, akkor még pár hétig a főtett és püréset adjad a picinek és csak apránként térj, át a pl. villával összetörtre
17. yuhvan
2008. jún. 9. 13:31
van már fogatok?
16. 8063d44440 (válaszként erre: 15. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:26
Mikortól mehet a nyers gyümölcspl a barack?
15. yuhvan
2008. jún. 9. 13:18
Igen én is meglepődtem, de azóta már azt megeszi. Meg a sok rostos gyümölcslétől is hánytunk, ilyenkor teáztattam pár napig, meg szűrt levet adtam neki és helyre jött. Egyébként a sok rostostól, főleg a körtétől és őbaracktól a székletében a rostok olyanok mint a homokszemek és ezek is bántják a fenekét.
14. 8063d44440 (válaszként erre: 13. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 13:07
csak ennyitől? érdekes nem tetszett neki az illata és megundorodott, huha mire nem kell odafigyelni,köszi, erre nem is gondoltam volna
13. yuhvan
2008. jún. 9. 13:05
A répától kicsit sárgább lesz, de nem kellene, hogy bajt csináljon. Mi a zöldborsótól hánytunk, de csak épp hozzáért a nyelve a többivel nem volt gondunk.
12. 8063d44440 (válaszként erre: 10. - Yuhvan)
2008. jún. 9. 12:44
en sem tapasztaltam a het alatt rendellenességet, picit mintha higabb volt a szeklete, vagyis más állagú, de a baracknak tulajdonitottam, ma varom az eredményt a répától, mit fog csin
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook