Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hat éves lányom csak úgy tud elaludni, hogy az ágy mellett ülök. Hogyan szoktassam le erről? fórum

Hat éves lányom csak úgy tud elaludni, hogy az ágy mellett ülök. Hogyan szoktassam le erről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. okt. 22. 14:16
.
2014. dec. 14. 15:33
Nyugi!Pár év múlva még ha szeretnél oda ülni,sem akarja majd,ez átmeneti,gyorsan megnőnek,addig meg nyugodtan ülj.
73. Dina68
2014. dec. 14. 15:23
Elhiszem,töltenéd mással is az estét,de élvezd ki ezeket az időket,mert elmúlnak hamar.
72. Dina68
2014. dec. 14. 15:22

nem kell leszoktatni,majd leszokik róla.Az én kislányom 2 évig egyedül aludt,amint heverőt kapott,beszokott az ágyunkba,engem nem zavar,előbb utóbb lesz igénye a külön alvásra.

egy házasság ezért nem megy tönkre,házaséletet nappal is lehet élni,nem kell este a hitvesi ágyban.

71. Ekka
2014. dec. 14. 15:01

Úgy, hogy nem ülsz oda!

Ezt előző este közlöd is, hogy tudja mire számítson.

Pár napos ellenállás lesz, de majd rájön, hogy anya komolyan gondolja!

Természetesen majd Te is rosszul érzed magad a 'kegyetlenségedért', de megéri, hogy majd nyugodt estéid legyenek 1x csak! ;-)

2014. dec. 14. 10:01
Azóta nálunk nagyjából megoldódott a probléma, a fiam 5,5 évesen úgy döntött, hogy egyedül alszik, magától. Úgyhogy most más sokkal könnyebb, mellé fekszünk a lányommal picit, énekelünk, aztán kijövünk, ő elalszik egyedül, én meg a lányom mellé fekszem, kb. 10-15 perc alatt elalszik, néha van fél óra is, de nem bánom, szeretek összebújva feküdni vele. Úgyhogy én azt mondom, semmit sem szabad erőltetni, megoldódik magától legtöbb esetben.
2013. nov. 30. 15:02
Az én 4 és fél éves fiam mellett is fekszünk a földön. Néha borzasztóan unom, hogy ezzel telnek az estéim. Főleg, hogy én hajnalban indulok dolgozni, ő pedig az apjával együtt alszik 7-ig, este én fáradtabb vagyok, mint a gyerek:) Sok játszmát lefutottunk már az évek alatt, volt már rosszabb is, mint most. Mi felosztottuk, egyik nap apuka, másik nap anya, a gyerek már tudja ki a "napos":) Én szeretem azért ezeket az elalvásokat, mostanra ilyenkor meséli el a kis dolgait, problémáit, olyan aranyos. Ha rászólok, hogy befejeztük, alvás, akkor az esetek többségében hamar el is alszik. Ha még állna a nap plusz 3 órából, én nem bánnám, nem a vele való időtöltés zavar benne, hanem az, hogy a párommal szinte alig van időnk egymásra, mert ha én altatom a gyereket, utána megyek aludni, ha meg ő, akkor már mikor ők bemennek lefekszem. Pedig alapvetően bagoly típus lennék, de a hajnali kelés kikészít:(
2013. szept. 23. 09:55
Huhh, ez nagyon nehéz lehet. Sajnálom. Én tuti azt csibálnám, hogy elalvás idejére a picit beraknám a nagyobb szobájába, vagy fordítva, és a kettő közé feküdnék. Megmondanám, hogyha "bulizni" fognak, akkor mész ki, és ha játszanak, tényleg kimész, persze csak addig, míg nincs belőle ordítás. Utána vissza,így tudják, hogy komolyan gondoltad amit mondtál. Amikor elaludtak, mehetnek az ágyukba :)
2013. szept. 23. 09:32
Nálunk is hasonló problémák vannak, csak 2 gyerekkel. A lányom 1,5 éves, a fiam 5 éves és mindkettő mellé oda kell feküdni az ágyba. Csak az a gond, hogy külön szobában alszanak és mikor férjem délután dolgozik (3 hetente), akkor nem tudok egyszerre két helyen lenni. :( Ha mindkettőt odaveszem magamhoz, nem alszanak, hülyéskednek. Ha felváltva próbálom, a másik kint ordít. :( Mit lehet ilyenkor csinálni? A fiam már ott tart, hogy délutántól estig sír, hogy ugye bejöhet, ameddig a húgát altatom? Fél a másik szobában maradni, akármit próbáltam, résnyire nyitott ajtó, lámpa ég, mese bekapcsolás, semmi nem segít. Ha viszont bejön, míg etetek, akkor a lányom sem alszik el és a fiam nem tud csöndben maradni. Ilyenkor meg kell várjuk a férjemet, aki sokszor 10 után jön haza. Szép és jó az együttlét, összebújás, egy gyerekkel még meg is oldható, de ebben a helyzetben mit javasoltok, mit tegyek? Kezdek már kikészülni ezektől a hetektől és nem látok semmi megoldást. Nem tudjuk összerakni őket egy szobába, mert a lányom többször felkel éjszaka és olyankor férjem kiveszi magához, én amúgy a másik szobában alszom a fiammal, elég különleges helyzet, de így alakult, és egyelőre bevált. Nem akarom, hogy a fiam felébredjen, ha egy szobában aludnának. Tudom, hogy megszokná, 3 napig próbáltuk korábban, de ordíttott és nem tudott visszaaludni. Sajnos nem az a fajta, aki a másik oldalára fordul és alszik, hanem csak velünk bír visszaaludni. Nagyon tanácstalan vagyok....
66. namama
2013. szept. 21. 08:39
Sziasztok. Nem olvastam végig a hozzászólásokban megfogalmazott, összes jó tanácsot,- csak a fórum indítót. Kérlek NE akard leszoktatni kislányodat az esti együttlétről!!! Örülj annak, hogy ezt igényli. Mikor lenne meghittebb, szeretetteljesebb az együttlétetek,ha nem ilyenkor. Semmi nem lehet fontosabb a kislányod lelki egyensúlyánál!Használd ki amíg lehet, ha azt szeretnéd,- mint minden aggódó édesanya, - hogy majd tinikorában is megossza veled gondolatait. Vigyázz, mert észre sem veszed és máris szétrombolod a kettőtök bizalmas, szívből jövő anya és lánya kapcsolatát. Talán bele sem gondoltál abba,hogy a hatéves gyermeked többet szeretne VELED lenni...Mikor tudja ezt megtenni?? Sajnos hajlamosak vagyunk egész nap rohanni, kapkodó, felületes válaszokkal elintézni gyermekünk közeledéseit. Kérlek mindig mutasd ki, hogy mennyire fontos neked és nagyon-nagyon szereted. Minden gondolatát megoszthatja veled. Te, mint édesanya mindig szeretettel segíted.
2013. szept. 18. 21:40
Erre azt szoktam mondani, hogyha nagyanyámnak kereke lenne, ö lenne a villamos...
2013. szept. 18. 20:34
Végig olvastam a hozzászólásokat. Rendesen el is képedtem, de megváltozott a világ, mióta felneveltem a gyerekeimt. Három felnőtt gyerekem van, akik kicsi-picik is voltak. Azt hiszem a lipóton kötöttem volna ki, ha ilyenekkel problémázom.A három gyerek három ágyban és két szobában aludt. Melyik tekergeti a hajam, kinek fogom a kezét, kinek mondok mesét? stb. Nekem a pelenka mosás, a kézzel mosás, mosógép nem volt( egszerre 2 pelenkás gyekek) a napi háron féle étel főzése( tápszer, bébi étel, turmix gép nélkül) hűtőgép nélkü, a takarítás porszivó,padlókefélő, pedálos felmoső nélkül jelentette a gondot. Ha minden teendőmet elvégeztem ( közben dolgoztam napi 8 órát)beestem az ágyba és mindenki aludta édes álmát nélkülem. Mit csinálnátok, ha az 50 évvel ezelőtti körülmények között nevelnétek fel a gyerekeiteket, akikbő egészséges, tanult emberek lette.
63. Mariet
2013. szept. 18. 16:14

Nem kell leszoktatni, majd leszokik magától és Neked fog hiányozni, hogy nem ülsz ott.

A mi nagyobbik fiunk 8 éves még ott kell lenni, amíg nem alszik el. A pici egy éves, nála még természetes.

2013. szept. 15. 19:42

Update: 2 napja a hajam nelkul alszik Mimi... gondolta kiprobalom megint... volt egy kis hiszti, de kemeny voltam:) most ezt megszokja, utana mar az agybol is kikoltozok, atan csak leszokik rolam meg iden...:)

Amugy en sem tamogatom a kulon hazastarsi agyat!

61. andi6020 (válaszként erre: 60. - LiliAle)
2013. szept. 13. 19:28
Köszi, aranyos vagy, én is.
60. LiliAle (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2013. szept. 13. 18:04

Barmilyen szakembert megkérdezel vagy utána olvasol, igenis nyomatékosan hangsúlyozzák, hogy fontos a házastársak együtt alvása, "a hitvesi ágy".

Persze időszakosan nem probléma a különalvás, mi is 8 hónapig külön aludtunk a férjemmel a második terhességemnél, mert egész éjjel nyüglődtem, neki pedig aludni kellett a munka miatt. Viszont évekig külön lenni nem egészséges. De örülök, hogy a te házasságod ilyen atombiztos.

59. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. szept. 13. 17:18
mi lenne, ha mondanad neki, hogy neked meg van egy kis dolgod, fozes, mosas, pakolas, akarmi, de par perc mulva benezel hozza. lehet, hogy egy darabig be kell nezegetned hozza, de aztan konnyebben atszokhat arra, hogy nelkuled aludjon el
58. andi6020 (válaszként erre: 53. - LiliAle)
2013. szept. 13. 16:37
Megette a fene azt a házasságot, amit a gyerek ott alvása tesz tönkre.
57. andi6020 (válaszként erre: 52. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 16:36

Neeem :)

Eleve nagy ágyat csináltattam.

Most, hogy csak ketten vagyunk benne, hatalmas az üres hely :)

2013. szept. 13. 15:55
Most utánaolvastam, ismerem a könyvet. Egyszer kipróbáltuk, nálunk sajna nem segített...Az én lányom extra érzékeny, ha csúnyán nézek rá, már bepánikol, ha magárahagyom, teljes trauma. Szóval kivárok :)
55. LiliAle (válaszként erre: 51. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 15:28
Olvasd el a könyvet, tényleg sokat segit.
2013. szept. 13. 15:23
na megyek érte a bölcsibe, lehet csak holnap leszek gép előtt, de idenézek majd még
2013. szept. 13. 15:23
Sajnos sok házasság rámegy erre, szerintem rendkivül fontos, hogy a pároddal aludj együtt, a gyereknek külön szobában a helye.
52. mkriszti81 (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2013. szept. 13. 15:22
ja egyszer már csak nem fértetek el? :D
51. mkriszti81 (válaszként erre: 47. - LiliAle)
2013. szept. 13. 15:22
figyi, minden gyereknél más válik be, nem egyformák... írtam, hogy mi is megpróbáltuk a sírni hagyást, eredményeképp elvesztett minden bizalmat irántunk, úgy kapaszkodott, mintha kb örökre ott akarnám hagyni, nagyon mélyen érintette az az egyetlen este. Nála valószínű sokkal több türelem, esetleg fifika kell. Ő nem az a simán belenyugvós fajta, eléri, amit akar. Makacs, mint a szülei :D Ezért is vannak naponta játszmáink, amit többnyire én nyerek meg, csak ezek az esték most kemény diók, de itt is nyerni fogok :D
50. andi6020 (válaszként erre: 48. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 15:20

:DD

Mindennek kulcsa az ágy mérete :DDD

49. andi6020 (válaszként erre: 47. - LiliAle)
2013. szept. 13. 15:19
Részemről (!!!) ameddig csak szeretne.
48. mkriszti81 (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. szept. 13. 15:18

hurrá :)

én ebbe már tuti beleőrültem volna, ha addig velem alszik :D

47. LiliAle (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2013. szept. 13. 15:15
Nem az orditani hagyás a módszer, el kell olvasni a könyvet! Ha a gyerek egyébként biztonságban nevelkedik és kiegyensúlyozott, akkor csak azért ordit, mert tudja hogy azzal bármit elér, zsarolja vele a szűlőket. Érdekes, hogy itt a sok panaszkodó anyuka emliti hogy olyan érzése van hogy szivatja a gyerek. Milyen jól sejtik... persze együtt aludni egy hatévessel, azt is lehet...kinek mi jön be...és meddig? Tinédzser koráig?
46. andi6020 (válaszként erre: 43. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 15:12

Sikersztori? :D

A lányom 13 évesen külön szobába vonult :DD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook