Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hat éves lányom csak úgy tud elaludni, hogy az ágy mellett ülök. Hogyan szoktassam le erről? fórum

Hat éves lányom csak úgy tud elaludni, hogy az ágy mellett ülök. Hogyan szoktassam le erről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. LiliAle (válaszként erre: 26. - Nbandus)
2013. szept. 13. 15:10
A módszer egy egész könyv amit el kell olvasni, ingyen letölhető. Nálunk működött és nem az a lényege hogy sirni hagyod a gyerket.
44. mkriszti81 (válaszként erre: 42. - Nbandus)
2013. szept. 13. 15:07

próbáld határozottabban megértetni vele, hogy ez fáj, te se húzogatod az övét (esetleg bemutatni neki persze kicsiben, milyen érzés), és babrálja a sajátját, vagy egy babáét stb

ha mindig elveszed a kezét és rászólsz, csak elhagyja...

2013. szept. 13. 15:05
eltűnt mindenki? Jó lenne sikersztorikat is olvasni :D
42. nbandus (válaszként erre: 41. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:56
Én azt mondogattam neki, hogy fáj anya haja... De nem hatotta meg :D
41. mkriszti81 (válaszként erre: 40. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:54
egy ismerősömnél is a 2,5 éves kislány az anyja haját babrálta folyton, de ő átszoktatta a gyerek saját hajára, mindig mondta neki, hogy már neked is van szép hajad, azt babráld :)
40. nbandus (válaszként erre: 39. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:51
Igen, tudom :) Egyébként egyszer már leszokott róla, de napközben is állandóan a hajamat simogatja, babrálja... És ha trauma van, csak a hajam "segít"...
39. mkriszti81 (válaszként erre: 36. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:49

na legalább ezt próbáld elhagyatni vele, valami mást fogjon közben (saját haját, vagy babáét, netán egy plüssöt stb)

én a kézfogásról szoktattam így le, most már a macija kezét fogja


azt szoktam mondani, hogy azt fogja, mert én messze vagyok (kb másfél méterre egy másik ágyon ülök), nem érem el, és a maci ott lesz vele egész éjjel, azt nyugodtan foghatja

meg "a maci fél, fogd meg gyorsan a kezét ő is ezt szeretné" :)

38. mkriszti81 (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:45

igen, de a kiságynál nagyobb ágyunk van, ami később ifjúsági ággyá alakítható

most a fal felőli oldalon fent van még a rács, a másikon nincs, csak leesésgátló (aminek a lábrészénél egyedül is ki tud mászni)

37. mkriszti81 (válaszként erre: 33. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:44

igen, azóta már én is megbántam, de egyszer meg akartam próbálni, hátha bejön, annyian írják ezt a "sírni hagyni" módszert...

amúgy nem sírt sokáig, talán pár percig, aztán csend lett, gondolom olyan fáradt volt már, mert másnap már egészen más taktikát választott: sírás és beletörődés helyett erős hiszti, majd egyszerűen kiszállt az ágyából és jött utánunk a nappaliba, majd a mi hálónkba és közölte, hogy ott akar aludni. Nemleges válaszra persze újabb földön fetrengős hiszti, s miután esélytelen volt, hogy ebben a helyzetben megjöjjön az esze és szépen visszamenjen a saját ágyába, így kompromisszumot kötöttünk, miszerint befekszik az ágyába, de ottmaradunk, míg elalszik. Azóta békesség van, de így van továbbra is minden este.

36. nbandus (válaszként erre: 35. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:42
Jézusom, nálunk ugyanez van, tényleg :) Csak nekem a hajamat is fogjA alváshoz, így még rosszabb :)
35. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:39

igen, ez egyértelmű, hogy direkt csinálják, sajnos vagy inkább szerencse, de okosak és próbálgatják a határokat, hogy a szülő hogy reagál, és vajon 500-adik alkalommal is így reagál-e... következetesnek kell(ene) maradni :)


Nálunk az alvás sose volt probléma, nagyon szerencsés voltam, kb 3 hónapos kora óta átaludta az éjjeleket úgy 1,5 éves koráig. Aztán minden ok nélkül (tényleg semmi hatás nem érte) egyik este sehogy se akart elaludni, altattuk többféle módon, végül egyik este a babakocsiban a nappaliban, sötétben való tologatás jött be. Ez rémálom volt, vagy 2 hónapon át csináltuk. Nagy nehezen szoktattam vissza az ágyába, cserébe ott kellett maradnom mellette, esetenként a kezét is fogni. Azóta elértem, hogy fogja a macija kezét, ne az enyémet, de kimenni nem enged, s ha elaludt, akkor is osonva, mert ha megreccsen a padló, már fel is ébred és kezdhetjük előlről :(

34. nbandus (válaszként erre: 32. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:39
Egyébként kiságyban alszik még?
33. nbandus (válaszként erre: 32. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:36
Akárhol olvasol utána, és akármilyen szakembert kérdezel meg, az a legrosszabb, ha hagyod álombasírni magát... Ez nem megoldás, és szívem sem lenne hozzá. Csak ha belegondolnék milyen lenne a lelkivilágom, ha álomba sírnám magam... :(
32. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - LiliAle)
2013. szept. 13. 14:33

Én ezt először akkor csináltam meg, mikor nem egészen 2 éves volt, 2 napig működött, majd mintha elvesztette volna a biztonságot, újra az kellett neki, hogy ott legyek.

Most pár hónappal később újra megpróbáltam, első estét végigsírta, majd álomba sírta magát. Második este ordítva kapaszkodott belénk, hogy egyikünk! se menjen ki, annyira mély nyomot hagyott benne az előző este - szóval én nem teszem ki ennek még egyszer. Határozott vagyok vele, többször ráparancsolok, hogy aludjon végre, de nem hagyom ott így sírni többé. Bízom az időben, addig pedig próbálok egyéb praktikákat még bevetni, pl lámpa éjjelre stb

31. nbandus (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:31

Egyetértek, én is inkább a párommal alszom, mint a lányommal. Egyébként a te lányod mióta alszik így? a kezdetektől?


Anyum szerint egyébként a lányom direkt húzza az agyam... És amikor már MARHA mérgesen mondom, hogy befejeztük, alvás van, akkor befejezi, és 3 perc múlva alszik. Nem értemm miért kell hozzá 1 óra szivatás :)

30. mkriszti81 (válaszként erre: 23. - 9d7efeb022)
2013. szept. 13. 14:29

ez egyedi eset, ilyenkor megoldható

de azért a legtöbb családban anyuka és apuka szeretne együtt aludni - netán mást is csinálni, és szerintem ez így normális

29. mkriszti81 (válaszként erre: 28. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 14:27
félbemaradt... szóval van egy határ, amikor látszik, hogy direkt húzza az időt és feszegeti, mikor veszti el anya a türelmét
28. mkriszti81 (válaszként erre: 21. - Nbandus)
2013. szept. 13. 14:27
jaj detto, mintha én írtam volna, nálunk is ugyanez megy... miután visszamegyek és ráparancsolok, hogy akkor most már tessék aludni, akkor azért elalszik, de mire idejutunk, már túl vagyunk a szépen kérésen,könyörgésen, fenyegetésen, egyezkedésen, mindenen... elég türelmes vagyok, de van egy hat
27. andi6020 (válaszként erre: 25. - LiliAle)
2013. szept. 13. 14:24
Az a módszer, hogy "Erős voltam, ha orditottak, akkor sem mentem vissza"?
26. nbandus (válaszként erre: 25. - LiliAle)
2013. szept. 13. 14:12
Bocsi, de a leírtak alapján ez nem módszer, hanem otthagyod a gyerekeket... Vagy mi maga a módszer?
2013. szept. 13. 14:03
Még annyi, hogy ez a módszer az Aludj jól gyermekem cimű könyvből van, ami ingyen letőlhető a netről. A mi életünket megváltoztatta, este tudunk a férjemmel 2 szót normálisan, nyugalomban beszélni. Nem kell este 10-ig a gyerekeket altatni.
2013. szept. 13. 14:00
Igy szoktattad. Az én gyerekeim 2 és 4 évesek, este mesét olvasok nekik az ágyban, majd egy altató dal, puszi, villany lekapcs és otthagyom őket. 2 percben belül elalszanak egy szó nélkül. Ezt több mint egy éve vezettem be, 3 este kellett hogy elfogadják. Erős voltam, ha orditottak, akkor sem mentem vissza, a harmadik napra teljesen elfogadták. 6 éves gyereknél ez nehezebb lesz, nem kellett volna eddig várni...
2013. szept. 13. 13:57

Andival értek egyet!

Az én lányom is 6 éves,és együtt alszunk,majd ha ciki lesz neki akkor szépen leválik rólam,de nem fogom sürgetni. Olyan jó összebújni vele.

Apuka amúgy eléggé,horkol,úgyhogy direkt lett száműzve a másik szobába,meg minden 3. nap "24 órázik" a munkahelyén,nincs is itthon alvásidőben:-)

2013. szept. 13. 13:55
Ülj oda mellé, de próbálj fokozatosan távolodni tőle. Először csak 10 cm-rel tedd távolabb a székedet. Amikor ezt elfogadja, picit növelj a távolságon. Csak lassan haladj, ne legyen hirtelen a változás.
2013. szept. 13. 13:54

Az én lányom 2,5 éves, és ugyanezt csinálja... Én is indítottam már fórumot a témában :) Tegnap is 1 óra volt mire elaludt, addig ott feküdtem mellette.


A háziorvosunkkal beszélgettem erről, azt mondta, hogy hagyjam, és legyek mellette, majd kinövi. Nálunk sem lámpa, sem zene nem segít, csak én kellek neki... Hát, a hajam hullik ki néha, hogy órákat "vesztegetek" el ilyenkor, és próbálom a jó oldalát nézni... De amikor elkezd "játszani" velem, akkor pattan a húr. Néha kimegyek pár percre, de sírni úgy igazán sosem hagyom, mert akkor biztonságérzete még tovább romlik. Amikor elkezd nyekeregni, hangosabban sírni, megyek vissza...

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Panka78)
2013. szept. 13. 13:50
Jajj, ezek fontos dolgok ám ;)
19. Panka78 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. szept. 13. 13:46
Van.. Játszik, rendezgeti az alvós kellékeit, ilyenkor leszek kicsit nyűgös
2013. szept. 13. 13:45
Nálunk olyan a szoba este, mint Las Vegas. 3 kislámpa ég :). Ha ez sem elég, akkor megengedem, hogy az én ágyamban aludjon el, az megnyugtatja. A másik gyerekemet az nyugtatta meg, ha este kölcsönadtam a pizsamfelsőmet, azt szorongatta, szagolgatta. Próbálkozz alternatívákkal. AnnaPetiGergő könyvben anya varrt anya- és apababát, azt adta a gyerekeknek.
2013. szept. 13. 13:44
Fél valamitől, ez nem kétséges. Az én lányom néha mellettem alszik el, és akkor is kérdezgeti, hogy "Anyu fent vagy még?" Az ad nekik biztonságérzetet, hogy mellettük vagyunk és vigyázunk rájuk. Próbáld úgy, hogy eleinte a szobában maradsz, de nem mellette. Rejtvényt fejtesz vagy áttürögeted a ruháit. Később, pár nap múlva mondjuk, nyugtasd meg, hogy most kimész, de ránézel minden öt percben. Aztán így tovább, talán az is elég lesz neki, hogy tudja, hogy vigyázol rá, amíg elalszik, ha nem is vagy közvetlenül mellette.
16. Panka78 (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2013. szept. 13. 13:42

Ismerős..

Eddig viszonylag elaludt gyorsan, de a du-i ovis alvások óta nem. Képtelen vagyok kellően elfárasztani.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook