Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hat éves lányomat hogyan szoktassam le a pelenkáról? fórum

Hat éves lányomat hogyan szoktassam le a pelenkáról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Vapi)
2013. júl. 26. 12:27
szerintem ilyenkor nyaron legyen sokat pelenka nelkul, bugyiban, meg ha kezdetben tobbet is kellene takaritani utana :) mondjatok, hogy szoljon, ha kell neki, kiserjetek vecere. biztos lesz par baleset, mint mindenkinel, de majd megszokja. ha mar tudja szabalyozni, visszatartani, valoszinuleg a pelus inkabb csak biztonsagerzetet ad neki, foleg hogy tobb ideig volt rajta, mint mas gyereken
2013. júl. 26. 12:04
Sziasztok! Elég szomorúan olvastam néhány bejegyzést. Szerintem egyikönk se hibátlan szülö. Én a helyedben olyan intézményt keresnék, ahol értelmi sérült gyermekekkel foglalkoznak. Ettöl még nem lesztek értelmi sérültek, de a probléma sokkal mélyebben van mint bár ki gondolná. Egy jó gyogybedagogus és pszihologus aranyat érhet Nektek. Ne add fel és sok sikert. (Angol billentyüzetem van. Még mielött bárki beszolna az ékezetek hiánya miatt.)
59. 72497ec515 (válaszként erre: 58. - Benvik)
2013. júl. 25. 16:23
Így van!!
58. benvik
2013. júl. 25. 16:21
Az adatlapján van egy cikk a betegségről részletesen, amin keresztül ment, újra kellett tanulnia a mozgást stb. Ezek alapján még az is csoda, hogy itt tart!!!!! Az agydaganatnak is vannak súlyossági fokozatai!!!! És mint gyámügyis megjegyzem, hogy ha még az is fordult elő, hogy egy ilyen szenvedésen átment kisgyerek kiskirály lenne, akkor is megértem a szülőt, mert örül, hogy a gyereke túlélte!!!!!
2013. júl. 25. 16:14

5. vapi 2013-01-16 15:13

Sziasztok!


Mielőtt bárki elkezdené a sértegetést: Lányom agydaganatban szenvedett éveken keresztül. Jelenleg daganat mentes. Elkezdte az ovit is. A biizést ki nem állhatja. A wc-re rá tudom ültetni, és el is végzi a dolgát, de soha nem szól, hogy pisilnie kéne. Pelusba pisil. Megdorgáltam miatta, hogy nem pisilünk a pelusba, hanem szólni kell és wc.Erre ma levette a pelust és simán az ágyba pisilt....Kezdek bezizizni!!!! Segítség!!!!!!Gondoltam mosható pelusra is, de ha nem szól amikor pisis ruhában van, akkor szerintem a pelus sem működik:((

56. Beácska75 (válaszként erre: 55. - Vapi)
2013. júl. 25. 14:44
Szia! Ha magas neki a wc lehet hogy nem érzi biztonságban magát. Vegyetek neki egy egyszerű felépőt. (De lehet ilyet is kapni [link] érdemes megnézni hogy nem lehet esetleg használtan hozzájuntni).
55. vapi
2013. júl. 25. 11:01
Annyit sikerült elérnünk, hogy reggel száraz a pelus, megvárja, amíg wc-re tesszük. Délutáni alvás után úgyszintén. És itt a baj forrása...nekünk kell rátenni. Azt vettem észre, hogy ez lehet az egyik gond, hogy úgymond ki van szolgáltatva. Szerintem meg kell oldanunk a lábát, utána sinen lesz a wc is.
54. töprengő (válaszként erre: 51. - Vapi)
2013. júl. 24. 21:03
Megírod mit sikerült elérni?
53. sour (válaszként erre: 22. - Csukottszemmel)
2013. febr. 20. 10:10
De aranyos vagy!
2013. jan. 28. 14:21
Az én kisfiamnál(igaz ennek már 12 éve és hiperaktív volt) egy nagyon jól sikerült dolgot javasolt a pszichológus.Fiam 4 éves korában egyik napról a másikra elkezdett éjszaka bepisilni,pedig két és fél éves kora óta szobatiszta volt.Az orvos azt javasolta,hogy azokon a napokon amikor nem pisil be reggelre,rajzoljon arra a napra egy napocskát egy naptárba.Mikor bepisilt,akkor semmit ne rajzoljon.Nekünk nagyon be vált.Előszőr arra gondoltunk,hogy a bepisilt napokon vihar felhőt rajzoljunk,de a doki szerint ez a gyereket elkeserítené.Így maradt a napocska.Két hét alatt leszokott a bepisilésről.Próbáld meg te is ezt.Ha a kicsi nem szól,hogy pisilni kell,akkor nincs napocska,szomorúak a virágok.Ha szól,hogy pisilni kell,akkor egy boldog napocskát rajzoljon.Ha ő nem tud esetleg rajzolni,akkor rajzolj te.Ettől függetlenül azért beszélj orvossal,mert a te kislányodnál azért egész más a helyzet.Drukkolok,hogy sikerüljön.A pici lánynak gyógyulást,neked meg sok türelmet és kitartást kívánok.
51. vapi
2013. jan. 28. 10:49

Nyugodt végülis nem vagyok, de legalább értek egy-két dolgot, így nem erőltetem azt, ami nem megy. Még...:)Nálunk is volt bili, wc-szűkítő, bilizős könyv, velem jött a wc-re, nyitva hagytuk az ajtót, meséltünk, és egyik sem használt...Mert még nem kész rá teljesen. De ami késik, nem múlik:)

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

További szép napot, és jó egészséget!

:)

50. Arel
2013. jan. 24. 14:40

Szia!

Nekem az Elmo mesefilmet is ajánlották, mikor tavaly nyáron ezzel küzdöttem a kisfiammal (igaz, ő még csak 3 lesz mosz). Azóta boltban is láttam ilyen témájú könyvet. A védőnő nekem azt tanácsolta, hogy egy kicsit hagyjam rajta a pisis bugyit, mert az neki is kellemetlen. Ezt nyilván csak jó időben lehet megcsinálni. Egyébként a jutalmazás nekünk is bejött (igaz csak a nagydolognál vezettem be). Viszont még mindig vannak balesetek, és az éjszakák megint pelusosak. Majd ha melegebb lesz, akkor újra próbálkozunk.

Ja, és azt is mondta a védőnő, hogy próbálkozzak kb. 1 hétig, de ne görcsöljünk rajta, ha nem megy, akkor tartsunk 1-2 hét szünetet, és utána próbálkozzunk ismét.

SOK SIKERT!

49. c716dc4eab (válaszként erre: 45. - Vapi)
2013. jan. 24. 13:35
Remélem megnyugtatott a válasz :)
48. 5c98b496b3 (válaszként erre: 41. - Ecus)
2013. jan. 24. 13:18

valóban, bár figyelmetlen voltál


De szerintem ne rondítsuk tele a fórumot mások oltogatásával. Ez nem neked szól, hanem mindenkinek :)


Foglalkozzunk a problémával magával.

47. miccer (válaszként erre: 45. - Vapi)
2013. jan. 24. 12:51
Ebben biztos van valami. Ha a helyzetet nem is úgy oldja meg, ahogy szeretnéd, azért gondolom segít ez a válasz most nektek! Kitartás, aztán lehet, hogy rájön majd a kisasszony, nem olyan nagyon jó pici babának lenni.
46. c6973617d3 (válaszként erre: 45. - Vapi)
2013. jan. 24. 12:25
Legalább van valami magyarázat az okokra, így te is gondolom picit megnyugszol és türelmesebben vársz.
45. vapi
2013. jan. 24. 12:20

Sziasztok!


Lánykám nem fél a wc-től, mivel ráül, és elvégzi a dolgát is rajta. (természetesen ülőke-szűkítővel).A gond az, hogy nem szól, hog mikor kell neki...Két évesen szobatiszta volt, de akkor ismét előjött a daganatos betegsége, így kórházi kezelésen volt másfél évig. Amikor elkezdtük a kezeléseket, akkor szokott vissza a pelusra, azóta nem tudok mit csinálni vele.

Megfogadtam a tanácsokat, és elvittük dokihoz. Természetgyógyász-homeopátiás dokihoz. Vizsgálgatás, beszélgetés után megtudtuk, hogy lánykám újra éli az elvesztett babakort. "Amikor eljönn az ideje, simán rá fog ülni a vécére, szólni fog ha kell mennie. Nincs értelme sürgetnünk, mivel egy pár éves gyereket sem sürgetnek ezzel." Ez volt a válasz.

44. c716dc4eab (válaszként erre: 41. - Ecus)
2013. jan. 23. 18:42

Legyen benned annyi nagyvonalúság hogy eltekintesz azok kiosztásától akit téged kiosztottak...

Ne fejeld meg az offot.

2013. jan. 23. 16:19
Ja, az nem lehet hogy magától a WC-től fél? Mert vannak ám gyerekek akik attól félnek. A hang, meg eltűnik a víz... Klotyómanó...
2013. jan. 23. 16:17

Szia. Próbáltad már a WC szűkítőt? Azt írtad, hogy nem szereti a bilit. Az én lánykám sem szerette. Vettünk egy szép rikító színű WC szűkítőt (nagyon rózsaszíneslila, és rikító zöld... Borzalmas :) ), ami nagyon tetszik neki, elneveztük békának és azzal minden tökéletes.

A szobatisztaságról azt kell tudni ugye, hogy amíg nem érik meg rá a gyerek agyban, addig nincs mit csinálni. TE azt írtad, hogy a lánykád már megérett rá, hiszen tudatosan használja záróizmait :)

A tél az nem egy jó dolog, abból a szempontból, hogy ugye ha bepisil és nem cseréled azonnal akkor nagyobb esély van arra hogy megfázik, meg nadrág harisnyacsere, stb... macerás.

Én a következőt tenném. Várnék a jó időig,addig sokat beszélnék vele a dologról, sőth én azt is megengedném hogy bejöjjön a WC-be velem (nem feltétlen kell pisilni, csak hogy lássa én hogy csinálom, mint csinálom..) Itt rá is lehet kérdezni, kipróbálod-e te is. Ja és előtte a WC szűkítő, ami neki is nyerő.

És ha már jó idő van, akkor vennék töménytelen mennyiségű bugyit , és csak bugyiban hagynám. Ez az én tippem és módszerem. Tulajdonképpen így is csináltam. :)

Egyébként a ragasztós motiváló módszer is nagyon jó, sokan írták, a pszichológusok is előszeretettel alkalmazzák és beválik. Márakinél sikerül eléggé erős motiváló dolgot találni.

41. ecus (válaszként erre: 40. - C716dc4eab)
2013. jan. 23. 16:00
A 27-es hozzá szólásomban megtettem 2-szer is...:-(
40. c716dc4eab (válaszként erre: 39. - Ecus)
2013. jan. 23. 11:27
Nem lenne elég egy bocsánat kérés a fórum idítójától? Ne fejeld meg a figyelmetelnséged.
39. ecus (válaszként erre: 30. - 5c98b496b3)
2013. jan. 22. 20:49
igen már látom....szerintem is :-((((
38. ecus (válaszként erre: 31. - C6973617d3)
2013. jan. 22. 20:44

Talán onnan tudom hogy ismerem nem???

Mind ahogy írtam már a többit késöb olvastam de látom TE nagy tudású vagy......

37. ecus (válaszként erre: 32. - 130454e42d)
2013. jan. 22. 20:40
szerintem meg te vagy egy nagy bunk óóó gondolom van tükröd nem??
36. zsipi
2013. jan. 22. 18:19

Szia!


Nem tudom segít-e, de én két ötletet javaslok. Az én kislányom pecsétes játékkal szokott le a pelusról. Vettem több vidám kis pecsételő figurát, bekockáztam egy A/4-es lapot. minden sikeres pisi után amikor nem a pelusba pisilt hanem wc-be, bilibe akkor pecsételhetett egyet a papírra. Ezekkel csak akkor pecsételhetett, tehát nem unta meg. Amikor kitelt a papír akkor elmentünk és vettünk valami apró jutalmat. Nekünk a buborékfúvó volt a nagy jutalom. Egy hét alatt szobatiszta lett. Játékosan fogtuk fel, és élvezte a pecsételést. :) Ez egyedi ötlet volt de hatásos. A másik ötlet az a barátnőmé volt. Ő a kislányát úgy szoktatta le, hogy a kislánya kedvenc mesefigurája Minnie egér volt. Csak ilyen bugyit vett neki, és mondta hogy minnie sírni fog ha bepisil és minnie mosolyogni fog, ha száraz marad a bugyi. :) 1 hónap alatt szobatiszta lett a kislánya. Remélem segíthettem. Jó egészséget Nektek, és ne törődj a negatív kommentekkel.

2013. jan. 18. 11:50

Gyerekorvost nyaggatnám.

Ha nem áll kötélnek, talán természetgyógyász. De megtudakolni, mennyire van " orvosi " tapasztalata.

Az egyik dokink, természetgyógyászatra evezett. Nem tudom csinálja e még..

34. vapi
2013. jan. 18. 11:39

Sziasztok!

Hát, amint látom, vannak tipikus hozzászólók is, akik gúnyolódni és bántani szeretik az embert. Remélem, ezentúl elkerülnek!

Köszönöm mindenkinek a tippeket, és meg is fogadok egyet-kettőt. Elgondolkodtam, hogy mi ösztönözné lányomat a legjobban. Valami nagyon viccesnek és szerethetőnek kell lennie, mivel indig jókedvű kiscsaj. Sajnos a dokik autómatikusan a betegségre fognak mindent. Ha kell, ha nem. Ha rajtuk múlna, már nem élne, és hamár él, akkor tolókocsit neki szinten vannak sajnos. Mi pedig (apával) azon, hogy felnőtt korára teljes értékű ember legyen. Legalább magát tudja megfelelően ellátni. Nem szeretném, hogy nyomorék és szánalomra méltó ember legyen, mert nem foglalkoznak vele akkor, amikor a legnagyobb szükség lenne erre. Harcolunk, és mindenkit meghallgatunk, hátha. Ezért is kértem tőletek tanácsot!:)

2013. jan. 17. 09:01

Vapi , végigolvastam az oldaladat, hát minden elismerésem nektek. Főleg a NAAAAAAAAAAAAAGY túlélőnek.


Leszoktatás : nálunk csak a kivárás működött. De nagy nehezen letette. Viszont azt egyik percről a másikra.


Nálatok más a helyzet, így inkább valami jutalmazási rendszert tudnék neki elképzelni, mert ahogy olvasgattam, testileg már érett.

32. 130454e42d (válaszként erre: 25. - Ecus)
2013. jan. 17. 07:59
olvastad a fórumot? örülj, hogy egészséges a gyereked, annyi baja van csak, hogy bvan egy bunk ó anyja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook