Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a 3 éves lányomat arról, hogy tekergeti a haját? fórum

Hogyan szoktassam le a 3 éves lányomat arról, hogy tekergeti a haját? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 9. 21:17
Én 40 éve tekergetek.
2010. jún. 9. 20:17

Nagyon érdekes a lányom is csavargatja a háját, az unokám is és a dédunokám is kezdi.



Ugy látszik nem tudunk megszabadulni..............

26. winny
2009. febr. 26. 11:39

Szia

Ha van hajasbabája és azt fésülgetné?

Csak egy tipp:)

2008. dec. 18. 10:57
Szerintem majd kinövi! Én minden elalvásnál a hasamra fordúltam a térdeimet a hasam alá húztam(MAGZATI PÓZBA) és a jobb tenyeremmal ,dörzsiztem a hajam míg el nem aludtam!!!!Reggelre egy széna boglya volta hajam amit kifésűlni sem nagyon lehetett!ez az elelvási,hajdörzsizés kb.6 éves koromig volt aztán egyszer csak abba hagytam!Így a hajcsavargatás az én szitumhoz képest kutya füle!
2008. dec. 18. 07:46

sehogy, nem fogod tudni- és ha tiltod neki még jobban fogja csinálni, mert feszült is lesz


ha leszokik róla az csak magától fog

2008. dec. 9. 23:54

Egyfolytában tekergetek! :D ( 35. éve! )


Így alszom el... Meg egyébként is van...

( 3 éves koromig úgy aludtam el, ha valakinek, -főleg Anyukámnak, - foghatom a haját!!! :))) )


Nem érzem magamat tőle defektesnek! ( Egy faroskas diplomám van... - De, ha leszoktattak volna róla, vagy megpróbálták volna, lehet, hogy defektet kaptam volna!!!



Hajam, mint a tenger! - Szerintem a hajhagymákat is edzi! - Végeredményben serkenti a vérkeringést...



(Nem nálatok, - azt nem tudhatom,- de nálam, - feltételezem,- a szeretethiány volt az oka.

...és ez stagnált. )

2008. dec. 9. 08:19
Szia!Nem tudod leszoktatni róla,egyszer csak elhagyja de nem véglegesen.Én 30 éves vagyok,de néha még én is tekergetem inkább csak megszokásból, óvodás koromban kezdtem el.Ismerek olyat aki 40 évesen is tekergeti a haját.
21. b9662b68b3 (válaszként erre: 20. - 16e8707293)
2008. dec. 4. 17:41
Mert általában ilyenkor jöhet elő valami rejtett szorongás, ami kiváltja. Jeéen esetben az ovoda.Ki tudja?
20. 16e8707293 (válaszként erre: 19. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 17:32

Szia


Igen oviba jár már április vége óta.

Mért írtad, hogy sok mindent el árul? Mit?

19. b9662b68b3 (válaszként erre: 3. - 16e8707293)
2008. dec. 4. 16:37

Szia!

Nekem ugyan nincs tapasztalatom ebben , mert az én gyerekem nem csinálja, de ahogy olvastam, régebben nem tekergette, tehát valami miatt szorong.Ovis már?Mert ha igen, akkor ez sok mindent elárul. De lehet hogy rossz szokás.Ha csak egy rossz szokás, és nem szorongás akkor én a helyedbe teljesen , mondhatni fiúsra vágatnám, annyira hogy ne tudja tekergetni.Akkor leszokik róla.

18. 16e8707293 (válaszként erre: 15. - 5529fc88b4)
2008. dec. 4. 14:34
nézzétek meg a lányomat, a profilomban, hogy milyen haja van, szerintem ebből már nem nagyon lehet vágni
17. rozi81
2008. dec. 4. 14:26
Szerintem a rövid haj se nagyon segít,hacsak nem túlságosan rövid.Nekem álltalában rövid hajam volt,és az se gátolt meg benne.
16. emagdi
2008. dec. 4. 14:19

rövid fazonra kell vágni:)

amúgy én is szoktam néha tekergetni, piszkálni (de csak ha mások nem látják:)))

15. 5529fc88b4 (válaszként erre: 9. - 16e8707293)
2008. dec. 4. 14:16
Kb. én is 3 éves lehettem, amikor elkezdtem, akkor már elég hosszú volt a tekergetéshez, már 26 éve folyamat tekergetem. Szerintem, ha erőlteted annál jobban fogja csinálni. Ha rövidre vágatod, nem lesz mit csavargatni, vagy valamivel le kell kötni, hogy ne unatkozzon. Nem tudom...
2008. dec. 4. 14:11

nagyon szépen köszönjük a válaszokat:)

Nem is tudtam, hogy ennyi felnőtt tekergeti a haját:) :)

2008. dec. 4. 14:07
Én is tekergettem tízen éves koromba,de leszoktam róla.A tanárnő mindig szidott,hogy kihullik a hajam,de hál istenek semmi gond.
12. Csokilány (válaszként erre: 7. - 16e8707293)
2008. dec. 4. 14:07
Méghogy hullott!!!!! A derékig érő hajam mindössze a nyakamig ért. De akkoriban nekem nagyon sűrű volt a programom, államvizsgáztam, elkezdtem dolgozni és közben elindultam a dr-ért. Viszont azóta minden oké, és most megint szép egészséges a hajam. Emlékszek viszont, mikor a párom testvérének a kicsi lánya "földhöz vágta magát", hogy nem tudja úgy tekergetni a haját mint én, úgy 5 éves volt. Mire én közöltem vele, hogy jobb is, neki nem szabad stb. Talán a kendő valamit segíthet, lehet kapni már egészen kicsiknek is, biztos tudod milyenre gondolok, vagy ha kis csurit csinálsz, de őszintén mondva ha vérbeli hajtekergető, akkor nem segít semmi. Anyukám szerint én így jöttem a világra.
11. rozi81
2008. dec. 4. 14:05
Sziasztok!Én 28 éves vagyok,és én is tekergetem a hajam.Ha unatkozom,tévézek,de van úgy hogy azon kapom magam,hogy beszélgetés közben is.Kicsiként úgy aludtam el,és általában még most is.Szerintem nem lehet erről leszokni.
2008. dec. 4. 14:03

Sehogy sem.Az én lányom harminc éves, és még mindig csavargatja a haját mikor jolesik neki. Semmi rosszat nem csinál vele és ha jólesik hagyd.

Már volt olyan is hogy úgy csavarta hogy lyuk lett a fejbőrén. Én azzal ijesztettem meg hogy ha nem csinálja finomabban megyünk a doktornénihez. Nem riogatni akartam az orvossal, de biztos eszébe jutott hogy az nem jó dolog. Ugyan ebben a cipőben jártam én is mint Te. attól pedig ne ilyedj meg, mert a haja ki fog nőni. Én fodrász vagyok de ez nem kóros hajhullás, úgy hogy ne ijedj meg.

Szia Magdi

9. 16e8707293 (válaszként erre: 6. - 5529fc88b4)
2008. dec. 4. 14:02

Feszültség??? De nem történt semmi 3 hete.

Azt mondja, unalmában csinálja:)

Jó, lehet többen is vannak akik még felnőtt korukban is csavargatják a hajukat. De a lányom még csak 3 éves. Szerintem is csak egy rossz szokás.

Csak ez a hajhullás ne lenne

2008. dec. 4. 14:01
Én is így vezetem le, gondolkodás közben szoktam csinálni, már észre sem veszem.
7. 16e8707293 (válaszként erre: 5. - Csokilány)
2008. dec. 4. 14:00
És neked is hullik tőle a hajad???
2008. dec. 4. 13:59
Lehet, hogy feszültség van benne valami miatt, ez okozhatja.
2008. dec. 4. 13:59

Szia!

28 éve vagyok mániákus hajtekergető.Az utóbbi egy évben jelentősen csökkent ugyan a "vágyam", de egy hosszabb telefonálás, vagy egy "kis" idegeskedés után rögtön tekergetek. Érdekes, hogy azt hiszem az USA-ban van a hajtekergetőknek külön klubja, kivételes emberek, tele energiával, és mivel nem fáradnak el az aktuális tennivalótól, így a fölöst eltekergetik. Szóval nem hiszem, hogy le tudod szoktatni róla, nekem felnőtt fejjel sem ment.

2008. dec. 4. 13:56
Lehet,hogy történt valami 3 hete és még nem tette helyére magában a dolgokat?Szerintem ez valamire pótcselekvés.
2008. dec. 4. 13:54

Sziasztok


Van egy 3 éves lányom akin észre vettem kb 3 hete, hogy tekergeti a haját. Ezzel nem is lenne baj, csak annyira tekergeti, hogy ki is hullik a haja:(

Sajnos már elég jól észre vehető nála a hajhullás ez miatt. Nem volt neki eddig sem nagy haja, de most olyan kis ritka. Mindent mondtam már neki, de semmi nem hatotta meg.


Esetleg ha van köztetek ilyen szülő, aki ebben a cipőben jár, szívesen meghallgatnám az ő véleményét. Neki mi segített a "leszokásban"

2008. dec. 4. 13:52
Engem soha nem akartak leszoktatni, még anyukámét is tekergettem. De legjobban a magamét, valahogy megnyugtatott. A mai napig tekergetem, semmi bajom tőle. Csak szeretem...
2008. dec. 4. 13:51
HOgyan szoktassam le a 3 éves lányomat arról. hogy ne tekergesse a haját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook