Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? fórum

Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
48. poji
2008. dec. 16. 18:07

Sziasztok!

Én néhány hónapja, anyukám még régebb óta használ mosódiót és az a gondunk, hogy a törülközők kemények. mosószódát használunk hozzá vízlágyítónak, és ecetet öblítőnek, illetve most vettem bio öblítőt, de még így is kemények. HA van valakinek valami tippe az jó lenne. köszi

2008. okt. 13. 09:21
neten vettem, várom hogy mgérkezzen:-) ha tényleg olyan jó, csak ezzel fogok mosni.
2008. aug. 12. 16:46

Én próbáltam már a Mandala Mosódiót, és nekem bevált. Régebben a helyi bioboltban szoktam mosódiót venni, de ez a Mandalás olcsóbb, és szerintem még a minősége is jobb.


Más: Használt már valaki folyékony mosódiót? Tényleg van ebben is SLS (habzást fokozó vegyszer)? Az allergiakeltő, nem?

45. manóbogár (válaszként erre: 41. - Kedike)
2008. aug. 8. 09:05
Én 4000Ft/kg áron veszem és csak ezt használom.
44. aminee
2008. júl. 31. 08:10
Engem konkrétan a Mandala mosódió érdekel. Használja valaki?
2008. jún. 19. 14:41
Sziasztok! Már én is csak mosódióval mosok, meg persze a fehérítő sóval a fehéreket, amit kb. egy éve ismerősöm hozott Németországból.
2008. jún. 12. 11:21
Sziasztok! Én fél éve mosok mosódióval, és teljesen elégedett vagyok vele. Sok oldalon foglalkoznak a témával, de a Mosódió Nagyker oldalán egészen jó és részletes leírást találtam a használatáról, hogy konkrétan mit és hogyan kell csinálni a helyes mosáshoz: [link]
41. kedike
2008. ápr. 10. 19:53
Nekem 1800 Ft volt a fél kiló, úgy látom szerencsém volt, h ilyen áron szereztem be.
2008. márc. 2. 14:23
Most vettem mosódiót, a Lehel téri csarnokban. Az üzlet nevét nem tudom, a földszinten valahol a szélső oldalon, csupa bioélelmiszer üzlet van körülötte. Két aranyos fiatal eladó van. Félve megkérdeztem árulnak-e. Kiderült, hogy a lehető legjobb áron / 0,5 kg 2800- Ft/ adják. Az emeleti drogériában 4800-ért adta a nő, persze azt sem tudta hogy kell használni. Eddig én is postán akartam megrendelni, de érdemes a neten körülnézni, és spórolni a kiszállítás díjával. Már mostam is vele, tényleg nincs semmi szaga a ruhának, és puhák maradnak.
2008. febr. 25. 15:58
Budapesten tudok segiteni a kezdeti lépésekben. :)
38. otis (válaszként erre: 37. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 22. 08:41
ok :)
2008. jan. 22. 08:11
nos meg fofgom próbálni a kewdvenc drogáriámban,bár a vele együtt lévő gyógyitárban a homeós fejfájósomat is csak nekem hozzák rendelésre:))de talán megrendelik ezt is....:DDmajd írok ho mindtak valamit...
36. otis
2008. jan. 22. 07:57
hát itt sem tudták, mi az...
2008. jan. 22. 06:57
Bementem egy bioboltba,és még azt sem tudták mi az,azt mondja 10 éve nyitott,de még csak nem is kereste soha senki a mosódiót.
2008. jan. 22. 02:33
A természetes, környezetbarát és kíméletes mosó- tisztító- és testápolószer, lásd.www.mosodio.hu
33. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 27. - 'szti)
2008. jan. 22. 01:29

Ugy ajanljak, hogy obliteshez hasznaljon az ember lanya kb 1dl vagy igeny szerinti mennyisegu ecetet es abba cseppenteni az illoolajat. Viszont csak jo minosegu illoolajat erdemes hasznalni, mert alitolag foltot hagyhat, ha nem tiszta olaj, hanem valami keverek. Viszont ha nem hasznalsz obliteshez semmit, semleges illatuak lesznek a ruhak, de a dio miatt akkor is puhak. Amugy a dio is picit savanykas illatu, de megszarazdva a ruhakon nem erzodik ez.


Hajsamponnak is kiprobaltam. Ki kell fozni par szem hejat mennyisegaranyosan vizben es lehet vele mosogatni, hajat mosni stb (kuldtek egy leirast a hasznalatarol, amikor megrendeltem). Hat nekem nem jott be egyaltalan, mintha csak vizet ontottem volna a fejemre, bar lehet adnom kellet volna egy eselyt, mert a hajmosast vegul a megszokott samponommal fejeztem be. Tobbek kozott emmiatt is hasznalok nagy mennyisegu hejat mosashoz, mert a tisztito ereje nemikepp elmarad a hagyomanyos tisztitoszerektol.

Ha netan valaki szeretne kifozni hejat mosogatashoz vagy hajmosashoz, kezmosashoz..., ne fozzon ki eloszor nagy mennyiseget, mert rovid ido alatt peneszes lesz a folyadek es kidobhatja/kiontheti.

32. otis
2008. jan. 21. 13:19
köszi :)
31. 984ff08d0b (válaszként erre: 30. - Otis)
2008. jan. 21. 13:17
bioboltokban többnyire kapható a mintacsomag is
30. otis
2008. jan. 21. 13:06
tudtok olyan helyet, ahol megvehetem közvetlenül? Mert egy 350 Ft-os mintacsomagot 1350 Ft-ért szállítanak házhoz. Ez kissé gááááz...
2008. jan. 21. 12:38
hmmm...kutyut is lehet vele fürdetni :) este beáztattam 2dl vízbe 1 dió héját és másnap azzal mostam le (higítottam) a nagyon mocskos mopszit...nem szárította ki a bőrét, és szép tiszta lett a drága...pl. azt hittem fekete a lába szára, de utána kiderült, hogy nem is... :))) állítólag hajat is lehet vele mosni, ezt még nem próbáltam...de lehet, hogy fogom :P
2008. jan. 21. 06:43
www.mosodio.hu én innen rendelem :)és le van írva minden .):
27. 'szti (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 21. 06:28

láttam folyékonyat, meg port is belőle, azt ismeri valaki?


Antea, illóolajat használsz öblítéshez?

2008. jan. 20. 22:52

[link]

=NetBio_832552

Itt minden le van írva róla, sőt meg is rendelhető!

2008. jan. 20. 21:15
Nem mergezo, ha jol tudom, de azert inni nem kell belole. Valoban puhabbak a ruhak tole, de en peldaul tobb hejat hasznalok, mint az ajanlott mennyiseg. 2 vaszonzacsiba rakok 8-8 diohejat es igy hasznalom mosashoz, nem penzmegtakaritas a celom, hanem hogy tisztak legyenek es ha lehet vegyszermentesen.
24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - Krisy)
2008. jan. 20. 20:12
Hol lehet beszerezni?Gyógyszertár,drogéria van nálunk,talán ott?Biobolt nincs....
2008. jan. 20. 20:00
Most már én is kíváncsi vagyok rá,utána néztem a tesz vesz-en,1100 ft 20dkg.Épp tegnap láttam a tv-ben egy23éves feltaláló feltalálta a hozzávaló formatervezett mosógépet is.Írjon még,akinek van tapasztalata,és kíváncsi vagyok még hol lehet beszerezni.
22. krisy (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. okt. 30. 16:47
szerintem interneten érdemes venni, aukciós oldalakon mindig van fent
21. krisy (válaszként erre: 19. - Aniko0126)
2007. okt. 30. 16:43

sziasztok, én lelkes mosódió felhasználó vagyok, mert:

- az „intelligens mosóporok” tisztaságát produkálja egy „hagyományos mosópor” árának töredékéért, hiszen egy adag (4-8 fél héj) mosódiót 2-4 alkalommal újra használhatsz (ha alacsony hőfokon mosol, többször, ha magasabbon, kevesebbszer), Tapasztalatom szerint, heti 3 gépnyi mosással fél kg fél évig elég!!!!!

- meglepő puhaságot és selymességet ad a ruháknak, igazán nem tudom jól körülírni, de hihetetlenül kellemes tapintásúak lesznek tőle a még nedves és a megszáradt ruhák is

- „elbánik a kellemetlen szagokkal”, nálam bizonyított tornazokni és izzadt póló esetén is

- nemhogy nem fakítja a színeket, hanem még egy kicsit élénkíti is….

- ugyanolyan megbízhatóan működik a hétköznapokban, mint a drága selyemsálam és a gyapjúpulcsik esetében (mondjuk ezeket kézzel mostam mosódió főzettel, receptet lásd lent)

- 30-tól 90 fokos mosási hőmérsékletig „működik”

- kis helyet foglal és egyszerű használni


Ami furcsa lehet a „hagyományos mosóporokhoz” képest:

- a mosódió nem habzik a gépben

- semleges az illata és bár a ruhákból kiveszi a kellemetlen szagokat, de ha a kedvenc öblítőd illatára vágysz, tovább kell azt használnod, VISZONT mivel a dió lágyítja a vizet és a ruhákat, kb. feleannyi öblítő is elég, mint eddig, úgyhogy ezen is spórolhatsz :o)

- a mosódió alaposan tisztít, de nem fehérít, ezért a fehér ruhákhoz érdemes fehérítő, vagy helyesebben szürkülésgátló port adni, amit én minden makacsabb folthoz is használok (nagyon érdekes, mert a színes ruhákat sem fakítja ki!)

20. edek
2007. júl. 19. 23:17

Sziasztok.Itt olvastam a mosódióról.Vettem egy próbacsomagot a helyi gyógyszertárban.

Fehér ruhákat mostam vele.Pici öblítőt tettem.Kb.negyedét annak amit szoktam.Tökéletesen meg voltam elégedve vele.

Próbacsomag felét használtam fel.(6-8 db)Öblítésnél sem kell kiszedni.Nem kell apró darabokra törni.Ha egészben veszed,akkor kell a közepét kiszedni.És ajánlott első mosás előtt kicsit beáztatni.(mivel 2x-3x moshatsz vele.)És az áztatóvizet is a mosógépbe önteni.Fehér ruhákhoz ajánl pl.sütőport..

2007. júl. 10. 18:55

Mindenkinek szép napot!

Szeretném ha bővebb felvilágosítást adna valaki a mosódiótól és használatáról! Az érdekelne, hogy gyakorlatilag hogyan is kell használni? Dióhéjat apróbb darabokra törni (hány db-ot?), kis vászonzacsiba, bele a mosógép dobjába, mosás indul. És utána? Végig benne kell hagyni, vagy az öblítés előtt ki kell venni a dobból? Légyszi valaki válaszoljon nekem. Aki használta már milyen tapasztalatokat szerzett? Fehérekhez is lehet eredményesen használni?

Előre is köszi a választ, már nagyon szeretném kipróbálni, főleg ha a többség jó véleménnyel van ról.

Köszönöm. Anikó

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook