Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fatorexia - új testképzavar: hallottatok már róla? fórum

Fatorexia - új testképzavar: hallottatok már róla? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 19. 10:52

Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem mindannyian vágtunk már ki címkét a ruháinkból! Egy L-es címke olyan lehangoló, pláne, ha együttélsz valakivel, és ott lógnak az L-es bugyik a szárítón... Szóval velem már csomószor megesett, de nem hiszem, hogy ez bármilyen öncsalás lenne.

A hirtelen fogyás gyakran kettes típusú cukorbetegségtől is lehet...

21. Zóra_ (válaszként erre: 1. - Linda111)
2012. márc. 8. 13:00
Azt hord, amit akar, amiben jól érzi magát. Attól még mert nem vékony és feszes ruhákat hord, lehet nagyon is csinos és vonzó.
20. Zóra_
2012. márc. 8. 12:57
Én most kaptam meg ezt a kedves véleményt egy itteni fórumos hölgytől. Badarság.
19. Linda111 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. aug. 9. 10:01
Na ez is érdekes, hogy aki túl vékony, az meg megkapja, hogy nem megy férjhez...mert a többi ember tökéletes :S mitől lehet nálad ez, hogy hirtelen nem birsz enni, és olyan sokat fogysz? Rájöttek valamire ezzel kapcsoaltban? Remélem, helyrejössz hamarosan!
18. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - Kessszi)
2011. aug. 7. 21:09

Csak rosszabb ne legyen, és bírjak enni.

A mértéktartás nem probléma.

17. Kessszi (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. aug. 7. 21:07
:( Akkor jobbulást kívánok neked!!!
2011. aug. 7. 21:02

15-18 évesen reggel 8-tól éjfélig dolgoztam; mindig csúfoltak, hogy 40 kiló vagyok ágyastól...

Az elkövetkezendő évtized arról szólt, hogy milyen sovány vagyok, így nem fogok tudni férjhez menni, gyermeket szülni. Bekövetkezett mindkettő, néhány hónappal a szülés után 33 kilóval grasszáltam a pesti utcán... Sajnáltak, lenéztek, szánakoztak. Kórházba kerültem többször, éveken át szószerint hizlaltak (volna), de nem ment nekik. 10 évvel ezelőtt szeptembertől áprilisra 20 kilóval lettem több. De jól nézel ki, de összeszedted magad, stb.... a 62-re még ráhúztam 7-et... Na végre, van mit rajtam fogni, az asszony legyen gömbölyű, párnás, legyen mit rajta fogni, stb... Egy éve nem bírok enni, 200-300 cal körül fogyasztok csupán; éppen a héten megyek kórházba, mert fogytam 11 kilót.

Úgy meglátszik rajtad a fogyás - siránkoznak...

Mindig reális volt a testképem, se többnek, se kevesebbnek nem láttam magam. Örültem a gömbölyű formáknak, a vékonyabb deréknak ugyanúgy, bár sosem voltam madárcsontozatú....

Szórakoztasság az anyukájukat...

Szeretném hallani az olaszokat pizzázás, spagettizás közben, vagy az angolokat, amit éppen eszik a véresmarhát, a pudingjukat, meg a finom csokoládéjukat :D, hogy testképzavaruk van :DDDD

15. Kessszi (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. aug. 7. 20:57

:)

Sajnos sok olyan embert ismerek, akit kicsúfoltak az alakjuk miatt (mert nem 40 kilós vagy mert 40 kilós), és borzasztó volt látni, ahogy megbántódnak. Persze aki mondta róluk ezt, meg azt, az tökéletes volt, nem volt hibája, á nem. Gyűlölöm, hogy vannak olyan emberek, akik csak azt értik, hogy a másikat szapulják.

Egyébként nemrégiben engem is egy szép jelzővel illettek, a volt leendő barátom, de sikerült még idejében elküldenem a p#csába. :) Akinek nem kellek így, ahogy vagyok, az elfelejthet.

14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Kessszi)
2011. aug. 7. 20:51
Köszönöm, hogy 18 évesen egyet értesz velem! :)*
13. Kessszi (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. aug. 7. 20:50
Tökéletesen egyetértek.
2011. aug. 7. 18:06

Nem kell vele foglalkozni.

Mindenki a saját bőrét viszi a vásárra.

Úgy éli az életét, ahogy akarja.

Mindenkinek pedig nem lehet és nem is szabad eleget tenni. Nem leszek 42 kg csak azért, mert ez lenne egyesek szerint az "ideális"...

És is jó lenne, ha az emberek komolyabb dolgokkal foglalkoznának, mint azzal, hogy a másik így meg úgy néz ki és megszólják, kibeszélik.

Értelmetlen, káros, megmérgezi az emberi kapcsolatokat. Nehogy az legyen két ember közötti társalgási téma, hogy számára megfelelő-e az alakom...

2011. aug. 7. 17:39
sztem meg mindenkinek joga van ahhoz,hogy azt hordjon ami jólesik neki! és nem kell beszólni..hogy héé figyi dagadt vagy,ne hord már azt,mert szarul nézel ki!:SSS nem mindegy mit hord,ha neki jólesik?:D dehogynem..
2011. aug. 7. 17:38
A szűk ruhák valóban tudnak karcsúsítani az igazán hájas testen, lásd az alakformáló alsókat. az egyik reklámban volt egy nő, alsó nélkül 132 cm volt a dereka, az alsóban 112 cm, szóval önmagához képest igenis karcsúbb lett. Szerintem ezért hordják sokan, nem azért, mert betegek. Persze vannak akik valóban testképzavarban szenvednek.
9. erikpipi (válaszként erre: 1. - Linda111)
2011. aug. 7. 17:27

"nem éppen vékony nő miért hord előszeretettel szűk, előnytelen ruhákat"

Mit hordjon? hatalmas pólókat?

2011. aug. 7. 17:17
én még a drunkorexiáról sem tudtam :D nem esznek semmit, csak alkoholt isznak :S
7. e705905164 (válaszként erre: 1. - Linda111)
2011. aug. 7. 16:53
ma már mindenféle zavar van:D
6. 1a4d7b3262 (válaszként erre: 4. - Linda111)
2011. aug. 7. 16:51
Rá bizony, de nem lehet rá hatni. Nem arról van szó nála, hogy jól érzi a ruhában magát, hanem arról, hogy soványnak képzeli magát. Ráadásul nála valóban soványabb emberekre mutogat, miközben mondja: ugye én nem vagyok olyan kövér, mint ő.... hát de..
5. Linda111 (válaszként erre: 2. - 1d1983f461)
2011. aug. 7. 16:47
Nem keresem mindenben, nem mondtam, hogy minden ilyen nő beteg :) csak érdekesnek találom, hogy ilyen is van
4. Linda111 (válaszként erre: 3. - 1a4d7b3262)
2011. aug. 7. 16:46
Akkor őrá ráillik ez :)
2011. aug. 7. 16:40
ismerősöm ugyan ebben szenved a maga 100 kilójával felveszi a topot, a mini szoknyát, a forró nacit, mert azt mondja, hogy jól vékonyítja... Hát.. tény, vannak magasabb, vagy erősebb csontozattal megáldott hölgyek, akik ki se néznek annyinak, vagy lehet több a súlyuk, máshogy rakódik le náluk a felesleg, és jobban állnak bizonyos ruhák. De ismerősömnél tuti nem, ő mindenben vékonynak látja magát, és hiába mondjuk, hogy nem így van, nem hiszi el!
2011. aug. 7. 16:40
Lehet csak azért hordja a feszes ruhákat, mert neki tetszik a látvány. Ergo elfogadja, hogy van rajta felesleg, ki van békülve magával. Szerintem ne keresünk mindenre betegséget:)
2011. aug. 7. 16:35
Most akadtam rá az interneten a fatorexia nevű testképzavarra, ami lényegében az anorexia ellentéte: az illető vékonynak látja magát, pedig valójában nagyon is el van hízva...hallottatok már róla? Mindenesetre igy már éthetőbb, hogy sok nem éppen vékony nő miért hord előszeretettel szűk, előnytelen ruhákat (amit már itt is fejtegettek néhány fórumon)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook