Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Veszíts el egy könyvet!" - hallottatok már róla? fórum

"Veszíts el egy könyvet!" - hallottatok már róla? (beszélgetős fórum)

1 2
31. veledjooo (válaszként erre: 30. - Veledjooo)
2011. febr. 4. 18:30
... ezt a játékost asszem eljátszom egyszer-kétszer a tavasszal... már régen is gondoltam rá, csak elfelejtődött, de most a könyvesről eszembe jutott... hm... lehet, hogy könyvvel is.... tetszik. :))
2011. febr. 4. 18:18
Játékkal hallottam... veszíts el egy játékot... (hagyd ott valahol egy cetlivel, hogy ez a Tiéd! Jó játszást! ... vagy ilyesmi) :))
2011. febr. 4. 18:16
hallottam róla :)
28. csorocsaj (válaszként erre: 21. - 1841b3b309)
2011. febr. 4. 17:48
én értékelném imádok olvasni van néhány könyvem amit én is el veszitenék
2009. febr. 11. 12:04

Én is hallottam róla.

Nagyon jó kezdeményezés, tetszik.


Azzal már vannak fenntartásaim, hogy ezek a könyvek valóban "célba érnek". Finom lelkű, művelt és nagyvonalú országunkban, szerintem az ilyen kezdeményezések elhalnak.

Nemhogy nem találtam még könyvet sehol, tőlem már garmadányit elloptak...(munkahelyen, vonaton, buszon, suliban). Ezért vannak kétségeim.

2008. okt. 18. 10:49
Én is hallottam róla,de szerintem Magyrországon nagyon lassan indulnak be az új dolgok!Sajnos.
2008. szept. 28. 21:49

Ez nagyon tetszik :)

Sajnos én még nem találtam könyvet...

24. Donyta (válaszként erre: 20. - Vereskati)
2008. júl. 23. 14:00
Tedd zacsiba, és hagyd egy bevásárlóközpontban "el"!
23. Donyta (válaszként erre: 21. - 1841b3b309)
2008. júl. 23. 13:59
Szerintem ne! Mármint ne mindjárt rosszra gondolj! Olyat "veszíts el" amit nem sajnálsz! Vagy vegyél egy átlag könyvet és abba jelezd amit szerettél volna vele elérni. Így nem fogod sajnálni azt a könyvet.
22. Donyta (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2008. júl. 23. 13:57
Egynlőre semmi nincs. Bízom benne, hogy idővel csak ráveszi magát az illető és reagál!
2008. júl. 23. 11:59

Szívesen elveszitenék könyvet,ha tudnám,hogy olyan kezébe kerül aki értékeli is....

Vagy ne mindjárt a rosszra gondoljak ,ugye ?!?!?

2008. júl. 14. 07:30

Hallottam, nekem tetszik. El is határoztam, csak most esik........

Meg olyan nehezen válok meg egy könyvtôl.......

19. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Donyta)
2008. júl. 13. 20:28
Hú de izgi, de azért ugye megírod ha van valami fejlemény? :)
18. Donyta (válaszként erre: 16. - Falevel)
2008. jún. 18. 12:02
Bármilyen könyv lehet, de magyar nyelven is közöld, mi volt a szándékod vele!
17. Donyta (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2008. jún. 18. 12:01
Igen, egy árú házban. Még nem jelentkezett senki sem! De még nem is olyan rég volt, nem is vártam még...
2008. jún. 17. 22:22
Idegen nyelvű könyvet is lehet?
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Donyta)
2008. jún. 17. 22:05
Elveszítettél már egyet? Én nem mertem. Amilyenek a magyar emberek, úgy sem sok ember kezébe kerülne... Vagy ne legyenek ilyen előítéleteim?????
14. Donyta
2008. ápr. 14. 09:26
Tetszik! Nagyon jó játéknak és ötletnek tartom. Bár ha én találnék ilyen könyvet, félnék felvenni, hogy ez a játékban szereplő könyv-e vagy valóban elveszett példány!? De ígérem, én is elveszítek egyet és nagyon kíváncsi leszek, jelentkezik-e a megtalálója! Játszunk együtt és a beszámolók talán buzdítanak tovább!
13. vike_
2008. ápr. 4. 17:53

Ma sem találtam könyvet...és nem is fogok, mert már nem megyek sehova.:-(

Na de majd holnap! A belvárosban nyitva tartom a szemem.

Na meg tervbe vettem, h. elhagyok egyet. De nem a szabadban, mert holnapra esőt mondanak.:-S

2008. ápr. 4. 16:15
Igen, hallottam róla (nem rég). sok könyvemet vesztettem már el, kölcsönadás útján, talán most egyet örömmel fogok elveszíteni! :)
2008. ápr. 4. 12:32
Na, ez tetszik!
2008. ápr. 4. 11:30
Igen , nagyon jó ötlet!
2008. ápr. 4. 10:54
Hajrá! Remélem Nyíregyházán is találok könyvet, illetve ha én elhagyok egyet, ugye Te majd lehajolsz ére és elolvasod?
8. vike_ (válaszként erre: 7. - Gyon_gyvirág)
2008. ápr. 3. 17:30

De jó lesz annak, aki megtalálja...

Megkeresném szívesen.:-))

7. gyon_gyvirág (válaszként erre: 5. - Vike_)
2008. ápr. 2. 11:42
Én elveszítettem tegnap egyet a városomban, de még nem jelentkezett a becsületes megtaláló... :(
2008. ápr. 1. 21:25

ez tulajdonképpen a bookcrossing magyar verziója.

www.bookcrossing.com

2008. ápr. 1. 21:01

Kellene találni egy könyvet...legalább lenne vmi, amit legálisan elhagyhatnék- nem úgy mint a kulcscsomóimat.:-)


Félretéve a viccet: szerintem kedves kísérlet arra, h. olvasásra buzdítsunk embereket. Néha nem is tudjuk, mennyi élménytől fosztjuk meg magunkat, mert egy könyv borítója, szerzője vagy netán ismertetője alapján ítélünk, és kézbe se vesszük többet.


Jó lenne találni egyet...vajon hol keressem?

Tippek? :-)

2008. ápr. 1. 07:40

Beillesztem ide az ismertetőt:



"Kedves, drága olvasó! Blogolvasó, könyvtári olvasó, könyvolvasó, olvasó! Új játékot ajánlunk becses figyelmedbe. Egy játékot, ami az olvasásról fog szólni. A könyvekről. Regényekről, meg amit akartok (sok egyéb mellett például még egy kicsit a bizalomról is). Egy játékot, amihez első körben olyan személyek csatlakoztak támogatóként, mint Grecsó Krisztián, Karinthy Márton, Kiss Ottó, Lénárt „Léna” Ferenc, Mácsai Pál, Vámos Miklós, Verasztó Antal, Verrasztó Gábor, Vitray Tamás és Závada Pál. Egy olyan játékot segítettek/segítenek ők, ami nem ismer földrajzi határokat. Egy nagyon-nagyon klassz játékot. Egy játékot, amit te is folytathatsz majd.


Szóval holnaptól játszani fogunk. Gyerekek, felnőttek, együtt, és külön-külön. Azzal kezdjük, hogy elhagyunk könyveket. Szándékosan. Valaki majd megtalálja, és talán el is olvassa. Nem csak a könyvet, de azt a kis papírlapot is, amelyet beleragasztottunk. A papíron pedig ez áll majd:


Szia!


Ezt a könyvet szándékosan veszítettem el. Ha megtaláltad, olvasd el, majd veszítsd el Te is! Tedd le a parkban egy padon, buszon vagy vonaton, orvosi váróban, vagy a hivatali folyosó ablakpárkányán, az oviban, a suliban, kedvenc kocsmád pultján, vagy a legközelebbi telefonfülkében – bárhol, ahol sokszor megfordulsz, ahol sok ember jár, és ahol megtalálhatják.

Ha kedved van, kapcsolódj be Te is a játékunkba úgy, hogy megválsz egy kedves könyvedtől. Helyezd el benne ezt a szöveget – a könyvtárban szívesen adunk ilyen lapot hozzá, de a blogunkról is letöltheted – és hagyd el valahol. Esetleg beszélj rá másokat is ugyanerre.

Ha olyan könyvet találnál, melyet nincs kedved elolvasni, nem muszáj, de kérünk, a játékot akkor se szakítsd meg: veszítsd el máshol!

Az elhagyott könyvek sorsát szeretnénk követni is. Könyvtárunk blogján – [link] – találsz egy fórumot, ott jelezheted, hogy melyik könyvet hol és mikor találtad meg, illetve azt is, hogy mikor és hol hagytad el újra. Ugyanitt leírhatod véleményedet a játékról és a megtalált könyvről is.


Jó olvasást, kellemes szórakozást kíván


………………………………………

aki elveszítette a könyvet,


valamint az orosházi Justh Zsigmond Városi Könyvtár könyvtárosai


Holnaptól tehát elhagyott könyvek lepik el a várost, majd pedig talán az országot is. Nem baj, ráfér. Az első könyveket – támogatóink megbízásából – még mi veszítjük el, de utána már rajtad a sor, kedves olvasó. Veszíts el te is egy könyvet! Ne csak Orosházán, hanem ott, ahol éppen jársz. Nem kell, hogy új legyen, nem kell, hogy drága (miközben persze jó lenne, ha ezt nem egy lomtalanítási akciónak fognád fel), egy a lényeg: olyan könyvet veszíts el, amit tényleg jó szívvel ajánlanál másnak olvasásra. És bizony olyan könyvet veszíts el, amiről tudod: igen csekély az esélye, hogy valaha viszontlásd még egyszer.


Bízunk benne, hogy más könyvtárak is csatlakoznak majd a kezdeményezésünkhöz (ezúttal is erre kérünk minden kedves kollégát), így a könyvtárak lehetnek majd a motorjai a játék országos elterjedésének.


Még egy fontos dolog: a játék alapötlete egy olvasónk, Lakner Pálné Marika fejéből pattant ki. Ő kereste meg a könyvtárunkat, amit nagyon köszönünk. Miképp köszönjük a támogatóinknak is a segítséget, azoknak az íróknak, művészeknek, szervezeteknek, akik barátsággal fogadták megkeresésünket.


A játékot a [link] címen követheted majd figyelemmel. Ott mondhatod el a véleményedet nem csak a játékról, de az elveszett könyvekről is. Ott láthatod azt is, hogy – támogatóinknak hála – mi milyen könyveket veszítünk el: mesék, regények, helyismereti témájú és idegennyelvű könyvek egyaránt vannak a kínálatban. Miután holnaptól elveszítjük a könyveket, itt fogjuk közölni, hogy pontosan hol (persze ezen információ nélkül is ráakadhatsz véletlenül). Ezt a listát holnaptól te is bővítheted. A könyvek egy részét nem hagyjuk el azonnal, aminek technikai okai is vannak: egyszerűen vannak, amiket nem tudtunk időben átvenni a felajánlótól (igaz, ezek a listán sem szerepelnek egyelőre). Az ok prózai: sajnos Pest messze van.


A fórumot bárki használhatja majd, hiszen új téma nyitásához sem kell regisztrálni. Ha a fórum főoldalán ráklikkelsz a Témák szóra, szerző szerinti sorrendben is böngészheted az elhagyott könyveket. Ha úgy döntesz, hogy beszállsz a játékba egy-két könyvvel, arra kérünk, hogy a fórumon nyiss egy új témát minden egyes könyvhöz. Magába a könyvbe pedig vagy írd be a fenti szöveget, vagy töltsd le a blogunkról (hamarosan lesz egy link), nyomtasd ki, és ragaszd be, vagy ha orosházi vagy, gyere be a könyvtárba, és segítünk ebben.


Azt hiszem, a lényeg röviden ennyi. Egyelőre. Ha hozzáfűzni valód lenne a játékhoz, vagy kérdésed, vagy kérésed, a fórumon mindent kitárgyalhatunk. Ezen belül is a MINDENT A JÁTÉKRÓL! topikot ajánlom figyelmedbe.


Akkor hát: kalandra fel!


Nincs más hátra: veszíts el egy könyvet!


A játék támogatói: Csepregi Ferenc könyvesboltja, Európa Könyvkiadó, Koszorús Oszkár könyvesboltja, Líbor Lilla, Szuperinfó.


A játék indításában saját, dedikált könyveikkel segítenek: Grecsó Krisztián, Karinthy Márton, Kiss Ottó, Lénárt „Léna” Ferenc, Mácsai Pál, Vámos Miklós, Verasztó Antal, Verrasztó Gábor, Vitray Tamás, Závada Pál."

2008. márc. 31. 20:17
nos? :)
2008. márc. 31. 09:56
Én még régebben hallottaam róla,de azt hiszem nem magyar vonatkozásban. Utánanézek aztán visszajövök ide.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook