Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosódiót használók! Segítsetek! A mosógép dobja teljesen lemattult. Olyan, mintha vízköves lenne, de nem az. Mitől lehet ez? fórum

Mosódiót használók! Segítsetek! A mosógép dobja teljesen lemattult. Olyan, mintha vízköves lenne, de nem az. Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Abigél (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2011. dec. 20. 11:32
Ez engem is érdekelne! Hogy készíted a mosogató-tisztítószert?
30. Lilibeth59 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2011. dec. 18. 17:18

Nem mondtam, hogy hétköznapi mosogatószert használok. Saját készítésű mosogatószerem van, amit előszeretettel használnak már egyre többen, miután egy próbakiszerelést ajándékoztam nekik. Annyira bio, hogy akár meg is kóstolhatod, nem lesz bajod tőle, és az edények, tűzhely, a mosogatónál és a tűzhelynél a csempe ragyog, a tűzhely is kívül-belül. A hűtőt is ezzel tisztítom, szó szerint imádom! A takarítás szinte percek alatt megvan vele, befújom, vagy áttörlöm a tisztítandó felületet, megyek tovább a dolgomra. Eszembe jut, vagy ránézek, és letörlöm tiszta vizes szivaccsal, vagy ronggyal, és kész, tiszta minden,

Mosogatás: elbánik még a legzsírosabb tepsivel is, nem kell súrolni, csak benne kell hagyni a vízben, pár perc után tiszta.


Egyébként, ha mosogatáskor alapos öblítés után nyugodtan használjuk az edényeinket főzésre, sütésre, mi a gond vele? A mosógép is öblít.

Sokan használnak már bio mosogatószert, de akinek nem telik rá, nagyon alapos öblítés után használják a boltit, a lényeg, hogy tényleg le legyen öblítve alaposan minden edény, akár 2x, 3x is. A mosógép is min. 2x öblít.

29. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Lilibeth59)
2011. dec. 18. 14:13
Csakhogy a hétköznapi mosogatószer pont ugyanannyira nem-öko-bio, mint a hétköznapi mosószerek.
28. Lilibeth59 (válaszként erre: 21. - Jamegabi)
2011. dec. 18. 13:36

Én az olajos munkásruhát beáztatom langyos mosószódás vízbe, majd hideg vízben feloldott oxigénes fehérítős sós vízben. Azért hideg vízben, hogy az oxigén minél lassabban szabaduljon fel, így a leghatékonyabb a tisztító hatása.

Egyébként én sem keverném a mosódiót mosószerrel, és ha már bio mosok, nem használnék öblítőt sem.


Valahol olvastam, hogy a zsíros/olajos foltokat egyszerűen mosogatószeres vízbe kell áztatni, vagy csak benedvesíteni a foltot, és beledörzsölni a mosogatószert, állni hagyni, majd mehet a mosásba.

Még nem próbáltam, csak konyharuhán, volt olajos folt - nincs olajos folt.

27. Abigél (válaszként erre: 17. - 91c956613e)
2011. dec. 18. 13:07

A mosódió nem is, csak a héja. :-D Bocs, vicc volt, de nem lehet, hogy esetleg nem jó minőségű mosódiót használsz? Nekem is kiszed minden foltot. És nagy előnye, hogy sokkal puhábbak lesznek a ruhák...

És, ami most nagy kedvenc, az a porrá őrölt mosódió. Kis összevarrt zsákban lehet kapni, és egy ilyen 3 mosásra elég. Még mosogatógépben is használom.

26. Darcy73 (válaszként erre: 17. - 91c956613e)
2011. dec. 18. 12:39
Már hogyne lenne elég!!!???Én is évek óta használom és teljesen meg vagyok vele elégedve!Persze a foltokat előkezelem-2 gyerek tud ám alkotni-de ezt azelőtt is kellett a mosópor mellett!Sőt az agyondicsért Van.sh lópikulát sem ér!A mosószappan kiszedi a foltot,de az nem!Csak röhögök a reklámon mikor mutatják,hogy kiszedi a beszáradt gyümölcsfoltot!Hahaha...Szívesen elvinném a lányom ruháit nekik 1 hét túrázós tábor után:beszáradt fű-agyagfoltok stb...Meglesném mire mennének vele. :)
25. BMA211225 (válaszként erre: 23. - Salabakter)
2011. dec. 18. 10:43
sima boltban is hoznak nálunk giraffe vagy efféle márkanéven reálban és sima maszek boltban is emiatt gondolom hogy a nagykerekben ahová jár a maszekboltos tuti van ott ahonnan a mosószereket hozza....
2011. dec. 18. 10:42
nekem nem túl régi de régebbi a gépem mikor sima mosószert használok mindegy öblitővel vagy anélkül szép ragyogó a dob,mikor simán mosógolyót vagy mosógolyó+mosószódát,akkor bemattul....volt hogy menet közben ujra mostam sima gél mosószerrel ujra ragyogó lett három-négy mosószódés mosás után nekem is ujra matt......ecetet nem teszek bele sima vizzel öblitem....szóval a mosóporban sejtek valamit amitől nem matt valami adalékot ami ugye a dióban szódában nincs meg...nem vagyok vegyész de pár sima arielgéles mosás után ujra ragyogó a szóda után matt és ez igy megy huzamosabb ideje
23. salabakter (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2011. dec. 18. 10:38
Mosószódát hol,és milyen néven lehet venni?
22. MelisUK (válaszként erre: 18. - Abigél)
2011. dec. 18. 10:22
Próbáld ki, hogy indítassz egy 90 fokos mosást fehérítős mosóporral, vagy fehérítővel, az öblítő részhez pedig ecetet teszel. (Tudom, hogy nem mosóport használsz, de egy kis dobozzal akkor vegyél, vagy kérj egy adagot a barátnődtől, szomszédodtól. De a normál fehérítő még jobb.) Ha ezután se lesz jó a géped, akkor vidd vissza, garanciálisan még ki kell, hogy cseréljék.
21. jamegabi (válaszként erre: 17. - 91c956613e)
2011. dec. 18. 10:03
Nem elég?? A sima, átlagos használatú ruháinkat már 3. éve csak dióval, illetve a fehéreket plusz fehérítőporral mosom, és hidd el, nem járunk koszos-foltos ruhákban. (Ja, 3 gyerekre mosok így, és a kismalac szó jobban illik rájuk, mint a gyerek:-)) A férjem olajos munkásruháival valóban nem bír el a dió, de minden egyébre tökéletes.
20. Abigél (válaszként erre: 19. - Csülkösbab)
2011. dec. 18. 09:59
Nem mosószert használok, hanem mosódiót...
19. Csülkösbab (válaszként erre: 18. - Abigél)
2011. dec. 18. 09:35

A bemattulásnak valószínűleg az az oka, hogy valamilyen zsírsav tartalmú mosószert (pl. szappan) használsz, ami a vízben lévő keménységet adó sókkal csapadékot képez.


Javaslom, hogy a következő néhány mosásnál adj a mosószerhez egy-egy evőkanálnyi trisót. Ez nem mérgező és a ruhára sincs káros hatása.

18. Abigél (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. dec. 18. 09:26
Nálunk nagyon kemény a víz, de a régi gép dobja sem volt ilyen, pedig 7 évet bírt. Ez meg 3 mosás után lemattult... Ezt nem értem...
2011. dec. 18. 09:22

A mosódió nem elég semmilyen ruhához,mosószert is

igényel,hogy szép tiszta legyen.

Öblíteni egy párcsepp tihanyi levendulaolajjal szoktam.

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - 6615c3e53b)
2011. dec. 18. 09:08

Mosódióhoz, ha fehér ruhát mosol kell az aktív oxigénes fehérítő és folttisztító só. Nem csak a fehér ruha mosásakor használom, hanem ha színeset mosok, akkor is teszek egy teáskanálnyit a mosópor adagolóba. Szépen élénkíti a színeket, a vizet is lágyítja. Azonkívül és mindig teszek még a mosópor adagolóba 1-2 evőkanál mosószódát,ha fehéret mosok még + egy-két mokkáskanálnyi szódabikarbónát. Öblítés: hígított ecet + ha illatra vágysz, akkor pár csepp 100 %-os!!! illóolaj, mert az nem hagy foltot a ruhán. Esetleg mosóparfüm, mindenki kikisérletezi, hogy neki mi válik be a legjobban.

Ha utcai ruhát mosok, csak sima mosódiót használok, hiszen ezeket a ruhákat csak át kell frissíteni. Van, hogy mosószappant reszelek le és keverem mosószódával, ha pl. törölközőt, konyharuhát mosok. A munkásruhák mosásánál érdemes mosás közben 1 órára megállítani a mosást, had ázzon a ruha. A zoknikat érdemes mosószappannal, epeszappannal átdörgölni, mielőtt beteszed a gépbe, illetve, ha foltos a ruha, akkor a foltokat is így előkezelni. A fehérítő sóból is csinálhatsz pépet vízzel, kenhető masszát készítesz és rákened a foltra, hagyod állni kis ideig, és csak utána rakod a dobba.

Sokat kísérleteztem már én is, volt hogy megfogta a dió a ruhát, de aztán megint kimostam, és eltűnt a folt. Kiderült, sok diót tettem a zacsiba. Tényleg, ha túladagoljuk a mosódiót, akkor hirtelen sok szaponin oldódik ki, és bent maradhat a ruhán, ami ettől kemény lesz (pl. a törölköző nem lesz olyan puha, mint szeretnénk. Nem fokozza a mosóhatást a több dió, tartsuk be a 4 ill. max. 8 FÉL dió használati utasítást, főleg az első mosásnál. Mikor már harmadszorra is mosunk ezekkel a diókkal, és látjuk, hogy bizony elég szennyezett a ruha, akkor tehetünk még hozzá 2-3 szem fél diót.

Remélem, segíthettem, ha van még kérdés, nyugodtan tedd fel, ha tudok, válaszolok, nagyon régóta mosódiót használok mosáshoz, de nem csak arra, gépi mosogatásra, takarításra, fürdővízbe teszek kifőzött mosódiót, sajnos a hajmosásnál nekem nem vált be.

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Abigél)
2011. dec. 18. 09:04
nem az új mosógép vízköves, hanem a víz kemény, gondolom, s az rakódik le
14. Abigél (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. dec. 18. 09:01

Köszi az infót, de 3 mosás után hogy lehetne vízköves? Ráadásul a dió és a szóda is lágyítja a vizet.. És mint írtam, egy kevés ecetet szoktam tenni az öblítő mellé.

Ezért nem értem. De csak reménykedni tudok, hogy nem árt a gépnek...

2011. dec. 18. 08:59

A mosódiót akár mosószódával használod,akár nélküle.Én mosószódát csak a piszkosabb dolgokhoz használok:pl. ágynemű,törölköző stb...

Teszek a gépbe ecetet,csak úgy a dobba.Bio öblítőt használok a ruháinkhoz.Illetve ecetet illóolajjal,de azt nem a mindennapi ruhákhoz mert az illóolajak nem mindenkinek tetszenek a családban.

2011. dec. 18. 08:56
11. Mona6908 (válaszként erre: 9. - Abigél)
2011. dec. 18. 08:56

Hát az tényleg nem. Én nem ecetet raktam az öblítő rekeszbe, hanem mosóparfümöt.

De már mostam át 90 fokon a gépet 20 %-os ecettel, 90 fokon, és nem lett baja.

10. Abigél (válaszként erre: 7. - 6615c3e53b)
2011. dec. 18. 08:52
Ezt én sem értem. Mire gondolsz?
2011. dec. 18. 08:50
AEG márkájú a mosógép. Nem gagyi...
8. Mona6908 (válaszként erre: 7. - 6615c3e53b)
2011. dec. 18. 08:48
Mire másra gondolsz?
2011. dec. 18. 08:47
Ha van mosódióm, akkor mosópor nem kell, de valami más igen, mi?!
2011. dec. 18. 08:47
Milyen gépet vettetek?
2011. dec. 18. 08:46
Egyik sem volna szabad elmattítsa a dobodat. Én használok mosódiót is, meg mosószódát is, de nem bántotta a dobot.
2011. dec. 18. 08:43
Jó lenne tudni, hogy egyáltalán eltüntethető-e? Te használsz öblítőt? Nem lehet, hogy a mosószódával van a gond esetleg?
2011. dec. 18. 08:41
Nem tudom miért mattult be..de elromlani biztos nem fog a mosódiótól!Kb.5éve azt használok.
2011. dec. 18. 08:38

Elhatároztam, hogy én is kipróbálom a mosódiót, mivel kislányom kiütéses lett. Vettünk egy új mosógépet, és gondoltam, itt a legjobb alkalom, hogy elkezdjek mosódióval mosni. Minden szép és jó lett. Tiszta, puha ruhák. DE! A mosógép dobja teljesen lemattult. Olyan, mintha vízköves lenne, de nem az. Mitől lehet ez? El lehet valahogy távolítani, vagy tönkre tettem az új mosógépem?

(Egy párna mosódiót teszek a dobba, a mosóporos rekeszbe egy kevés mosószódát, az öblítős rekeszbe öblítőt pici ecettel.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook