Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? fórum

Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. aug. 9. 23:48
Ja, egy mosódiós blogon olvastam, hogy a leányzó valami régi kávédarálóval finomra őrölte a dióhéjat, és mint a mosóport, úgy használta, és bejött neki.
107. scara.bosco (válaszként erre: 104. - Bd37ba754f)
2010. aug. 9. 23:34

Olcsóbban kijössz, mert a gyerekek ruháit ariellel sem fogod kimosni előre sikálás nélkül. Akkor meg tök mindegy, nem? Ez legalább környezetbarát. Egyébként 0,5 kg mosódió cca 2000 ft, ami egy családnak, heti 3-4 mosással úgy fél évig elég. Az ecet meg filléres tétel. Így akár a bioöblítő is belefér a magasabb árával. Bár már rájöttek ám a genyák, hogy egyre több a környezettudatos nőci, így elkezdték szapulni az ecetet. Hogy tuti attól rozsdás a mosógép, és bezzeg a Calg....Tudjátok mit? Legyen rozsdás. A cal....árából meg veszek új mosógépet, ha mégis tönkremenne.

És aki mosódióval mos, feltehetőleg az egész kombinált vegyiműveket kihajította, így minden tisztítószer helyett, beleértve a mosogatógépet is, mosószódát, diót, ecetet, és szódabikát használ illóolajjal. Ez ugye újabb kiadáscsökkentő. Ezek filléres dolgok. Sőt, aki még tudatosabb, az a kozmetikumokat is maga készíti, bázisolajokból, illóolajokból, sheavajból stb.. És az elején lehet egy kisebb beruházás, beszerezni az alapanyagokat, de ha belegondolok, mennyivel kevesebb helyet is foglal mindez............

106. Darcy73 (válaszként erre: 104. - Bd37ba754f)
2010. júl. 21. 06:35

Mosószapannal nálam mindig,mindent elő kell kezelni a gyerekek miatt.Nincs olyan ruhadarabjuk amin ne lenne vmi "csoda"-folt.

Mosószódával csak a konyharuhákat,ágyneműt és törölközőket áztatom.

A mosódiót többször is felhasználhatod.Én 3x szoktam újrahasználni 1 adagot.

Az öblítéshez vagy-vagy használom a dolgokat.Ecetet szinte mindig teszek a dobba,mert ez vízlágyító-hatású is.

A mosóporok közül anno volt amire én voltam allergiás-öblítőre is-volt amire a fiam vagy a párom.

Nálam nemcsak anyagi oldala van a dolognak,hanem egyrészt erre tuti nem leszel allergiás,másrészt nem szennyezi a környezetet.

Lehet,ha egy olcsóbb mosóporral vetem össze,anyagilag ugyanott vagyok,de nálam a fennt említettek fontosabbak. :)

2010. júl. 20. 18:01
pl én egy 8 kg-s mosóport 3 hónap alatt használok el heti 2x3x-i mosással,egy 350-400 ft-os öblítő koncentrátum pedig másfél hónapig tart ki.Mindezt felülmúlja a mosódió és a többi akármi?
104. bd37ba754f (válaszként erre: 103. - Darcy73)
2010. júl. 20. 17:58
tehát elő kezeled mosószappannal,majd mosod mosódióval,esetleg áztatod mosószódával,majd öblíted bio öblítővel,ecettel,illóolajjal és még mindig olcsóban kijösz mint egy mosóporral s egy öblítővel?ez olyan hihetetlen.
103. Darcy73
2010. júl. 20. 17:46

Én régóta használom a mosódiót.

Sztem a márkás mosóporokat inkább hagyjuk!Én szívesen meghívtam volna tegnap valakit valamelyik márkás mosópor reklámból-ugyan mosná már ki a fű-és sárfoltokat a gyerkőcöm ruháiból.(1 hetes tábor után.)Nem lehet semmivel kivenni.

A mosódiót én a "mindennapi" ruhákhoz használom.Ami piszkosabb azt mosószappannal elő kell kezelni,hogy kivegye a foltokat.De amúgy a dió jó,puhák lesznek a ruhák tőle.

Szóval én vegyesen használom.Mosódió,mosószappan,mosószóda (csak áztatáshoz),zöld békás folyékony mosószer.Bio öblítő és ecet,illetve illóolaj.

102. labi
2010. júl. 20. 17:44
Kb 3 éve mosódióval mosok.Interneten rendelem mosószódával és fehéritővel együtt.
101. a1baa7edcc (válaszként erre: 86. - Tűzhelyőrző)
2010. júl. 20. 17:30

En regota nem hasznalok oblitot, csak ecetet rakok a helyere es bele levendula illoolajat.

Kornyezetkimelo mososzert hasznalok.

100. bared
2010. júl. 20. 17:27

a legegyszerűbb, ha nem akartok mosóport használni: mosószóda, vagy a mosógép adagolójába reszelt mosószappan....

én pl most mandulatejes t.mit használok, ha nagyon koszos a ruha, mosószappant reszelek hozzá, hogy ne kelljen magas hőfokon mosni, ha pedig fehérre akarom mosni, sütőport rakok hozzá...

99. bared
2010. júl. 20. 17:25
nekem nem vált be:-(
2010. júl. 20. 17:24
Nekem nem vált be csak ha mosószódával együtt használtam. A dió magában nem szedte ki a koszt a ruhákból. A szódától viszont kipattogott a lányom bőre. :(
2010. júl. 20. 17:21

Sziasztok!


Engem is érdekelne a véleményetek, hogy mennyire hatásos a mosódió. Már több helyen néztem a neten, de nem tudom, hogy melyik a megbízható.

Ti hol szerzitek be?

Vagy melyik netes oldalról? Erről tudnátok privit írni, mert itt nem lehet megjeleníteni. (azt hiszem...)

Köszönöm

96. eperlevél (válaszként erre: 91. - Bd37ba754f)
2010. júl. 20. 17:02
Én használom, főleg pelenkák mosásához, de nekem bevált. Mellé öblítő helyett illóolajat csepegtetek.
2010. júl. 20. 17:02
még várok a véleményekre nemrég hallottam róla és gondolkozni kezdtem:D
2010. júl. 20. 16:55
Persze van gagyi mosódió is, de ugye nem olyat kell venni.
2010. júl. 20. 16:55

Szerintem nagyon jó, anyukám ezt használja.

Apum olajos munkásruhái is ragyognak.

2010. júl. 20. 16:47
Arra lennék kíváncsi hogy a hatása felér-e egy márkás mosóporral vagy csak hóbort és gagyi az egész?
2010. júl. 20. 16:46
Mosódió? mik a tapasztalatok, vélemények?
90. ökoharcos (válaszként erre: 89. - Zsomtam)
2010. júl. 19. 11:29

Írtam választ, de valami miatt kitörölték. Gondolom, mert raktam bele linket. :(


Szóval akkor még 1x. A mosódiót olcsóság szempontjából nem nagyon lehet szerintem letaszítani a trónról még, ha beleszámoljuk a fehérítőt és az illóolajat\öblítőt.


Vagyis attól is függ, hogy milyen mosógolyóval hasonlítjuk össze. Én egy mosógolyó szettet néztem a Zöldpolc-tól. Ott a mosáshoz két golyót ajánlanak. Egyik 1000, másik 100 alkalomra jó. Az egy mosásra jutó költség nem sokban marad el. Ha csak az 1000-es golyóval számolunk, akkor viszont már a mosógolyó a nyerő, de az koszt nem nagyon hoz ki szerintem. Ahhoz két golyó kell.

2010. júl. 15. 11:32

A mosólabda engem is érdekelne!

Melyik jobb, a mosódió vagy a mosólabda? És melyik éri meg jobban?


Most filózok, hogy melyiket próbáljam ki, de valószínűleg az ára fog dönteni...

2010. júl. 14. 08:30

Sokan érdeklődtetek arról hogyan lehet illatossá tenni a ruhákat a hagyományos öblítő kiváltásával. Gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataimat. A babáink miatt kezdtünk el mosódiót használni, közel egy éve. Én sem értem azokat a hozzászólásokat, akik azt írják, hogy furcsa a mosódióval mosott ruhák szaga.


Illóolajat még nem próbáltam, viszont a neten találtam bio öblítőt. Igaz nem olyan intenzív a ruhák illata, de sokkal természetesebb. Amióta azt használom, furcsa módon irritál a hagyományos öblítők illata. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ember eszik egy lédús, hazai eperet, és utána megeszi a természetazonos aromával teletömött joghurtot. Érezni, hogy melyik a valódi.


Tudom, hogy off topic, de a mosódión felbuzdulva kezdünk egyre több zöld dolgot kipróbálni. Most pl. a mosólabdával kísérletezünk otthon. Igaz csak pár mosásig jutottunk, de kedvezőek a tapasztalatok. Habár a mosódiót nem hiszem egyelőre, hogy ki fogjuk vele váltani. Majd elválik.

87. barracuda59 (válaszként erre: 86. - Tűzhelyőrző)
2010. márc. 11. 18:10

Köszi a tippet!

CSak az jutott eszembe, hogy nem akad be mososgatás közben a vászonzacsi a mosogató karokba?

86. tűzhelyőrző (válaszként erre: 77. - Barracuda59)
2010. márc. 9. 12:34

Szia, ugyanabba a kis vászon-zacskóba teszem, amivel a mosógépben használom (van belőle 3 db.), de egy "páratlanul maradt" zokni is megteszi.

Kicsit megnyomorítod egy húsklopfolóval (v. el is hagyhatod), beáztatod kb. 20 percre, fél órára, és berakod az evőeszköz-tartóba.

Az első használat után ugyanott hagyom, mert v. aznap, v. másnap úgyis mosogatok, addig nem szárad ki. Kb. 3x tudok használni 6-8 szem diót (v. kb. 15 féldiót). Úgy kalkuláltam, ha a mosógéphez (ami kb. 10 liter vizet használ) 8 fél diót ajánlanak, akkor a mosogatógéphez ennyivel több kell, egyrészt mert több a víz, másrészt mert több a zsír.


Most az ecettel barátkozom az öblítőszer helyett... :)

85. nyanyus69 (válaszként erre: 84. - Nyanyus69)
2010. márc. 8. 12:30
Privibe akartam:(
84. nyanyus69 (válaszként erre: 83. - Kevian)
2010. márc. 8. 12:30
Hát..a neten drága,és sokan mondták,hogy hamisított.A DM-es nekünk sem vált be. Én bementem az első bioboltba,rendeltek,fél kilő 2000 ft körül volt.Egyszerre 3-5 darabot kell használni,többször felhasználható,fehér ruhákhoz kell mellé fehérítő,mert optikai fehérítőt nem tartalmaz.Ha elhasználódott még mindig tudod használni pl:felmosáshoz,majd ha végleg "kimúlt" a növényeid hálásak lesznek érte.
83. kevian
2010. márc. 8. 12:26
Jó lenne ha privire írnátok, hol az olcsóbb! Előre is köszönöm! :)
82. nyanyus69 (válaszként erre: 80. - Kevian)
2010. márc. 8. 12:25
Van a D.-ben is,én bioboltban vettem,szrintem nagyon jó,dióhéjjat vegyél.
81. Heni86
2010. márc. 8. 12:25
A Dm-ben lehet venni kis próbacsomagot. Talán 300Ft körül van... Én azt ajánlom hogy először ezzel próbáld ki mert nekem nem jött be. :( Ajándékba kaptam fél kilót, párszor kipróbáltam de egyáltalán nem vált be sajnos. :(
80. kevian
2010. márc. 8. 12:21
Már nyitottak fórumot róla, de egyik sem aktív. Most szeretném kipróbálni. Nem tudom hol érdemes venni.
79. kevian
2010. márc. 8. 12:20
Mosódió?!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook