Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? fórum

Használ valaki mosódiót? Mit hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
138. a7baea197d (válaszként erre: 137. - Emagdi)
2010. okt. 26. 21:54
És ezt is lehet úgyanúgy alkalmazni, mint pl azt a bizonyos "V***sh" folttisztítót? És ehhez hol jutok hozzá? Amit meglátogattam oldalt, ahol a mosódiót értékesítették nem láttam. Hol tudom ezt megkapni?
137. emagdi (válaszként erre: 135. - A7baea197d)
2010. okt. 26. 21:51

hát ránézésre olyan mint egy normál szappan:)

hogy hogyan készül azt nem tudom :)


Marhaepe kivonatot tartalmazó folttisztító szappan

A marhaepe kivonat régi, jól bevált, hatékony és kiadós folttisztító, mert zsír- és tojásfehérje-bontó enzimeket tartalmaz. Ezek megtámadják és feloldják a szennyrészecskéket, és eltávolítják a fű-, vér-, vörösbor-, lekvár-, olaj-, zsír-, rúzs-, gyümölcs, stb. foltokat akár az élénk színű szövetekből is (de gyapjúhoz és nem színtartó textíliákhoz nem javasolják).

136. Mágika75 (válaszként erre: 135. - A7baea197d)
2010. okt. 26. 21:51
A marhaepe egyfajta fottisztító. Se marha, se epe szaga nincs, inkább édeskés a szaga. Viszont nagyszerűen kiveszi a foltokat.
135. a7baea197d (válaszként erre: 134. - Emagdi)
2010. okt. 26. 21:49
Marhaepe? :O Az milyen?
134. emagdi (válaszként erre: 131. - A7baea197d)
2010. okt. 26. 21:46

nem, durva foltokat csak akkor, ha előkezeled (pl marhaepe szappannal).

de szerintem az ariel is csak akkor veszi ki ezeket a durva dolgokat (régen arielt használtam)

133. a7baea197d (válaszként erre: 130. - Marcsietta)
2010. okt. 26. 21:46
Igen, igen köszi! Nagyon sokat segítettél!
132. emagdi (válaszként erre: 130. - Marcsietta)
2010. okt. 26. 21:45

nekem tökéletesen "működik" 3-4 dióval, és 3x szoktam használni őket. (ált 30C-on mosok)


nem értem miért mondod, hogy drága, fél kiló diót már 1500 forintért lehet kapni, és ez legalább fél évig elég annak is aki sokat mos.


illóolajból egy üveg 800 ft (ami mosáshoz jó), és az is elég baromi sokáig.

131. a7baea197d (válaszként erre: 128. - Emagdi)
2010. okt. 26. 21:44
Nekem sokszor fehér ruhában kell lennem, illetve nem "kell" csak helyénvaló és minden meglátszik rajta. Amikor kezelek valakit, néha masszázsolaj, de akár vér is. sajnos. Gondolom, ne feltételezzem hogy ezt kiszedni?
2010. okt. 26. 21:42

Szia!


Én vásároltam is, de sajnos nem lettek szépek tőle a ruhák. A fehéreket elszürkíti, de lehet venni hozzá fehérítőt is ugyan ott, ekkor végképp drága.

Egy dolog biztos, hogy környezetkímélő. Ezért lettem figyelmes rá, de a kispénzű emberkéknek nem bírja a pénztárcája.

Csak akkor használom, ha fekete/sötét ruhákat mosok. Az illóolajok, amiket szintén lehet hozzá venni, nagyon jók, tisztább utánuk a mosógép adagolója, nem nyálkásodik be. Azonban ezek sem olcsóak, de sokkal jobbak, mint az egyéb öblítők.


Az ajánlással ellentétben nem 3-5 diót kell a zsákocskába tenni, hanem legalább 8-9-et. Továbbá nem használhatók 3-5 alkalommal, hanem csak általában 1-2-szer, amíg a belsejük "ragadós".


Remélem, tudtam segíteni.

129. Talian35 (válaszként erre: 121. - A7baea197d)
2010. okt. 26. 21:41
Hatékonyabbnak nem mondanám, zavart hogy nem volt jó illata a ruhának, a szinesnek mindegy, fehérre nem jön be. De nekem még az Ariel sem visz ki mindent, még a folteltávolitóval sem.
128. emagdi
2010. okt. 26. 21:39

van már róla fórum :)


amúgy én már lassan egy éve ezzel mosok, és teljesen jó.

fehéríteni nem fehérít (ezért színes ruhákat sem fakítja). ha fehéret mosok, adok hozzá natrium-perkarbonátot, és kész:)


öblítő helyett pedig jó egy kis ecet valami illóolajjal.

127. a7baea197d (válaszként erre: 124. - Lexike)
2010. okt. 26. 21:38
Arra mérges lennék, főleg hogy a fehér szín az egyik kedvencem :)
126. csigu77
2010. okt. 26. 21:38
Én nagyon bíztam benne, és szerettem volna lecserélni a mosóport a dióra. Van kis csomag is, próbára.
2010. okt. 26. 21:36

Még büdösek is? jajj :D

Mostanában hallottam, de végül is nem olyan olcsó mulatság, gondoltam előtte tájékozódom. Megragadott, hogy tiszta és temészetes, de ha nincs hatása.. :D:D

124. Lexike
2010. okt. 26. 21:36
Sajnos nekem sem vált be. Elszürkült a fehér ruhám és illata sem volt.
123. csigu77
2010. okt. 26. 21:33

Nem leszek népszerű a válaszommal, de nekem nem vált be. Pedig sokan dicsérik. A ruhák büdösek és koszosak maradtak.

Ki kell próbálni.

2010. okt. 26. 21:33
Nem, nem olyan hatékony. A durva foltokat nem viszi ki, csak előkezeléssel, áztatással. Igaz, hogy nekem az Ariel sem vitte ki annak idején. Sima koszt kivisz rendesen, pl. ha valaki irodában dolgozik és nem az autószerelő műhelyben, akkor teljesen jól szuperál.
2010. okt. 26. 21:29

Hallott valaki már a mosódióról? Megéri az árát és valóban hatékonyabb mint a hagyományos mosószerek?

Nem sokat tudok róla, de kíváncsi lennék milyen tapasztalatok vannak!

120. jacqueeline (válaszként erre: 119. - Barracuda59)
2010. szept. 27. 10:52

szia! pont ez az, hogy nem mosok külön fehéret, mert kevés fehér cuccunk van.

jó, nem só, hanem vmi akármi :). marhaepe kivonat.

vettem most diót, de csak próbacsomagot. meg nátrium-perkarbonátot, csak még ki kell derítenem, hogy ezt színesekhez is lehet-e tenni. mert ha nem akkor szívás :).

2010. szept. 26. 18:48

Szia! Nem bonyolult az szerintem.

A fehérek mellé kell fehérítő, kb. 2 evőkanálnyi.

Én az olyan színessel mosom együtt, ami nem ereszti a levét, és még nem volt gondom.

De nem tudom, milyen folttisztító sóról írtál.

2010. szept. 25. 16:20

sziasztok!

tökre megörültem ennek a mosódiónak, míg jobban utána nem olvastam :). a fehér ruhákhoz kell még hozzá akármilyen só, hogy ne legyenek sárgák, a foltosokhoz meg másik akármilyen só, hogy kijöjjön a folt. ez így nekem eléggé bonyolult. én rendes (környezetszennyező) mosószert használok, plusz rendes folttisztítót. és a fehéreket együtt mosom a színesekkel (feketével nem), színfogó kendővel. ha mosódióra akarok váltani, akkor külön kell mosnom a fehéreket? vagy mehet egybe a fehér, a színes, az akármilyen fehérítő sóval meg a másik akármilyen folttisztító sóval, és a jól bevélt színfogó kendőmmel együtt :)? szerintetek?

2010. szept. 6. 07:59

Sziasztok, ha esetleg valakit érdekel van kb. 1-1,5 kg eladó "maradék" mosódióm. (Nekem nem jött be)


Érdeklődni privátban, árat megbeszéljük, ha pontosan lemértem!

116. xti_
2010. aug. 23. 21:27
elhiszem én, csak az a befőttesüveges megoldás nem volt teljesen meggyőző.
115. barracuda59 (válaszként erre: 114. - Xti_)
2010. aug. 23. 08:36

Szia! Nem olvastam most vissza, de erre írta valaki korábban, hogy ha a mosógépből a kádba folyatod a vizet, akkor utána a kád alján is megnézheted a szemcséket.

Nekem nem a kádba van bekötve, meg mosódióhéjat használok én is most már, de anno tényleg voltak a kád alján mosópor szemcsék.

114. xti_ (válaszként erre: 112. - Kostagi)
2010. aug. 22. 10:29

nekem nincs itthon ilyen-olyan mosószerem, de rémlik, hogy tanultam valamit a túltelített oldatokról. ha valami nem oldódik fel 3/4 l vízben, az nem még nem biztos, hogy 30 l-ben sem fog, és a mosógép legalább ennyit használ.

nem védem a bolti mosószereket, én sem használom őket, csak nem vagyok biztos benne, hogy ez igaz így, ahogy leírtad.

113. Masnesz (válaszként erre: 112. - Kostagi)
2010. aug. 12. 14:25
Aki folyékonyt használ?
112. kostagi
2010. aug. 12. 00:42

Ehez csak annyi írnék mindenkinek van otthon ilyen vagy olyan mosószere.


végy egy fél literes befőttes üveget tégy bele annyi vizet hogy 3/4 IG LEGYEN TEDD BELE AZT A MOSÓSZER ADAGOT AMIT ÁTLAGOSAN HASZNÁLSZ ÉS RÁZD JÓL FEL ÉS NAPONTA LEGALÁBB 2X RÁZD MEG CSAK AZÉRT. HOGY FELOLDÓDJON A 4 NAPIG AMI MEGMARAD AZ ÜVEGBEN AZ MÁR SOSEM FOG FELOLDÓDNI ABBAN BIZTOS LEHETSZ.


pROBÁLD KI!!!

111. xti_ (válaszként erre: 110. - Scara.bosco)
2010. aug. 11. 23:53

én épp most főztem oldatot.

a mosódió megfogta az edényt, amiben főztem : (

azt hiszem, mostantól csak barna ruhákhoz fogom használni.

kár, hogy nincsenek. kivéve a mosódióval mosott fehér ruháim.

110. scara.bosco (válaszként erre: 109. - Xti_)
2010. aug. 11. 12:59

Tény, hogy vannak bazi drágák is, de nyilván nem a 3000 ft-ost teszem a mosógépbe. De mivel mindenbe használhatom, így a háztartás összköltségébe belefér. Mert amivel néhány dolog drágább, a többi annyival olcsóbb.


Ezt sokan így szokták (már a mosószóda perkarbonát kombot). De most készülök oldatot főzni. NAgyon sokan arra esküsznek, hogy kifőzik, és folyékony mosószerként használják, többniyre, akik szenvedtek a zsákocskás mosással.

"Gelus-féle folyékony mosószer: 1 l vízhez kb. 28 szem mosódió kell. Tegyünk 28 darab mosódió héjat edénybe, adjunk hozzá 1 l vizet. Forraljuk fel, hagyjuk benne további 5-10 percig takaréklángon. Ha úgy érezzük, hogy még nem elég sötét barna, akkor még főzzük további 5 percig. Ha lehűlt, öntsük a folyadékot egy üres üvegbe, vagy flakonba". Ezt az AntalVali oldalról szedtem.

Ugyanezeket a diókat van, aki akár 5x is kifőzi oldatnak. Ebből általában 70-100 ml-t használnak. Nyáron egy picit többet. MOndjuk 130 ml körül. Illóolajnak pedig teafát és eukaliptuszt, mert fertőtlenít. Bár a teafát nem mondanám éppen finom illatnak :-)

És a melegben csak fele oldatot készít a hölgy (Plútó nickre hallgat az AV-n), mert romlandó a dolog.

109. xti_ (válaszként erre: 107. - Scara.bosco)
2010. aug. 10. 00:04

"És aki mosódióval mos, feltehetőleg az egész kombinált vegyiműveket kihajította, így minden tisztítószer helyett, beleértve a mosogatógépet is, mosószódát, diót, ecetet, és szódabikát használ illóolajjal. Ez ugye újabb kiadáscsökkentő. Ezek filléres dolgok"


mintha rólam beszélnél.

két megjegyzés:

az illóolaj nem filléres. az illóolaj rohadt drága. és nekem sok kell belőle, mert nem szeretem a mosódió szagát.

fehér ruhákhoz nem tudom használni a diót, mert rondák lesznek. így azokat csak szódával és perkarbonáttal mosom.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook