Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1224. Icegirl
2009. nov. 26. 03:40

Sziaszok!


Nekem is lenne egy SOS kérdésem. Kb. több mint fél éve szedem a lindinette 20 fogamzásgátlót, van egy komolya barátom is akivel együtt vagyok. Olyan kérdésem lenne hogy fogamzásgátló gyógyszer és óvszer használatával teherbe lehet-e esni? Szombaton vedtem be az utolsó szemet a gyógyszerből és szerdán meg szokott lenni ( 4. nap) és semmi, még nem jött meg . Most csütörtök van. Az óvszert is mindig ellenőrizük a dolog után ... Van okom az idegeskedésre? Így teherbe eshetek? Kérlek segítsetek!!! Az idegesség is befolyásolhatja a késést?

1223. e48ab364a9 (válaszként erre: 1222. - Baribbon)
2009. nov. 25. 17:27

Szia, sajnálom, hogy így alakult.

Én is megyek 17.-én vissza a dokimhoz, és visszatérnék a Lyndire mert amit most szedek nem igazán tetszik.

Hogy zajlik egy ilyen leszívatás?

Amikor felírta a tabit nem vizsgált meg, akkor még nem volt ott a cyszta?

1222. baribbon
2009. nov. 25. 17:18

Sziasztok !:)


Még régebben írtam h elmegyek a nőgyógyászatra egy kérdéssel. Nah a kérdésemre választ is kaptam... más fajta fogit kell szednem. Aztán azt mondta a doki ha már itt vagyok akkor megvizsgál.

Megvizsgált és cystát talált a balpetefészkemben. olyan 5 centiset... elég ijesztő.Kérdezte h szokott e fájni csak úgy. Mondtam neki h igen olyan 2-3 hónapja kezdett... de azt hittem h a menszesz miatt van és nem tulajdonítottam neki nagyobb dolgot, de kiderült h nem az miatt . A cysta volt a bűnös. A dokim elküldött laborra meg vizsgálatok hegyére. A vége valószínűleg az lesz hogy leszívják. Elég ijeszt dolog, h az egyik nap még semmi bajod és a másik nap meg ez van :S Kicsit letört vagyok ez miatt, de bizakodok a gyógyulásban :)

1221. Cuncuu
2009. nov. 24. 09:58
biztosan lehet.
1220. ginginke
2009. nov. 23. 19:39
Meg vagyok fázva és rhinathiol cold-ot szedek, ugye ezt lehet szedni tabi mellett ?
1219. subb.
2009. nov. 23. 18:20

Sziasztok.

A segítségeteket akarom kérni..Szóval most kezdem el szedni a 4. levelemet ( Lindynette 20 ) de elég sok problémám lett tőle.. emiatt pedig most fogok menni nődokihoz... megszeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek ha állandó hasmenésem van az gátolja-e a készítményt ? de pl úgy hogy este 7 kor beveszem és másnap 7 órakkor jön rám a hasmenés .. /:

És eddig mindig megjött a vérzésem ugyanazon a napon amikor megkell jönnie.. bár a vérzés nem tul erős és kicsit barnásabb is. de pl az elöző hónapba 5 napig megvolt kb. és rendesen véreztem.. most meg csak 3 napig és alig .. /: szerintetek lehet baj ? válaszotokat előre is megköszönöm.

1218. ginginke
2009. nov. 22. 00:58
Azt nem tudja valaki, hogy a bogyó képes e arra, hogy az érett petesejtet ,,hatástalanítja"?
2009. nov. 21. 17:24
Csak egy kis hozzászólás:Ha valaki fogamzásgátlót szed,kérdezze meg az orvosát olyan alap dolgokról,hogy mikortól lesz védett.Nekem azt mondta a dokim,hogy 10 nap után véd,de ha nagyon parás vki,akkor várja meg az első hónapot.Azt azért gondolom mindenki tudja,hogy a ciklus 11-16 napján van peteérés,/menses első napjától számítva/és a gyógyszer pont ezt akadályozza meg,vagyis nem engedi,hogy megérjenek a peték.Azért is véd a gyógyszer a 7 napos szünetben,mivel akkor már régesrég nincs peteérés.Csak azért írom ezt le,mert én is félős vok,de mindennek utánajártam és kérdeztem.Azért az orvosokra még mindig tanácsosabb hallgatni,hiszen jobban ismerik a testet,mint az áltag ember.
1216. szösz87
2009. nov. 21. 14:22
Köszi a választ!Én is így gondoltam,hogy még várok kicsit.Olvasgattam utána és kb.2hetet mondtak,vagy1hónap türelmi időt.Nem mernék azért még védekezés nélkül belemenni a dolgokba.Bennem van a félsz.De viszont a dokim azt mondta,hogy már az első hónapba védett vagyok.hm...azért érdekes volt az ő tanácsa után mást megtudni.Még jó,hogy utána néztem,és te is válaszoltál.
1215. ginginke
2009. nov. 21. 13:45
Ajánlom, hogy szedd el az 1. levéllel és a 7 napos szünet után mikor beveszed a 2. levél 1 tabiját utánna védett leszel.
1214. szösz87
2009. nov. 21. 12:28
Sziasztok!én most kezdtem el szedni,ma veszem be az első levél 2.tabiát!Megjött csütörtök este és tegnap vettem be az elsőt.Nekem a mensim 4-5napig szokott tartani,most tarthat tovább?Vagy befolyásolhatja valamilyen szinten nem?kevesebb lehet,kevesebb ideig...stb.Mikortól lesz védett az ember kb?
1213. 04d410066e (válaszként erre: 1212. - Rozálka28)
2009. nov. 20. 14:06
Szia! Az egyénenként változó, hogy a gyógyszermentes héten belül mikor van meg. Ha most kezdted el szedni, akkor a 21 nap kb, de csak kb. stimmel, és akkor nem célszerű rögtön variálni a szedéssel, de utána már beáll a 28 nap. Én is kérdeztem a nődokimtól már ilyet, és azt mondta, hogy az egyetlen, amit szabad ilyenkor csinálni, az az, hogy nem hagysz gyógyszermentes hetet, hanem továbbszeded a következő levéllel. Egyébként én pl. csütörtökön szedem az utolsó tabit, és hétfőn jön meg, de ez tényleg egyéni, viszont a 28 nap nálam mindig stimmel, de én már régóta szedem. Viszont ettől még lehet egy kis pecsételés, de megjönni egyáltalán nem fog. Ezt évente 1, max 2 alkalommal meg lehet csinálni. De nálad azért neccesebb szerintem, mert épp most kezdted el szedni...
2009. nov. 20. 13:42

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy lehet-e a menstruciót a gyógyszerrel kicsit előrébb hozni..Szóval én most szüneteltettem 3 hónapot és elvileg jövőhét hétfőn meg kéne,hogy jöjjön,ami szerint ugyebár az első napján kellene a gyógyszert megint elkezdeni.A kérdésem az lenne,hogyha bevettem az első levél 21.tabit akkor utána hány napra jön meg?Mert így ugye ha jól számolom akkor egy héttel előbb kell megjönnie...Azoktól kérdezném ezt,akik most vannak túl az első levél beszedésén,hogy mik a tapasztalatok.Elutaznék az év végén,és nagyon nem szeretném ha "belecsúszna" ez az egy hét.Örülnék ha valaki gyorsan válaszolna nekem,mert sürget az idő.Köszi mégegyszer

2009. nov. 19. 21:30

Biztos van olcsóbbért is nemtudom:)

De csináld meg ha kételyeid vannak:)

1210. ginginke
2009. nov. 19. 20:59
Akkor én is beszerzek egy tesztet, hogy végleg nyugodt legyek :)
2009. nov. 19. 20:33
Nekem anno volt egy "baleset" még a gyógyszer elkezdése előtt mikor még nőgyógyásznál sem voltam soha....lefeküdtünk, semmi védekezés..olyan hogy is mondjam hirtelen fellángolás..úgysem lesz baj alapon...ugyebár:$...hát megtörtént, nem tudtuk h "ment-e belém" vagy nem..hirtelen olyan ijedelem volt..vettünk tesztet 3000ft értékben ami 3 napost is kimutat..megcsináltam 5-6nappal kéősbb.Nem mutatott ki semmit sem.De akkor annyira megilyedtem meg a párom is h nem húztuk halaszottuk, nem lehet ezzel úgymond "játszani"..elmentem nőgyógyászhoz.Nekem nem írt fel egyből gyógyszert mert nagyon rendszertelen volt a meszeszem volt h 3-4hónapig nem jött meg. Elküldtek vérvételre..hormonvizsgálat..nem mutatott ki semmien bajt vagy homronzavart. Visszamentem,pont akkor voltam a menstruációm 4. napján.Felírta a gyógyszert aznap este elis kezdtem.És nekem semmi bajom sincs tőle.Alapból idegbeteg szoktam lenni hamar felhúzom magam bármin szóval:$Hízni nem híztam tőle.Nekem bevált.
1208. ginginke
2009. nov. 19. 17:22
11 szem gyógyszer van hátra a 2. levélből és előre félek, hogy nem fog megjönni, bár nekem sohasem volt pontos 45-50 naponként jön meg, de ezt a doki tudja. Remélem a 7 napos szünetbe megjön, mert ha nem akkor para lesz, de akkor is fenn állhat az a lehetőség, hogy lehet azért nem jön meg,mert még a szervezetemnek hozzá kell szokni, hogy 25-28 naponként jön meg. DE ha nem jönne meg azért 1 terhességi tesztet elvégzek, biztos ami biztos, további dolgokba bele se merek gondolni, hogy abortusz :S
1207. ginginke
2009. nov. 19. 17:16
Kipróbáltuk ,mert mi se bírtuk már ki mind a 2-en kiváncsiak voltunk :) 1 levéllel + 2. levélből bevettem szemet, remélem véd, a hülye agyam már kombinál :S terhességi tesztet is az aktus után 28 nappal lehet végezni, félek is meg nem is. Remélem nem lesz semmi gond :)
1206. :)Szöszii:) (válaszként erre: 1205. - Ginginke)
2009. nov. 18. 22:10

Szia!

Figyelj, én pont úgyvoltam ahogy most te h paráztam meg akartam már nagyon a párommal, és mikor lement az első levél ugye elkezdtem a 2.levelet... nekem is mondták az első levél teljes beszedésével védett leszek, én a 2 levélből 4szemet vettem be és már megis törént a dolog a párommal:$ És azóta sincs semmi baj meg semmi kisbaba...véd a gyógyszer!...Igaz nekem sose volt pecsétlő vérzésem, de attól szerintem már teis tuti védett vagy!! Csak ennyit akartam:)

1205. ginginke
2009. nov. 12. 17:19
Hát nem tudom, hogy gond van -e, mert az 1. levél 1. tablettáját pecsételő vérzésem 2. napján vettem be, de azóta már eltelt 1 hónap a 7. napos szünetbe megjött és már a 2. levél 4. tablettájánál tartok. Írtam több weborvosnak és mindenki azt mondta h. mostmár 1 hónap gyógyszerszedés után lehetek a párommal kiegészítő védekezés nélkül, de azért még mindig bennünk van a kisördög és nem mertjük :)
1204. e48ab364a9 (válaszként erre: 1203. - Ginginke)
2009. nov. 12. 15:37

Szünetbe van akkor igen, hanem akkor a pecsételő vérzés pecsételő vérzés. :-D

Bocs, nem tudok másképp fogalmazni, gond van?

1203. ginginke
2009. nov. 11. 18:05
A pecsételő vérzés menstruációnak számít ?
1202. ginginke
2009. nov. 7. 11:32

Szia!

Szerintem mennyél vissza a dokidhoz és mond el neki, hátha tudna valami más bogyót felírni vagy megmondja, hogy mit tegyél.

Sok sikert :)

1201. baribbon
2009. nov. 7. 08:37

Sziasztok!


Képzeljétek teljes mértékben meg vagyok ijedve. Szinte az öszes mellékhatás jelentkezik nálam. A fejfájás, fáradtság hányások, hasmenés, és orrvérzés. Igaz h az utóbbi nincs a papíron de ez is hozzá tartozik. Hízok tőle... fájnak a melleim. Azon gondolkodom hogy abba hagyom. De akkor viszont nem leszek védet. Szerintetek kínozzam magam tovább a gyógyszerral... vagy térjek vissza a gumi használatához ?

Remélem tudtok segíteni:)

Sok sok Puszi :)

1200. janedoe (válaszként erre: 1199. - Blondy001)
2009. nov. 6. 14:18
köszi szépen a választ, én is hasonló választ kaptam az orvosomtól.:)
1199. blondy001 (válaszként erre: 1196. - Janedoe)
2009. nov. 4. 21:13
szia! nekem azt mondta az orvosom, h bármien antibiotikum hatással van rá és szedése alatt és a befejezés után 7napig kell kiegészítővédekezés.
1198. janedoe
2009. nov. 4. 18:00
Hát igen , én is csak a torkomra kaptam valami enyhe antibiotikumot, azért kérdeztem h esetleg erröl tud e vki vmit.:)
1197. Kaatt (válaszként erre: 1196. - Janedoe)
2009. nov. 4. 10:53
Szia, szerintem kérdezd meg a háziorvost, aki felírta, vagy a patikában a gyógyszerészt, mert elvileg az antibiotikum valamilyen szinten hatástalanítja a védelmet. Viszont én is nemrég szedtem antibiotikumot, és nekem nem kellett kiegészítő, mert nem volt olyan erős, hogy megbolygassa a dolgokat.
1196. janedoe
2009. nov. 4. 09:40
sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 8 napig antibiotikumot kell szednem akkor mennyi ideig kell kiegészítő védekezés? és befolyásol bármit is az, hogy ezt az antibiotikumot a gyógyszerszünetbe szedem? előre is köszi a választ.
1195. Cuncuu
2009. okt. 29. 13:56
hogyne híznánk...én ennél jobban oda se tudtam volna figyelni és mégis feljött 4-5kg. én is azt hittem h lehetetlen...nekem pont az ellentéte volt: híztam, ingerültebb lettem és egyáltalán nem kívánom a szexet.... Csak ne legyél olyan nyugodt hogy pecsételő vérzésed van, mert az azt jelenti hogy vagy túl alacsony neked a gyógyszer( nekem azt jelentette) vagy magas. és előfordulhat hogy nem hat úgy...nálam is ez volt a gond. és váltani is kellett lindy30ra. az még szarabb volt most milligestet szedek ami 3 fázisú, vszínű jobban szinten tartja a hormont, eddig bevált:)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook