Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasmenés magnézium miatt? fórum

Hasmenés magnézium miatt? (beszélgetős fórum)


20. Chloee (válaszként erre: 1. - Juc777)
2011. febr. 24. 16:36
Én is ugyanígy voltam/vagyok ezzel. A 24. héttől kezdtem el szedni a MagneB6-ot az orvosom javaslatára, és tényleg azóta nincsenek keményedéseim, legalábbis koránt sem annyi, mint voltak. De mivel nekem is hasmenést okozott, most már csak akkor szedem, amikor szükséges. Nekem is napi 3x1-et kellene az orvos szerint szednem, de akkor jön a hasmenés, így csak 1x1-et szoktam. Ha néhanapján úgy érzem, hogy több a keményedésem a kelleténél, akkor persze megemelem az adagot, de az nagyon ritkán fordul elő. Én most a 31. héten járok, és úgy tűnik ez a módszer bevált. Reméljük neked is sikerül megtalálnod az aranyközéputat. Kellemes babavárást!
19. Juc777 (válaszként erre: 18. - Timike.baba)
2011. febr. 24. 16:20

Hú, az tök jó, szép nagy akkor már a babád. Csak kitartás, nemsokára már ott lesz a kezedben:)

Én is alig várom azt a pillanatot. Tegnap voltam dokinál és megnyugtatott, hogy a keményedés ellenére se nyílt ki a méhszáj, minden rendben van:)

18. timike.baba (válaszként erre: 17. - Juc777)
2011. febr. 21. 18:41

Szerintem te is tökéletesen megleszel nélküle főleg ha ilyen mellékhatása van.

Akkor már kevésbé keményedsz?

Pont ma voltam dokinál mert annyira fájt éjszaka körbe a derekam a hasam a magnézium ellenére.

szerinte tágul a medencém és már nem kell szednem a magnéziumot kb. már 2900gr a baba és meglátjuk mi lesz.

Izgulok azért szépen.

17. Juc777 (válaszként erre: 16. - Timike.baba)
2011. febr. 21. 17:02
Na ez, amit nekem felírtak, arra van, hogy a hörghurutos betegeknél a hörgőket ellazítsa, de állítólag ez minden simaizomra hat, így a méh izmaira is. De hányingerem lett tőle és majdnem el is ájultam, így jobbnak láttam, ha inkább nem szedem. Nekem is mondták a pihenést, amit igyekszem is betartani, de azért mindig van egy kis ez-az, amit muszáj megcsinálni itthon:) Jó neked, hogy már a 36. héten vagy, nemsokára kezedben tarthatod a kicsidet:)
16. timike.baba (válaszként erre: 15. - Timike.baba)
2011. febr. 20. 11:44

Ja lejjebb mentem már látom hogy 21. hét körül.

Én már 36. hétben vagyok és mondták hogy pihizzek sokat ne erőltessem meg magam.Te is pihenj sokat:-)

15. timike.baba (válaszként erre: 14. - Juc777)
2011. febr. 20. 11:40

Azt nem is ismerem.Amúgy én is kaptam pipolphen nevű nyugtatót hogy tudjak pihenni 1x vagy 2x vettem be de tiszta depi voltam tőle úgyhogy úgy döntöttem megleszek nélküle és igazam lett.

Hányadik hétben vagy?

14. Juc777 (válaszként erre: 13. - Timike.baba)
2011. febr. 20. 11:24
Köszi szépen, ez megnyugtató. Már aggódtam, hogy rajtam nem segít semmi, és vmi baj lesz. Az az igazsgág, hogy nekem még Diaphillint is írt fel a doki, de azt nem bírtam szedni, olyan rosszul voltam tőle.
13. timike.baba (válaszként erre: 12. - Juc777)
2011. febr. 17. 20:39

Nekem azt javasolta a dokim hogy 4 napig lóadagot 3x2 szemet szedjek utána elég a 3x1.Nekem is pont az volt mint neked keményedtem de nagyon éjszaka meg görcsöltem.Szerintem vegyél a gyógyszertárba ilyet egy próbát megér mert nagyon jó cucc:-)Egy nap és semmi bajom nem volt úgy örültem nagy megkönnyebbülés volt.

Az a baj vele hogy 10 db van egy dobozba és fura volt annyi dobozzal egyszerre venni.Én is azt hittem hogy nyílik a méhszáj és 2x mentem bepánikolva hogy most tuti és nézze meg de persze hogy semmi gond nem volt.Na ekkor kaptam másodszorra ezt a tablettát.

Remélem segít neked is!!

12. Juc777 (válaszként erre: 11. - Timike.baba)
2011. febr. 17. 15:20
Köszi. És ezt a Magnesi citricit naponta hányszor szeded? Az a baj, most elutazott a dokim, nem tudok elmenni hozzá, de a keményedések már 2 hete tartanak és nem múlnak. Múlt héten voltam dokinál, akkor még minden rendben volt a méhszájjal, de azért aggódom.
2011. febr. 16. 16:30

Sziasztok!

Amíg a magneb6-ot szedtem nekem is folyton puffadt a hasam annyira azt hittem szétdurranok hasmenés is volt hogy előfordult.Aztán a doki irt fel magnesi citrici 500mg-os magnéziumot és azóta mintha elvágták volna.Előtte keményedtem görcsöltem hiába a magneb6.Szóval lehet azzal nem stimmel valami legalábbis nekem tuti nem vált be.Amúgy ezt is recept nélkül kiadják de ha doki felírja olcsóbb sokkal mint más magnézium.

10. Juc777 (válaszként erre: 9. - Ec2a8deb7c)
2011. febr. 16. 13:39
Kipróbálom, köszi
9. ec2a8deb7c (válaszként erre: 7. - Juc777)
2011. febr. 16. 13:25
Én magnézium citrátot 500mg-osat szedtem, mert a dokim szerint a magneB6-ban nagyon kevés a magnézium. De igen szedtem az espumisant és a magnéziumot is. Nekem jó volt, remélem neked is segít.
8. judit8103 (válaszként erre: 4. - Juc777)
2011. febr. 16. 13:15
21 hetes.orvost kérdezd meg.
7. Juc777 (válaszként erre: 5. - Ec2a8deb7c)
2011. febr. 16. 13:14
Köszönöm. Gyöngy pont van is itthon azt hiszem, ki is próbálom. A puffadás az, ami a legjobban idegesít, mert nem tudom, attól kemény-e épp a hasam vagy a baba miatt. Te emellett is folytattad a magnézium szedést?
2011. febr. 16. 13:12
Mikor elkezdtem szedni nekem is ment a hasam, ezért abba is hagytam. Ezek szerint nem vagyok egyedül:(
5. ec2a8deb7c (válaszként erre: 1. - Juc777)
2011. febr. 16. 13:08

Szia!

Ilyet én is éreztem, és nekem az Espumisan gyöngy vagy csepp segített. Ez pocakosan is nyugodtan szedhető. Boldog babavárást!:)

4. Juc777 (válaszként erre: 2. - Judit8103)
2011. febr. 16. 13:07
Köszi, már az is megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül:) Kicsit félek, hogy ha abbahagyom, kinyílik a méhszáj. Te hány hetes vagy?
2011. febr. 16. 13:05
Nem terhesen ugyan, de nekem is hasmenésem, puffadásom volt a MagneB6-tól. Abbahagytam a szedést, elmúltak a tünetek.
2011. febr. 16. 13:04

szia

én is szedtem magnéziumot, és iszonyú hasmenésem volt egy idő után tőle.Abba hagytam, és azóta semmi bajom.néha ha keménykedik a hasam iszok egyet-egyet.

2011. febr. 16. 13:01
21 hetes terhes vagyok. 2 héttel ezelőtt keményedni kezdett a hasam, napjában sokszor, de a méhszáj nem nyílt ki. A doki biztonság kedvéért előírt napi 3*1 Nospa-t és napi 4 MagneB6-ot (ezt időnként ki szoktam egészíteni Magnesium Sandoz pezsgőtablettával, mivel a MagneB6-ot eddig is szedtem napi 3 szemet). Kb másfél hete minden nap 1-2x hasmenésem van és állandóan puffadtnak érzem a hasam. Sokszor nem is tudom megállapítani, hogy a méhem keményedik-e, vagy a beleim vannak felfújódva, mivel nem fájdalmas. Azért gondolom, hogy esetleg a magnézium okozhatja, mivel semmi hashajtó vagy puffasztó jellegű ételt nem ettem és mindig figyelek rá, hogy változatosan étkezzem. Bocs, hogy ilyen naturálisan fogalmaztam, de aggódom, hogy a kicsimnek nem lesz-e valami baja emiatt. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudtok valami házi praktikát ennek a megoldására (nem annyira a hasmenés zavar, inkább a puffadás)? Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook