Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum miatt lehet hasmenés? fórum

Antibiotikum miatt lehet hasmenés? (tudásbázis kérdés)


17. VincaMinor (válaszként erre: 16. - Rabankari)
jan. 14. 21:21
Így van, az Enterol nagyon jó.
16. rabankari (válaszként erre: 15. - VincaMinor)
jan. 14. 17:43
Enterol
jan. 14. 17:02

Kisbabákkal nincs tapasztalatom, de az antibiotkum mellé gondolom nekik is kell probiotikum.Orvos megmondja, hogy melyik.

Novák Hunor gyerekorvos írt a neten egy cikket arról, melyik probiotikum az, ami igazán hatásos. No, nem az agyonreklámozottak...

Nyáron a párom kapott gégegyulladásra antibiotikumot, precízen szedet mellé a probiotikumot (mindig egy órával az antibiotikum után vette be, ahogy elő volt írva), mégis hasmenése lett az egy hetes kúra utolsó napján. Na, ekkor művelődtem ki antibiotikumból...

14. katt2 (válaszként erre: 13. - Lávli*)
jan. 14. 12:08
Hát, attól, hogy nem vényköteles, az orvos felírja a receptre. Például azért, hogy a beteg ne felejtse el. Persze fizetni kell érte.
13. Lávli* (válaszként erre: 12. - Katt2)
jan. 14. 10:54

Még nem találkoztam olyan probiotikummal, ami vényköteles lett volna, ettől persze még lehet ..

De hogy ne is ejtsék szóba, ne is javasolják, erre tényleg én se tudok mit mondani.

Hanyagság, nemtörődömség?

Sajnos nem lep meg. :/

12. katt2 (válaszként erre: 7. - Lávli*)
jan. 14. 10:33
Így van. Az antibiotikum nagyjából kipucol minden baktériumot, jót is, rosszat is. Ezért kellhet pótolni valami többszörösen rezisztens probiotikummal. Csak azt nem értem, hogy az orvosok többsége ezt miért nem írja fel? Vagy ennek már az általános műveltséghez kellene tartoznia? :(((
11. Roxána (válaszként erre: 10. - Roxána)
jan. 14. 08:13
Ja és megjegyezni a nevet,hogy legközelebb bárhol kérdezik,tudjad.
jan. 14. 08:12
Igen,lehetséges éppen ezért gyógyszert kell váltani ,mert arra a gyógyszerre érzékeny.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ghost👻)
jan. 14. 07:30
Rákérdünk,köszönöm.
jan. 14. 07:29

Mindenképp beszélni kell dokival.

Az én lányom a Curam-ot nem bírja. Első adagtól a lelkét is kifosta.

Mást kap helyette ami nem okoz hasmenést.

jan. 14. 07:17

Minden antibiotikum mellé és után probiotikum kell, van 10 hónapos babának való is.

De mindenképpen beszélj orvossal.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Libikóka)
jan. 14. 07:11
Köszönöm
jan. 14. 07:08
Ja :)) Gyógyulást ,minden jót:))
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 07:07
Mindenképp hívd, mert lehet hogy a kicsik is kaphatnak valami szmötyit ami helyre hozza az antib. hatását:)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
jan. 14. 07:01
Igen ezt tudom,emiatt vagyok tanácstalan.Megvárom,hogy van e még hasmenés,vagy csak egyszeri alkalom volt.Néha előrodul ilyen,baba joghurt miatt.Ha lesz ma még 1x,hívom a dokit.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 06:58
Antibiotikumot nem hagyjuk abba előbb. A továbbiakról telefon a dokinak!! Itasd sokat!!
jan. 14. 06:49
Babám majdnem 10hónapos.Kap antibiotikumot amit 7napra írtak fel,4ik napnál tartunk,de ma hasmenése volt 1x.Rengeteg volt.Nyakig olyan lett.Leíràsban írja,hogy lehet antibiotikumtól,viszont ilyen hasmenés esetén is folytatni kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook