Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum kúra miatt hasmenésem lett, mivel kezeljem? fórum

Antibiotikum kúra miatt hasmenésem lett, mivel kezeljem? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 14. 12:44
Én is érdeklődnék. Hogy vagy? Ha még mindig megy a hasad, akkor érdemes Clostridium difficile-re vizsgálni (székletmintából).
22. Nénje (válaszként erre: 21. - Rókanő)
2023. aug. 13. 19:03
Hogy vagy?Van már változás azóta?
2023. júl. 27. 08:19

Ez már hercehurca, újra megy a hasam. Nagyon nem marad meg bennem semmi! Szuper lesz így vizsgázni menni! Most már nőgyógyászati panaszaim is vannak! 😂 De sebaj, éljen az antibiotikum!

Köszönöm a hozzászólásokat!

20. libikóka (válaszként erre: 18. - Rókanő)
2023. júl. 26. 20:20

Választhatsz kire hallgatsz,,de az ab-nál szedd be a mennyiséget,,minthogy esetleg ennyi hercehurca után,az legyen a vége hogy nem volt elég.

Akkor kezdheted megint.Jobbulást.

19. Nénje (válaszként erre: 18. - Rókanő)
2023. júl. 26. 19:24
Nem vagyok doki,én csak annyit tanácsolnék,hogy ha nem leszel jobban,akkor érdemes lenne a gasztrós dokitól kérni egy kivizsgálást.Nehogy nagyobb baj legyen,és jobbulást kívánok!
2023. júl. 26. 17:25

Köszönöm az eddigieket!

Enterolbol kettőt szedek napok óta, a hasmenés enyhült. A minősége szilárdabb lett, de tök mindegy mit eszem, utána nemsokára menni kell!

Egy hete tart a kúra, pénteken lesz vége. Annyi még, h a gasztro doki 10 napot mondott, a háziorvos meg kontrázott, h szedjem nyugodtan 14 napig. Hülye ez.... Szerintetek? Sztem 10 nap bőven elegendő ebből a sok antibiotikumból.

17. Nénje (válaszként erre: 1. - Rókanő)
2023. júl. 22. 07:19
Egyik ismerősömnél is ugyanez volt a gond,ő Enterolt szedett a két pozitív Helicobakter teszt után,és a végén már negatív lett az eredménye.
16. 69fcad429e (válaszként erre: 13. - Rókanő)
2023. júl. 21. 23:47

Kb. ennyit ér az állami ellátás. Nekem szó nélkül felírta a magánorvos a másik gyògyszert.

Tarts ki... vicces. Tartson ki ő , szerintem ne szedd tovább azt az antibotikumot ha egyszer BETEG vagy tőle. A Protexin Balance nagyon jó pre- és probiotikum, én azt kezdtem el szedni mikor a Normix "lemérgezett" és abba kellett hagynom a szedését. 1 hét Protexin után kezdtem a másik antibiotikumot.

15. Greeneyed (válaszként erre: 13. - Rókanő)
2023. júl. 21. 22:56

Enterolt vény nélkül is lehet venni. Nem biztos, hogy a napi egy elég. Én 2-3-at szedtem legutóbb.

De mellé szedhetsz másfélét is, csak ne egyszerre az antibiotikummal:

[link]

A kefír is jó.

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 13. - Rókanő)
2023. júl. 21. 15:34

Az recept nélkül kapható.

Valts ki másfajtat, ha ez nem használ, sztem ez nem akkora gond és nem hónapokig kell szedned a gyógyszert.🙂

2023. júl. 21. 15:13

Update: hívtam a dokit (nem magán) ott azt mondták tartsak ki. 😟 Nem kaptam másik gyógyszert. Ha hétfőn is megy a hasam hívjam. És azzal jött h hasmenéses időszak van, nincs e az ismerőseim között beteg.

Enteriolt egyet írt...

12. Tone (válaszként erre: 1. - Rókanő)
2023. júl. 21. 14:58
Szén tablettát ne egyél, mert az antibiotikumot fogja elsőnek felszívni a beleidből.
11. Tone
2023. júl. 21. 14:56
Savanyúkáposzta
2023. júl. 21. 12:38
Nekem az Enterolból nem volt elég a napi 2, mert már az antibiotikum kúra elején hasmenésem lett. A napi 3 segített Plusz olyasmit ettem, ami normál esetben szorulást okoz nekem. Pl. útifűmaghéj és 100%-os csokoládé pasztilla.
9. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Rókanő)
2023. júl. 21. 12:29
Állami vagy magán? Ha magán, hívd fel a rendelőt, és kérj segítséget. Ha állami, akkor gondolom, a háziorvos az illetékes.
8. Greeneyed (válaszként erre: 5. - Csillagszem38)
2023. júl. 21. 12:07
Ha Enterolt szed, akkor mindegy. Abban egy gomba van, amely ellenáll az antibiotikumnak.
2023. júl. 21. 11:59
Kaukázusi kefir. Nálunk semmi proviotikum nem segített. Az meg rendbe hozta
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Rókanő)
2023. júl. 21. 11:27

Menj vissza, vagy próbálj a háziorvosodtól tanácsot kérni.


Nekem is volt ez a heli..., de nem volt utána ilyen tünetem. Én sokat fogytam előtte és már az első héten kezdtem visszaszedni. Ne hagyd abba!!!!!!

2023. júl. 21. 10:56
Probiotikumot szedj a szedési előírásnak megfelelően. Valszeg rosszul szeded, általában gyógyszer beszedése után egy órával kell, nem egyidőben. Használnia kell.
2023. júl. 21. 10:22
Enterolt szedek folyékony formában, általában délben veszem be a felírt adagot, ami egy ampulla. Nem több, nem kevesebb.
2023. júl. 21. 10:05

Probiotikum.

Látom, hogy szedsz, de lehet, hogy rosszul vagy többet.

2. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Rókanő)
2023. júl. 21. 09:39
Szia! Szólj a gasztroenterológus orvosnak a tüneteidről és arról, hogy rosszul vagy. Próbálj másik antibiotikumot kérni. Nekem első körben Normixot kellett - volna - szednem de nem bírta a szervezetem 😖 kaptam másik gyógyszert.
2023. júl. 21. 09:29

Sziasztok!


Szerdán kezdtem egy antibiotikum kúrát, helicobactert mutatott ki a tükrözés. 10 napig tart, 3 féle gyógyszer + savlekoto + probiutikum. Két napja folyamatosan megy a hasam, bármit eszek kis idő múlva mehetek a dolgomat intézni. Nem eszem olyat, ami előidézné. Tanácstalan vagyok, mert nagyon kellemetlen egyrészt a munkahelyen, másrészt picit aggódok h bélgyulladás lesz. Nem mellesleg nem érzem jól magam.... Tudnátok valami hasznos tanácsot adni? Szén tablettaesetleg? Szívem szerint abba hagynám ezt a nyavalyás gyógyszer szedést! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook