Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2012. ápr. 4. 15:15

Sziasztok!


Nekem a doki azt mondta, mindent csináljak nyugodtan, még azt is javasolta, hogy dolgozzak, ha nem erős fizikai munkát végzek, mert a babák úgy is jeleznek, ha valami nem tetszik nekik és legalább a figyelmem is elterelődik. A rizikós időt onnan számolta, amikor a méhem nagysága elérte a 40 hetes terhességnek megfelelő méretet, ez kb a 24-28 hét között következett be. A szexsztől sem tiltott el pedig rákérdeztem és nem is vontuk meg magunktól! :-)

Összevarrást sem javasolta, mert ha ki akarnak jönni a babák, az a pár fonal nem tartja vissza Őket! Hát ennyi, egyébként elég megdöbbentő az orvosok szélsőséges hozzáállása, döntse el az ember ezek után mi a helyes.

Egyébként Én végig pihentem és nem mentem vissza dolgozni, mert elég stresszes a melóm! Fokozatosan takarítottam, főztem is, de megszakításokkal!


Mindenkinek szép napot!


Mia

873. bunny63
2012. ápr. 3. 13:13

Köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat! Szinte egész nap pihenek, egy kis főzés, felmosás a max., amit megteszek. És mi sem vagyunk együtt a párommal a beültetés óta... És persze a munkahelyemre sem mentem vissza:-)) Csak azért kérdeztem, mert a doki nem részletezte, mit szabad, mit nem, és gondoltam, aki már átment ezen, jobban átérzi a "problémámat".

Ma voltam a védőnőnél, ott is megkérdeztem, mit ért pihenés alatt, azt mondta, annyit azért megtehetek, mint egy "lusta háziasszony". Na, arra kíváncsi leszek, h amikor kb. 2 hét múlva kijön hozzánk, látja a porcicákat, mit szól majd...

872. ChrystalM (válaszként erre: 870. - Pagi82)
2012. ápr. 3. 13:01

EGyáltalán nem veszem kötözködésnek, nyugi. :-) A dokim már a 15. héten kérdezte egyébként, hogy meddig akarok még dolgozni, szóval azért odafigyel rám, csak tényleg nem az a bevett szokásokat követő emberke. :-)


Tudom, hogy ez orvosi szempontból kóros terhesség, és sokkal nagyobb odafigyelést és elővigyázatosságot igényel, érzem magamon is, hogy mennyire megterhel már most. Mégis úgy vagyok vele, hogy amíg tudok, a körülményekhez képest aktív vagyok (egyébként sem tehetem meg /sajnos?/, hogy csak fekszem, aztán lesz valami). Biztos vagyok benne, hogy ha valami nem tetszik a tökmagoknak, azonnal jeleznek...


Tényleg beléd kötött a TB? Ugyan csak sima ikres ismerősöm van, de ő a 27. hétig dolgozott, és neki semmi gondja nem volt sem a tgyással, és most a gyessel sem... nekem mondjuk a munkahelyem TB kifizető hely, talán ez dob majd valamit rajta. Mindenesetre ha nem akarnak adni, jól elküldök mindenkit a rákba, az biztos!

871. pagi82
2012. ápr. 3. 12:41

Ja, és a szex, nekünk tiltva volt, de nekem se mondták, rákérdeztem.

Na, és most visszaolvasva az előző irományomat, kicsit zavaros a munkaviszonyom. Szóval igazából nem dolgoztam, csak decemberig (október 23-án estem teherbe). Papírozva meg azt hiszem január végéig-február elejéig volt (saját vállalkozás szüleimmel). Így volt meg a fél év, mert pont az esküvő után jöttem el az étteremből, ami szintén saját vállalkozás a férjemmel. Csak készültünk a gyerekre, így az akkor még füstös pub és napi 12 óra lóti-futi pincérkedés miatt váltottam. A fene se gondolta, ilyen gyorsan összejön a gyerek(ek.... :D )

Pedig decemberig dolgoztam én is keményen, hisz egyébként is január elején derült ki, hogy hárman vannak, és onnantól már nem engedett a doki. Az a pár hét nem tetszett a tb-nek, hogy menjenek a fenébe!

870. pagi82
2012. ápr. 3. 12:34

Chrystal és Bunny!

EGyáltalán nem akarlak ijesztgetni, meg az ördögöt a falra festeni, csak azt szeretném megjegyezni, hogy ez nem egy sima terhesség. A nő méhe egy gyerekre van kitalálva. Valamilyen szinten ez egy torz dolog, hogy egyszerre több magzat van odabenn, és ezért már alapból veszélyeztett terhességnek számít. És sajnos még az egyes terhességek is sokszor rosszul végződnek, ezért nagyon nagyon oda kell figyelni! Nem azt mondom, hogy feküdni kell egész nap és nem lehet csinálni semmit. (mondjuk érdekes, de Bobababa dokija is ezt mondta, és az én dokijaim is ezt mondták már a 12. héttől!), de azt az életet most fel kell függeszteni egy kicsit, ami eddig volt. Én csodálom, hogy téged Chrystal engedett a doki eddig dolgozni. Nekem ebből volt a legtöbb problémám, én is dolgoztam, de a tb nem fogadta el, mikor igényeltem a tgyást. Belémkötöttek, hogy képtelenség, hogy dolgoztam, mivel veszélyeztett terhesség a hármas terhesség. Szóval így nem kaptam soha tgyást és gyedet, csakis gyest. De mindegy nem is ez a lényeg. Nekem is volt olyan dokim, aki azt mondta, ugyan már, mit kell ezzel ennyit törődni, más is kihordott már három babát, lehet ugyanúgy élni az életet, ahogy eddig. (ez akkor volt, mikor kiderült, hogy hárman vannak és az egyik doki a redukciót javasolta, így szinte az összes ismerőst végigkérdeztük, hogy mégis ki mit mond, tanácsol ezért is volt nekem vagy 5 dokim) Nem vagyok én sem egy túl parás ember, de inkább feküdtem 8 hónapig, minthogy szülessen három beteg babám, vagy neadj isten egy se... Ezzel csak azt akarom mondani, hog yúgy érzem, én tudatosan odafigyeltem mindenre, a testemre, jelzésekre, keményedésekre, és próbáltam úgy tenni, hogy a végén azt mondhassam, ha mégis baj van, én megtettem mindent.


Nehogy kötözködésnek vegyétek, tudom, hogy odafigyeltek ti is és a legjobbat akarjátok már most nekik, ahogy bármelyik anya! Én csak féltelek benneteket, és jót akarok. És nagyon drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen, minél tovább kucorogjanak azok a kis bébik odabenn és ott fejlődjenek, mert igaz, kicsi a hely, de mégis ott a legjobb!

869. Jevus77 (válaszként erre: 865. - Bunny63)
2012. ápr. 2. 13:37

Szia!

Én nem feküdtem, de már az elejétől nem dolgoztam. Sétálgattam, sokat pihentem. A takarítás nekem sem ment, már egy kis porszívózásnál bekeményedett a hasam. A férjem segített, meg Anyukámmal egy házban lakunk, úgyhogy szerencsés voltam/vagyok. A legvégén már nehezen mozogtam, az utolsó 6 hetet kórházban töltöttem, de ott sem mondták, hogy feküdjek. A szülés után meg jól jön egy kis erőnlét...

Nekem a 17. héten összevarrták a méhszájat elővigyázatosságból, ami egyáltalán nem volt még kellemtlen sem, és nagy nyugalmat adott, hogy nem nyílhatok ki. Úgy emlékszem, írt itt valaki egy injekcióról is, ami segít, hogy ne nyiljon a méhszáj.

Nálunk sem jött szóba az orvosnál, de mi nem mertünk házaséletet élni...

Szerintem jó ötlet a takarítónő, a három pici mellett nem sok időd lesz a háztartásra...

Jó babavárást, nagyon különleges élmény hármasikres kismaminak lenni!

868. ChrystalM (válaszként erre: 865. - Bunny63)
2012. ápr. 2. 13:22

Szia, én most a 17. hetet töltöttem a hétvégén, szóval nem vagyok még annyira "rutinos", mint a többiek. :-) Nekem a doki semmi extra tiltást nem rendelt el, azt mondta, mindent csinálhatok, amit bírok és ami jólesik. A munkát is például most fejezem csak be (ez az utolsó napom :-DDD), mostanra érzem azt, hogy elég.

Házimunkát én egyelőre még el tudom látni, de pl. kádat súrolni, porszívózni, hajolgatni már nem enged a párom.

A szextől nem tiltott el minket, de mindkettőnknek fura a tudat, hogy konkrétan öten vennénk részt a dologban, úgyhogy mi önként lemondtunk róla. :-)

Eddig szrencsém volt, nem kellett feküdnöm, szabadon mozoghattam, már amennyire a rohamosan növekvő hasam engedte. Én úgy csinálom, hogy élem a napi életem, de ha elfáradok, akkor fogom magam és ledőlök (melóban trükkösen bár, de meg tudtam eddig oldani, otthon meg alap). Nem hajtom magam, csak annyit csinálok, amennyit bírok és bár az elején furcsa volt, hogy mennyire megváltozott a "teljesítményem" a terhesség korai szakaszához képest, már nem foglalkozom ezzel. :-)))

Szóval én azt mondom, ha nem vagy közvetlen veszélyben és az orvos sem rendelt el szigorú fekvést, akkor a nagyon megerőltető dolgok kivételével csinálj bármit, amit csak akarsz, ami jól esik, ha valami elég vagy elfáradsz, azt a szervezeted úgyis jelezni fogja, még azelőtt, hogy esetleg a babáknak ártanál vele.

Pusza, Kriszti

2012. ápr. 2. 13:17
A 3 gyerek+felszerelésnél a magzatvizet értettem.azt mondta a doki,h a vége felé gyerekenként 1 liter.
2012. ápr. 2. 13:12

Szia Bunny!

Én 7 hónapi feküdtem.Konkrétan azt mondta a dokim,h csak enni,meg wc-re kelhetek fel.Néha azért mehettem 1-2 kört a házban,h kicsit mozogjak,meg "beinduljon" a vérkeringés.Amúgy később már sokkal fáradékonyabb leszel.

Én fogadtam egy takarítólányt,heti 1x jött,ez sokat segített.Most is van 1 néni,aki 2 hetente 1x jön és rendesen kitakarít.Én ugyan naponta csinálom a porszívózást-felmosást,de nem mindenhol.Nincs is tökéletes tisztaság...

Nekem nem lehetett szexelni,letiltottak arról is.

Sajnos elég unalmas az egész napos fekvés,de muszáj,h ne nehezedjen súly a méhszájra,m akkor kinyílhat és vagy összevarrják,v befektetnek a kórházba! Nyilván ez nem most számít,hanem később főleg,de hamarosan egész nagy méreteket fogsz ölteni...nekem a 20. héttől már baromira vizesedett a lábam.30 kiló jött rám a végére,ebből 20 kiló volt a 3 gyerek+felszerelésük(lepény,víz,stb), a maradék mind víz volt.

Többiek?

üdv

Andi

865. bunny63
2012. ápr. 2. 09:48

Sziasztok!

Néhány hete már bejelentkeztem, mint újdonsült hármasikres kismami. Azóta visszaolvastam a fórumot:-P Most vagyok a 10. héten. Pénteken voltam uh-n, mindent rendben találtak. Közel 3 centis volt mindhárom csöppség:-)) És ami a legjobb volt, az, h most már mocorogtak, integettek:-))))

Lenne néhány "gyakorlati" kérdésem hozzátok: Ti mit értettetek azalatt, hogy veszélyeztetett terhesség, pihenő életmód? Én szinte semmit nem "merek" csinálni. A lakás szalad, mert a párom nem enged takarítani:-), ő viszont munka után már nem tud mindent megcsinálni. Lehet, h ciki, de szabad szexelni? A dokik csak annyit mondanak, h pihenjek, de a részletekbe nem mennek bele...

Most épp azon gondolkodom, h kellene egy takarítónőt fogadni, aki heti 1X besegít. Ez majd később is jól jöhet, ha a három picivel leszek itthon:-))

Előre is köszi a tanácsokat, saját tapasztalatokat:-)

2012. márc. 30. 13:35

Nekem is hiányzik,mert egyszerre voltunk terhesek így 3an,Ada-Pagi,meg én.Ada 10 héttel járt előttem és jó volt előre "tudni",h mi vár még rám:)

Hallod, Ada!!:)Írjál már!!!!:)

863. Vancsa1977 (válaszként erre: 862. - Pagi82)
2012. márc. 29. 17:45

Mert amikor még kicsik voltak a gyerekek akkor ráért,most meg elméletileg nagyok már,jobban ráérhetne...Olyan jó volt az életükről olvasni.Meg ezt a fórumot is.

Gondolom én is,hogy dolgozik.De legalább ide írogatna 1-2-szer,hogy mégis hogy vannak.

862. pagi82 (válaszként erre: 861. - Vancsa1977)
2012. márc. 29. 14:32
Fogalmam sincs, szerintem egyszerűen megunta a naplóírást vagy elment dolgozni és nincs ideje vagy valami ilyesmi oka lehet. EGyszer írtunk egymásnak fb-on, de azóta semmi hír felőle. Pedig jó volt olvasni a naplóját!
2012. márc. 29. 12:47
Pagi-Nem tudod,hogy Adával mi újság?Már régóta nem jelentkezett be
860. Jevus77 (válaszként erre: 859. - Kecsmary)
2012. márc. 26. 13:38

Szia! Nekünk nem volt rá szükség, de úgy tudom, hogy az 1500 g-nál kisebb súllyal született gyermekek után magasabb összegű családi pótlék jár 3 éves korukig, ha nincs más különösebb betegségük, akkor is.

[link]

2012. márc. 26. 12:57

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Tény hogy három 1500 gramm alatti születési súlyú babám van, az is tény hál Istennek, hogy semilyen egészségi problémájuk nincs a vérszegénységen kívül! A közgyógynál ez nem jelent semmi pluszt? Úgy tudom ilyenkor alanyi jogon jár 6000/év plusz az amit a doki felír! Segítenétek Nálatok ez hogy volt és esetleg ha tudtok még valami támogatásról nagyon megköszönném ha megírnátok!


Előre is köszi!


Egyébként kezdenek a babák hisztisek lenni! :-)


Mia

858. dovima (válaszként erre: 857. - Bobababa76)
2012. márc. 22. 06:56
ÓÓÓÓÓ,én is majdnem nála szültem,igaz 14 éve :)de nagyon rendes volt akkor is:)
2012. márc. 21. 22:09

Szia Bunny!

Gratulálok!Ha nem sikerül elérni őt,ajánlom az én dokimat a Sote II-n, Bánhidy Ferenc.

Pihenj sokat!

üdv

Andi

856. bunny63
2012. márc. 21. 14:44

Sziasztok!

Örömmel találtam rá erre a fórumra. Itt szembesültem vele, hogy nem vagyok "egyedüli" eset.

Ui. 8 hetes hármasikres kismami vagyok. :-))) Az eddigi vizsgálatok rendben voltak, van szívhang, ill. két 18 mm-es és egy 17 mm-es baba. De sajnos a választott nőgyógyászom lepasszolt...:-( Átirányított dr. Papp Csabához, aki a SOTE I-en dolgozik. Fel is hívtam a dokit, aki megadta a rendelője számát, amit viszont eddig nem sikerült elérnem... Nem adom fel:-) Jókat hallottam erről az orvosról, szóval remélem, jó kezekben leszek:-DD


Gratulálok minden Anyukának!!!

2012. márc. 18. 07:26

Szia Mia!

Ez szuper hír,gratulálunk!

Hogy boldogultok?Mi újság?Majd ha lesz időd,írhatnál bővebben.

üdv:

Andi

854. dubadri (válaszként erre: 852. - Kecsmary)
2012. márc. 13. 22:35

jaj de örülök nektek! :)

ééés hogy telnek a napok így ötösben?? vagyis gondolom nem is 5en,hanem többen vagytok még,vagy nem??

2012. márc. 13. 15:55

paskati, köszi szépen :-) most egy kispárnával bohóckodom, amíg nem szerzek szoptatósat, de már az is sokkal nagyobb kényelmet jelent, hogy begyűröm a hasam alá, így nem húzza le a gravitáció :-)


Mi, ez szuper, gratulálok én is!

2012. márc. 13. 14:16

Sziasztok!

2 hónapos szülinapot követő napon elhagyhattuk a kórházat! :-)

Első éjszaka megvolt ötösben, Apa, Anya, Dani, Marci és Lili!

Mindenki jól van!


Puszi!

Mia

851. paskati (válaszként erre: 848. - ChrystalM)
2012. márc. 13. 08:33

Sziasztok!

Gratulálok az "új" kismamának!

Nekem is golyócskákkal töltött szoptatós párnám volt, amit a két lábam közé tettem, így nem fájt a csípőm. Párna nélkül nekem is kellemetlen volt az oldalt fekvés. A terhesség alatt aranyat ért, aztán mikor megszülettek, a szoptatásnál ugyan nem hiányzott, de kis fészket hajtottam belőle és nagyon szerettek benne feküdni.

Jó egészséget mindenkinek!


Öreg ikresek! Ti hogy veszitek rá a csemetéket, hogy időben aludjanak? Oda a szuper napirendünk, pörögnek ezerrel, aludni nem akarnak. Nappal zajlik az élet, szinte minden napra jut valami extra (hamufürdő, popsikenőcs pakolás, kakiürités önállóan..., mindez pár perc alatt). Eddig a déli alvás sikeresebb volt, ha kinn voltunk. Most már az sem elég...

850. ChrystalM (válaszként erre: 849. - Pagi82)
2012. márc. 12. 11:22

köszi, hogy leírtad, számítottam valami ilyesmire :-)))

sajnos nálunk az önkormányzat nem tud adni segítőt, még a védőnői szolgálattal megpróbálkozom, de nem várok onnan sem túl sokat, úgyhogy valószínű, nálunk is családon belül kell megoldani. ettől a részétől félek igazán, hogy nem fogom bírni...


gratulálok a csajaidhoz, igazi nagylányok már :-)))

849. pagi82 (válaszként erre: 848. - ChrystalM)
2012. márc. 11. 14:24

Igen,a szoptatós párna szuper dolog! Mondjuk nekem sima szivacsos volt, és az is kitúrta az ágyból a férjemet! :)

A csajaim 3 évesek lesznek nyáron (június 27-én). Az elejéről nem is beszélek inkább. Bár így már visszagondolva tudod a rossz emlékek is megszépülnek! :D Na, jó, annyira nem volt gáz, csak az kialvatlanság. Magne b6-ból vásárolj be! :D :D

Segítség: önkormányzattól kaptunk, napi 4 órában jött egy lány, nagyon szerettük, aranyos volt, csak aztán kapott állandó munkát 1 hónap múlva, aki helyette jött, inkább lemondtam, annyira béna volt. Anyós és anyu jöttek, ahogy tudtak, de ők is dolgoznak. Meg aztán mivel férjem itthon amradt 2 hónapig, nagyon nem is akartuk, hogy mindig legyen itt valaki. Egyébként meg valahogy úgy érzem, az eleje azért volt nehéz, mert még nem tudtam, hogy is kell ezt az egészet csinálni.

Aztán a 2-3. hónaptól már jobbára egyedül voltam velük, esténként jöttek anyuék segíteni a fürdetésre. Ez kb. 1 éves korukig így is volt, sokat számított. 16 hónaposa mentek bölcsibe, ekkortól a férjem Budán dolgozik és vasárnap estétől szerda reggelig van itthon. Ez valamilyen szinten tök jó, mert akkor csak velünk van, de a többi nap meg egyedül vagyok, hétvégente megyünk a nagyszülőkhöz. De most már nagyon élvezem velük, most már tudnak beszélni, nem sírnak annyit, és hát ugye önállósodnak. Az eleje meg annyira időre kiszámított, hogy pont a babázásra nem marad idő, amit tudna élvezni az ember.

Remélem, semmi rosszat nem írtam. Mármint amivel ijesztgetnélek, mert nincs szándékomban!

2012. márc. 11. 13:42

pagi, én már nem tudok, az A-bi pont úgy fekszik, hogy elnyom ilyenkor egy verőért és kb. 20 perc után rosszul leszek :-( úgyhogy marad az oldalt fekvés, bár a megfordulás kész kabaré...

azt mondta a doki, hogy amíg nincs orvosi vészhelyzet, rám bízza, nem akarja rám erőszakolni az orvosi protokollt. egyébként irodában dolgozom, úgyhogy szerencsére nyugiban vagyok, meg mióta tudják bent, hogy hányan vannak a bébik, nem is terhelnek úgy le. de jövő hónaptól már itthon leszek, kezdem érezni, hogy nem bírom.

gyanítom, hogy a mocorgás tényleg csak addig lesz izgalmas, amíg picik, aztán ahogy nőnek, egyre jobban rúgják majd le a belsőségeimet :-)))) de nem bánom, már alig várom, hogy érezzem őket, legalább tudni fogom, hogy minden rendben velük ;-)

neked mennyi idősek a gyerekeid? nagyon nehéz volt az elején? volt segítséged?


evasom, a szoptatós párnát már többen is javasolták, már tervbe is vettük, hogy beszerzünk egyet, hátha úgy könnyebb lesz. szerenécsre elég sok kisgyerekes van a baráti körünkben, úgyhogy ezzel nem lesz gond :-)

847. 6779f282bf (válaszként erre: 845. - ChrystalM)
2012. márc. 11. 11:36
Sziasztok, én csak nagyi vagyok, de olvasgatlak benneteket. Mi szoptatós párnát vettünk polisztirol golyó töltettel, ami már ilyenkor is hasznos volt, jól feltámasztotta a pocit. Tudom ajánlani, készen is lehet kapni, de könnyen meg is lehet varrni:-)))
846. pagi82 (válaszként erre: 845. - ChrystalM)
2012. márc. 11. 10:57

Ilyenkor még sokszor háton feküdtem, a végén már ugysem fogsz tudni, úgy nem kapsz majd levegőt. :) Viszont akkor mivel az oldalamon feküdtem, a bal combom tök striás lett (jobb oldalt volt a fal a kórházban... :D ) És már akkor baromira fájt, de nem tudtam mit csinálni. Ez legyen a legnagyobb gond.

Téged még hagynak dolgozni? Gondolom akkor nem megerőltető?

Hú, hát igen, most még akarod, hogy mocorogjanak, aztán mikor már nem csak mocorogni fognak, hanem rúgni-kapálni... :D :D :D 2 percenként wc-re járás, 3 csepp pisi, de közben meg úgy érzed, mindjárt bepisilsz... Jajj, de szép is volt!!! Esküszöm, irigykedem!

845. ChrystalM (válaszként erre: 843. - Pagi82)
2012. márc. 11. 10:51

Voltak, érdekes módon a hányás a 11. hét után jött elő, addig csak égett a gyomrom, meg émelyegtem... remélem, elmúlt ez a rész, bár azért néha még előfordul :-S


Egyébként nagyon jól vagyok, olyan látványos már a pocakom, hogy csak imádni lehet és nagyon várom már, hogy érezzem mindhárom mocorgását. :-))) /bár tegnap a B-bi kidörömbölt egy pár pillanat erejéig, de azóta sem éreztem...)


Fekszem, amennyit tudok, a melót is hamarosan abbahagyom. Csak már fáj a csípőm a sok oldalt fekvéstől.


Ti ezt hogy oldottátok meg?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook