Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2012. ápr. 12. 13:10

Mia én úgy etettem 2t egyszerre,h felültem az ágyra,felhúztam a lábaimat,arra ráfektettem egyet,a másikat meg hordozóbam magam mellé raktam,őt meg úgy.persze a sorrend fordítva:)először a hordozós gyereket készítettem be,majd ölbevettem a másikat és akkor kezdtünk el enni.

esetleg megpróbálhatod kitámasztani egy kispárnával a 3.cumisüvegét.

903. ChrystalM (válaszként erre: 902. - Kecsmary)
2012. ápr. 12. 12:59
Ez szép :-) akkor gyakorlatilag nincs jó megoldás és vennem kell majd füldugót :-D
2012. ápr. 12. 12:16

Hali!

Etetés

Nálunk mind a 3 gyerek üvölt, ha nem kap akkor enni mikor éhes, ezt szerintem a kórházban rontották el, mert egyszerre etették, szondáztatták Őket, és amikor már cumiból ettek, mindig jöttek a nővérek etetni, mert kis kedvencek voltak. Itthon általában 2-en vagyunk és ha egyszerre ébred a három baba,eladja a házat a harmadik amíg a kettőt etetjük. Ha meg fel ébresztem Őket,hogy sorrendet alkossak nem esznek semmit! Ennyit a ki az első ki az utolsó babáról.... :-)

901. pagi82
2012. ápr. 11. 16:00
Bunny, ti hogy vagytok?
900. pagi82
2012. ápr. 11. 16:00
Nem, nincs hátrány abból, hogy ő az utolsó. Ők a rendszert szeretik, hisz gyerekek. Ehhez vannak szokva, nem azt kérdezi, hogy miért ő az utolsó, hanem így szokta meg, ez van. Épp ezért nincs vita. Viszont ha egyszer az egyik, máskor a másik, akkor már sokkal könnyebben mondhatja, hogy miért ő most az utolsó,amikor tegnap még ő volt az első. Azt nem fogja érteni. Szerintem a legfontosabbak a szabályok, amiket be lehet velük tartani. Mert ha egyszer így máskor úgy, csak összezavarodnak. Ezért mondják azt is, hogy általában egy időben legyen a reggeli-ebéd-vacsora a délutáni alvás és az esti lefekvés, a fürdetés ideje, mert akkor ezt szokják meg és tudni fogják, mikor mire számítsanak. Ha nincs egy napirend, (ami egyébként folyamtosan kis mértékben változik, hisz egyre kevesebbet alszanak, egyre ritkábban esznek többet stb), akkor tényleg úgy lesz, hogy az egyik ekkor alszik a másik akkor, az egyik ekkor eszik a másik akkor és te is csak belezavarodsz, soha semmire nem lesz időd. Így se, de talán jobban be tudod osztani azokat a szabad 10-20 perceket, amik kimaradnak az elején két altatás között.
2012. ápr. 11. 09:10
Köszi, hogy leírtátok. Reménykedem a legjobbakban. :-)
2012. ápr. 10. 21:57
ja és nálunk sosem volt sorrend,az az első,aki épp ordít,a nyugisabb marad a végére.:)))
2012. ápr. 10. 21:44

hali,

én sem szoptattam egy percet sem szinte.nekem is azt mondták,h ilyen kicsi babáknak nincs ereje hozzá.Ráadásul ki sem lehetett venni az inkub.-ból őket,csak benyúlva simogatni.Én végig kórházban maradhattam velük.Ott az volt a divat,h 3 óránként lehetett menni fél órára,de mindig én voltam az utolsó,volt,h 1 órát is lehettem.Mert a nővérek inkább beszélgettek és nem segítettek etetni,nekem kellett sorban mind a 3at.pont elromlott a légkondi,baromi meleg volt és 2 baba akkor a nyitott inkubátorban volt,ami azt jelenti,h fekszenek,mint egy tálcán egymás mellett közben felülről nyomják rájuk a 36 fokot.na,akkor kezdtem tovább fogyni,mert kisült a zsírom,amíg behajolva etettem őket.

tehát 3 óránként fejtünk és vonultunk le a pic-re.volt,h elosztották 3 fele a tejet,volt,h egy kapta az összeset,köv. körben a másik.

Aztán itthon nekem sem volt energiám a fejéshez,gyorsan el is apadt.Viszont a tápot imádják,még mindig azt isszák.

Füzetem nekem is volt.fent 3 oszlop a 3 nevvel,oldalt meg az evések száma 1-8ig,es megfelelő helyre beírva az időpont,amikor evett.oszlop aljára,ki kakilt,ha beteg volt ki kapott gyógyszert,d vitamint stb.kulonben en képtelen voltam ezt észben tartani.

Ez tényleg 1 msdpercet vesz igyénybe.Dehát mindenki úgy csinálja,ahogy neki jó.ki lehet próbálni füzet nélkül is.Én 1 évig vezettem.

896. kecsmary (válaszként erre: 895. - ChrystalM)
2012. ápr. 10. 14:22

Hali!


Szoptatás

Mivel a babácskáim 2 hónapig kórházban voltak, amiből másfél hónap koraszülött intenzív volt, nem volt lehetőség szoptatásra, illetve a babácskáknak sincs ereje 2,5 3 kg-os korig rendesen szopni. Mindig lefejtem és be vittem a kórházba. Minden nap csak 3x 1/4 órára lehetett bemenni hozzájuk és amikor elérték az 1700 grammot akkor lehetett napi 1x Nekem is cumisüvegből próbálni etetni. Olyan gyengusok voltak egyébként még akkor is, hogy a cumóból sem tudták sokszor a teljes adagot megenni!

Abból állt egy napom, hogy hajnali kelés 1 óra fejés, rohanás a kórházba leadni a tejet a tejkonyhába, rohanás időre a babákhoz, mert ugye az is meg volt szabva mikor mehetnek be az anyukák, utána rohanás újra fejni, pihizni egy picit, újra rohanás a babákhoz...... És közben folyamatosan sterilizálni mindent 1000-el mert a kora babák nagyon hamar összeszednek minden bacit a kis súlyuk és a 0 immunrendszerük miatt! Csoda hogy naponta ezek mellet 6-7 deci tejet fejtem. Utána átkerültünk a sima koraszülött osztályra, ott ott lehettem a babákkal, ott már alig volt időm fejni, mert kinn voltak a babák nálam és 2 etetés között nem mindig tudtam fejni. Gondoltam majd ha itthon leszek milyen jó lesz majd 3 óránként fejek, na ez nem így lett, volt hogy 1 nap csak 1x vagy egyszer sem tudtam fejni, alig volt idő enni inni és egyszer csak nuku tej. A babácskák így 11 hétig kaptak tejet. A szoptatást idő hiányában mellőzni kellett, mert olyan lassan ettek, hogy egyik evés a másikba csúszott volna! Azért kihangsúlyozom 29 hetes korababák, aki 32-34 hét után szül ott már más a helyzet! Én is vezetek egy listát, de csak azt ki mikor evett, mert nem egyszerre esznek. A Danika már 4-5 órát kibír, a kicsik 3 3,5 óránként esznek, ilyenkor már nem lehet követni. Addig jó volt, amíg mind 3-at 3 óránként kellett egyszerre etetni fél óra alatt megvolt etetve büfizéssel együtt mind a három! Nálunk mindig más volt az első és az utolsó is. A Marci például akár mennyit adok neki 3 óránál gyakrabban akar enni! Adminisztrálni lesz időd 1 másodperc leírni mikor ettek. :-)

895. ChrystalM (válaszként erre: 894. - Pagi82)
2012. ápr. 10. 13:39

Hogy mit is csinálok? Mivel költöznünk kell a kis meglepetéscsomagok miatt, lakáshirdetéseket nézegetek, a miénket próbálom minél több helyre feltölteni. Ez most a legfontosabb. Aztán persze, hogy azt nézegetem, milyen legyen a szobájuk, mennyi mindent kell még beszerezni nekik, mire lehet szükségük. :-DDD Egyébként elképzelni sem tudom, valahogy még mindig abban a fázisban vagyok, hogy csak történnek a dolgok, fura, de még mindig nem sikerült 100%-ig felfogni, hogy bizony 3 baba érkezik nemsokára. :-DDD


Az, hogy sorrend van, és van, aki mindig első, van, aki mindig utolsó, az nálatok nem okozott gondot? Mert mi ezen dilemmázunk, hogy hogy csináljuk majd. Ne legyen az, hogy aki mondjuk mindig utolsó, az emiatt hátrányosnak érezze magát, ilyesmi.


Ezt a táblázatos dolgot hallottam már mástól is, hát kérdéses, hogy mennyi időm lesz majd adminisztrálgatni. :-D

894. pagi82
2012. ápr. 10. 13:29

Na, igen azért az 1-2 év különbség is jól jön pl. ruházkodásnál, tudnak egymástól örökölni. Nekünk (mármint hogy nektek is meg nekünk is) háromat kell venni mindenből. Az iskoláztatás egyszerre történik, együtt kezdenek el egyetemre járni, azt is egyszerre kell majd kifizetni. De hol van az még! Meg még jó pár ilyen dolog van. (pl remélem, a férjhezmenetelt csúsztatják.... :D :D és nem egyszerre jönnek az unokák! )

Chrystal mit csinálsz otthon , msot hirtelen akkor teli vagy szabadidővel. Gondolom tervezgeted a gyerekszobát meg hogy miket kell venni. Legalábbis én állandóan azt bújtam a neten.

Még most olvass könyveket, ha szeretsz, mert aztán nem lesz rá idő egy ideig. :)


Nálunk a szoptatás úgy volt, hogy mivel csak az egyikük tudott szopizni, őt próbáltam mndig rátenni cicire. HIába indítottam meg előtte, fejtem géppel-kézzel, annyira lassan jött neki, hogy nem bírta kivárni. A másik kettő meg ugye elaludt. Ez már a kórházban is így volt, otthon nyugodtabb körülmenyek között is maradt. Így maradt a fejés. Béreltem gépi fejőt (akárcsak egy tehén... :D ) és fejtem, közben mindig próbáltam szoptatni őket napközben, de nem ment. Másfél hónap múlva feladtam mindent, kikészültem mindenhogyan a fejéstől is, így maradt a tápszer. Lehet nem voltam elég kitartó, de így nyugodtabb lettem és ez fontosabb, mint az anyatej (nekem!) A tápszer meg sokkal egyszerűbb, mint a fejés.

Sok hármasikres anyuka van ám, akinek sikerült a szoptatás! Szóval nem reménytelen.

Amúgy cumisüvegből lehetett egyszerre hármat is etetni, ez még könnyebbé tette a dolgunkat, de persze nem az első 1-2 hónapban. Ki kell támasztani párnával és simán tudnak enni egyszerre. Az első hónapokban még nem fognak türelmesen várni, szerintem kb. 1 éves korukig még ezt nem fogják megtenni. MAJD az első szilárd falatoknál is megy a harc ezerrel, hogy ki kapja a következő falatot.

Több tanácsom is lenne, de nem szeretek senki dolgába beleszólni meg kéretlen tanácsokat osztogatni.Viszont abban szerintem minden ikres anyuka egyetért, hogy jó, ha van egy megszokott sorrend, amit megtanulnak, hogy ki ki után jön, evésnél, öltözködésnél, fürdésnél, pelenkázásnál mindennél. Ha ezt megszokják, nem lesz üvöltés, hogy miért nem ő az első. Bölcsiben is így van. Nekünk annyira bevált, hogy pl. amíg az elsővel elmegyek kezet mosni, mire már a végére érünk jön a következő, de a harmadik még simán eljátszik de mikor kell, már ott van és jön, hogy most ő következik. Ugyanígy megvan ki hol ül az autóban, kié melyik cipő, még ha tök egyforma akkor is össze tudnak veszni. Szerintem a jelrendszer tök jó, ami a bölcsiben is van. Még ha nem is járnak, a jelet beletenni a ruhába, játékra (pl. bicikli) könnyen meg tudják különböztetni és nem vesznek össze rajta. Legalábbis nálunk nagyon figyelik, melyik kié.


Vannak anyukák akik táblázatban vezették az elején, ki mennyi evett, mennyit és milyet kakilt, milyen gyógyszert kapott már meg stb. Én mondjuk ilyet nem vezettem, de jó ötlet, mert a sok kialvatlanságtól az ember nem nagyon tudja megjegyezni. Nekem ilyenre nem volt időm, illetve sokszor bele se írtam, csak elkezdtem, ezért volt nekem felesleges... :D

2012. ápr. 10. 10:12

Sziasztok lányok, mindenkinek boldog nyúl-utánt! :-)))


Pagi, igen, már itthon vagyok, kemény egy hete, még igazából nem fogtam fel, hogy ez már nem *olyan* itthonlét, mint egy szabadság, hanem egy kicsit hosszabb távú. :-)))

Nálunk a névválasztás vagy-vagy volt, első variáció szerint a kettőnk vezetékneve kötőjellel + egy keresztnév, a második szerint meg az apjuk neve két keresztnévvel - végül ennél maradtunk. Így legalább ha nem tetszik nekik a nevük, még mindig ott van egy joker is. :-)

A csíkokkal kapcoslatban, az oldalam eddig is az volt sajnos, mert javíthatatlan jojo diétázó vagyok, de mióta nem tudok, csak oldalt aludni, lett ennyire rossz. Én még csak napi egyszer kenem, este fürdés után, ez ezek szerint kevés lesz a végére? Most még nem csíkos a hasam, de gondolom, nem tart már akkor sokáig...


Jó, hogy írtatok a tejről, ezt meg akartam kérdezni, hogy nálatok hogy működik/működött. Nagyon reménykedem benne, hogy legalább 1-2 hónapig lesz tejem (a fél éves korig szoptatás szerintem csak álom), és ők sem lesznek lusta babák az evéshez. Ilyenkor egyébként hogy működik a rendszer? Próbáltátok egyszerre etetni őket, mondjuk kettő mellen, a harmadik meg üvegből, volt egyszerre csak egy evett, a többiek meg vártak? Elképzelésem sincs...


Ezt a Dévény tornát ezek szerint érdemes akkor is elkezdeni, de legalábbis egyszer elvinni egy "vizsgálatra" őket, ha szemmel láthatóan nincs semmi bajuk?


Mia, olyan jó olvasni, hogy ilyen ügyesek és jól fejlődnek a babáid, tekintve, hogy mennyivel korábban jöttek, ez reményt kelt bennem is, hogy ha esetleg nálunk is ennyire korán kikéredzkednek, nem kell aggóndom, mert remekül meglesznek majd. :-DDD

Tényleg merész lenne, ha később visszakérnétek a fagyibabátokat, le a kalappal! :-D


Ja, hogy mennyire megterhelő anyagilag, van egy kolléganőm, neki 4 gyereke van, egymás után jöttek, nem húztak úgy bele, mint mi, és ő mondta, mikor megtudta, hogy hányan vagyok, hogy jól csináltuk, anyagi szempontból vagy egy, vagy három legyen (vagy esetleg még több), a kettő kész csőd. :-D MEglátjuk, mennyire lesz igaza, ő itt a különböző támogatásokat, kedvezményeket hozta fel... tényleg meglátjuk. :-)


Szép napot!

892. pagi82 (válaszként erre: 891. - Kecsmary)
2012. ápr. 7. 21:59

A tejjel én is így jártam,nekem is elapadt. Nálunk a lányok nem is szopiztak, csak fejni tudtam nekik. Egyszerűen az időhiány miatt nem ment. A két tojás (egypetéjűek) annyira lassan szopiztak, hogy be se indult, és állandóan elaludtak, Nati meg olyan kis mohó volt, hogy nem bírta kivárni, míg beindul, ő meg csak sírt, hogy nem jön tejcsi. De igazából semmi hátrányát nem látom, hogy tápszert kaptak.

Nagyon édesek lehetnek és nagyon szépen fejlődnek! Szerintem én is többet adtam nekik,mint amit "előírt" a doki adag, de hát nekik többet is kell, hogy jobban fejlődjenek, nem?

Ja, a tornát ha jól tudom, nem is kezdik el 3 hónapos kornál előbb, szóval még ráértek, csak érdemes utánakérdezni.

Na és a háromórási etetések, nagyon jól csinálod. Sajnos nekem a doki azt mondta, hogy etessem őket háromóránként, ébresszem fel őket éjszaka is, mivel koraszülöttek, enniük kell. Hát ezt be is tartottuk, így alig tudtuk őket leszoktatni az éjszakai evésekről. Ezt biztos másképp csinálnám, ha újrakezdhetném.

Köszi szépen, hogy leírtad, így sokkal könnyebb elképzelni, hogy is van nálatok (és hogy is volt nálunk, mert ha hiszed, ha nem, én már alig emlékszem, így tényleg sok emlék jön vissza!)

Kistesó téma: nem semmi! :) tényleg fanatikus vagy! Igazából nekem is néha előjön, én kipróbálnám, milyen egy babával, de ahhoz lottóötöst kéne nyernünk! Sajnos anyagilag nagyon megterhelő, és még mi lesz később. Mondjuk azt mondják, a három "olcsóbb",mint kettő, de nem egyszerre...

891. kecsmary (válaszként erre: 887. - Pagi82)
2012. ápr. 7. 17:42

Hát nem is tudom mit írjak! :-) Olyan monoton az egész, hogy elveszek a rengetegben! Próbálom összeszedni mit is csinálunk egész nap. Szerintem nagyon jó babák, általában esznek alszanak, kivéve mikor front van.:-) Már nem 3 órán ként etetem Őket, hanem napközben amikor kelnek, éjszaka pedig a két kicsit egyszerre, amikor az egyik kel a másikat is keltem (Lili, Marci) éjszaka még átlagosan 3 óránként, a Dani már 4-5 órát kibír, Őt akkor etetem, ha kel. Lili 3100 gramm, Marci 3500 gramm, Dani 3800 gramm. Tejem sajnos már nincs, nem volt időm fejni elégszer és fokozatosan elapadt! 90-130 ml között esznek, már kétségbeejtő, mert jóval többet esznek, mint kellene, de ha nem adok eleget, csak az adagjukat, megy az ordítás 2 etetés között, az meg megint nem jó! 8 napja kellett volna születniük, de ahhoz képest, hogy milyen korán jöttek (már 12 hetesek), forgatják a fejüket, "beszélgetnek a macival" ami a fejvédőjükön van, megtalálták a kezüket és beszélgetnek hozzá, fogják a cumisüveget, oldalra fordulnak, úgy alszanak, Dani már visszateszi a cumit, tehát közel úgy viselkednek mint egy 3 hónapos baba, pedig még csak 8 naposak!!:-) Engem ez egy kicsit meg is ijeszt. Folyton jár kezük lábuk, kitolják magukat, nagyon erősek! Erősen fognak, olyanokat tudnak csípni, a pelust alig lehet kiszedni a kezükből, ha egyszer megfogják!Kíváncsi lennék ha még tornáztatnánk Őket mit csinálnának még. Nekem is mondta anyósom ezt a Dévényi tornát, lehet kipróbáljuk, de ha egyszer a doki azt mondta várjunk vele, mert még nagyon picik.... Majd 17,-én megkérdezem, de szerintem maguktól is mondani fogják, mert a többiekkel beszélve az 1 hónapos kontrollon szokták mondani, mit kell fejleszteni! Egyébként Cegléden is van Dévényis.

Most éppen már 1 órája semmi sem történik, nagy a csend, Apa is alszik, imádom Őket! Kistestvérrel kapcsolatban Én fanatikus vagyok, mert van 1 fagyibabánk és azért vissza szeretnénk menni 4-5 év múlva! :-)


Puszi Nektek!


Mia

890. pagi82
2012. ápr. 7. 16:10
Na , megyek ébreszteni a lurkókat. Itt olyan szép idő van, megyünk is bicajozni! Pedig azt mondták, rossz idő lesz, remélem, nem kezd el szakadni! Most hétágra süt a napocska!
889. pagi82 (válaszként erre: 881. - Bunny63)
2012. ápr. 7. 16:08

Bunny, neked ki a dokid?

Amúgy nekem a doki azt mondta, hogy nem kell még befeküdnöm, ő vissza akart rendelni a 28. hétre vizsgálatra. Én mondtam neki, hogy ha lehet, akkor inkább befekszem. Lehet hülyének néztek, de én kecskeméti vagyok, a dokim meg pesti, II. számú női. Nem mertem kockáztatni, hogy mégis beindul a szülés és az itteni kórházba visznek (egyrészt, az ismerőseim akik itt szültek, mindnek a babája egytől egyig fertőzést kapott el, másrészt, mikor én itt születtem, ugyanígy nézett ki a kórház, szerintem még a linóleum is ugyanaz.... , és három inkubátor van), a babákat meg pestre vitték volna, azt nem is bírtam volna ki! Szóval ezért feküdtem be inkább önként. Most már építik amúgy az új szülészetet itt Kecskeméten is, de még mindig a régi működik, így akik most szülnek, sokuk Pestre jár, főleg, aki megjárta és tényleg fertőzést kapott el a babája. Az egyik volt osztálytársam pont most várja második babáját, az elsővel 1 hónapig voltak a kórházban, a szeme gyulladt be a kicsinek, pedig majdnem 4 kilósan és teljes időre jött egészségesen.

888. pagi82 (válaszként erre: 885. - ChrystalM)
2012. ápr. 7. 16:01

Akkor most már tényleg nem dologozol, ugye?

szép neveket választottatok! Nektek is két nevetek van? (köszi, hogy beengedtél a naplóba! :) )

Én is csíkosodtam az oldalamon. Mondjuk én csak a 30. hét körül kezdtem el, mikor a kórházban feküdtem és jobbról fal volt, így mindig a bal oldalamon feküdtem. Annyira szétnyomodott, hogy totál striás lett. A pocakom is kb. a 30-31. héten kezdett el, addig csak nyúlt nyúlt és fényesedett,a ztán egyik napról a másikra becsíkosodott. Pedig nagyon szorgalmasan kentem, napi 3-szor is.


Engem amúgy a kórházban nem vizsgáltak szerencsére, sokszor inkább az votl a bajom, mintha én csak nyaralni mentem volna be, bejöttek vizitnél, és sokszor csak annyit mondtak, aha a hármaikres, ok. És kimentek. A legutolsó szobában voltam, kétágyasban.

Na, igen, Bobababát meg alig vártam már, hogy jöjjön be. Erre bejött és három nap múlva, mikor totyogtam át hozzá, mint egy pingvin, látom ám, az ágyát összepakolták és sehol senki. A szobatársa mondta, hogy kb. 1 órája folyt el a magzatvize. Így maradtam megint egyedül, de csak három napig. Visszaemlékezni jó nagyon, de ott lenni....

887. pagi82 (válaszként erre: 886. - Kecsmary)
2012. ápr. 7. 15:54

Boldog húsvétot!


Mi is vittük őket tornázni. Szerintem ez, hogy kell vagy nem, azt nem az orvos dönti el, hanem a szülő. Ártani biztos nem árt, sőt, nagyon is sokat használ. És az orvos nem fogja úgy nézegetni a babákat, mint egy jó dévény-tornász. A lényeg a jón van, mert itt Kecskeméten is van, aki csak elvégezte és csinálja, de igazából azt se tudja, mit. Anita, akihez mi vittük nagyon ért hozzá, és csoda, hogy kaptunk időpontot tőle, ő rengeteg tanácsot is adott. Azért csak három baba, nem hiszem, akármennyivel is jöttek korábban, hogy nem nyomták el egymást. Nálunk is Natalinak a lábai kicsit befelé állnak, ő feküdt vízszintesen alul. Másik kettő viszont teljesen rendben van, de mégis a torna rengeteget segített. Láthatóan jobbá vált a mozgásuk, az egyensúlyérzékük. Én csak ajánlani tudom.

Mia, azért írhatnál részletesebben is, hogy telnek a napok, kíváncsi lennék rá nagyon! Mennyit esznek, hogy alszanak, egyszerre sikerül e őket altatni, vagy ki hogy, ha ébren vannak, nézelődnek, nyúlkálnak a játékokhoz vagy még csak úgy fekszenek inkább. stb stb. Persze nem akarok tolakodó lenni, de olyan jó olvasni, nekem is jutnak eszembe az emlékek! Még a végén kistesóra is kapható leszek! :D Ez csak nagyon hülye vicc volt! !!! :D :D :D

886. kecsmary (válaszként erre: 884. - Bobababa76)
2012. ápr. 7. 15:27

Hali!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!


Még eddig nem ajánlották a tornát, nem kellett, a főorvosnő azt mondta, ha szükség lesz rá majd a kontrollon megbeszéljük mi legyen, majd április 17.-én lesz kontroll. A tornát Nektek az alvás nehézségek, vagy a nem megfelelő tónus miatt ajánlották? Mondjuk az ismeretségemben vannak sima újszülöttek akiket kell tornáztatni, meg vannak korák, akiket meg nem, annyira egyediek a babócák! :-)


Még egyszer Kellemes Ünnepeket!


Mia

2012. ápr. 7. 12:03

Sziasztok lányok, kellemes ünnepeket! :-)


Remélem, hogy ezt a befekvés dolgot legalább a 30. hétig el tudom kerülni, persze ha akarnak, nem fogok tiltakozni, csak azért mégis más itthon. :-)


Nevekkel megvagyunk, a lányok Anna és Léna lesznek, a fiú pedig Árpád. És úúúúgy örülök, hogy vegyesen vannak, meg szerintem az apjuk is, mert azt mondtam neki, ha 3 egyforma lesz, engem nem érdekel, addig próbálkozunk, míg lesz egy ellenkező nemű is! :-DDD

2012. ápr. 7. 07:22

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Mia örülök,h minden ok.Nehéz az éjszakázás,nálunk még mindig tart,mondjuk ma éjjel csak egyszer kellett felkelni cumit visszaadni.

Az elején picit könnyebb,míg esznek-alszanak,de ha már többet vannak fent és szórakoztatni kell őket fokozódik a helyzet:)szóval élvezd ki a nyugit!

Nem kell Dévény tornára vinni őket?Nekünk az nagyon sokat segített!Pagiék is jártak asszem.Korababáknak szokták ajánlani.

üdv

Andi

2012. ápr. 6. 07:10

Hali!

Hát Nálunk minden Ok de az éjszakákat átadnám szívesen másnak, de nem azért mert annyira húzós, hanem mert eleve soha sem tudtam éjszakázni. Mind a 3-an 1 kg.-ot híztak mióta hazajöttünk! :-) Anyukám itt van hétfő reggeltől péntek estig, így néha van 5 perc magamra is!Egyébként nagyon édesek, és szerintem nincs több gond velük jelenleg mint egy babával! Puszi mindenkinek!

Mia

2012. ápr. 5. 22:21

Engem nem fektetett be a dokim,csak a 32. héten.addig minden ok volt,de szerencse,h akkorra mar berendelt,mert ra 3 napra elfolyt a viz.igazabol en arra vezettem vissza,h ott össze-vissza vizsgalt mindenki.(2es női klinika)en akkor nem tudtam,h megtagadhatom,mondhatom,h csak a saját dokimnak engedem a vizsgálatot.ott a fiatal kis dokinők,akiknek kb az anyja lehettem volna,olyan durván nyúltak be,h azt hittem leszedem a csempét a falról.Egy ilyen vizsgálat után 2 órával folyt el a vizem,mint a Niagara.Szóval ha jót akartok magatoknak,akkor csak a dokitok nyúlkáljon...

Christal tök jó a vegyespáros!Nevek?

881. bunny63
2012. ápr. 5. 19:56

Bobababa-val eddig "egy hullámhosszon" vagyok. Most fogom tölteni a 11. hetemet és eddig nagyon sz@rul voltam. Talán az elmúlt egy hétben éreztem magamban több erőt, viszont ahogy nekiálltam valami munkának, éreztem, h nem jó, így inkább lefeküdtem:-( Egyébként mostanában leginkább a puffadás és az ezzel járó hasfájás kínoz.


Chrystal! Nekem a dokim azt mondta, h a 26. héten szeretne befektetni, de akkor még egyezkedhetünk. Szóval gondolom, ha minden leletem jó lesz, még pár hetet nyerek:-)

2012. ápr. 5. 14:23

Sziasztok lányok, tegnap voltunk dokinál, és úgy fest a dolog, 2 kislány lesz és 1 fiúcska. :-)))) Minden rendben velük, tökéletesen fejlődnek és szerencsére a szervezetem is bírja őket.


A varrásra azt mondta a doki, hogy ő nem híve, nem látja értelmét, és még annak a lehetősége is fennáll, hogy a cérna irritálja a dolgokat odabent. Én meg csak örvendeztem, mert a fenének sem kell egy ilyen. :-)


Pagi, ha értem, sajnos régen (ha jól emlékszem) tényleg úgy volt, hogy folyamatosnak kellett lennie a jogviszonynak... :-(((

A támogatókat jó, hogy mondod, én is tervezem, hogy néhány helyre írok, hátha. Ha már nekünk is csak a pelenkát adná valaki, az hihetetlen könnyebbség lenne az elején.


Nem olvastam vissza a fórumot, de kit hányadik héten fektettek be? Mert beszéltünk erről a dokival, és ugyan időpontot nem mondott, de annyit igen, hogy gyakorlatilag 1000%, hogy előbb kell majd, mint a már így is előrehozott szülés dátuma.

2012. ápr. 5. 13:35

mondjuk én is mosogattam,amíg beért a kezem a hasamtól a mosgatóba,meg teregettem,úgy,h kirugdostam a kosarat a fürdőből a teregetőállványig..de mindezt kb gyök2-vel.én nagyon szarul voltam az elején,kb a 12. hétig,utána volt egy kicsit könnyebb időszak,de aztán a 20.tól már újra kezdődött a kemény rész.volt,h annyira untam már a fekvést,h mondtam a férjemnek,h én elmegyek vele vásárolni.de mire a kocsiból beértünk a Corába,addigra úgy elfáradtam,h le kellett ülnöm.Aztán kb a 28. héttől,meg ha 10 percnél tovább álltam,annyira megfájdult "odalent",h kénytelen voltam lefeküdni azonnal.a kocsiban is csak hátul fekve bírtam utazni.úgy éreztem kiszakadnak belőlem,olyan nehezek.

Mia hogy boldogultok,írhatnál arról is!!

878. pagi82 (válaszként erre: 874. - Kecsmary)
2012. ápr. 5. 08:03

Na, igen, én is ezért buktam ki már a 12. héten, hogy annyi félét mondtak a dokik. Persze, hogy amikor közölte a doki velünk, hogy jé, nem is kettő van, hanem három, és ez így veszélyes meg úgy, nem normális, redukció stb. Feküdjek be, mert nekem az elmaradt mensim miatt volt egy nagyon picike vérzésem, és holnap reggel feküdjek be, de mivel betöltöttem a 12. hetet, döntsük el egy délután és éjszaka alatt, hogy akkor lesz e redukció vagy sem. Na, hát ekkor rohangáltunk egyik orvostól a másikig, hogy ez tényleg akkora nagy dolog, hármasikreket kihordani mert hát persze, hogy nem tudja ezt az ember, amíg nincs benne. Tényleg ahány orvosnál jártunk, annyi félét mondtak.

Itt igazából a lényeg, hogy a nő méhe mennyire tud kitágulni, mennyi hely marad a babáknak, hogy fejlődjenek. A méhszáj legyen elég erős, hogy megtartsa a súlyt, és ezért is kell inkább többet vízszintesben lenni, hogy ne nehezedjen rá a súly. Na, és ezeken kivül még ezer dolog, hogy látja el a szervezet a babákat, hogy tudnak fejlődni stb.

Ja és még amit mondani akartam, én is azért felsepertem, felmostam, (pedig még ezt is mondták, hog yne csináljam), de ha sok volt, rögtön keményedett a pocak. Az nagyon rossz érzés, és olyankor azonnal vízszintesbe tettem magunkat.

877. pagi82 (válaszként erre: 873. - Bunny63)
2012. ápr. 5. 07:56

Persze! Én is a kórházban minden nap lementem sétálni a kertbe (II. számú női klinika), amíg csak tudtam és még kaptam levegőt. :) Volt már mikor a felkelésben is elfáradtam, persze ez már a 33-34. héttől volt.

De egyébként rajtam kivül egyik hármasikres sem sétált, sőt még az ebédjüket is a szobába kérték. Csak pisilni keltek fel. Na, én azért ennyire nem "lustultam" el.

876. pagi82 (válaszként erre: 872. - ChrystalM)
2012. ápr. 5. 07:53

De neked biztos nincs problémád az idővel, nekem az volt a gond, hogy pont előtte pár hónappal cseréltem munkahelyet. Sajnos, de hát honnan tudhatná ezt az ember előre??

Amúgy csak mondom, hogy én írtam az összes nagyobb cégnek, akik babás cuccokkal foglalkoznak, hátha valaki támogatna minket. És szerencsére a Huggies támogatott is! Fél éves korukig kaptunk pelenkát. Érdemes megpróbálni. (ez az anyagiakról jutott eszembe)

2012. ápr. 4. 15:23
A lényeget kihagytam, a 29. héten szültem, de nem azért mert nem bírtam, vagy megindult a szülés, hanem mert az egyik baba nem fejlődött megfelelő ütemben, ez ellen meg nem lehet semmit tenni, sehogy sem lehet befolyásolni! :-(
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook