Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
934. pagi82
2012. ápr. 19. 11:01

Mia! Ez nagyon jó hír! ügyesek a kis bébik, és hát persze, hogy harcosok, ők már fogantatásuktól kezdve azok! Eddig egymással harcoltak, meg még fognak is, aztán ahogy nőnek, összefognak és a többiek ellen. :) Persze a legjobb értelemben mondom ezt. NÁlunk is az van, hogy itthon egymást "ölik" a bölcsiben meg jól összefognak és a többieket, meg ha valamelyiküket bántják, mennek oda egymáshoz és puszilgatják, ölelgetik egymást. Pont ma mesélte a dadus. Már mondtam nekik, hogy egyszer kamerázzák már le, mert annyira kíváncsi lennék rájuk, milyen ott.


Bunny, szerintem is tökéletesek ezek az értékek, főleg, hogy még a terhességed szerint kisebbeknek kellene lenniük. Csak így tovább!!!


Jevus!

Én a helyedben megpróbálnám neki mondani, mondjuk ha előtte telefonon beszéltek, csak úgy utalgatni rá. Pl: mama, ha úgy tetszik gondolni, ma nem kell ám jönni, elvagyok velük, tessék csak otthon pihenni. VAgy valami ilyesmi. Ezen nem lehet besértődni, és ha neki amúgy is jól jönne a pihenés, vagy más munka, akkor kapva kap majd az alkalmon. Akkor van gond, ha nem veszi a lapot és erőlteti, hogy de ő jön. Vagy én pl. sokszor csináltam azt, hogy - mivel nekem vinni kellett a csajokat - hogy kivittem hozzájuk, amikor kérték és mondtam, hogy akkor én elmentem bevásárolni, vigyázzatok a lányokra. Rájöttek, hogy az annyira mégsem jó, főleg, ha egyedül maradt a három csajszival. De nekem meg az lett volna a segítség, hogy ha egy pár órahosszát egyedül vagyok.

Bilizés: még mi sem vagyunk szobatiszták. Tavaly (2 évesen) még nem is voltak rá érettek. Szerintem kell az a 2,5 éves kor minimum - persze gyerektől függ - amikor felfogja, mit miért, hogyan. De sokat pisilnek wc-be, biliket már elpakoltam, mert bölcsiben se használják már, csak a wc-t. Egyelőre az van, hogy ha itthon vagyunk, nincs rajtuk pelenka, szólnak ha kell wc-zni (illetve, nem is szólnak,hanem mennek maguktól, ki is törlik és le is húzzák), de ha megy a játék, hancúrozás ezerrel, akkor aztán be is pisilnek. Ha elmegyünk itthonról, nem merem őket pelenka nélkül vinni és a bölcsiben is folyamatban van a leszoktatás, a lányok még nem kerültek sorra, ott is várják, hogy jobb idő legyen.

Azt hogy ki hog ykezdi el, szerintem teljes mértékben a gyerektől függ. Nálunk olyanok a lányok, hogy mindent egyedül akarnak, önállóan, ha segíteni merek nekik, behisztiznek (gondolhatjátok, reggel, mire mindhárom felveszi a cipőjét, a pulcsit, a kabátot és mire becipzározzák... kihullik az összes hajam). Szóval ők a wc-vel is így vannak, mondtam nekik párszor, hogy a nagylányok, akik már oviba járnak, nincs ám rajtuk pelenka (meg nem cumiznak és pohárból isszák az esti kakaót :) ) , így hát akkor ők is így akarják. Elég nekik ennyit mondani. De ott vannak pl. nővérem fiai, a nagyobbik már 6 éves és a mai napig öltöztetni kell, vagy felöltözik ő egyedül, de kb. 2 óra hossza alatt és közben nyűglődik ezerrel, hogy nem bírja. Őt mással kellett motiválni, hogy leszokjon a pelusról. Meg a cumi is azt hiszem egy videojátékba került tesóméknak... :D

2012. ápr. 18. 22:22

Mia szuper ügyesek a Babucik!

Jevus,az enyémek még mindig pelusosak...

De én azt terveztem,ha végre kijön a jó idő,akkor egyenként fogom elkezdni,a lánnyal indítok.Aztán ha látják a fiúk,mi a helyzet,talán ők is kedvet kapnak.Addig is naponta 2-3 x is megnézhetik a Felejtsd el a pelust Elmó című dvd-t. Ez egy irtó cuki mese,már értik miről szól.

2012. ápr. 18. 21:24

Hali!


Tegnap voltunk a 3 hónapos kontrollon és azt mondták csak 2 havonta kell járni olyan jól vannak és fejlődnek a lurkók, hogy felesleges a havi kontroll. Ennek annyira örülök!!!Annyira büszke vagyok rájuk, kis harcosok, imádom Őket!


Mindenkinek szép estét!


Mia

2012. ápr. 18. 19:57

Jevus, a férjed esetleg nem tudná ezt megbeszélni az anyukájával? Nem tudom, mennyi idős, de biztos neki is megterhelő a heti 3 nap, lehet, még meg is könnyebbülne egy kicsit.


bunny, szerintem is teljesen jók, sőt, a te babáid mérete óriás az akkori enyémekhez képest :-D /bár mivel 2 UH is volt, és mindkettőn más eredmény született, ezért nem is tudom, melyik volt akkor az igaz/

930. Jevus77
2012. ápr. 18. 14:16

Az én anyósom nagyon sokat segít, szó nélkül, mindent megcsinál, és a gyerekekkel is nagyon jól bánik, szeretik. Anyukám is hatalmas segítség, szóval jól el vagyok kényeztetve. Ennek ellenére, bár lehet, hogy nehezebb lenne, jobban örülnék, ha anyósom nem jönne ennyire gyakran. (heti háromszor reggeltől késő délutánig) Egyrészt, mert ő is szereti átvenni az irányítást, az orrszívással ő is sokkol, meg hogy kéne már tejet adni nekik (egy éves koruk előtt), szerinte nem kéne borostyánláncot tenni a nyakukba, stb. Másrészt, mivel ilyen gyakran jön, ha tényleg valami program miatt szükség lenne egy kis gyerekvigyázásra, már nincs pofám kérni. Annyira kellemetlen, mert nem akarom megsérteni, látom, hogy mennyire szereti a gyerekeket, de közben nem tudom, hogy mekkora teher ez neki. (van elég dolga othon is) Nem tudom, hogy örülne-e, ha azt mondanám, hogy elég lenne mondjuk csak kétszer jönnie, vagy megbántanám vele.

Anyukámmal meg ugye egy házban lakunk, de Ő az anyukám, vele könnyebben megbeszélem, ha probléma akad.

Egyébként meg már elég nagyok és ügyesek, a hétköznapokban egész jól elboldogulok velük egyedül is, sőt. Sétálni, játszótérre azért nem mernék velük egyedül elmenni.


Egy kérdés az "öregektől". Nálatok hogy nemt a bilire szoktatás? Eddig még nem erőltettem, gondoltam, megvároma nyarat, amíg nem kell annyi ruha, mert hajlandóság talán lenne. Egyszerűen, ahogy a különböző módszereket olvasom, nem tudom elképzelni, hogy fog ez menni egyszerre hárommal. Bár eddig minden megoldódott, lehet, hogy ez is így lesz.


bunny, szerintem ezek a méretek teljesen jónak számítanak.


Mia! Gyönyörűek a babák!

929. bunny63
2012. ápr. 18. 13:36

Megjöttem a 12. heti uh-ról:

Az értékek:

"A" magzat: 12+6-os biometria

CRL: 66mm

NT: 1,9 (norm. ért.)

"B" magzat: 12+6-os biometria

CRL: 66mm

NT: 1,8 (norm. ért.)

"C" magzat: 13+1-es biometria

CRL: 69mm

NT: 1,3 (norm. ért.)

A szívhangok is rendben:-)) Egyébként 12+4-nél vagyok.

Remélem ez jónak számít, ui a dokimmal nem is tudtam beszélni...

928. pagi82
2012. ápr. 16. 21:38

Na, nálunk az önkormányzattól kapott segítő volt ilyen. Azt hitte, babázni kell... Aztán mondtam is, hogy köszi, ennyi elég volt.

Nálunk szerencsére anyósom tök normális, persze ő is az a típus, hogy mindig mindent megkérdez, de ez azért van, mert nem akarja azt éreztetni, hogy olyan otthon érzi magát és kérdés nélkül csinálja. Pedig az is jó néha, ha nem kell mindent elmondani, hogy mit hogy kell. De ez legyen a legnagyobb problémám.

Én ilyen szempontból szerencsés vagyok nagyon, egy városban lakunk és jönnek is sokat, meg megyünk mi is. Néha már túl sokat... :D

Nálunk inkább az a baj, hogy ha jön a mama, vagy a nagynéni, vagy a nem tudom mikor ki, akkor vigyem már ki a lányokat (kicsit kintebb laknak a város szélén), hogy láthassák őket. Sokszor túl kényelmesek és nekem kell a 2-ról levinnem őket (most már mennek a saját lábukon), be a kocsiba, kivezetni, hogy láthassák. Ez macerás volt mikor még hordozós korszak volt, meg télen meg stb.

2012. ápr. 16. 19:59

Azt én sem szeretném, ha 0-24ben lenne itt velünk valaki, egyelőre az a terv, hogy anyu segítene napi 1-2 óréban, ahogy a munkahelye engedi. Meglátjuk, mire lesz elég.


Durva, amit írtok anyósokról, hogy gyakorlatilag kiszolgáltatták magukat, és ráadásul még bele is szóltak mindenbe, pedig hát nem segítség az, ha csak leül, aztán gügyög a gyerekeknek. :-(((

926. kecsmary (válaszként erre: 925. - Bobababa76)
2012. ápr. 16. 14:37

Olyan mint ha egy anyukánk és egy anyósunk lenne!!!! Pedig egyke vagyok. :-) Mintha Én írtam volna!!!!!!

Egyébként erre mondta anyósom, hogy Ő nagymama akar lenni nem házi rabszolga! Ez van, azóta marad otthon, (de akkor sem jön ha hívjuk, mindig kitalál valamit miért nem jön)! Na ne panaszkodjak annyit :-), egyébként imádom a babáimat és ma meg holnap apa van itthon velünk, annyira jó így ötösben és ilyenkor Ők is olyan nyugodtak. Most van épp a nagy alvás. Marci kinn alszik a nappaliban a hordozóban, Dani, Lili az ágyában szundizik! Annyira édesek! Marci mostanában a nappaliban szeret aludni, fél órás hordozóban történő ringatás után, már nem tudtunk mit kitalálni, evés után ritkán alszik vissza sírás nélkül??!!!

2012. ápr. 16. 13:41

nekem is jól jött a segítség,ne értsetek félre,mert kellett is,nem bírtam volna egyedül.Csak egy idő után már sok.főleg anyós.Másképp gondolkodunk.Ő úgy gondolta,h nekem az a segítség,ha ő neveli a gyerekeket,plusszban még őt is én szolgálom ki.Én meg úgy gondoltam,h a gyerekek az enyémek,ő meg segítsen főzni,meg amit kell a háztartásban ,valamint a babák körül.Szóval nálunk innen eredtek a gondok.Most értem el azt,h ha evett berakja a tányérját a msogatógépbe,és nem hagy ott csapot papot.

Sokat gondolkodtam,h nekem mi lenne a jó,és arra jöttem rá,h az,ha csak akkor jönne,ha hívnánk,nem lenne itt 0-24ben.vagy,ha elvinném a gyerekeket mamákhoz,és mennék értük.Így az itthon melót is tudnám csinálni,nem idegesítene a 3 kölyök,plussz a kényelmes mama.Érdekes,mert anyukámmal ilyen gondom nem volt,ő észreveszi a munkát,kiviszi a szemetet,ha tele van,nem kell kérvényt benyújtani.

924. kecsmary (válaszként erre: 922. - Bunny63)
2012. ápr. 16. 12:31
Egyébként engem anyósom ijesztgetett ezzel, hogy ide költözik, de mikor rájött mekkora meló havonta 1x jön fél napra babázni :-)
923. kecsmary (válaszként erre: 922. - Bunny63)
2012. ápr. 16. 12:23

Hát nem tudom, Nekem és a férjemnek is nagy segítség, hogy itt van anyukám hétfő reggeltől péntek estig. Férjem dolgozik, hajnalban megy késő este jön, Ő hétköznap este tízkor fekszik és aludnia kell.

Anyukám így is hulla fáradt péntekre, ha minden háztartási munkát Te csinálsz, főzöl akkor a 2 embernek 24 órás elfoglaltság. Én kértem az önkormányzattól segítséget, de pénz hiányában nem tudtak adni, bébiszitter 1 órára minimum 650 ft. Szükség törvényt bont. Anyukád szerintem sejti mivel járhat 3 gyerek, ha nem is abból, hogy egyszerre 3 gyereket szült, abból hogy 1 gyerekkel sem könnyű. Nálam főleg az éjszakák gázosak, nappal meg jó hogy itt van anyukám és maximálisan csak a lurkókra kell figyelnem, nem arra, hogy mikor ég oda a kaja, mikor jár le a mosógép stb.......

922. bunny63 (válaszként erre: 920. - Bobababa76)
2012. ápr. 16. 10:05

Anyukám már most azt tervezi, hogy felköltözik hozzánk októberben. (Tőlünk is kb. 160 km-re laknak a nagyszülők.) Én nem szeretném, férjem meg még kevésbé. Persze egyszer-egyszer pár napra jöhetnek, biztos sok segítség lesz, de hogy beköltözzön...

És még csak most tudták meg a nagy hírt! Mi lesz itt még a babók érkezéséig...

921. dubadri
2012. ápr. 15. 23:16

sziasztok!

kicsit fájó szívvel,de nagyon jó benneteket olvasni!

Mia a bébik naggggyon édik!!! és mekkorák már!! :)

920. bobababa76 (válaszként erre: 919. - Kecsmary)
2012. ápr. 15. 20:32

De volt segítségem,2 évig.mindig vmelyik mama személyében,aki velünk lakott pár hétig,és így váltották egymást.Sajnos mind2 mama 200km-re él tőlünk,ezért mondom,h mostmár nincs segítség.Igazából én választottam ezt,mert 2év után úgy éreztem elég volt,h soha nem vagyunk 5ösben,mindig itt van vki 0-24ig.szoval 2 év után azt gondoltam,h mostmár egyedül is menni fog,megoldom valahogy.Mostanában azt csinálom,h 2 havonta elhívom anyut,vagy anyóst 1 hétre,és akkor elintézek mindent,amit gyerekkel nem tudok.Oylankor van lazulás.

Nehéz így összezárva lenni,nem érdekelt,h minket hogy neveltek 30valahány éve.Ők az én gyerekeim,úgy szeretném csinálni,ahog én jónak látom.példa:anyós:minek szívom az orrát az orrszívóval,mikor így sír?megszakad a szíve ezt hallgatni.szerinte elég,ha csöppentek és majd hátul lefolyik a takony,azt kész.

naaaa?értitek mire gondolok?hadd szívjam már,ha én így akarom!és még sorolhatnám....

ha elmentem bevásárolni,akkor szinte el kellett kéredzkednem.hova mész?mikro jössz?mit veszel?de ezt minden alkalommal,pedig mindig csak 1 órát "lógtam" otthonról...

919. kecsmary (válaszként erre: 918. - Bobababa76)
2012. ápr. 15. 14:41

Cegléd, 5. emelet panel, van lift,de csak az elsőig, kb 20 lépcsőfokot le kell még vinni Őket.

Neked az elején sem volt segítséged?

2012. ápr. 15. 13:18
Mia ,amúgy hol laktok?
2012. ápr. 15. 13:13

Én is megyek velük mindenfelé,kénytelen vagyok egyedül,m nincs segítség,csak este férjem.De Ágiékkal ellentétben enyémek nem mindig fogadnak szót.Ezek mennek bele a viágba,nem számít semmi.Nem félnek semmitől.A lány a főkolompos.Biciklivel úgy előremennek,h nem is látom már őket.Múltkor Jázmin az Ikeába úgy elszaladt,h 10 percig nem találtuk.Olyan kicsik,h a bútorok között simán elvesznek,ha kergetem,játéknak veszi és annál gyorsabban fut.Persze fiúk utána.Azé ezután jól megrángattam,mert már csak az hiányzik,h valakinek megtetszen és elvigye...

Nyáron pl.,amikor csak 2 évesek voltak,szintén Jázmin beleszalad a Dunába.Apuka úgy,ahogy volt ruhástól,zsebben a telefon-pénztárca,ugrott utána.Szerencsére még nem mélyült a víz gyorsan,de már 2-3 métert bennt volt.Ez is olyan,h én feljebb álltam a parton,férjem az egyik fiút tessékelte vissza a vízből,háta mögött a lány már hopp benn is volt.

És basszus nem tanulnak semmiből,m ugyanúgy nekiment volna újra 2 perc múlva....

Ha kint vagyunk,én csak ordítok utánuk folyton,m olyan messze vannak,vagy olyan hangoak,h masképp nem hallják.Mondjuk annyi,h útszélén megállnak,ha kocsi jön az utcánkban félreállnak,szóval ezt legalább sikerült nekik megtanítani.Sőt ők kiabálnak nekem,h anya,autóóóóóó!

Szívesebben megyek olyan helyre,ami körbe van kerítve,ott nagy baj nem lehet.

Mia irtó cukik a bébik!!!!

916. kecsmary (válaszként erre: 915. - Pagi82)
2012. ápr. 14. 21:51

Tettem fel képeket!


Egyébként le a kalappal, remélem Én is tudom majd így egyedül is csinálni mint Te! :-)

915. pagi82
2012. ápr. 14. 21:39

MIa!

Nincsenek új képek a bébikről?

914. pagi82 (válaszként erre: 913. - Kecsmary)
2012. ápr. 14. 21:38

HOgyhogy nem jön ki a gyerekorvos??? Hozzánk bármikor kijön, de eddig még senkitől sem hallottam, hogy hozzájuk ne ment volna ki a háziorvos, ha hívják. Persze van egy kiszállási díj, nekünk 3000 ft-ot kellett mindig fizetni, de inkább ez,mint oda cipelni őket meg ott várni és összeszedni ezernyi bacit.

És a házban nincs lift? Ó te jó ég! Mert mi is emeletesben lakunk, 2.-on, de ez összesen 3 emeletes ház, és nem építettek be liftet, de ha jól tudom, 5 vagy annál több emeletes házba kötelező liftnek lennie. Én innen úgy vittem le őket egyedül, hogy hordozóba mindhárom és kettőt egy lépcsőfordulóig levittem, aztán vissza a másikért, és így tovább. Egyszercsak leértünk. Aztán mikor már a hordozóba nem fértek be, de lépcsőzni még nem tudtak egyedül, akkor meg kézben ugyanígy. Egyiknek mondtam, megáll a lépcsőnél, kettőt felkaptam és levittem egy emeletet, akkor azoknak mondtam, ott maradtok, és vissza a harmadikért. Szerencsére nagyon szófogadó kislányok. Egyikük - Natali egy kicsit dacosabb, és ha épp olyanja van és bedurcázik, akkor aztán lehet neki bármit mondani, pont az ellentetjét csinálja, mint amit mondok.Egy kis seggrepacsi és máris mint a kisangyal. Csak néha észhez kell, hogy térjen.

Bele fogsz ám rázódni, meg ahogy egyre nagyobbak és már akár picit is önállósodnak, szinte azt várod, hogy csak velük lehess egyedül. De ahhoz még idő kell.

Én rengeteget megyek velük egyedül, autóval, sétával. Játszótérre, játszóházba, bábszínházba, ismerősökhöz,biciklizni vagy akár csak a főtérre sétálni, nézelődni. Bevásárlóközpontba, mert imádják a mozgólépcsőt, meg most már a liftet is. BEvásárolni nagy áruházakba. Egy évvel ezelőtt még el se tudtam ezt képzelni!

Ahhoz képest az elején, volt, hogy 2 hétig még a hajamat se tudtam megmosni, annyira nem volt időm.

913. kecsmary (válaszként erre: 910. - Pagi82)
2012. ápr. 13. 15:45
Ha nem büfiztetjük meg rendesen Őket legalább fél óráig üvöltenek, "morognak" annyit buknak, hogy húzhatom át az ágyat :-(. Biztos nagyon rosszul csinálunk valamit, de anyukám van velem hétfő reggeltől péntek estig a férjem meg péntek estétől hétfő reggelig és néha a 2 ember is kevés (főzés, gyerekek, takarítás, mosás,vásárlás). Amikor a férjem hazaér hétköznap a munkából 6-7 körül, akkor van egy kis pihi anyukámnak este 10-ig. Remélem később egyedül is menni fog a dolog, de az kétséges, hogy az 5.ről egyedül levigyem a 3 gyereket akár sétálni viszem Őket, akár vásárolnom kellene valamit, mert egyedül fenn nem hagyhatom Őket. Ez kész rejtéj Nálam, hogy egyedül mi lesz (se séta és jó logisztika, hogy mindig minden legyen itthon),de még a gyerekorvos sem jön ki, oda is vinni kell Őket....
912. bunny63
2012. ápr. 13. 15:21

Sziasztok!

Kicsit eltűntem. Húsvét előtt összeszedtem valami bacit és azóta is rosszul vagyok. Eddig a gép elé ülni sem volt erőm... Sajnos még antibiotikumot is kell szednem:-((( Remélem nem lesz semmi baj a babókkal! Jövő hét második felében lesz a 12 hetes uh. Már alig várom!

Igyekszem visszaolvasni, mi történt veletek azóta:-)

2012. ápr. 13. 14:29
Egyetértek!nekem se tudnának annyit fizetni,h még1x végigcsináljam az elejét:))
910. pagi82
2012. ápr. 13. 10:27

Hű, büfiztetésben a férjem nagyon ügyes volt, sok jó praktikát kitalált, amit mindig változtatott, de bevált. Pl. óramutatójárásával megegyezően, babát 45°-os szögben tartva körkörösen masszírozni a hasát. Végül is a lényeg abban van, hogy pici nyomást kell gyakorolni a gyomorszáj környékére, hogy a levegő felfelé távozzon. A végén már csak pár perc volt a büfi. EGyébként meg, ha nem sikerül a büfi 5-10 percen belül, akkor nem is kell erőltetni, hanem csak szépen hasra kell fektetni és kijön az magától. Vagy ha nagyon szenved hasra fektetés után 10 perccel, akkor felemeled, már ki is jön magától. Mi sokszor nem büfiztettük őket, hanem csak hasra fektettük. Sokkal biztonságosabb, mert ha többet bukik a büfivel, akkor nincs fulladásveszély. Szerencsére nagoyn szerettek hason feküdni (mai napig) ezzel nem volt probléma.

Na, megyek rendet teszek, hogy délután könnyebben tudjanak újra rombolni...

(még annyi, hogy én nem sírom vissza az elejét, alig vártam már, hogy megnőjenek ekkorára. Sokkal sokkal jobb, még ha tényleg állandóan ütik-verik egymást, veszekednek, visítanak, hisztiznek és nyekeregnek. Persze olyan szempontból jobb volt, hogy oda raktam ottmaradt.. :D )

909. pagi82 (válaszként erre: 907. - Bobababa76)
2012. ápr. 13. 10:20

Az utolsó mondattal egyetértek! :D Most vittem be őket bölcsibe. Katasztrófa! A lakás basszus... áááá! TEgnap nagytakarítottam, erre ma kezdhetem elölről. Jönnek ma régi babaholmikat venni és persze ami szép rendben össze volt készítve mindet szétpakolták, kiszedték, kiborították. Káosz.


Na, szóval a hordozós dologra akartam írni, hogy én meg sokszor kettő hordozóban és melléjük ültem, úgy etettem (fogtam a cumisüveget) Ha nagyon akrobatikus vagy, esetleg a 3. fölé guggolsz és a lábaddal tartod a 3. cumisüveget. De hát ez szerintem kivitelezhetetlen perceken át. (nem tudom, egyáltalán értitek e hogy gondoltam. Szóval a két hordozó között a 3. és guggolva tartod a térdeid között a cumisüveget. :D :D :D Ez csak vicc volt.) Azt hiszem, amikor már párnával ki tudtam támasztani a cumisüveget, akkor már fél évesek is elmúltak. De az bitzos, hogy mikor már maguktól megfogták, maga volt a mennyország! Megszokják ám gyorsan a jót, és hiába tudják fogni, nem akarják majd. Rá kell őket vezetni.

908. kecsmary (válaszként erre: 907. - Bobababa76)
2012. ápr. 12. 17:26
Hű,hallod ez nem semmi, még vissza fogom sírni a jelent???,!!!!!!!!!!!! :-)
2012. ápr. 12. 17:13

a büfire nem emlékszem pontosan,hisz hamarosan 3 évesek lesznek.de azt tudom,h tényleg sokáig tartott.

Amúgy ma kikészítettek totál.Folyton verik egymást,harapnak,fél pillanat alatt összevesznek.Akkor van csak nyugi,ha bekapcsolom a tv-t.Mindig az kell,amivel épp a másik játszik.Egyiket vígasztalom, a másik a nappaliban kiborít vmit és még sorolhatnám...

Elegem van belőlük...

2012. ápr. 12. 13:54
Ja és úgy mozognak, hogy nem tudom két-három gyerekkel hogy birtok egyszerre az etetésnél, csodállak benneteket!
905. kecsmary (válaszként erre: 904. - Bobababa76)
2012. ápr. 12. 13:52
Ez nagyon jól hangzik,de nem ment nekik mellé sok?így is annyi mellé megy meg büfizetetni kell Őket legalább negyed órát ezt hogy oldjátok meg? Nekem még buknak sokat, he nincs megfelelő büfi! Nem büfiztettek? vagy egyszerre felveszel 2 babát???? Jó lenne ha segítene ebben valaki, mert a büfizés majdnem dupla idő, mint az evés.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook