Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? fórum

Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? (tudásbázis kérdés)


2019. ápr. 4. 16:11

Erstes Baby - első baba


Ich möchte Hilfe zur Pflege - segítséget kérek a gondozáshoz

173. Bözsi néni (válaszként erre: 122. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 16:10

A cumival nem csak ez a probléma, hanem majd a beszédnél jöhet elő a nagyobb gond, ha sokáig cumizik.


Rossz esetben még a fogsorát is torzítja, emiatt is nehezebben tanul meg tisztán beszélni. De ha sokat beszél úgy, hogy cumi a szájában, akkor rosszul, rossz helyen képzi a hangokat.

Évekig járhat logopédushoz.


Most jön majd pár hozzászólás, hogy "de xyka is 8 évig cumizott, aztán mégis tisztán beszél", stb. Biztos előfordul olyan is, de legnagyobb százalékban inkább hangképzési problémákat okoz.

172. 585a7aa9ec (válaszként erre: 171. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 16:08
Jó hát fel kell menjek a kórházba, biztos segítőkészek lesznek, annyit már el fogok tudni mondani hogy mit szeretnék, onnantól meg kézzel lábbal is megértjük egymást
2019. ápr. 4. 16:06

Babagondozó tanfolyam, műbabákkal?


A Hebamme (szülésznő, védőnő, ott egyben van) is tud esetleg ilyet. De a kórházban biztosan tudják.

Talán már most eljárhatnál oda, kereshetnéd a kapcsolatot, pont mert nem tudod a nyelvet, hogy megismerjenek.

170. 585a7aa9ec (válaszként erre: 167. - Epervirág)
2019. ápr. 4. 16:03
Olvasd el amit írtam alaposabban, hogy szereztem segítséget aki mellettem lessz.
169. Guruljka (válaszként erre: 165. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 16:02

Dehogy ugrik!

Régen úgy tanították, hogy a baba válla alatt átnyúlva, a tarkója a csuklónkon nyugszik, a tőlünk távolabbi karját fogjuk át a bal kezünk hüvelyk- és mutatóujjával, a többivel még lehet támasztani a hátát. A babát fenntartja a víz.

Látok a tévében másfajta fürdetőkádakat, talán eleinte a köldökcsonk miatt jobb, nem tudom. Viszont a legjobb német babakádak között ilyen nem szerepel. [link]

168. Orsi2017 (válaszként erre: 165. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 16:01
Van kiskádba való szivacs és nem kell tartani őt.
167. epervirág (válaszként erre: 165. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 15:59
Akkor felemelni sem fogod a kislanyodat,pelekázni,etetni,öltöztetni mert te fèlsz!? Mèg jó,hogy valaki meg fogja csinalni helyetted!!
166. 585a7aa9ec (válaszként erre: 163. - Gabbbicica)
2019. ápr. 4. 15:58

Már elkezdtem tanulni, főleg a szüléssel kapcsolatos dolgokat, hogy legalább értsek valamit ha ott leszek.

Hát biztos a kórházban is megmutatják a szoptatás művészetét, legalábbis remélem

165. 585a7aa9ec (válaszként erre: 160. - Gabbbicica)
2019. ápr. 4. 15:56

A párom persze nem azt venné amit én, és fogalma sincs mire van szükségem , mást venne.

De pl nézzük a fürdetést, iszonyatosan félek tőle mondatm páromnak az az ő feladata lessz, mert én nem merem, félek hogy összetöröm kiugrik a kezemből , eltöröm a nyakát, mert csuklik-nyeklik az egész gyerek. Most hiába nézek videót az egyszerűnek tűnik de nem az.

Nos erre már szereztem segítséget, hogy legalább legyen mellettem 1-2 alkalommal amíg bele nem jövök, de pl az illető nem szült soha csak felnevelte a gyereket.

164. Guruljka (válaszként erre: 159. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 15:53

Elvileg ha vérezni nem is kifejezetten fogsz, de valami váladékozás akár hetekig is lehet még szülés után, ez sem mindenkinél egyforma. Két órával semmiképp sem úszod meg.

Az etetéssel, ha szoptatni tudsz, még egy darabig nem lesz gondod.

A lakóhelyedhez legközelebbi kórház szülészete is jó lehet, az ottani kórházakat nem ismerjük.


A szülés az Entbindung, a szülőszoba meg a Kreißsaal.

163. gabbbicica (válaszként erre: 159. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 15:52

A nyelvi akadalyra pedig visszatérve, es ez nem rosszindulat, de tenyleg ideje lenne tanulni a nyelvet, ha tartosan ott akarsz elni.


Oke, a parod ott lesz a szulesnel. Es utana mi lesz?


Milyen nyelven, modszerrel fogsz kommunikalni a korhazban a noverekkel, orvosokkal?


Kesobb a gyerekorvossal?

Meg kesobb az óvodaban, iskolaban?


Oké, ezek messze vannak, de eljönnek es most kellene tanulni.

162. Orsi2017 (válaszként erre: 158. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:51
De tudom , ha én nagy szájú te meg kötekedős szép napot!! Ne idegeskedj annyit 😉😉
161. Orsi2017 (válaszként erre: 157. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 4. 15:50
134 hsz burkolt marhaságnak titulálta 😂😂
160. gabbbicica (válaszként erre: 159. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 15:49

De gondolkodj egy picit.


Ezt a csomag dolgot is 2 felekepp lehet nezni.


Most nincs összerakva semmid, es mondjuk ma este tortenik valami, es bemesz a korhazba, ahonnan nem engednek mar hazava szulesig.


A párod el tud menni es meg tud venni mindent, amire szukseged van? Es olyat, amilyet te is vennel magadnak?


Nyilvan ha ez nem kovetkezik be es ne is kovetkezzen, akkor a 40 hetrol nezve, ugy, h minden rendben volt, felesleges volt osszepakolni.


Ez olyan, mint a biztositas, hogy addig "felesleges", amig nem töri össze magat az ember, vagy nem ég le a lakás.

159. 585a7aa9ec (válaszként erre: 153. - Gabbbicica)
2019. ápr. 4. 15:44

Én is megkérdezem az orvostól ha valami érdekel, Németországba vagyok itt én nem járok Szülésfelkészülésre, nyelvi akadély, ahhoz perfekt kellene legyek, az még nem vagyok.

Másrészt a kutacs szót pl itt hallottam először, ha nem ismerem a kifejezést, akkor nincs mire rákérdezni az orvosnál.

Az hogy vérezni fogok-e , sejtettem hogy valamennyire igen, csak nem mindegy hogy egy két órát vagy akár napokig, vetélésnél addig véreztem amíg haza nem engedtek és adtak betétet.

Szerintem olyan kérdéseket tettem fel amit csak olyan nők asszonyok tudnak helyesen megválaszolni akik már szültek, tapasztaltak, azt meg tudom kérdezni az orvostól hogy hogy melyik kórházat javasolja, mit adjak a gyereknek később enni, de azt hogy milyen a szülés, mennyire fáj, meg ehhez hasonlók , azt jelen esetben a nőgyógyászom csak elméletben tudja esetleg ahogy én is, gyakorlatban semmiképp hisz férfi.

Ami interneten választ ad, és nem kell hozzá , tapasztalat azt meg szoktam keresni.

Pl az is hogy két napja, olvasgattam azt írta a net, a 27 héten hogy kezdjek el csomagolni a szülésre, hmmm , innen jött a fórum ötlet, de ezek szerint ez is nagy hülyeség volt a net részéről, ezért kérdeztem inkább tapasztalt anyákat,

158. Guruljka (válaszként erre: 156. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:43

Te jöttél bele a gyerekcsomagról való beszélgetés közepébe.

Nem car vagy, csak nagyszájú, de ez nem feltétlenül és nem mindenütt előny. Nem baj.

Azt sem tudod, mi egy gólyatábor?


No de inkább visszatérek ahhoz, hogy az eredeti kérdésnek megfelelően, kinézek egy csomagjavaslatot, mit visznek szülni általában Németországban, csak ma még nem biztos, hogy ráérek.

157. ab3619a9cd (válaszként erre: 156. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:40
Ilyet Guruljka sem mondott!!!
156. Orsi2017 (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:39
Ha ilyen lennék 56 évesen mint te akkor hogy sörivó versenyt nyernék akkor én lennék a felelőtlen bohóc. Nem akarok vitatkozni nem keresek kákán csomót, de azért mert te nem próbáltad lehet hogy nem car és nem marhaság. Én is egyekével sok mindent másként láttam mint ketteskével. Azért mert te úgy látod ahogy attól én még nem vagyok car.
155. Guruljka (válaszként erre: 143. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:33

Én is.


Mit is írtam, egyébként nem neked, hanem PöttyösPankának?

"Hát mondhatsz maradinak, de nekem nem normális, ha egy gyereknek okkal-ok nélkül egy műanyag akármi van a szájában..."


Mondj maradinak, de a korommal majd akkor gyere, ha 56 évesen végigbuliztál egy gólyatábort és megnyerted a csapatodnak a sörivási fordulót.


Egy szóval sem említettem olyat, hogy bárkinek a fiatal koránál fogva lenne kevésbé igaza.

154. Orsi2017 (válaszként erre: 151. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:31
Nem is kell velem foglalkozni köszönöm 😉😉
153. gabbbicica (válaszként erre: 133. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 15:31

Ez a fórum is az internet, mindenki saját véleményével és tapasztalatával.


ha az interneten nem olvasol, akkor is vegyél elő valamilyen könyvet, akár egy biológia könyvet a szülésről, illetve nagyon jó könyvek vannak, akár pdf formátumban is, akár régebbi, akár modernebb felfogással.


Ne bántódj meg, de kissé tényleg nem vagy képben.


Az, hogy tapasztalatlan vagy, az egy dolog, de azért sok mindenre fel lehet készülni, olvasgatni.


Én amikor terhes voltam, kérdeztem az orvosomtól, havonta beszéltem a védőnővel, ha foglalkoztatott valami, tőle is megkérdeztem. Voltam szülésfelkészítőn, ami 6 órás volt, és egy dúla tartotta, szintén lehetett kérdezni, beszélgetni.


Voltam gyerekelsősegély tanfolyamon, és sokat olvastam és eldöntöttem, mit érzek a sok infóból magaménak, mi az, amit tudok hasznosítani.


Például tudtad, hogy nem szabad rázni még játékból sem egy kisbabát? Mert súlyos sérüléseket lehet ezzel okozni, mert a kis agya olyan erővel ütődhet a koponyájához, hogy agyrázkódást kap. Én ezt nem tudtam, és örültem, hogy elolvastam erről egy cikket.

152. f8db0709b8 (válaszként erre: 147. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 4. 15:31
Kb😂
151. Guruljka (válaszként erre: 150. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:29
Nem, hanem emberi mivoltomnál fogva nem érdekel.
150. Orsi2017 (válaszként erre: 149. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:27
Ja te ezt is jobban tudod a korodnál fogva hogy én mit és hogy érzek😂😂
149. Guruljka (válaszként erre: 148. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:24
Semmiben nem provokáltalak.
148. Orsi2017 (válaszként erre: 146. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:24
Te se engem légy oly kedves 😊😊
147. ab3619a9cd (válaszként erre: 145. - F8db0709b8)
2019. ápr. 4. 15:23
Hogy szakadt volna rá az ég!! 😂
146. Guruljka (válaszként erre: 142. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 15:23

Ne provokálj.

Igaz, az udvar is a napos csibéktől zeng...

145. f8db0709b8 (válaszként erre: 141. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 15:22
Aztán meg jött egy barom aki kitalálta a villanyórát😉😂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook