Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? fórum

Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
294. Guruljka (válaszként erre: 293. - Muraja)
2019. ápr. 6. 16:24
Igen, itt viszont egyéb gondok is vannak. Most ezekre nem akarok itt kitérni, de Anna élete nem turistaút.
293. Muraja (válaszként erre: 291. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 16:09
En Becsben eltem egy ideig napokat töltöttem a citybe , könyvtar muzeumok minden plane ha az ember uj akor fedezi fel a vilagot maga körul . Igy tanulja a nyelvet is szaporaban .
292. Muraja (válaszként erre: 289. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 16:06
Köszi habar ma mar ez is kitolodik a szuletsi korhatar mi nap olvastam mar 50 ev köruli limitröl is csevegnak .. na megint amit irtam " mindenek meg van az ideje "sajat lanyomnak ki 35 eves volt es raszanta magat meg egyre mondtam dragam mar kicsit venecske vagy plane ha a teremtö egy hasonlo fiuval ald meg mind az elsö ! ugralni vele a baszket kosar alatt es hasonlo .. Detto ez a fiuknal , fiam nmagyon fiatal volt amikor megszuletett az elsö ket lanya nem egesz 21 eves ma olyan buszkek ra a lanyok mivelt az osztalyban ö apukajuk a legszebb... többi apuka mar jön a " bolyleral maga elött "
291. Guruljka (válaszként erre: 290. - Muraja)
2019. ápr. 6. 16:03

Anyám is volt kint, de otthon magyarul beszéltünk. Ettől függetlenül hamar megtanultam a nyelvet.

Ha a családfő dolgozik, mégis kivel beszéljen németül az istenadta?

290. Muraja (válaszként erre: 287. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:59

Bocsanat tudom ez nem egy megoldhato tema erre be kell hogy erjen egy tarsadalom barhol is a vilagon.

Az hogy ö magat idegenek erzi az sem jo mivelt a kis gyereknek az lesz a othona .

En soknak segitettem amikor kijöttek sajnos a nyelv az volt mindeg a problema pedig irgalmatlanul egyszeru plane ahol vannak gyerekek el kell kezdeni beszelni az orszag nyelvet othon egymasközt . Sokan kik nalom jarnak kerdik hat ti hogy beszeltek te igy beszelsz a gyerekel ? az a leg egyszerubb mert igy tanul az egesz csalad anelkul hogy tudatostinna hogy ez tanulas .

289. Guruljka (válaszként erre: 288. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:57

Ennek még nem néztem utána, de rákerestem:

kismama (főnév)

1. Gyermeket váró nő, közvetlenül a szülés előtt.


2. Kisbabás anyuka, akinek nemrég született, csecsemőkorú gyermeke van.


Gondolom, azért "kis", mert fiatal.


Azt azért mégsem lehet tanácsolni, hogy ne készüljön fel a szülésre, ahogy esik, úgy puffan?

288. Muraja (válaszként erre: 285. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:51

Miert hivjak kismamanak ? bocsanat de ez azt hiszem mas nyelven nincs . Mitt akar szimbolizalni ?

Tudom furcsa kerdes , minap amikor a kicis unokam szuletet ( mindent ugy törtenik ahogy a jövendö szulök kerik ) ö estebe valahol egy öltözö es valami vizsgalo terem közt jött a vilagra ( nem volt igy tervezve - inkab jött volna a kocsiba lett volna neve is Volvo igy aztan Timur lett. nem egy orara ra ahogy elmentek jött a kep a kicisröl es latom a lanyomon a trenig ruhat es a kicsi egy egyszeru töruközöben volt . Szoval nem kell nagy esetet csinalni , itt orvos amilyen hoszu a terheseg nem is szok jelen lenni csak ha kivanjak .

287. Guruljka (válaszként erre: 286. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:45
A jó Isten áljdon meg, most nem a szociológia és a társadalmi problémák világszintű megoldása a kapcsolatpszichológia tükrében című szemináriunom vagyunk az ENSZ-ben, hanem Anna kérdésére próbálunk tanácsokat adni, hogyan és mit vegyen egy idegen helyen a kisbabájának.
286. Muraja (válaszként erre: 281. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:42
Öszinten , szerinted az jobb ha egy nö kiszolgaltasa magat ? kesöbb hasonlo peldat mutatt a gyerekinek ?az jobb ? nem igaz hogy a ferfiak nem akarjak bevalalni a felelöseget sajnos maig barhol e vilagon ez meg egy nagy dillemat okoz - mintha sajat pantentjuk lenne a nöknek a gyerekre . Sok esetben totalis manipulalas az jo ?Fiam egyedul maradt mivel a draga parjanak eszebe jutott hogy meg nem talalta meg magat .... igy aztan a " kicsi fiam " belatiott kicsi lanyaval ki 8 honapos volt es hogy tovab ... mivel egy nem egyszeru munkaja van etc .karier hat nem volt könnyu en csak azt tudtam neki mondani : na hogy is votl ez egyszer velunk ? igy asztan maig eleinte mind egyedul alo apuka utan amikor a kisaszonyka megtalata magat minden masodik heten egyut valaljak a kicsit. Egy durva szo es veszekeds nelkul inkab humoral .Mertötertent ha elment munka utan egy italra es a barnal kirantotta a penztarcaval egyutt a kicis cumijat az csak habb volt sutemeny tetejen...
2019. ápr. 6. 15:41
Adott konkrét esetben meg félidős a baba, már nincs idő egyetemet végezni. Mivel a kismama nyelvtudás nélkül van Németországban, konkrét tanácsokkal tudunk segíteni, nem azzal, hogy miért nem ment egyetemre.
284. Guruljka (válaszként erre: 282. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:37
De nem mindenki matematikus.
283. ab3619a9cd (válaszként erre: 280. - Bless the child)
2019. ápr. 6. 15:35

Nem magyar, ha így olvasod akkor egész jól érthető! :)

Igaz majd 8 év kellett nekem is hogy értsem.

282. Muraja (válaszként erre: 277. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:30
Mindenkinek meg van ez lehetöseg , van egy baratnöm magyar szarmazasu - matematikus 80 evek közepen fejezte be a egyetemet nem sokara ra Szorbonra kertek hogy jöjön elöadni ezt mindent mind 4 gyerekes egyedul allo es mind az összes csemet 8 ev alatt volt. Senkitöl sem kapott segitseget soha nem panaszkodott nagyon tisztelem öt maig . Estenkent amkor a kicisk elaludtak feketen könyvelö munkat valalt es hasonlot.
281. Guruljka (válaszként erre: 279. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:26

Nem mindenki van olyan helyzetben, hogy elutasítsa a pénzt. Akárhogy mérgelődsz is emiatt, nem minden nő képes önmagát magas szinten eltartani. Ezen az alapon csak annak lenne szabad szülnie, aki képes egy lakást szerezni, azt és önmagát önállóan fenntartani, és mondjuk 6 havi tartalékot képezni szükség esetére.

Ehhez a megfelelő képzettség is alapfeltétel nyilván.

De szerencsére a gyerekvállalás nincs engedélyhez kötve.

De azt sem tenném törvényessé, ha egy férfi a felelősség vállalása nélkül, szabadon szórhatna szét gyerekeket, tetszése szerint.

Általában a gyereket együtt vállalja férfi és nő. Hát akkor anyagilag is vállalják!

Az anyát megszólják, ha nem vállalja a gyerekét, az apa csak menjen?

2019. ápr. 6. 15:20
Próbálok értelmezni, de nem megy
279. Muraja (válaszként erre: 274. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:19

inkab ell kelenne utasitani a penzt mind hogy kenyszer alla tenni hogy fizesen ha 100 x is az ö gyereke - ha a ferfi anyira szemet hogy ez magatol nem kapcsol be akor nincs az a szituacio ami ravenne hogy elvarjam töle a felelöseg valalast .

Amikor tölem a parom megkerdeszte mi is a elverasom töle mind jövendö apukatol a valaszom egyszeru volt ,tanitcsad öt meg hogy mi jo es a rossz .

278. Guruljka (válaszként erre: 276. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:17
Ja, a Guide? Értem, köszi.
277. Guruljka (válaszként erre: 275. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:16
Azért egyéni, mert nem minden anyagilag független nő vállalja ezt a szakmát.
276. Muraja (válaszként erre: 274. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:14
idegen vezetö - bocsanat !
275. Muraja (válaszként erre: 271. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:14

Mi az ebbe egyeni es jopofa ? nem ertem az eletem mestere csak is en vagyok . Ha en igy döntöttem regen hogy soha nem leszek senkitöl sem fuggö en ezt az eletet valalom . Jo nem könnyu az bisztos de sajat kenyered eszed ha itt ott kemeny mind a kö !

Es hala egnek se nem valami feminista isten atka vagyok se valami kivenult hippy de tudtammere van az en utam igy szerenyen vegig mentem rajta . Mai vilagban sajnos ez mar nem mond semit - itt a uj kocsi statusz ( farok hosszabito stb) amikor szolgalati Teslaban ultem es a sok ostoba irigy nezelödök mert akkor meg kint sem volt ebböl az öruletböl sok peldany . Privatban van egy kis Suzukim egy spec. sport kivonat minen benne manuello ( meg a zar is mert elbas...m de sebaj ) semi GPSZ no meg az hianyazna !hujeve teszi az emebereket rothadt masina .Ugyan ugy eljuttok vele barhova habar mer egy par eve van a nyakan ( akarcsak nekem )nam adtol vagyun akik vagyunk hogy milyen a kocasim stb. Unokamnak vettem egy kis pedalos autot rögtön jöttek hogy aksival -akumlatoral stb . na egy fraszt vajas kenyerke meghajtasut es kesz ! az elado nezett ram mind a hulyere . Hat nem imbecil a unokam se handikapja nincs szoval esz a mai vileg eldegenaralasa. No jol eltertun a kis mamma - kerdesetöl -elnezest .

274. Guruljka (válaszként erre: 273. - Muraja)
2019. ápr. 6. 15:12
Én már ott elakadtam, hogy fordítva utasítják el a pénzt. Meg hogy mi az a gajd. Ne haragudj, nem értem, amit írsz.
273. Muraja (válaszként erre: 272. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 15:00
Nem arra a fele fa.. vadaszatra utaltam hanem amit a penz miatt -nem tudom mi neve eltartasi dig etc. inkab arra hogy ök keresek meg es forditva utasitjak el a a ferfitöl a penzt , annak aztan van efektje .Az a fasz. ketszer megraza magat hogy jol -e halott ? mi csoda ? ismerek sokat hasonlot . Jo van kinek bejön a masfele munka magany biznis stb . de en mindeg ruheltem es inkab " szolista " voltam eleten at. Sokan mondtak miert vagyok csak " kocsis " miert nem a magam firmajat hajtom - neem meg sok baromsag byrokracia es fene tudja mi . Limoszerviszben pedig bejött a gajd is de mivel en csak ejszaka dolgosztam ( ja ott is van kis lehetöseg - több a kereset kevesebb mello ) igy ha csak volt kuncsaft ki ejszaka akart sightseeningelni a nagy varosban . Nem mondom lehetet volna keresni jobban is de az elet masrol is szol nem csak a penz .. Mikor a gyerköceim kicsik voltak en nem voltak oviba es en anno csak pentek szombat es vasarnap ejszaka dolgosztam es eleg volt hogy megeljunk jol. Egy fele evet nem voltam szabad no de ha fiatal az ember birja - nappal tudtam resztevenni a kiciskel termeszetesen kint ettunk ( fözni es mast mar kamikaze lett volna ) Kint dolgosztam a kikötöbe es kontejnerokat raktam fel a hajokra . Mivel az egesz csak benti teruleti munka es precisitast követel elegge farszaszt de jol vizetetett .
272. Guruljka (válaszként erre: 270. - Muraja)
2019. ápr. 6. 13:37
És azért halkan megsúgnám, hogy a limuzinvezetés meg a f..szvadászat között akad még pár munka, amivel jól lehet keresni, de sok olyan nő is van, aki kisebb kereset mellett sem siránkozik és nem lesz mártír.
271. Guruljka (válaszként erre: 270. - Muraja)
2019. ápr. 6. 13:25

Meg. Amit írsz, az egyéni és jópofa. Az én esetemben, én többféle szakma közül választottam volna szívesen, de pl. vezetni nem tanultam meg, mert nem volt autó a családban. Ez már eleve beszűkítette a lehetőségeket. Taxisnak sem mindenki alkalmas, ez tényleg egyéniség kérdése.

No meg, férfi nélküli családban felnőve, nem is volt előttem férfi példa. Aki úgy nő fel, hogy két-három bátyja van, és még stabil apja is, az biztosan más egyéniséggé alakul, mint aki csak nők között nő fel, és a férfiakhoz való alkalmazkodásról annyit tud, hogy el lehet válni tőlük.

270. Muraja (válaszként erre: 232. - Gabbbicica)
2019. ápr. 6. 12:57

Ertem hogy nem erted ,önnalosagra voltak vezetve igen soha de soha nem mondtam azt hogy nincs penz ! vagy a masik sok " edesanya mantraja " mert en mindent amit tudtam megadtam ees felaldosztam magam erted - ertetek !na ez benem kihuza a fraszt ! nincs es nem is lesz az a kölyök melyik ezt elvarja a szulötöl hogy ö mind szulö martirium es aldozat hozas utjat jarja ! az nem szulö a szemenben ! Gyereket szeretni , tisztelni es ovni kell a sajt peldainkal josagal vezetni De ! nem terelni .

Ez ami a taxit illet en mind taxis - sofför , limuzinos meg teherkocsis dolgosztam hosszu eveken at igy teljesen fuggetlen voltam anyagilag . Ajanlanam minden hölgy szamara hogy ahelyett hogy a fa..t vadasza szerte vilagban inkab forduljon maga iranyt es probalja kihozni a maxot . 70 evek vege fele en volta Pragaba az elsö mentös nöi kiadasba ! es ment maris jött a " ferfi " fizetes . Nincs annal jobb erzes mind a sajat mesterem legyek , plusz evvel egy oriasi respekt nyeremeny a ferfi nemnel nem csak a közeli de altalaba is .

Es ami a mat illeti mindegyik gyerköc gyönyöruen bevalol minden hazi munkat ! fiam gyessen volt a kicsi fiaval 2 honapos koratol mert a parja mind fenykepesz riporter dolgozik .Ez hogy aktivalni kell a gyerköcöket kicsi kortol ez egy mitusz az elet es a idö majd megszabja , mitt es hogy mert MINDENNEK MEGVAN A SAJAT IDEJE .

269. 585a7aa9ec (válaszként erre: 267. - F8db0709b8)
2019. ápr. 6. 08:17
igen, csodálatos ahogy ficánkol bennem a saját húsom, vérem, lenyűgöző érzés volt.
268. 585a7aa9ec (válaszként erre: 266. - Guruljka)
2019. ápr. 6. 08:16
hát az, tegnap este dúrva volt
267. f8db0709b8 (válaszként erre: 264. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 6. 06:28

Örömmel datáltam,hogy a naplód címét is módosítottad...tudom már napokkal ezelőtt:)

Ugye mégis van valami jó a terhességben?

266. Guruljka (válaszként erre: 264. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 22:24
Igazi kis atlétalány! :D
265. Guruljka (válaszként erre: 263. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 22:23
Hamar belenő majd! :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook