Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? fórum

Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
24. gabbbicica (válaszként erre: 20. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 3. 22:10

Erdemes rakeresned a babakelengye listára is.


Mert még ha jól is viseled a szülest, szerintem nen leszel olyan allapotban az elso hetekben, hohy rogton vasarolni rohanj.


Plusz nem egyszerre terheli meg a penztarcat a sok dolog, ami kell.


Ha nem akarsz 2 naponta mosni, akkor azert jo par cucc kell a babának. 5-6 db body, rugdalozok, 2 pléd, nadragok, zoknik. Ok nyaron is fazosabbak, mint a felnottek.

Pelenkaval is lehet 4-6-8 darabbal szamolni naponta az elején.



Nem art egy babakocsi, autoshordozo, ha akartok autoval utazni, kiságy, légzésfigyelő.

23. Flóra76 (válaszként erre: 22. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 3. 22:00
Előfordulhat, hogy igen.
22. 585a7aa9ec (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2019. ápr. 3. 21:58
nekem fog kelleni aranyérkenőcs, ?
21. 585a7aa9ec (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. ápr. 3. 21:53
eldobható bugyit hol kapni? azt se tudtam hogy van.
2019. ápr. 3. 21:51
köszönöm mindenkinek a tanácsokat, és a segítséget, igaz még csak 27 hetes vagyok, de fogalmam sincs semmiről azért kérdeztem, jobb mint a net mert itt már édesanyák vannak és adnak tanácsot akik már átestek ezen, remélem a kórház megmondja mit vigyek, de az alapokat amiket írtatok elkezdem bevásárolni, még pelus sincs, meg igazából semmi, csak pár kis ruha, de azok kicsik lesznek ha 3 kg lessz, úgyhogy kezdhetem előröl.
2019. ápr. 3. 21:45
Szerintem a németek, amilyen precízek, írtak már rég egy listát, csak el kell kérni.
2019. ápr. 3. 20:45

35.hétnél elég.

Cumi,cumisüveg,mellszívó,sterilizáló felesleges.

Nem tudom kint mit kérnek,itt ruha nem kellett,de sokan vittek,én is,nyugodtabb voltam,hogy sajátban van.

Pelust itt napi 3-at adnak ha adnak..érdemes vinni,popsikrém is kell,alkohol és hintőpor,gézlap,fültisztító pálca a köldökcsonk kezeléséhez,persze itt betadint kérnek. Kis sapka,kesztyü legyen

Betét is,eldobható bugyi,szoptatós hálóing


Kérdezz rá ahol szülsz,mi kell,mert itt is minden korházban más.

17. gabbbicica (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. ápr. 3. 20:40
Jah tudom, azt elfelejtettem irni, hogy ugy gondolom, nyugaton hamarabb atveszik a WHO ajanlasokat.
16. Lávli (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2019. ápr. 3. 20:39

Szerintem azért, mert nem akarnak szájpenészt. Ha egyszer már ragaszkodnak a cumihoz. Nem gondolom, hogy a nővérek is lábosban forralják a vizet.

Mondjuk vannak olyan hasfájós babák, akiket csak a cumi nyugtatja meg, még mindig jobb, mint a nyugtató cseppek, amiket az orvos felír.

Én nem vagyok cumipárti.

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Gabbbicica)
2019. ápr. 3. 20:38

Németországi a kórház.

Én is feleslegesnek tartom a cumit.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Lávli)
2019. ápr. 3. 20:34
😂 a legtöbb kórházban megkéred a nővéreket simán kifőzik a cumit az üveget. Senki nem cipel magával sterilizálót ami amúgy tök felesleges kellék. Nem is értem sokan minek veszik meg több ezrekért.
13. gabbbicica (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. ápr. 3. 20:31

A legtobb magyarorszagi korhazban mar szoptatas pártiak.


Azaz elég csúnyán néznek/szólnak is a cumi miatt.


Érdemes a topic inditonak rákeresnie a cumizavarra is.

12. globus (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2019. ápr. 3. 20:21
Nem tudom, milyen cumiról beszéltek. Etetőcumi nem kell, mert szopni fog. Szárazcumi is felesleges, aztán majd 7 éves koráig fogja csócsálni... enyém szerencsére pici korától kezdve kiköpte, pedig sógornőm próbálta bevetni.
2019. ápr. 3. 20:19

En amugy a 30 héten összekészítettem, mert barmi megtortenhet.


Es tudtam jol, hogy a páromnak fogalma nincs róla, hogy miket szeretnék vinni, és ha véletlen bent fogtak volna egy vizsgalat utan, akkor nem biztos, hogy taviranyitassal azt tette volna be, amire gondoltam.


Egy sporttaska nem foglal annyira sok helyet a lakásban.

10. Lávli (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2019. ápr. 3. 20:17
Tökéletesen igazad van.
2019. ápr. 3. 20:13

Szerintem meg kellene kerdezned a helyi szokásokat.


Meg Magyarországon belül is korhaztol fugg, hogy mit kell vinni es mit adnak. Pl van ahol adnak ruhat a picinek, van ahol nem. Van ahol adnak pelenkat, popsikremet, popsitorlot, van ahol nem.


Magyarorszagon magadnak mindent vinni kell, kanal, kes, villa, pohar, wc papir, folyekonyszappan stb.


Plusz egy tanacs es ezert bocs, ha megsertodsz.


Surgosen olvass utána, hogy milyen egy szülés, mire szamithatsz vagy menj el egy szulesfelkeszito tanfolyamra, mert ha azt se tudod, hogy verezni fogsz utána, akkor lesznek még ott bőven meglepetések....


Ugyanez igaz a csecsemőgondozásra is.

8. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 3. 20:07

Vérezni fogsz, én éjszakai betétet vittem be!

Cumi nem kell, minek? Felesleges baromság amire a szülő szoktatja rá. Fogakra sincs jó hatással.

Vigyél pici sapkát, 56-os bodyt, rugit, kesztyűt! Nagy körmökkel születnek, lekarmolja az arcát. Pelus is kell. Bár nem tudom hogy ott mit adnak de inkább legyen nálad. Én a 35.hétben pakoltam össze a cuccaim.

7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 3. 19:59
Cumi nem kellene, még aranyér kenőcsöt szerezz be.
6. Lávli (válaszként erre: 5. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 3. 19:52
És ha leesik kiesik a cumi, mit csinál vele? Laza öblítés a csapnál? Vagy mint az egyszeri, leszopogatja?
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 3. 19:45
Azért ne kell átesni a ló túloldalára. Talán a 7 hónap után ráérsz összepakolni. Hiszen semmi ne álljon becsomagolva és ne legyen állott szaga. Ha cumit veszel, otthon 15 perc forrásban lévő vízbe és egy olyan zárható üveg amibe belefér, az üveg is legyen forrásban lévő vízben. Utána megszárad és a cumit üvegbe zárhatod. Nem kell külön semmilyen sterilizáló. Ha nem lesz idő előtti szülés, akkor valóban 3,2-3,8 vagy akár 4 kg. is lehet egy újszülött. Vigyél 54, 56, 58-as kis inget, egy kis kardigánt, pici zoknit, nem tudom mostanában adnak pelenkát, vagy a kisméretüt vigyed. Azt otthon is elhasználhatod. és egy puha kis sapka. Nem tudom mikor szülsz, milyen idő lesz. Kívánok jó egészséget mindkettőtöknek neked kívül, neki belül.
2019. ápr. 3. 19:34
hú, köszi, hát jó sok minden kell, és normális esetben meddig tartanak benn? A mellszívót, és cumisterilizálót gyógyszertárba lehet kapni?
2019. ápr. 3. 19:23
2019. ápr. 3. 19:22

A németországi szokásokat nem ismerem, még itthon is kórháza válogatja, de a legtöbb csak hazavitelre kér ruhát.

Cumit akkor vigyél, ha sterilizálót is viszel.

Igen, vérezni fogsz.

Szerezz be bimbóvédő krémet is a patikából, lehet, hogy kisebesedik a mellbimbód, inkább fölöslegesen vidd, minthogy ne legyen ..

A babák átlagos születési súlya 3 kg, ne 2-ben gondolkodj. Az az 56-os méret.

2019. ápr. 3. 19:17

Sziasztok, mikor kezdjek el csomagolni a szülésre, illetve mi az amit feltétlen vigyek magammal? Babának cumi, ruhácska? Mondjuk egy 2 kg babára jó az 52-56 méret? Vagy vigyek több méretet?

Magamnak kell majd betét? Vérezni fogok?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook