Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? fórum

Hanyadik terhességi hétben érdemes elkezdeni előkészíteni a csomagot, amit majd magammal viszek szülni, ha itt az ideje? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
234. Guruljka (válaszként erre: 229. - PöttyösPanka)
2019. ápr. 5. 19:07

Sok ápolási holmit ingyen kaptok elsőre, ki lehet választani, melyiket fogod megvenni, mi vált be.

Ezeknek is hoztam már a linkjét, ott van lentebb valahol.

Szerintem erről is adnak listát, mi kellhet és hol tudod megvenni.


A szoptatós melltartó hol húszezer és miből húszezer? Itt már 10 Euróért is van.

[link]

233. 585a7aa9ec (válaszként erre: 223. - F8db0709b8)
2019. ápr. 5. 18:52

igen tudom, eddig voltam én, én , én, most már csak ő , ő , ő lessz,

Anyagilag már kicsit jobban állunk, párom több munkát elvállalt hétvégén és esténként.

Úgy néz ki lessz új albérlet is, nagyon szép, épp most voltunk megnézni, és a rezsije is olcsóbb lessz.

Még én is lejárok a rendelőbe, amíg tudok, aztán a párom megy majd.

A harmancadik héten a nőgyógyászom megírja a papírt a segélyre,

Nem lessz könnyű de bizakodom.

232. gabbbicica (válaszként erre: 231. - Muraja)
2019. ápr. 5. 12:42

Huh bocs de a felét nem értem, amit irsz.


Sose mondtad azt a gyerekeidnek, ha kértek vmit, hogy nincs. Tehát akkor mindig volt pénzed ezek szerint. Jelen esetben a topikindito minimalisat dolgozik, vagy mar annyit se, a párja keres valamennyit, ami epp fedezi az alberletuket es a szamlaikat.


A minimalis babakelengyere sincs sok penz, nemhogy extrakra.


Azt a reszt vegkepp nem tudom hova tenni, hogy pattanjak be egy ejszakai taxiba.


A gyerekeid hazastarsai meg vszinuleg nagyon halasak, ha folytatva az otthoni hagyomanyt, semmit nem csinalnak a háztartasban, csak elvezik, hogy a házimanó jóvoltábol tisztaság, rend, frissen mosott ruha és étel van....

231. Muraja (válaszként erre: 227. - Gabbbicica)
2019. ápr. 5. 12:31

En ma mar mind nagyi de fialon is soha nem a penz volt a numero uno !Ehez meg csak annyit en ugy vagyok bealitva az egesz elet nezetemmel .

Dolgosztam mind socialworker , kamion vezetö ejszakai taxis etc. Egy nyajom volt gyerköcökböl kik ma mar nagyok. Soha nem kertem ne adj eg kenyszeritettem volna hogy segitsenek othon . Nem ara szuletnek , ma egy hihetettlen tiszteletett viselnek iranytam es muttam az utat szamukra. Eletemben egyszer nem volt az hogy nem tudtam volna valamit szamukra megvenni es soha nem ejtettem ki a szambol hogy nincs penz ra... Nem banom meg egyszer sem hogy igy vagyok ezekel a anyagi kerdesekel es ami a lagjobb ? meg volt paromnak - apjuknak is irasba megadtam nem - nem tartozik semit ha azt ö szamara jo ! Eletemben nem voltam es nem vagyok senki adosa , de ha az ember lanya nonstop arra alitja be magat a penz a penz... patanj be egy ejszakai taxiba , tanuljal ki egy habsi melot es mehet . Te leszel a sajat mestered .

Es meg egy dolog , ne a kvantitta legyen az elsö hanem a kvalita ergo soha sem leszek oj gazdag hogy sza..t tudjak venni ...

Ja es ma szepen mar mind sajat csaladosok csinaljak azt amit en egyszer peldat adtam nekik - tisztelik a gyerekuket es az a legfontosab.

230. rszendi (válaszként erre: 221. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 11:48

Itt érdemes szétnézned. Használt cuccok a nagy része. Tudsz helyileg keresni is.


[link]

229. PöttyösPanka (válaszként erre: 220. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 11:35

Ez csak a kórházi csomag. A szülés csak a kezdet. Utána jön a neheze pénzben, időben és energiában.

Sokat lehet spórolni, ha amit lehet használtan veszel meg. Kiságy, babakocsi, autós ülés, kiskád, kisruhák, játékok.

A kórházi csomag tartalmán felül a szülésig otthonra is be kell szerezni egy csomó mindent. Fürdetőkrém, köldökcsonk ápoló (alkohol, vagy amit ott ajánlanak), lázcsillapító kúp, pelenka, popsikrém, D-, K-vitamin, lázmérő, orrszívó, lekerekített végű körömvágó olló, hipoallergén mosószer, stb.

De van, ami tényleg nem kell. Pl. kiskesztyű, mert ugyanúgy megteszi, ha egy kiszoknit húzol a kezére karmolás ellen. Én nem használok szoptatós melltartót, csak olyan topot, amit félre tudok húzni. Valaki említette a kiscipőt. Nékünk az sincs. Az overálnak van lábfeje.

228. ab3619a9cd (válaszként erre: 227. - Gabbbicica)
2019. ápr. 5. 11:33

Egyetértek!

A pénz gyerek mellett bizony elég fontos. Ha megbetegszik egy vagyon, és a gyógyszer azonnal kell, nem majd fizu után..

Az alap dolgok sincsenek még meg, sőt fogalma sincs mi az alap..

227. gabbbicica (válaszként erre: 226. - Muraja)
2019. ápr. 5. 11:30

Az utolsó mondattal azért tudnék vitatkozni.


A pénz nem boldogít, de jó, ha van.


nem hinném, hogy ha nagyjából semmire nincs pénz, annyira könnyű derűsen a jövőbe nézni.


Sokba kerül a szükséges felszerelés, ezért lenne ideje körbe nézni a használt cuccokat árusító oldalakon, boltokban, és beszerezni a dolgokat, amikor jó áron hozzá tudnak jutni.

226. Muraja (válaszként erre: 221. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 11:08

Nem több mind a rendes kiskad , kapot a kicsi egy olyat azt hiszem francia produkt amibe bele van epitve a hömerö is es egy tamaszto fele egybe a kadal - nem jo total sza... az egesz . Pici baba csuszik rola jobra - balra !Marad az anyacskatol örökölt lassan 30 eves Tummy . Detto a babkocsi ha nalam van akkor a regi jo becsuletes azt hiszem nemet Hesba normalis min alvasra es setara . Anyacskaja vett egy Bugabot - azt a haszontalan holland milliomas baromnak a talamanyat ! tiszta diszfunkconalis ! nalom a van a csoda bogar akor irany kocsi csere . Nem vagyok regimodi inkab forditva de nem engedem fere vezetni magam a sok baromsagal . Egyszeru es haszontalan status szimbolum mind . igy vagyok a GPSZ el is ( oki mas tema ) de az sem hoditott be pedig rengeteget letekertem szerte a vilagba , nekme nem fog egy barom program a muhangjavol komandirozni ... jo a jozan esz , hidd el elö jönnek az ösztönök is a kicsivel egyutt minden jol fogg menni .

Kis jo tanacs - probalj nem mindent latni penzben sokal szelleslaobb lesz jövöd .

225. ab3619a9cd (válaszként erre: 224. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 5. 10:31

Ja, igen!

És a mosógép is csapágyasra lesz hajtva!

224. ab3619a9cd (válaszként erre: 220. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 10:29

És ez csak a kezdet! Ha nem tudsz szoptatni a havi tápszerre,pelenkára a gatyád rámegy! Havonta lecserélni az összes ruhát, mert nő mint a bolond gomba!

Aztán ha közösségbe megy ott már igényei is lesznek arról nem beszélve hogy hol erre vigyél pénzt, hol azt fizesd ki... Egy gyerek nem olcsó.

223. f8db0709b8 (válaszként erre: 220. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 5. 10:28

Kedves Anna

Ez csak a kezdet...nem olcsó egy gyerek és bizony lemondásokkal jár az anyaság.

222. gabbbicica (válaszként erre: 215. - Muraja)
2019. ápr. 5. 10:26
juj, ez nekünk is nagyon jó volt :) 6 hónapos koráig ebben fürdettük a kisfiamat, imádta :)
221. 585a7aa9ec (válaszként erre: 215. - Muraja)
2019. ápr. 5. 10:25
Drága?
220. 585a7aa9ec (válaszként erre: 217. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 10:24

köszi,azta, mindenit, te jó ég, hogy ennyi minden kell, ráadásul itt egy ilyen melltartó majdnem 30000 ,,pffff és a többiről nem is beszélve, atya gatya, na innentől magamra biztos nem jut semmi. Gatyát felkötni.

Köszönöm Guruljka

219. ab61752c45 (válaszként erre: 212. - Guruljka)
2019. ápr. 5. 09:15
bizony és nem feltétlenül ötös volt a bizonyítványuk.sőt.
2019. ápr. 4. 23:47

A szoptatós melltartó: Still-BH (így is mondják, béhá a melltartó)


Betét: Einlagen

2019. ápr. 4. 23:20

Lefordítottam egy listát németből, mi az ajánlott tartalma egy kórházi táskának.


A kismamának:

legalább 4 bő, kényelmes hálóing vagy férfiing

Betétek a szoptatós melltartóba és két szoptatós melltartó (két számmal nagyobb, mint az eddigi)

Több kifőzhető vagy eldobható bugyi (Wegwerfslip)

Fürdőköpeny vagy melegítőfelső

Törülköző és mosdókesztyű

Egy nagy csomag vastag betét

Tisztálkodószerek és nedves kendők, puha WC-papír

Bő és kényelmes ruházat (pl. melegítő vagy egyéb, ami az 5.-6. hónapban volt jó rád)

Könyvek, újságok, MP3-lejátszó, okostelefon, tablet és a hozzájuk való töltők

Címjegyzék és aprópénz (ha esetleg a kórházban tilos lenne a mobilhasználat)

Kontaktlencsét viselőknek: Szemüveg

Papírok:

Terhes kiskönyv (Mutterpass)

Személyi igazolvány

Betegbiztosítási kártya

Ha van, akkor allergia-igazolvány

Esetleg a nőgyógyász beutalója

Családi törzskönyv vagy házassági okirat, ha házasok vagytok

illetve születési bizonyítvány vagy apasági elismerő nyilatkozat, ha nem vagytok házasok

A szüléshez:

Egy-két kényelmes, bő ing vagy póló, hogy a fájások között váltani lehessen

Meleg zokni vagy melegítőpalack

Házicipő

Hosszú hajúaknál hajgumi vagy -csat

Ajakbalzsam, masszázsolaj, fürdőadalék

Kis ellátmány, pl. teák, gyümölcslevek, gyümölcs, szőlőcukor, müzliszelet

Fényképezőgép vagy kamera

A babának:

két vagy három pelenka a hazaengedés napjára

Egy vagy két body 50-56-os méretben

Egy rugdalózó és egy kis hosszúujjú felső

( [link]

Egy kiskabátka (télen: téli overál)

Sapkák és zoknik: ha téli a baba, akkor kesztyű is

Nyálkendők (kis törlők puha anyagból, régen pelenkából varrták)

Hordozó és takaró vagy autós babaülés (ezt akkor is bevihetik, amikor értetek mennek)


Sokkal jobban néz ki wordben, de ahhoz egy E-mail cím kellene legalább.

216. Guruljka (válaszként erre: 215. - Muraja)
2019. ápr. 4. 22:53

Utánanéztem.


[link]


Nehogy én legyek a vén értetlen.

215. Muraja (válaszként erre: 165. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 22:08

Meg a lanyomtol öröklödött egy kis furdetö vödör ami pont ujszulött es kis baby furdetesere szol . Tummy Tub a neve nagyon bevalt meg ma is szerte a vilagon hasznaljak .

Nagyon elvezi a kicsi tökeletes relax.

214. Orsi2017 (válaszként erre: 210. - PöttyösPanka)
2019. ápr. 4. 20:40
Pontosan!
213. Guruljka (válaszként erre: 212. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 20:11
Egyik kedvencem a dübel feltalálója, Arthur Fischer. Utolsó találmányát 94 évesen szabadalmaztatta. Az elsőt is 30 évesen. A műanyag dübel szabadalmaztatásakor is már 39 éves volt, és az vesse rám az első követ, aki nem használt még műanyag tiplit.
212. Guruljka (válaszként erre: 209. - PöttyösPanka)
2019. ápr. 4. 19:48

Konkrétan egyik vívmányra sem, de általában a találmányok szerzői bizony 30 év feletti vénségek.

Kézzelfogható találmányokra gondolok elsősorban, nem a Facebookra.

211. Guruljka (válaszként erre: 208. - 585a7aa9ec)
2019. ápr. 4. 19:46

Én azt bizony nem tudom, de talán olyan rövid mondatokkal, amik ,már önmagukban hasznosak.

Németül gyerekkoromban tanultam meg a többi gyerek között. Addig-addig magyaráztunk, mutogattunk, hogy elkezdtem érteni.

A középsuliban francia tagozatos voltam, ott már az első órán rövid mondatokat tanultunk, evéssel-ivással kapcsolatosan.


Még az egyetemen is néhány tanár német nyelvű gyerek-újságokat rendelt,vagy szerzett be, azokban vannak pl. kis rejtvények is.

210. PöttyösPanka (válaszként erre: 132. - Orsi2017)
2019. ápr. 4. 19:33
Minden család más, így mindenkinek más jön be. Csak általában aki már látott egy gyereket, azt hiszi, hogy az összes ugyanolyan. Ráadásul mindenki szereti a kéretlen tanácsokat osztogatni.
209. PöttyösPanka (válaszként erre: 138. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 19:28
Milyen vívmányra gondolsz?
208. 585a7aa9ec (válaszként erre: 201. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 19:16

Hát ha már ilyen szépen felajánlod, azt megkérdezném, hogy mivel érdemes elkezdeni a nyelvtanulást?

Tanuljak egyenlőre csak szavakat névelővel, vagy tanuljak igéket, ragozást, kérdő névmásokat is?

Mindeig itt volt a baj, hogy elkezdtem mindent és belekavarodtam az egészbe.

207. Guruljka (válaszként erre: 206. - Epervirág)
2019. ápr. 4. 18:35

Én meg abban adok Neked igazat, hogy akinek telik ilyen telefonra, az jól jár vele, ha utazik.

Tegnap láttam a tévében, a lány thaiföldi, a fiú amerikai. Telefonon beszélgetnek, udvarolnak, meg össze is vesznek.


Ha olyan országba utaznék, amelynek a nyelvét nem értem, jól jönne egy ilyen. De hogy szülés közben mennyire használható, ezzel kapcsolatban vannak kétségeim.

206. epervirág (válaszként erre: 205. - Guruljka)
2019. ápr. 4. 18:03
Persze ezt nem is vitatom ebbe tökèletesen igazad van.
205. Guruljka (válaszként erre: 203. - Epervirág)
2019. ápr. 4. 18:00

De hiszen egy fél szóval sem vitattam, hogy van ilyen telefon! Tudom, hogy van, és azt is tudom, hogy inkább tényleg a mindennapi társalgásra alkalmas.

Nincs fordítóirodám, sőt még én dolgozom fordítóirodák megbízásából, de tíz ilyen telefon sem fogja ezeket az irodákat csődbe vinni, mert mire egy telefonba bepötyögsz egy 40 oldalas gépkönyvet magyarul, egyrészt lekopik az ujjad, másrészt nem tudod alkalmas formátumban kinyomtatni a megrendelő számára a német fordítását.

Lehet egyszer gépkönyv, másszor adásvételi szerződés, megint máskor sporttudományi szakkönyv, a fordítóknak még jó ideig

lesz munkájuk. A szépirodalomról nem is beszélve. A fordítók közül az ügyesek még egy ilyen okostelefon programozásában is részt vesznek, nyilván nem is kevesen.

Talán csak nem hitted azt, hogy azért nem nyergeltünk át más munkára, mert nem hallottunk még fordítógépekről?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook