Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány évig élnek a macsekok átlagban? Hány éves kortól van náluk öregkor? fórum

Hány évig élnek a macsekok átlagban? Hány éves kortól van náluk öregkor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. dec. 29. 11:50
Maruszja cicánk élt a legtovább,ő 16 évet élt.Mircink most 12 éves,épp a napokban gyengélkedett,de bízunk benne hogy még sokáig velünk lesz:)
2011. dec. 29. 11:43

Nem általánosítható, hogy a fajtatiszta macskák rövidebb életűek. Azok a rövidebb életűek, amik az újonnan kialakult macskafajták. Vannak olyan régi fajták, amik már több ezer éve kitenyésztettek. Ezek egészséges, sokáig élő macsik.

Egy keverék macskánál sosem lehet tudni, hogy honnan származik, milyenek a felmenői, milyen örökletes betegségei vannak.

2011. dec. 29. 11:42

Ja hogy a témához is szóljak, magánbeszélgetés helyett...

Öt évesen kaptam egy vörös kandúrt, kb egy éves volt. Stílszerűen Garfield lett a neve.

Soha nem ivartalanítottuk, nem kapott házi maradékon és nyers tejen kívül semmit. A súlya télen 14, nyáron 9-10 kg volt.

16 évet élt. Még élete delén volt, csak hétköznap akart átmenni a főúton.(kamionforgalom)

De amint nagy lett, ugrásszerű növekedésnek indult a környék vörösmacska-populációja.

10. Miramira77 (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2011. dec. 29. 11:38

Vannak olyan cicák amik egy "ősanyamacskától" származnak.

Tulajdonképpen testvéreket pároztattak, hogy a fajta jellegzetessége megmaradjon.

Az embereknél is azért tiltott dolog a vérfertőzés, hiszen ha van egy genetikai hiba, a gyermeken nagy valószínűséggel kiütközik.

2011. dec. 29. 11:36
Nekem a legidősebb cicám 16 éves volt (udvari, házicica és kandúr). A szomszéd cicája 22 évesen pusztult el, de ő szobacicus volt...
8. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - Nana00)
2011. dec. 29. 11:30

Az enyem anno 18 evig elt.Es nagyon szep elete volt.Ha idoben ivartalanitod,akkor meg tovabb elnek,csak az elhizasra kell figyelni.

A lenyeg annyi,hogy jo minosegu kaja,oltasok,es idonkent allatorvoshoz vinni,hogy vizsgalja at.Ha lakasban tartod akkor sok veszelyforras kiszurheto:idegen macska,kutya tamadasa,fertozesek(bar az cipon is beviheto,attol fugg milyen tipusu)es ugye a szokdosesek...stb.


A fajtatisztak altalaban rovidebb eletuek,mert erzekenyebbek,de ebben is lehet kivetel.


Az oregkor is valtozo.Az en hazi kevert macsekomnal 15 eves koraban kezdodott az oregedes.Ami fogkopassal jart,masban nem lattam rajta a valtozast.Ugyanolyan jatekos volt,meg bujos.Sot ahogy oregedett,egyre bujosabb meg ragaszkodobb volt.En sok mindent megtanitottam az enyemnek.Ugy mint a kutyaknak:)Behivtam szora,megvarta a kajat,csak akkor evett ha engedelyt kapott ra(ez a mergezesek miatt volt fonots,mastol nem fogadott el kajat,es tolem is csak vezenyszora)


Milyen cicatok van?Vagy meg csak tervezitek?Kinti-benti macsek lenne?

7. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2011. dec. 29. 11:28
Ez is igaz. A szomszédunkban volt két gyönyörű perzsa cica, mindkettő súlyos betegségben halt meg, pedig gyógykezeltették őket nem kevés pénzért. Ez a fajta példul már nagyon túltenyésztett. Nekem egy Brit kandúrmacskám van, akkora mint egy tacskó kutya :) 10 kg és gyönyörű nagy medve, még soha semmi baja nem volt. És nagy-nagy szerencsével ajándékba kaptam.
6. bnedora (válaszként erre: 4. - 6208ad5eaa)
2011. dec. 29. 11:26
Én az öregség kezdetét a cicáknál inkább 13-15 évre tenném, akkor látszik meg rajtuk jobban a kor.
2011. dec. 29. 11:26

Függ a cica genetikájától. Minél inkább túltenyésztett a fajtája, anál valószínűbbek a betegségek.

Állítólag a kertaljai vegyes a legegészségesebb fajta!

2011. dec. 29. 11:23
10-12 éves cica már öregnek számít, innentől már egyéni kinek milyen az életkörülménye.
3. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Nana00)
2011. dec. 29. 11:22
Hát ez nagyon változó. Egy udvaron éldegélő macska, amelyik oda kószál, ott verekszik, ahol akar és esetleg nem kap megfelelő védőoltásokat, kevesebb eséllyel bír a hosszú életre, mint egy lakásban, vagy ki-be járó macska, aki be van oltva mindenféle betegségek ellen, télen bent alhat a melegben esetleg, stb. Ilyesmi nagyon befolyásolja az élettartamukat. Nekem volt, hogy 5 macskám is volt, mert családi házban élünk, de egyszercsak "eltűntek, elfogytak", ilyen -olyan okokból nem jöttek többé haza. Róka is megfogja őket sajnos, meg összeszedhetnek mindenféle betegséget a kóborlás során. Most 1 macskám van, de be van oltva és bejön a lakásba, egész nap ott henyél, ha ki akar menni, kikéretőzik, éjjel pedig bent alszik. Így azt gondolom, hogy 10-12 évet is élhet egy macska, akiről megfelelően gondoskodnak. Nekem 4 éves már a cicám.
2011. dec. 29. 11:21
Ez sok függ az életkörülményektől. Egy cica akár 19 évet is élhet. Az én legidősebb cicám 17 éves volt, amikor el kellett altatnunk. Amennyiben pici korában megkapja a védőoltásokat, lakásban tartod, biztosan sokáig fog boldog pillanatokat adni. A kinti cicák is ugyanúgy élhetnek sokáig, csak ott sokkal több veszélyforrás leselkednek rájuk.
2011. dec. 29. 11:13
Hány vig élnek a macsekok átlagban? Hány éves kortól van náluk öregkor?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook