Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány évig élnek a macsekok átlagban? Hány éves kortól van náluk öregkor? fórum

Hány évig élnek a macsekok átlagban? Hány éves kortól van náluk öregkor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. Mariann63 (válaszként erre: 70. - Arrival)
2011. dec. 31. 20:12

Én is jól tartom a cicáimat, bent alszanak, amikor már szobatiszták, vagy van egy kis helységünk, amit nem használunk, ott aludtak a kicsik már ősszel.Ettől még elkaphatják más kinti macskáktól a betegségeket.

A macskanátha ellen fejenként 2×6000.- ft az oltás.Akkor nem tudják elkapni soha többet.Bármennyire is imádom őket, nem volt pénzem ennyi macskát beoltatni.Elég volt a féregírtó és a bolha elleni csepp.

Én még csak arról tudok konkrétan, hogy a nem kezelt macskanátha vakságot okozott.Viszont az állatorvos szerint a macskaaids még veszélyesebb dolog.És itt erre felénk veszettség ellen is kell oltani, a szomszéd kertekben télen vaddisznó, róka jár.

2011. dec. 31. 17:33
Boldog új évet kivánok minden fiatal és idősödő macsek gazdinak !
71. timycat (válaszként erre: 69. - Nana00)
2011. dec. 31. 15:40

Ha rögtön kölyökkorában beoltatod ellene akkor egész életre tartó védettség alakul ki, ha már felnőttként vagy már náthából kigyógyultan (mert ki lehet gyógyulni példa rá az öreg cicám) akkor évente kell beadatni a védőoltást; de van még egy csomó olyan cica nyavalya, ami ellen már kölyökkorban be kell oltani pl a vírusos hasnyálmirigy gyulladás (FIP); FIV (macska AIDS-más mint az embereké) és a macska-leukózis (FeLV) mind halálos betegségek.

Sajnos a cica népesség nagy része már fertőzött csak amíg erős az immunrendszerük nem jön elő :( Ezért egy lelkiismeretes állatorvos (amilyen a miénk is) csak egy teljeskörű vérvizsgálat után oltja be ezek ellen az állatkát; mert egy már fertőzött cicának a végét is okozhatja az oltás, annál már csak az immunrendszer erősítése segíthet ideig-óráig. De tény hogy elég költséges; nekem legutoljára (1,5 éves a legfiatalabb cicám) vérvizsgálat és minden szuri 25ezerbe került; de tudom, hogy ezzel élete végéig megóvóm ezektől a sok szenvedéssel járó halálos betegségektől

70. arrival (válaszként erre: 69. - Nana00)
2011. dec. 31. 13:44

Szerintem ezt nem lehet így általánosítani, jól kell tartani őket. A mieink soha nem voltak betegek.

Jól vannak tartva, télen bejönnek mert hideg van, nyáron utálnak bent, kullancs-bolha ellen védve vannak, kiskorban kaptak pár oltást, tápot esznek (főleg).

69. nana00 (válaszként erre: 68. - Mariann63)
2011. dec. 31. 13:04
És a macskanátha ellen mit lehet tenni? Hallottam már róla, és állitólag nem ritkán rá is mennek a cicák.
2011. dec. 31. 09:35
mintha lovad robogtak volna át a házon, úgy kergette a kisebbeket.Ő nem a testvérük,2 hónappal idősebb, úgy kaptam, mert nem volt egy cicám se.Közben hazajött Turpi már vemhesen,4-ből 3 maradt életben.Meg kaptam 2 menekült fekete kandúrt.Befogadtam őket, mert bántották őket Siófokon.Így lett a nyárra 7 macskám!!Nagyon aranyosak voltak, de néha úgy éreztem magam, mint egy nagycsaládos anyuka( még hozzá a 6 éves fiam)Beszedtek valami bélbetegséget a legkisebbet, aztán a macskanáthát 2× is.A gatyám is ráment a dokira.De felejthetetlen nyarunk volt velük.
67. nana00 (válaszként erre: 66. - Mariann63)
2011. dec. 30. 19:52

:DDDD

Azt elhiszem!

66. Mariann63 (válaszként erre: 64. - Nana00)
2011. dec. 30. 17:19
Köszönöm szépen.Nagyon édesek voltak, már csak Zsömle, a kis vörös kandúrom maradt az anyamacskával, de nagyon unja magát, amióta elmentek más gazdához a kicsik.Nyáron nagyon élvezte, hogy gyakorlatoztatta a sok kisebb cicát.
65. l.luiselotte (válaszként erre: 64. - Nana00)
2011. dec. 30. 13:40
Nagyon aranyosak, én is megnéztrem.
64. nana00 (válaszként erre: 59. - Mariann63)
2011. dec. 30. 12:40
A cicusaid is szépek!
63. nana00 (válaszként erre: 58. - Arrival)
2011. dec. 30. 12:37
Tényleg szépek! Ilyesmi anyukától lesznek a mi cicáink is. Remélem ilyen kis tarkák. Nyár elejére szeretnénk, mert akkor több időnk lesz rájuk. Szobatisztaságra nevelés, meg egyéb.
62. nana00 (válaszként erre: 57. - Arrival)
2011. dec. 30. 12:35
Én nem szeretnék ivartalanított cicát, vagy kutyát. Rossz tapasztalatunk van ezzel kapcsolatban. Szüleimnek volt ivartalanított nősténycicájuk, de a beavatkozás után kibírhatatlan lett. Meg hát mindig kandúrkáink voltak, és szerettek hozzánk simulni. Szerintem függ attól is, hogy hogyan vannak szoktatva, nevelve. Volt már nekünk érdek macsekunk is, aki csak enni járt haza, aztán eltűnt.Annak idején a pincsinket akartuk ivartalaníttatni, mert a másik kutyusunkat (aki a fia volt), szó szerint terrorizálta. A doki tanácsára nem tettük meg, mert azt mondta vadabbá válhat. Igaz Ottó alapban rossz természetű volt. Pincsi létére igazi házőrző kutyus. Engem elfogadott gazdinak, a család többi tagjára rá sem hederített. Persze azért köszi a tippet Neked is!
2011. dec. 30. 11:42

A legidősebb macska Angliában élt Devonban. Puss-nak hívták. A 36-odik szülinapja után halt meg.

Az ausztrál Kataleena Lady 25 évesen halt meg.


Olyan benti cicáknál, amik olyan fajtájúak, amik már sok ezer éve kreált fajok, vagyis nem betegesek, megfelelő mozgásmennyiséget biztosítva számukra és jó minőségű kajcsikkal etetve sokáig élhetnek. :)

60. MelisUK (válaszként erre: 26. - Csirivirir)
2011. dec. 30. 11:35

A benti cicák átlag életkora 21 év vagy akár több. A kinti cicák átlag életkora 12-15 év.

Forrás: cats.about.com

2011. dec. 30. 09:27

Érdekes, nálunk inkább a kandúrok a bujósak.Tavaly is szinte belebetegedtem, mikor eltűnt Bömbikém.Egy napon tűnt el Turpival,furcsa módon 2 hónap múlva Turpi hazajött.Tiszta volt a bundája, biztos, hogy lakásban tartották addig.De ő nem egy kedveskedő cica, csak velem és a kisfiammal haverkodik, senki mással.De Bömbit nem engedték el, mert nagyon kedves, barátságos kis cica.Nem is tudom, milyen emberek képesek ilyesmire.

Nekem egy naplóm is van róluk,sokat fotóztam idén is a kicsiket.:))

2011. dec. 29. 22:50
Raktam az adatlapomra képet a cicáimról :)
57. arrival (válaszként erre: 34. - Nana00)
2011. dec. 29. 22:44

2 fiú, hmmm


Én inkább két lányt javaslok, és ivartalaníttatva. Az ivartalanítás szerintem mindenképp fontos!

Egyrészt nem lesz újabb kóbor cica szaporulat, másrészt ha fiú- akkor nem megy el verekedni, és sokkal-sokkal egészségesebbek , hosszabb életűek az ivartalanított kutyák cicák.

Nálunk 15, 16 éves kutyák-cicák vannak, semmi bajuk!


2 lánycica pedig nagyon bújos, kedves, aranyos jó barátnő lesz :)

2011. dec. 29. 22:21

Ha jó körülmények között ( többnyire a lakásban van, éjjelre be van zárva , hogy a sötétben el ne üsse valamil, akkor szvsz 15-18 évet is megérnek. ) Édesanyám macskája 1998-ban született, 2000-ben lvartalanitották, most 13-14 éves, most kezd egy picit lassulni, de még mindig nagyon szép, gondozott és még mindig játékos. Édesanyám tavasszal meghalt, azóta egyedül él a Cicu a lakásban, mi etetjük, gondoskodunk róla,de a lakásunkra nem akarjuk elhozni, mert van 4 macskánk, ők 3-6 évesek, és nem akarom a fiatalabb macskák közé keverni, mert más az életritmusuk. Nagy udvaros, kertes házban lakunk, de éjjelre mindig bezárjuk a macskákat.20 éve lakunk itt, de ezidő alatt sok szép macskáinkat ellopták, amelyik az adatlapomon van, azt is , majd a szives szakadt meg érte.

A kérdésre visszatérve szerintem 13 éve kortól kezdenek öregedni. ( ez jobb mint az embernél, ha beszorozzátok 7-tel, az 91 évnek felel meg.

2011. dec. 29. 20:03
Mi mindig ivartalanítottuk a nőstény és a kandúr cicákat is, de nem volt büdos a váladékuk egyáltalán. Kijárós mind. Némelyik nem is spriccelt utána. Vagy csak szerencsénk volt? Pedig - sajnos - sok cicánk volt már. Nekünk is tűnt már el több, sajnos, teljesen érthetetlen módon, és betegedett is meg aki aztán el is pusztult. Többször volt hogy 2 cicánk volt, aztán egyedül maradt, és nagyon hiányzott neki a társ. De volt úgy is, h 3 volt, és az egyik ki nem állhatta a másikat, a harmadikat megtűrte, de nem szerette. A kettő, akik egyszerre jöttek, azok hiába akartak barátkozni a harmadikkal, nem jött össze. Sajnos az, aki régebben volt itt, eltűnt, és amelyiket eddig ki nem állt, teljesen kivirult, élénk és rengeteget játszik. Látható, h nincs kitől tartania.
2011. dec. 29. 19:14
szóval pár év még van benne :D:D:P
2011. dec. 29. 19:14
viszont egyre erőszakosabb és hangosabb
2011. dec. 29. 19:14
de még nem haldoklik
2011. dec. 29. 19:13
enyim 19 és már elég nyűgös
50. Mariann63 (válaszként erre: 45. - Amália78)
2011. dec. 29. 17:27
Akkor is van gond, ha kijárós az ivarérett kandúr.A mi Bagiránk csak a férjem ágyát jelölte meg.nem tudtuk, honnan jön a büdös.
49. Mariann63 (válaszként erre: 34. - Nana00)
2011. dec. 29. 17:21
A cicáknak is jobb, ha ketten vannak.Mi 4 éve lakunk családi házban, sajnos az egyik elmebeteg szomszéd sorra mérgezi a környék macskáit.Nekem idáig 4 cicám tűnt el egyik pillanatról a másikra.Eddig egy bírta, jelenleg 2,5 éves Turpikánk.Ha van kivel versenyezniük, még enni is jobban van kedvük.Amióta elajándékoztuk Turpi nyári kölykeit, azóta Zsömle cicánk egyre bitangabb.Lopkodja a kaját,nem alszik éjjel,láthatóan hiányzik neki a játszópajtása.
48. bnedora (válaszként erre: 45. - Amália78)
2011. dec. 29. 16:36
Kint is nagyon büdös, sőt jönnek a többi kandúrok is. Ha ivartalanítva van, akkor is spriccelnek, de már nem annyira büdös. Az ivartalan kandúroknál gyakran előjön a vesekő, vesehomok, ami akár a végét is jelentheti szegénynek, de megfelelő táplálkozással hosszú évekig élhet. Az enyém 17 évig élt így.
47. c33bd8536b (válaszként erre: 35. - Sly7105)
2011. dec. 29. 16:29

Te volt nekem egy fekete cicám, Bagira.

Valaki bedobta az udvarra. Kicsi volt, sovány, hosszúlábú, befogadtuk.

Na, az egy arisztokrata cica volt. Fekete hercegnek nevezte a zuram, és igaza volt. A legjellemzőbb tulajdonsága az volt, hogy udvarias volt. Röhej ezt így leírni egy macskáról, de ez volt a valóság. Nem barátkozott senkivel, ha felvetted az öledbe, udvariasan ott ült vagy 3 percet, aztán kecsesen leugrott. Nem játszott, nem dörgölőzött, nem dorombolt.


Viszont a legokosabb cicc volt, akivel valaha találkoztam. És voltak neki ilyen érthetetlen megnyílvánulásai. Reggel aludt a fotelen, amikor elmentem és bezártam az ajtót, délben, mikor hazamentem, kint tollászkodott az udvaron.


Hiába na, fekete macska volt.:)

46. c33bd8536b (válaszként erre: 35. - Sly7105)
2011. dec. 29. 16:13
De ugye csíkos brit?
45. amália78 (válaszként erre: 34. - Nana00)
2011. dec. 29. 13:47
arra vigyázz hogy a kandur ha ivarérett lesz borzalmas büdösen jelöli a területét, ha kijárós akkor nincs gond de ha benti cica ...
2011. dec. 29. 13:26
Most látom a 42. hsz-t, h mi lehetett a kérdés, bocs, nem olvastam el az elejét. A mi régi cicáink is együtt nőttek a gyerekekkel, igen sokáig velünk voltak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook