Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hány élete van egy nőnek? fórum

Hány élete van egy nőnek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hány élete van egy nőnek?

17. átlagos (válaszként erre: 6. - Héris)
2011. jún. 27. 15:23

Igazad van, emlékszem rá. A te írásod is ugyanerről, ugyanígy szólt csak ott a "szerep" szón ment a lovaglás.

Jó lenne, ha egy apuka is írna vmi hasonlót, mert szerintem ott sem a láblógatás lenne a fő napi pont.

Amúgy tetszik a cikk!

16. ujlany (válaszként erre: 15. - B6c82a1307)
2011. jún. 26. 20:04

a cikkedben eppen ennek az ellenkezojet irod:


"Már nem lehetünk csak magunk, és nem vonhatunk vállat az üres hűtő látványakor sem. Persze, most lehetne azt mondani, hogy miért én gondoskodjak róla, hiszen eddig is ellátta magát?! Ez így van, de csak azért, mert nem volt mellette senki. Alapvetően viszont bármennyire is kiharcoltuk az egyenjogúságot, a klasszikus férfi-női szerepek nem változtak. Belénk van kódolva a gondoskodás és a féltés. Attól a pillanattól kezdve, hogy összeköltöztünk a „hátramozdítónkkal” már nem csak a saját életünket éljük. Napközben tulajdonképpen minden változatlan: dolgozó fiatal nők vagyunk, délután, a munka végén azonban átváltozunk, és háziasszony lesz belőlünk. Agyunk az esti vacsorakészítésen, a mosatlan ruhákon, és az esetleges rendrakáson jár, amihez reggel nem volt kedvünk."

15. b6c82a1307 (válaszként erre: 12. - NORIT85)
2011. jún. 26. 19:19
Én szerintem otthon lakva is, meg párkapcsolatban is éppen annyi szabadideje van az embernek, amennyit szeretne. Én legalábbis nem érzem úgy, hogy azért mert együtt lakom a párommal, kevesebb szabadidő jutna nekem.
2011. jún. 25. 21:40

Annyi élete van, ahányat ő gondol/eldönt.

Megdöbbentő, de a férfinak is annyi élete van.

13. NORIT85 (válaszként erre: 11. - 3cbdff671e)
2011. jún. 25. 21:37
Bármit kérsz, az ára az túl nagy. Ebből ez a legjobb rész.Ez igaz.Akár mit szeretnék venni,az túl drága,és felesleges. az ő szemében.Persze megvesszük.
2011. jún. 25. 21:34
Szerintem ha valakinek férje vagy élettársa van az felér egy gyerekkel.Pont tegnap mondtam az egyik Hoxas barátomnak,még otthon laktam semmi gondom nem volt semmire.Most meg soha nincs szabadidőm.
2011. jún. 25. 18:59

Szerintem Oláh Ibolya Baby c. száma fantörpikusan foglalja össze az egészet.


Te Baby! Te Baby! Te Baby! Jár nekünk a boldogság!

Baby! Te Baby! Te Baby! (Hát) rúzsozd ki a szád!


Mit ér egy nő, mondd?!

Áldozat a léte.

Miért a férfi kényszeríti térdre?

S mit ér egy férfi, (ha) nélkülünk senki?

Elég volt, Baby az elnyomásból ennyi!


Kevés vagy, Ádám! Nálam van az alma.

Mit ér a kígyód,(ha) nulla a hatalma?!

Ma éjjel végre győzni fog a nőnem.

Beléphet bárki a party-ra csak ők nem.


RÉG EZT A KÖNNYED ÉRZÉST VÁROD!

TUDOM, HOGY VISSZATART A FÉK, HOGY ELHAGY A PÁROD.

TUDOM, HOGY,

TUDOM, HOGY VISSZAFOG A

LUBADUBA-LABADABA

JAJ ISTENEM SOK A RIZSA!


Bárhol élsz, ott te csak egy nő vagy.

Bármit kérsz, az ára az túl nagy.

Okosnak, szépnek, szajhának kell lenni.

Elég volt, Baby az elnyomásból ennyi!


Tudom, hogy visszafog a társadalmi morál.

Elég, egy görbe est, a város máris subi-dumál.

Nekik meg bármit szabad, kis etye-petye.

Viszont egy rendes nőnek otthon van a helye!


Élj csak így, ha neked ez jó!

Viszont az én szerelmem nem eladó!

A Nő az Nő, és így az egál,

ami egy hímnek, az nekem is jár.


Hát táncolj, tombolj ruhát kigombolj!

Táncolj, ameddig úgy jó!


Táncolj, tombolj! Magadra gondolj!

Táncolj! Egy nő nem eladó!

10. d03b00041d (válaszként erre: 8. - Ami.)
2011. jún. 25. 16:09
Azért nem ilyen borzasztó a helyzet :)))
9. b6c82a1307 (válaszként erre: 8. - Ami.)
2011. jún. 25. 14:57
Na igen.... ebben igazad van.
8. Ami.
2011. jún. 25. 14:49
Cikked jól kihozza mennyi féle szerepben kell helyt állni a nőknek.Kicsit néha igazságtalanságnak érzem,hogy minden nekünk jutott,menzesz,szülés,stb.pl az anyaságot nem cserélném el,de nem lehetne,hogy a férfinak fájjon ne nekünk?:)Bosszantó még,hogy ennyi felelősséggel a nyakunkban,sem kapunk ugyanolyan elismerést,mint a férfiak,pedig többet teszünk a dologért..nincs egyenjogúság,hiába kiáltották ki!
7. b6c82a1307 (válaszként erre: 6. - Héris)
2011. jún. 25. 13:42

Szia

szerintem rengeteget jelent, hogy az ember mellett milyen férfi van. Szingliség ide vagy oda, lehet, hogy divatos, de igenis fontos, hogy egy párkapcsolatban nőnek érezzük magunkat.

2011. jún. 25. 13:03
Nagyon jó cikk. Én is írtam korábban egy hasonlót, csak félreértették, vagy lehet, én nem fogalmaztam elég jól. Te viszont nagyon jól megláttad a lényeget. :) Én is szeretek nő lenni, mellettem 1 éve van olyan férfi, aki igazi társam. Nagyon jó mellette nő lenni, és sokat segít nekem. :)
5. 504d3546bf (válaszként erre: 4. - Bettike2007)
2011. jún. 25. 11:32
Ismeros.Nem mondom , hogy semit nem segit, de... inkabb en segitek neki , mint o nekem.Na persze o nem ugy gondolja , hogy neki segitek , hanem hogya kettonk munkaja az amit o csinalna az enyem meg csak az enyem, ahova neha besegit.
2011. jún. 25. 10:46
Tökéletes cikk,és az a jó ha a párod segít is ebben a nagy"női munkakörben",én magam csinálok mindent gyerek,házimunka és megyek vissza dolgozni azt is,az én párom szereti azt ha ezek csak az én feladataim.Nem kapok reggelit az ágyba és meglepetéseket sem,no de ez vagyon,nő vagyok...
3. d03b00041d (válaszként erre: 1. - B6c82a1307)
2011. jún. 25. 10:17
Én pontosan ezért szeretek NŐ lenni! Isten jó munkát végzett, mikor megteremtette a nőt és így van jól hogy ennyi arcunk is van egyúttal!!! :))
2. cel
2011. jún. 25. 10:15
Bárhogyan is nézzük, számoljuk, egyszerre csak egy életünk van és azt kell megélnünk a lehető legjobban, a legteljesebben:)
2011. jún. 25. 10:08
Többször leültem, hogy akkor most megírom, ám az első néhány sor után mindig megakadtam.
Az első dolog, ami eszembe jutott, hogy SOK. Így, csupa nagybetűvel, hiszen abban az egy életünkben amit szüleinktől kaptunk, nőként sok-sok helyen kell megfelelni. Néha talán lehetetlennek tűnik a feladat, pedig nem az.

Ugrás a teljes írásra: Hány élete van egy nőnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook