Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány részre kell szakadnia egy nőnek? Láthatatlan a "női"... fórum

Hány részre kell szakadnia egy nőnek? Láthatatlan a "női"... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

23. Violet18 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 09:38
Pontosan ezt nem értem. De a munkahelyen detto ugyanez megy. Ebben vagy ebben élsz, miért nem zavar h rendetlenség vagy kosz van?! Simán elsétálnak a földön lévő szemét mellett is...sosem értettem 🤷‍♀️
2023. márc. 29. 09:36
Ha már jutalmaznom kell a "férfit" mert megcsinál valamit a ház körül, onnantól kezdve elveszíti férfi mivoltját és ő is a gyerekeimmel kerül egy szintre. Szerintem a sok mama hotel és a múltból hozott sztereotipiák az okai mindennek, mert a nőnek otthon a helye.....
2023. márc. 28. 07:25
Játszanak, tévéznek.Talán ezért láthatatlan a munkám.
2023. márc. 28. 00:42
A többiek mit csinálnak amig te több részre szakadsz?
2023. márc. 27. 08:35
Igen, a nő a "hibás". Tessék leosztani a feladatokat. Olyan nincs, hogy mindent csak te csinálsz. A család többi tagja is vegye ki a részét, hiszen azért család. Én ezt sosem értettem.
18. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 27. 08:23

Nem tudom, hogy a többesszám kiket takar, de gondolom férj és gyerekek.

Én úgy gondolom, hogy az elején rontottad el, amikor nem volt senkivel elvárásod, és elfogadtad, hogy ez a te dolgod, és csináltad is szó nélkül. Sajnos az elején kellett volna szólni a férjednek, és úgy nevelni a gyereket, hogy ne az legyen az alap, hogy anyu a házicseléd.

Ha viszont már ebbe szocializálódtak bele, akkor már nekik ez a normális, és szinte lehetetlen átnevelni őket.

Mondjuk szerintem mérhetetlenül igénytelenek lehetnek, ha pl egy mellédobott szemét nekik teljesen normális, hogy a földön van...

2023. márc. 26. 20:05
Igen, az biztos hogy nehéz helyzet. Nekem az exem volt ilyen trehány, én egyszerűen otthagytam a dolgokat. A szennyest eldobálta a földön, simán körbeporszívóztam meg rá/átléptem. A mosogatógépbe sem tudott bepakolni, azok is ott álltak napokig. Szemét ahová épp lerakta. Aztán párnaponta fogta és összeszedett mindent. 🙄 Ha az én szüleim jöttek látogatóba, akkor a földről összeszedtem a ruháit, és ahogy volt, begyűrtem egy halomban a szekrényébe, hogy ne legyen elöl. 😂 Ha az ő szülei jöttek fel vidékről, akkor úgysem voltam otthon soha, mert csak egy hálószoba volt, szóval nekem nem tudták mondani a rendetlenséget. Bár nekik biztos fel se tűnt, hiszen ők nevelték ilyennek. Mondjuk nem véletlen hogy aztán szétmentünk, én sem vagyok az a mániákusan rendszerető ember, de azért nagyjából legyen tisztaság ha egy mód van. Az a baj hogy felnőtt embereket nem lehet nevelni, főleg aki ahhoz van szokva, hogy ki van nyalva a segge, és előbb-utóbb úgyis megcsinálják helyette.
2023. márc. 26. 19:46
Két napig bírtam nézni ahogy a káosz elönti a konyhát! Senkinek nem tűnik fel, ha ragad a pult. Ha lenyugszom, újra leülünk beszélni, de tudom újra az lesz, hogy én nem látom jól, túl lihegem, nem úgy van, ahogy én gondolom, mert mindenki segít neked. Mókuskerék ez, ha csak egy embert zavar a rendetlenség.
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - TamThor)
2023. márc. 26. 19:32
+ miután elmondtad hogy nem csinálod, tényleg ne csináld. Nem fog összedőlni a világ, ha porcicák maradnak az ágy alatt, vagy ha 1 napig nincs elmosogatva. Legyél következetes, merj változtatni.
2023. márc. 26. 19:14
Ez szerintem nem meghunyászkodás, hanem valakinek meg kell csinálnia a feladatokat.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 18:52

Igen, menjél át harpiaba!

Miért ne mehetnel?

Annyi nőt ismerem, aki "behodol" a férfinek. Sose bírom szó nélkül...tegnap is egyik ismim: délre haza kell érnie a vásárlásbol, mert a férje megy úszni! 😳😳 Hu mondom de nagy urasag a pasid! 🫥😬

Fordítva persze semmi, hogy esetleg O mehessen el egyedül valahova. Én ezeket a meghunyaszkodo nőket sose értettem!

2023. márc. 26. 18:43
Amikor több a soknál és fáradt vagyok, egyszerűen sz.rom le az egészet. Inkább mint hogy rámenjek egészségileg. Sajnos a férjemet is anti-házitündérnek szocializálta az anyja, ennek viszont megvan az a jó oldala, hogy nem támaszt nagy követelményeket a "tiszta udvar rendes ház" témakörben :) Én vagyok az igényesebb de nem vagyok robot... ami megmarad másnapra, az megmarad.
11. TamThor (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 18:02
Sok sikert! És kitartást is! Az kelleni fog.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - TamThor)
2023. márc. 26. 17:58
Köszönöm! Alkalmazni fogom!
2023. márc. 26. 17:54
Hozzáteszem, nem minden pasas születik házitündérnek, de higgyétek el, hogy taníthatók. Úgy kell őket, mint a gyerekeket, szép szóval és dicsérettel. Esetleg jutalmazással ;)
2023. márc. 26. 17:50

Egyrészt, ha más porszívózik, akkor ne kezdd utána újra. Mi van akkor, ha 1 hétig nincs kiporszívózva máshol, csak ahol a papok táncolnak? Semmi. Majd a köv héten te csinálod alaposabban. Osszál ki feladatokat, most ezt te csinálod, amíg én azt a másik feladatot elvégzem. Utána megdicséred, akármilyen is, esetleg elmondod, hogy legközelebb ezt is, itt is, stb.

De rögtön utána nem csinálod újra és nem veszed ki a feladatot a kezéből!!!


Másrészt, igenis, emeld fel a hangod. Nem kell hárpiává válni, de szólni kell. Ha kell, leültetni a családot és elmondani, hogy ezt így nem csinálod tovább. Vegyék a fáradtságot és tegyék a helyükre a dolgokat. Amikor nem teszik, például ott hagyja valaki a tányért, akkor szép hangon odahívod, elmondod annak hol lenne a helye és tegye el ő. Ezt minden alkalommal, kitartóan. A hangerőt lehet néha emelni akár. :)


És igen, ez jár némi konfliktussal. De az most is van, csak épp magadba nyeled és annak sincs jó vége, mert egyszer csak robbansz és akkor majd sárkánykodsz. Sok kicsi balhé sokkal jobb, mint egy nagy.

2023. márc. 26. 17:43

Igen, csak nem tudom hogy hozzam helyre.

Mit csináljak, vagy mit ne?

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 17:38

Egyetlen nőnek sem kell/kellene megszakadnia a házimunkában.

Ott, ahol a nő megszakad, ott el lett szabva valami.

2023. márc. 26. 17:27

Köszönöm a kukoricát is,lehet megérdemlem!

Köszönöm egy férfi ,TamThor válaszát is.

Mentségemre szóljon, ha megcsinálom, akkor nincs konfliktus. Egyszerűbb,mintha, valaki más a családból megcsinálja és csinálhatom újra.

Porszívózás, ahol a papok táncolnak, asztal alá benyúlni luxus, ha kérdem, akkor meg csináltam. De bakker nem.

A család bármelyik tagja.., esznek,minden előhagyva,semmi nincs elpakolva, ettek a tányérból, asztalon ott hagyva. Addig pakolnak, míg van egy talpalatnyi hely,mert majd valaki eltakarítja. A szám elkopott a papolástól, nem látják. Mellé esik a szemét? Hmm, majd valaki felszedi, aki kiviszi a szemetet, és mellé esett valami, senki nem veszi fel..

Ezek egy idő után engem fárasztanak.

Mondjátok meg őszintén, menjek át hárpiába?

Ha valaki jön, nem azt fogja mondani, hogy apuka trehány, hanem mert én gyenge vagyok, gyenge a kezem, én nem csinálom meg. Pedig annyit dolgozom,mint ő, ha nem többet.

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 26. 17:16

Nem kell!

Ez azèrt van mert elkènyeztetted a párod.

Engem ugyanolyan rend ès üres mosogató vár haza munka után mint amit hagytam. Mièrt? Mert a fèrjem elmosogat. Ha valamièrt nem csinálja meg akkor sem engem hibáztat.

3. secret8 (válaszként erre: 2. - TamThor)
2023. márc. 26. 16:55

Teljesen egyetértek az utolsó bekezdéseddel.

Nem értem, miért is ne lehetne megosztani a házimunkát. Csak kommunikáció kérdése az egész. A gyerekek részvétele pedig nevelés kérdése. Nem mondom, hogy nálunk mindenki egyformán csinálja, függ attól, hogy kinek mihez és mikor van több ideje, ereje vagy kedve. Van, amit mindig én csinálok (pl.főzés), és van, ami mindig is férfimunka, mint pl. a porszivózás. Ha pedig nincs valamire idő, és esetleg elmarad másnapra, senki sem "hibás". Majd meglesz.

2023. márc. 26. 16:39

A nő! Hogy mindent maga akar csinálni.


Nem ördögtől való megosztani a pasival a házi munkát, de akkor azt is el kell fogadni, hogy esetleg nem 100%-ban pontosan úgy végzi el, mint a nő. A nők hajlamosak minden ilyen feladatot azért maguk elvégezni, mert képtelenek a kezükből kiadni, azt hiszik, akkor nem lesz jól megcsinálva.


Köztünk is voltak viták a nejemmel, mert ha például porszívóztam, akkor beleszólt, hogy ne úgy, hanem így. Mindig mondtam neki, hogy lényegtelen dolgokra ne használjunk felesleges energiát, tök mindegy, hogyan porszívózok, a feladat el lesz végezve és ő addig csinálhat mást. Az ember válassza meg a csatáit, van, amin nem érdemes harcolni.

Végül megszokta, hogy másképp csinálok dolgokat. A vasaláson kívül mindenben segítek. Nem kell neki mártirkodni és én sem szoktam.


Ez a házimunka már csak ilyen rohadt dolog, hogy hiába van elvégezve, mindig újra kell. Kár ezen pörögni. Aki nem fogja be a család többi tagját, az igenis hibás abban, hogy mindent magára vállal. Ha pedig megkéri, de azok nem segítik, akkor én a helyében sztrájkolnék, hadd szaladjon az a lakás, vegyék észre magukat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook