Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Halottak napja... fórum

Halottak napja... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halottak napja...

1 2 3
2016. nov. 2. 14:31
én heti egyszer megyek a temetőbe a férjemhez. Ez azt jelentené, hogy nem szerettem? Hülyeség. Ne a kijárás gyakoriságával vagy a virágcsokor méretével mérjük már, senki nem tudja, mi van a másik emberben, lenézni másokat ezért ostobaság, ez csak külsőség
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2016. nov. 2. 14:14

"Az, aki csak evente egyszer latogat el a kinevezett nap miatt a temetobe, sztem ne is menjen. Loszart nem er az egesz. "


Miért ne érne valamit az egy alkalom is?

Van akinek távol vannak a hozzátartozói eltemetve, gondoztatja a sírt és amikor úgy érzi elutazik a temetőbe, ha egyszer egy évben, akkor egyszer az évben. A szeretet nem lehet a temetőbe járások számával mérni.


Nem biztos, hogy gyorsan akarta letudni az autós,csak haladni szeretett volna, amiben gondolom akadályoztátok.


A cikk nekem sem tetszett, hiszen nem lehet keverni a halloween-t a halottak napjával. Számomra külön-külön mindkettő elfogadható.

2016. nov. 2. 13:48
Csak akkor megyek ki a sirhoz, - évente 2-3-szor, amikor tenyleg fontos. Eleg volt azt az egy hetig tarto haldoklast vegigelni mellette.
46. spinneli (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2016. nov. 2. 13:39

neked ehhez mégis mi közöd van, de komolyan?

lószart ez a hozzászólás ér, amit ideírtál.

45. selena78 (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2016. nov. 2. 12:49

Már megbocsáss, de hogy ki hányszor látogat el a temetőbe, teljesen magánügy. Ha évente egyszer, akkor egyszer. Ha hetente vagy havonta, az is az ő dolga.


Hogy mennyit ér a temetőbe való egyszeri vagy sokszori látogatás, nem tudom értelmezni.


Én nem járok temetőbe, mert nekem nem mond semmit az a földkupac. Egy pillanatig sem érzem úgy, hogy ott vannak a szeretteim.


De mivel az én nevemen van a sír, nekem kell rendben tartani. És ezt meg is teszem.


Kétszer ültetem be, tavasszal és ősszel. Az őszi beültetés októberben esedékes, kis krizántémokkal szoktam, azt máskor nem is kapni, csak halottak napja elött.


És ha már ott vagyok, mécseseket is viszek. Miért ne?


Nem november elsején szoktam, az tény. Csak akörül. Az idén vasárnap voltam. Akkor volt szép idő.

2016. nov. 2. 09:37

Kicsit a dátumok is összekeverte :(

Az egyik október,a másik november.Halloween okt.31 éjjel

[link]

43. jozsi.38 (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2016. nov. 2. 08:53
nem tudom, én eddig akármilyen cikket olvastam ettől az oldaltól eléggé HP-s a stílusa. Vagy sefüle sefarka, vagy valóságtól elrugaszkodott, vagy álszent, mint ez a legutóbbi. Azt nem mondom, hogy nincs köze a valósághoz, de bicskanyitogató a stílusa, olyan nincs jobb dolgom és álproblémákról írok
42. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. nov. 1. 22:17

Nahhh, most valszeg furcsat fogok irni -kivetelesen :D

Az, aki csak evente egyszer latogat el a kinevezett nap miatt a temetobe, sztem ne is menjen. Loszart nem er az egesz.

Mi a gyerekekkel (tobben) rendszeresen atjarunk a temetonkon keresztul es viszonylag nagy a "nyugalom" par ember, akibe beleakadunk, pont ezert nepszeru , mert nem jonnek autok es a gyerekeink biztonsagban vannak az autoktol. Vtunk a napokban es par autos meltatlankodva nezte a babakocsit, mert valszeg "sietett" es gyorsan leakarta tudni a viragmegveszbemegylerak -ima?-kort, mi meg raertunk...ugYmond.

Amugy a hszeket nem olvastam, de nekem ez a cikk eroltetett. Kb.olyan irhatta, akinek meg nem volt (a temahoz kapcsolodoan) komoly vesztesege es a halloween,mint olyan a kiralyi inkabb...

41. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Unom)
2016. nov. 1. 20:27
lájkolom a hozzászólásod :)
40. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 39. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 19:21
ez érdekes kérdés. szerintem a temetést jelenti, ami nekem azt jelenti, hogy "szép" (amennyiben lehet szép egy temetés) temetést rendezünk annak akit szeretünk és elkísérjük az utolsó útjára
2016. nov. 1. 17:33

Megadni a ve'gtisztesseget... de minek????

Mi az, hogy vegtisztesség???

38. tádámmm (válaszként erre: 36. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 17:25

Erről eszembe jut egy vicc.

Lány kérdezi özvegy apját.

- Apa, Te miért nem mész el az ismerőseid, iskolatársaid temetésére?

- Minek?? Ők se fognak eljönni az enyémre..


Tudom. Morbid. De igaz..

37. 9a095cf031 (válaszként erre: 36. - C73db520ef)
2016. nov. 1. 17:24
Egy keresztény oldalon mi mást mondhatnának?
2016. nov. 1. 17:22
Ez is egy szempont: [link]
2016. nov. 1. 16:47
én is mindig úgy érzem, hogy örülnek a szeretteink ha kilátogatunk hozzájuk ilyenkor (is) mert hiszen ez valamilyen szinten az ő "ünnepnapjuk" és szívesen megyünk ki hozzájuk.
2016. nov. 1. 16:39

Meggyesi Éva : Ne akkor hozz nekem...


Ne akkor hozz nekem virágot

mikor már végleg elmegyek!

Ott már a vöröslő rózsák

nem nyílnak. Elhalnak velem.

Hiába ontasz majd könnyet,

akkor már nem fáj nekem.

Csak csönd lesz, s beterít lágyan

az éjszaka sötét köpenye.

Ne akkor sírj mikor késő,

ott már nem látom könnyedet!

Ott már csak hűsítő harmat

lesz, amely síromra pereg.

Ne akkor jöjj mikor késő!

Ott már nem hallom léptedet!

Most jöjj, amikor várlak,

s titokban érted reszketek!

Ne akkor mondd, hogy szerettél!

Most mondd, míg itt vagyok veled!

Hisz oly gyorsan múlik az élet,

mint a lepergő homokszemek.

2016. nov. 1. 16:39

Egyébként, félig egyetértek a cikk mondanivalójával, félig nem.


Abban téved, hogy mindenki magamutogatásból és felvágásból jár ilyenkor a sírokhoz, vannak emberek, akik igenis úgy érzik, ezzel tiszteletüket fejezik ki a halottaknak, szeretettel gondolnak rájuk és örömet okoz nekik az, ha mécsest gyújthatnak a tiszteletükre. Fáj az, hogy elveszítettek valakit, ilyenkor legalább az ünnep révén lehetőség nyílik arra, hogy az ember végigjárja és rendbehozza a sírokat. Az ünnep lényege az, hogy az évben kiemelünk néhány napot, amikor adott témáknak több figyelmet szentelünk, mert a rohanó világban nincs mindig idő ilyesmire.


A másik oldalról viszont igaza van abban, hogy nagyon sokan képmutatásból mennek a temetőbe ilyenkor, amúgy év közben meg le sem sz*rják a sírokat, és nekiállnak ostorozni mindenkit, aki esetleg nem megy ki a sírokhoz ilyenkor. Mi például nem járunk temetőbe a párommal, én évek óta nem is voltam, csak gyerekként a családdal, mert szerintem sem kell temetőzni és virágot vinni ahhoz, hogy az ember gondoljon az elhunytakra.


A halottaknak baromira mindegy, kimegy-e valaki a sírjukhoz vagy sem, a temetőbe járás az élőknek "szól", ez számukra fontos - ami teljesen rendben van, de el kell fogadni, hogy ami az egyiknek fontos, az a másiknak nem. Valaki így szeret emlékezni, valaki másképpen. Néha én is úgy látom, túl van harsogva ez a kötelező november 1-jei temetőbejárás, mintha muszáj lenne már előtte 3 nappal búskomorságba esni, és leszólják azt, aki ilyenkor azt mondja, hogy márpedig ő nem megy ki, mert nem így emlékezik.


Ha közeli rokon, szülő, testvér lenne a temetőben és sírja lenne, nyilván kimennék évente rendbehozni a sírt, de egyáltalán nem biztos, hogy épp november elsején. Mert szerintem tök mindegy, mikor megy ki az ember. Tényleg lehet egy gyertyával is emlékezni, sőt még az sem kell hozzá.


Mindenkinek a maga döntése. Aki ki akar menni emlékezni, azt is tiszteletben kell tartani, aki nem akar, azt is.

32. 9a095cf031 (válaszként erre: 31. - 328e1b30ab)
2016. nov. 1. 16:28
Szerintem ez a cikk még a maga "botránykeltő" mondataival jóval magasabb szintet ütött meg stílusilag, mint amiket egyszer-kétszer olvasni lehet az amatőr tollakból. Olyan ócska, gagyi, ramaty cikkeket szoktak felölteni, hogy ahhoz képest ez egész jól sikerült :D
2016. nov. 1. 16:00

Rossz helyesírás.

Nem létező íráskészség.

Nulla színvonal.


Nevetséges.

30. tádámmm (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. nov. 1. 15:49

Szerintem teljesen igazad van. Egyetértek minden szavaddal. Egyszer egy ismerősöm, akinek az apja azért halt meg, mert, (bár 2 hete nem kelt fel az ágyból) nem hívtak orvost, azt mondta:

- Nem kell teljesen lefedni a sírt, maradjon annyi, amire virágot tehetek, és gondozhatom!..

Vagyis, amíg élt, leszarta, amikor meghalt, másoknak akarta mutatni, milyen gondoskodó gyerek.. (hányok az ilyentől.. és ne vitatkozzunk, ez nem egyedi eset!! hanem kortünet)

29. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - MA1961)
2016. nov. 1. 14:35
Eleve a netbarátnő hozzájárulásával jelenhetett meg itt a cikk. A "netbarátnő" a hoxa partneroldala.
2016. nov. 1. 14:18

A halottak napja arrra is jó, hogy ki az egyik ki a másik oldalról méricskélje MÁSOK fájdalmát, viselkedését, nem mindegy kinek hogy, de komolyan?


Pár éve valaki azon háborodott fel, hogy ki hányszor megy el a temetőbe-baszki nem mindegy, maga dolga mindenkinek.

27. c73db520ef (válaszként erre: 26. - Tücsimücsi)
2016. nov. 1. 13:58

Pontosabban a holnapi nap.

Nem tudja, mi a gyasz, mi a fajdalom, mi az elvesztes.

2016. nov. 1. 13:47

UNDORÍTÓ AZ EGÉSZ CIKK!

Fel vagyok háborodva!


Hoxa, hol vagy ilyenkor??????



Műkönnyek, műgyász..úristen....gőzöd nincs mit jelent a mai nap, sajnállak!

Nem is írok többet.

2016. nov. 1. 13:17

Ez is felhaborit!


[link]

24. MA1961 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. nov. 1. 12:52
A cikk írójának lelke teljesen érzelem mentes üres, szégyen, hogy ezt az "írást" engedélyezték, hogy megjelenjen, és a fő, hogy nem törölték még. Ez nem más, mint sértő provokáció.
2016. nov. 1. 08:50
vagy egyszerűen ki sem megy a temetőbe, hanem otthon beszélget az elhunyt rokonairól.
22. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. nov. 1. 07:08

Gondolom, még nagyon fiatal vagy, és szerető szüleid még ott vannak melletted, körülötted, ölelheted, szeretheted őket minden nap... már ha ismered ezeket az érzéseket.

Sajnálom őket, ha majd odakint nyugszanak, és a gyermekük ilyen " kötelező mű-bánattal, mű-könnyekkel" visz (ha visz!) egy szál virágot a sírjukra!

2016. okt. 31. 23:54

Ez egy jó nagy semmi cikk lett. Nem mindenki képmutató, és nem mindenki azért sír, hogy megjátsza magát, hanem mert fájdalma van. Eszébe jut az elhunytról vagy az elhunytakról emlékek és ezek bizony fájók, hogy már nincs... Ez az egész cikk tipikus negatív világképpel rendelkezik... Mellesleg nem is értem, miért foglalkozik azzal, hogy a többi ember mit csinál. Meg lehet, hogy az egész évi rohanásban nem jut el a temetőbe az illető, de ilyenkor kimegy. Ís lehet mondani, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szakít, de rengeteg családnak az élete nem így működik, hanem a mindennapos mókuskerékben telik... Be is fejezem, mert csak felbosszant.

Ez a netbarátnő annyi haszontalan cikket írt...

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2016. okt. 31. 23:00
*cikke
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook