Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretem a halottak napját, mert 80% a szokás miatt... fórum

Nem szeretem a halottak napját, mert 80% a szokás miatt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
64. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Egomanyus2)
2022. nov. 4. 14:38
a tévében láttam,hogy valakinek az volt a kívánsága,hogy locsoljanak a sírjára egy kancsó bort,megtették,gondolom jó szívvel.az apám mindig azt mondta,neki ugyan nem kell virág.
63. Egomanyus2 (válaszként erre: 62. - Tumbo2)
2022. nov. 3. 20:04
Sajnálom! Képmutatásból kár kimenni, szerintem. De tudod sokat jár az eszembe az itt olvasott bejegyzések. Arra jutottam, hogy örüljek a boldog életemnek, amit eltemettem a férjemmel. És én megyek akkor, amikor szükségem van rá, viszem a virágom. De elárulom, hogy a lányommal vittünk egy doboz sört, (nem látta senki) ittunk belőle egy kortyot, és rálocsoltuk a virágokra. Miért? Mert tudom, hogy azt mondaná, hogy elég a virágokból. Ha még is látta valaki, és megbotránkozik, kit érdekel, abban a pillanatban képzeletben én főztem, Ő ült a konyhában és ivott egy sört.
62. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Egomanyus2)
2022. nov. 3. 08:56
az unokahúgom egy tavalyi koszorút vitt.a lelke rajta,én ugyan nem vagyok fölháborodva,mint a húgom.az apjának egy picikét.dehogy kívánkozik oda közéjük,egész életében mindegyik teher volt a hátán.mivel a válás után mindegyik hazaköltözött,mossál,főzzél rájuk,ha már itt laksz te is.
61. csemár (válaszként erre: 59. - Csemár)
2022. nov. 3. 06:30
Helyesbítek: pogány kori.
60. csemár (válaszként erre: 59. - Csemár)
2022. nov. 3. 06:21
59. csemár (válaszként erre: 51. - Cyberconnect)
2022. nov. 3. 06:12

A látvány tekintetében - talán - valóban hasonlít halloweenre, de egyébként semmi köze egymáshoz a két ünnepnek.

Hacsak! ...Hacsak a halottak napjának nincs valami pogánykori előzménye - de erről nem tudok.

2022. nov. 2. 22:31
Ki az aki szereti? Hiszen a temetőbe azokhoz megyünk, akiket szerettünk, és már nem lehetnek velünk. Én is véleményt mondtam azokról, akik szerintem nem a sírra való dolgokat visznek ki. Viszont megtanított az élet, hogy ne itélkezzek. A férjem sírján gesztenye, kavicsok, száraz levelek is vannak. Viszi az unokája, akit nem ismerhetett. Sok-sok gyertya ég, mert erre volt szükségem. És nem csak ezen a hétvégén.
57. VendrinerPiroska (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2022. nov. 2. 21:35
Nem gond, csak meg voltam lepve egy kicsit. :D
56. l.luiselotte (válaszként erre: 51. - Cyberconnect)
2022. nov. 2. 13:50

Édesanyám mindig mondta, hogy nov.2. a protestánsok napja a temetőben. ( a katolikus hatást a wiki-tól kikérem magamnak, de 4 munkaszüneti nap jután nem lett volna túl elegáns dolog, ha meló helyett ma megyek a temetőbe .

Szombaton voltam, hogy az ünnep hátralevő részében főzzek jókat. utazzunk, ill. pihenjünk.

2022. nov. 2. 13:49

Pedig olyan szép ilyenkor a temető. Én most jövök onnan. Szeretek kimenni. Mindegy milyen nap van. Leülök a sírkőre aztan magamban elmesélem a faternak a napjainkat. Elmondom hogy bővült a család, egy rosszcsont kislánnyal több van. Meg egy apával kevesebb. Már több mint 10 éve. Hosszú idő. Előtte én se jártam, nem volt ki miatt ki menni.

De attól itthon is szoktam gyertyát gyújtani.

54. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Cyberconnect)
2022. nov. 2. 12:57
engem ugyan megkereszteltek,de ateistának tartom magam.megkeresztelve sem a lányom,sem az öcsém nincs.az esküvőről azt mondták,hogy nincs szükségük semmi hókuszpókuszra.
53. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Cyberconnect)
2022. nov. 2. 12:52
mi meg olyankor megyünk,nehogy találkozzunk valakivel.hát hiányzok én oda,hát nem.majd szombaton megyünk.
52. cyberconnect (válaszként erre: 32. - Margarita Citokina)
2022. nov. 2. 12:07
Igen. Elég nagy tömeg volt. Viszont találkoztam egy rokonommal, akivel beszélgettem 10-15 percet. Kb 3-4 évente egyszer látom, úgyhogy ezért már megérte kimenni.
51. cyberconnect (válaszként erre: 14. - Hattori)
2022. nov. 2. 12:05

Nincs. A wikipedia szerint egyes protestánsok kimennek (katolikus hatásra).


[link]


Az evangélikusok weblapja egyértelműen katolikus ünnepnek tartja mindkettőt.


Én evangélikusként ennek az ünnepnek a létezéséről se tudtam pár évvel ezelőttig.


De most végülis kimentem, és megnéztem magamnak a dolgokat. Kb ugyanaz, mint a halloween, csak magyar-katolikus változatban. Szép látvány volt. De nem hiszem, hogy többet ki fogok menni.

50. Babi11
2022. nov. 1. 15:01
Én sem szeretem,de kimegyek,viszek virágot,mécsest gyújtok.
49. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Csemár)
2022. nov. 1. 14:35
azért szoktunk menni korán,nehogy valamilyen rokonnal találkozzunk.bár talán a volt sógornőm meg az unokahúgom megy el.mások messze laknak,ők is megöregedtek,ki várná el tőlük.
48. csemár (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2022. nov. 1. 12:21

Rengetegen vannak ma a temetőben.

Szép az idő, enyhe, napos.

Sok ismerőssel is találkoztam, élőkkel, persze.

Kifáradtam, igaz, de jól van, majd pihenek délután.

Még így sem voltam igazán "rendes", mert a vidéki rokonok sírjához nem mentem el, csak itt helyben tettem virágot a feszület alá, ahogy már szokás.

47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - L.luiselotte)
2022. nov. 1. 10:10
én azért nem szeretném,ha temetnének.bár a lányom majd el akar menni a nagyanyámhoz.engem hamvasszanak el,ha akarnak,gyújtsanak egy gyertyát,de ha nem,hát mindegy.
46. l.luiselotte (válaszként erre: 45. - Tumbo2)
2022. nov. 1. 10:01

A szüleim sirja temetői út mellett van, szinte felesleges is drágább vagy szebb virágot vinni rájuk. Valószinű megvárom az E. napot, örüljek ha a szombatiak meglennének. Mondjuk igy is 7e Ft-ba kerültek a virágok, szinte kidobott pénz, és nem utolsósorban szeretném

ha szépek lennének a sírok.

45. tumbo2 (válaszként erre: 44. - L.luiselotte)
2022. nov. 1. 09:58
tudod ez borzasztó.nem csak a sírokról lopják a virágot koszorút,de még a dísztököt is, attól,aki kidíszítette a gyerekekkel a járdát.
2022. nov. 1. 09:40
Nem mindegy, hogy mások miért mennek ? én most gondban vagyok, mert szombaton feldiszitettem a sirokat, de maradt itthon még néhány gyönyörű selyemvirágcsokor, nem tudom, kivigyem-e. De nagyon rossz idő van és félek is hogy ellopják. Lehet hogy inkább Erzsébet napra viszem ki anyukámra
43. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Csemár)
2022. nov. 1. 08:31
én sem szeretem.a húgomék kimennek,kiviszik az enyémet is.kellek én oda,hát nem.
42. csemár (válaszként erre: 41. - Csemár)
2022. nov. 1. 03:02

Még valami:

Teljesen hidegen hagynak mások malomkerék nagyságú koszorúi, futballabdányi krizanténjai - nem az én dolgom.

41. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 02:13
Én sem "szeretem", de őrzöm a hagyományt, ahogy láttam a szüleimtől: koszorút, virágot tenni az elődeink sírjára. Gyertyát, mécsest sosem gyújtottunk, én sem teszem, de tisztelem a vejemet azért (is), mert ő viszont mindig hoz és gyújt mécsest az itteni sírokon is - ahogy náluk szokás.
2022. nov. 1. 00:18
Ez így nem igaz, mi ilyenkor látogatjuk a távoli rokonokat, egybekötve a temetőjárással, aztán beülünk enni valahova/valakihez és jókat beszélgetünk, más mint telefonban. Az elhunyt távoli rokonokat a róluk elmeséltek alapján sokszor csak így van/volt alkalmam megismerni.
2022. okt. 31. 21:36
Coco című mesét nagyon szeretem, aranyos elgondolás 🥰
38. fincsi5 (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2022. okt. 31. 17:46
Ezer és még egy bocsánat!!! A debrecenit kevertem a polgári temetővel. Nem járunk sűrűn, és az utolsó nagyon megragadt most bennem.:((
37. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2022. okt. 31. 17:12
Általában sokkal rosszabb. A köztemető egy táncterem az általam ismert temetőkhöz képest, és szépen rendben van tartva.
36. fincsi5 (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2022. okt. 31. 16:39
Akkor bele sem gondolok, milyen lehet a többi.
35. Bichi (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2022. okt. 31. 16:22
Hát Budapesten van út a sírok között, persze nem minden egyes sír mellett, de mire az ember a "sajátjához" elér, azért van sétálható út. De összességében csak ebben a pár napban szép és nem nyomasztó a temető szerintem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook