Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Halottak napja... fórum

Halottak napja... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halottak napja...

1 2 3
79. Magdalénia (válaszként erre: 78. - Babyapocakban)
2016. nov. 7. 20:36
Nálunk vidéken az itt élők még élővirágot visznek, amíg nem téliesítik a sírt. Nagy koszorút csak temetésre szoktak vinni. Ilyenkor csak kisebb, művirágos koszorút hoznak, akik távolabb élnek, ami érthető. Nem tapasztaltam hasonló esetet, amit leírtál, sőt örülünk, amikor találkozunk az elszármazottakkal. Ők is örülnek, ha olyanokkal beszélgethetnek szeretteikről, akik még életükben ismerték az elhunyt családtagjaikat.
2016. nov. 7. 14:11
Sajnos tapasztaltam, amit a cikkben olvastam. Elutaztunk a távoli rokonokhoz, nagyszülők sírjaira vittünk koszorúkat, mécseseket és tényleg azt nézik, ki milyen koszorút vitt, azt taglalják, mennyibe kerülhetett... Nekem gyomorforgató volt az egész. Nagyon örülök, hogy nagyvárosban lakom és kimaradok az állandó pletykákból, ami az ilyen kicsi helységekben zajlik, még halottak napján is.
77. 12d083b51b (válaszként erre: 75. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 08:57
Nagyon jó, és nagyon igaz!
76. bowie
2016. nov. 6. 08:51

Borzasztó cikk.

Valóban sokan vannak akik ilyenkor azért mennek, mert kell, mert illik.

De nem kellene mindenkit egy kalap alá venni.

A fiammal például köveket festettünk, jó néhányat világító festékkel, mert a gyerekem így akarta, rajta halakkal, színeseket, mert az apukája imádott horgászni.

És valóban, az ő sírja már már giccsesnek hathatott a sok károgó, rosszmájú, majd én megmondom mi miért van típusú ember szemében, de mindez csak azért, mert nagyon fiatal volt, sok barátja volt és mind vitt neki valamit.

És nekem nem az jutott eszembe, hogy te jó isten, mekkora a képmutatás, hanem sírtam a gyerekemmel együtt, hogy ennyien szerették az apukáját.

A nagymamám és az apukám sírjánál pedig rendezkedek. Amiket leraknak mécseseket, virágokat, azokat átrendezem úgy, hogy szép, elegáns, rendezett hatású legyen. Nem a külvilágnak, hanem, mert tudom, hogy mamámnak úgy tetszene. Mikor még vele együtt jártunk apukám sírjához, akkor a drága mamikám állt a sír végénél, és mindig mutogatta, hogy mit hova tegyek le. És igen, szinte láttam magam előtt, ahogy vár engem, hogy végre átrendezzem úgy, ahogy neki tetszik. És ha végzek, látom a kedves pillantását és mosolyát. Sza.rok a külvilágra és arra, hogy ők mit gondolnak.

2016. nov. 5. 19:22

Az altalanositas az elet megrontoja.

Minden tartalom annyit er, amilyen erzelemmel, szandekkal teszi.

Hatalmas krizantemmal teszi, am legyen.

Neki 3 napos mecsest kell? Miert ne??

Ne azt nezzuk, hogy masok mit - hogy tesznek!!

2016. nov. 5. 19:10
azért van abban valami meghitt, ahogy este a sötétben megyek a temetőben és mindenfele gyertyák fénye világol, amit szerettére emlékezve gyújtott meg valaki. sok kis fény varázsa.. én így látom
73. Cucicsillag (válaszként erre: 65. - 328e1b30ab)
2016. nov. 4. 23:29

Hat ez az,hgy semmi koze senkinek...

Imadott nagyicskam sirjanal sem vtam jo ideje, de nem hiszem,hgy ezen barmi is mulik. Persze, ha a kozel en lenne, azert mas, de embere valogatja, mit hgy kezel. (sok rokonomnal eszre vettem,hgy lelkifurdibol mennek a sirhoz)

Nekem az eroltetett unnepek sosem jottek be, valszeg mar nem is fognak.

2016. nov. 4. 09:02
Nem értek egyet a cikkel. Először is november 1. nem a Halottak napja, hanem a Mindenszentek ünnepe. Az általánosítás is butaság. Én igenis lehajtott fejjel könnyekkel a szememben állok ott 2 éve elhunyt édesanyám és 26 éve elhunyt édesapám sírjánál. Megveszem a krizantént mert anyukám szerette függetlenül az árától. Szívből állok ott és a könnyeim sem műek. Ez a cikk akkora általánosítás. Minden ünnepre rá lehet húzni ezt a sokat költök feleslegesen szöveget, Karácsonyra, ballagásra, esküvőre. De nem ez a jellemző. Ezen a napon igenis az elhunyt szeretteink a fontosak és elvétve akad olyan akinek ez külsőség. Aki ezt a cikket írta szerintem kötelezettségnek tartja az egészet és kicsit a saját maga megnyugtatására írta az irományát. Ami szerintem felesleges volt. kár volt a rá szánt percekért...
71. c73db520ef (válaszként erre: 70. - Unom)
2016. nov. 3. 20:06

Mar az okorban is keszitette;k faggyubol.

A szuletesnapi tortan is gyertyak vannak hittol fuggetlenul.

70. unom (válaszként erre: 69. - C73db520ef)
2016. nov. 3. 19:58

Nem hiszek a feltámadásban, de gyújtok gyertyát.

Egyszerűen viszem tovább a hagyományt, aminek az eredete keresztény szokás. Pontosabban katolikus.

Kíváncsi lennék, honnan jött eredetileg.

2016. nov. 3. 19:56

Nem epitunk piramisokat, cintermeket, mauzoleumokat.

A meggyujtott gyertya hit a feltamadasban.

A feny gyozelme a sotetseg felett.

68. Gagababi (válaszként erre: 63. - Selena78)
2016. nov. 3. 19:43

Végül is nem számít...elhunyt szeretteinkre ne az egyházi szokások miatt emlékezzünk már...

Én havonta megyek a nagyszüleim sírjához, gondozni, mert a nagymamám azt akarta,hogy mindig rendben legyen, majd ha már ő sem lesz...17 hónapja nincs:(((...biztos majd ritkulni fog az évek múlásával a kijárás, de még megyek, minden megerőltetés nélkül. Nekem fontos.

67. selena78 (válaszként erre: 66. - L.luiselotte)
2016. nov. 3. 17:32

A protestáns egyházak valamikor a múlt század hatvanas-hetvenes éveiben meghajoltak a népakarat elött. Brávo nekik.


Habár nem vették be a tanításaik közé a halottkultuszt, de ma már nem is tiltják a halottak napján a megemlékezést.


Szerintük ennek semmi köze a valláshoz, sokkal inkább az ősök tiszteletéhez.

66. l.luiselotte (válaszként erre: 63. - Selena78)
2016. nov. 3. 15:04
Protestánsok vagyunk, nem is szoktunk gyertyát gyujtani vagy mécsest vinni soha a sirokra, de a sok vegyes házasság miatt megváltoztak a régi szokások. Férjem pravoszláv volt, Rá vagy a szüleire néha viszünk gyertyát, de olyan furcsa érzés gyújtogatni ... . Bár ők nem pr. temetőben nyugszanak, de mégis.
65. 328e1b30ab (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2016. nov. 3. 14:44

Eleve temetőbe mászkálni nem ér semmit. Ha túlvilág van, akkor nincs ott a halott lelke.Ha nincs túlvilág, akkor meg pláne nincs.


De hogy ehhez kinek, mi köze van? Senkinek, semennyi.


Én soha nem járok temetőbe. Nem zarándokolok egy halom kőhöz. Mi értelme lenne?

64. c73db520ef (válaszként erre: 62. - Kristo_f)
2016. nov. 3. 14:37
A neolo'g es az ortodox iranyzat kozott van elteres van a gyakorlatban, de a hit lenyeget nem erinti.
63. selena78 (válaszként erre: 57. - Gagababi)
2016. nov. 3. 14:31

"Nekem inkább az a megdöbbentő, hogy még mindig keverik a Mindenszentek,és a Halottak napját..."


Persze, hogy keverik, mert halottak napja egy nappal később van, mégis mindenki november elsején világít. Mifelénk így nevezik ezt az ünnepet. Világítás.


Ráadásul a református egyház nem ünnepli sem a mindenszenteket, (nem ismeri el a szenteket)sem a halottak napját, mégis tele vannak a református temetők is virággal, gyertyával, mécsesekkel.


Mióta vagyok, így van, és elég vén vagyok. De valamikor a protestáns egyházak kimondottan tiltották a halottak napi megemlékezést, gyertyagyújtást.


Nagyanyám egy lelkész lánya volt, sosem ment november elsején a temetőbe gyertyát gyújtani.

62. kristo_f (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 3. 12:13

Úgy van ahogy írod, de


"Modern hitközségekben nem ellenzik a sírok díszítését virágokkal, miután ez a halottak tisztelete miatt történik" írja egy zsidó oldal

2016. nov. 3. 11:59
Több zsidótemetésree vittünk már virágot, ( mit vittünk volna, kívicsot, mint Schindlerre ? ) de nem voltunk egyedül.Még a hittársaik is vittek virágot, de néztem a neten, hogy a Somló Tamás temetésén is óriási koszorúk voltak.
60. kristo_f (válaszként erre: 56. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 3. 11:39
Én sem megyek. Járhatatlanok az utak és a temető is ilyenkor.
59. kristo_f (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 3. 11:38

Igen, arra.

Ugyanakkor kedves jóbarátom izraeli temetésén voltak csokrok is, köztük a nevemben is felirattal.

58. Gagababi (válaszként erre: 21. - Főnix01)
2016. nov. 3. 10:44

Egyetértek...

feleslegesen megírt cikk, és ráadásul álszent...ő bizonyára azért volt kint a temetőben,hogy másokkal foglalkozzon....

2016. nov. 3. 10:29

Én egyik temetőben sem tapasztaltam,hogy versengés lenne a síroknál kinek jobb, szebb a sírja..eszembe sem jutott ezzel foglalkozni...szerintem a cikkíró magából indult ki, különben miért feltételezné ezt? ja,hogy hallotta beszélni az embereket...szóval figyelte őket?? Én is láttam sok embert a temetőben, de valahogy érdekes módon, azt sem tudom miről beszéltek....saját szeretteinkkel foglalkoztunk, gondoztuk a sírt...és igen mécsessel díszítettük, meg virággal..és akkor mi van?


Nekem inkább az a megdöbbentő, hogy még mindig keverik a Mindenszentek,és a Halottak napját...

2016. nov. 2. 23:35

Én meg pont ilyenkor nem megyek.

Akiket szerettem, azoknak a sírját gyakran látogatom egész évben.

A cikk meg egy kalap car.

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - C73db520ef)
2016. nov. 2. 16:42
Ez, csak nem politika, remélem ennyit le szabad írni.
54. c73db520ef (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 2. 16:33
Igen, csak nem akartam kiirni.
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Kristo_f)
2016. nov. 2. 16:29

Gndolom a zsidó szokásra gondolt. :)

"Vallásuk tanításai szerint élő dolgot (például virágot) csak élő embernek adhatunk, a halottat csak holt dologgal (például a sírra helyezett kaviccsal) ..."

52. kristo_f (válaszként erre: 51. - C73db520ef)
2016. nov. 2. 16:07
??
51. c73db520ef (válaszként erre: 50. - Kristo_f)
2016. nov. 2. 15:58
Tennek en kavicsot a sirkore, de azert meglincselnenek. Tulsagosan feltuno lenne.
50. kristo_f (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. nov. 2. 15:51

Kedves Dóra Dalma!

Sok marhaságot, és még decensen fogalmaztam, összeirkáltál.

A Hallóvint meg különösen marhaság idehozni

Példálózhattál volna a mexikói örömünneppel is ami ez-időtájt ott zajlik

[link]


És ki hányszor megy a temetőbe és mit tesz a sírra, az sem mérvadó

Egy vallásban elég ha egy kavicsot feltesz a sírra, aztán ha legközelebb megint ott jár leveszi a kavicsot és a sír mellé teszi

Tudod miért elég ennyi? Mert a halott/lelke látja hogy ott jártak


Mi magyarok ilyenek vagyunk amilyenek és nem olyanok amilyennek leírtad a Halottak napját.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook