Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem undorító az, amivé sokak számára a halottak napja lett? fórum

Nem undorító az, amivé sokak számára a halottak napja lett? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 29. 12:38
Nem.
2011. nov. 3. 17:59
Nekem az a véleményem hogy nem a temetőben kell már bizonygatni kit hogyan szeretnek a hozzátartozói hanem addig amíg él.Éedesanyám nagyon spórolós asszony volt és amikor alkalmakkor virágot vittem mindig azt mondta ne költsd a pénzt.De amikor egyszer azt mondtam amikor a sírodra viszem nem tudsz már örülni neki soha többet nem mondta csak nézegette szeretettel és örült neki.Más:a sírt ahol a nagymamáék és anyám testvére is van az (unokanővérem tanácsára megcsináltattam és most azt érem el,hogy mindenki pakolja a virágait de az én kis koszorúmat a kőlap végére lökik viszont a megcsináltatásba pénzt senki nem adott. EZ NAGYON ELSZOMORÍT!
22. globus (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2011. okt. 31. 21:33
Na de kérem, kérem... :)
2011. okt. 31. 21:29
Üzlet az egész! Az még undorítóbb hogy egyesek bemennek, összeszedik a szép csokrokat, koszorúkat, és újra eladják..... :-( Én ilyenkor nem megyek ki, vagy előtte, vagy utána, ilyenkor 3-4szeres áron adnak mindent, ez az undorító!! Ha akarok otthon gyújtok egy mécsest, és gondolok akire kell.....
20. g1977g
2011. okt. 31. 17:36
a mi családunkban is így megy.. anyósom évek óta megveszi a mécseseket nekünk amiket a férjemmel viszünk a temetőbe, csakhogy olyan legyen a sír, ahogy ő gondolja. eleinte én vettem, de nem a legszebbet, legnagyobbat, legdrágábbat...most megvan, hogy kinek a sírjára melyiket tegyük, mert mit fog szólni a falu.
2011. okt. 31. 17:30
Az általánosítás olyan mint a női bikini: mutatós, de a lényeget takarja :D mondá vala statisztika tanár.
2011. okt. 31. 16:48

"Nem undorító az, amivé sokak számára a halottak napja lett?"


Nem undorító az, amivé rokonaim számára a halottak napja lett?


Azt hiszem ez a cím találóbb lett volna és nem kellene általánosítani.


Én is nézelődök a temetőben. Nézegetem a feliratokat és meglep, hogy mennyi fiatal halott van. És az is, hogy az 1800-as években temetett halottak sírja is gondozott és sajnálom, hogy a szüleim mellett fekvő, anyukámmal egyszerre elhunyt, egyidős nő sírja gazos és gondozatlan, és arra gondolok, hogy meghalt az anyukája és nincs aki rendbe tartsa a sírját. Erre a sírra is szoktunk tenni 1 mécsest. Ő is 40 éves volt mint anyukám, amikor meghalt és egy napon temették őket.

Igen, vannak olyan emberek, akikről írtál, de nem mindenki...

2011. okt. 31. 16:44

magasról lesz@rom azt, aki rongyrázásra használja a halottak napját/karácsonyt és sorolhatnám. komolyan. azt is utálom, hogy valamit azért "kell" csinálni, vagy "nem szabad" csinálni, mert "mitszólnak"

mondjuk a virágokat én is megnézem bárhol bármikor, egyszerűen mert szeretem:) és az is tetszik, hogy ilyenkor estefelé világít a sok mécses, mert egyszerűen szép.

a többit nem engedem az ingerküszöbömön átbukni.

16. 978d6e406c (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2011. okt. 31. 16:25
És én is:)
15. Zizisicc (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2011. okt. 31. 16:19
Egyetértek.
14. Zizisicc (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. okt. 31. 16:19
:o)))))
13. spinneli (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:19
Szerintem az ilyen emberekkel, teljesen felesleges foglalkozni.
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:18
... beszélgetnek... ott... ők ... erről... ha lakodalom van, akkor arról, hogy a menyasszony kivel, hol, mikor előtte.. ha keresztelő van, akkor arról, hogy vajon kié a gyerek... számomra ugyanannyira érthetetlen, ha valakit az foglalkoztat, hogy mások miről beszélnek... de jó kis sor... az tény... :))
2011. okt. 31. 16:15
Segítsek szidni azokat, akik nem megfelelően viselkednek??? Volt, van, lesz...
2011. okt. 31. 16:14
Mára már valamilyen szinten minden ünnep undorító lett.
2011. okt. 31. 16:11
ha ilyenkor kimegyek a temetőbe, a szeretteimhez megyek és ugyanolyan jó érzés mint egyébként...csak most mindenki ezekben a napokban teszi, rengeteg virág, mécses és sok sok ember....és talán ilyenkor azok is eljönnek a szeretteihez akik máskor az évben nem teszik, vagy nem tudják megtenni....én jó dolognak tartom hogy van a halottainknak is egy napja....a körülmények nem számítanak, mindenki azt érzékeli ami neki fontos...nekem jó kimenni hozzájuk, hiszen az ő napjuk ez a nap...
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Jucusmucus)
2011. okt. 31. 16:10
Az ilyet fejbe lőném és már csak azért is jelöletlen sírba dobnám.
7. jucusmucus (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:09
Biztos hallottál már te is arról, hogy ráérő idős "hölgyek" kijárnak ismeretlen emberek temetésére. Természetesen azért, hogy elüssék vhogyan az időt, ill. beszélhessenek arról, kin milyen ruha volt, ki mennyire sírt. milyen és mennyi virág került a sírra. Sajnos ez saját tapasztalat.....
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:08
Ez a magatartás gusztustalan.. én sosem azt néztem és nem is nézem, hogy milyen árban legyen akár a koszorú, akár a mécses. Mert ez a nap nem erről szól.
2011. okt. 31. 16:05
Az is legalább annyira szánalmas... na de aki a szeretteit gyászolja és elvileg ezért jár ki a temetőbe hozzájuk... az nem más sírjával foglalkozik. Az öregek legalább annyira a formalitás rabjai és legalább annyira anyagiasak, mint mi, fiatalok. Sőt...
4. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:04

Ez sajnos " országos " ! - ilyenek minden faluban , mert ott mindenki ismer mindenkit !!

Ma azon akadtam ki Debrecenben , hogy minden autót beengednek , dudálnak egymásra , beállnak a sírok tövébe , éppen csak el nem ütik a gyalogosokat - egy undorító tömegnyomor lett a csendes temetőböl !!!! - szó szerint meghalt az emberség !Csak a pénz kell , mert 320.-Ft a belépő , ezért mindent szabad !!

3. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2011. okt. 31. 16:03

Igazad van!

Hányni tudnék az ilyenektől én is!

Tudod,itt az egyik karácsonyi topikban olvastam hasonlót, hogy "a szomszéd felrakta 2hete az égősort a házra, be is kapcsolta, na szóltam is a férjemnek rakjuk már mi is fel" blőeeeeeeee


Miért? Kit érdekel, kinek milyen van?!

Az a lényeg a sajátunk legyen rendben, és kész!

2011. okt. 31. 16:03

Szia !

És az milyen, hogy már a temetőkapuban is vásári cukrokat, nyalókákat árulnak?

Én ilyennel még nem találkoztam eddig, le is dobtam a láncot délelőtt.....

2011. okt. 31. 15:58

Anyám és a barátom rokonai is ilyenek: akárhányszor temetőbe megyünk, ahogy végmegyünk a sírok mellett, folyamatosan azt nézegetik, kinek milyen a sírja, kinek van a sírján szebb virág, szebb mécses, szebb koszorú. A falubeli öreglányok folyamatosan másról sem beszélnek, mint kinek milyen a sírja és egyenesen leszólják azt, akinek az apja/anyja, akárkije sírján egy kis fű nőtt vagy kissé elhanyagolt, akinek pedig szép a sírja, azt dicsérgetik és ők is olyat csinálnak a hozzátartozóiknak. Nem gondolják, hogy tök mindegy, hogy néz ki a sír, lehet, hogy aki bár elhanyagolja a szülei sírját, többet gondol rájuk és jobban szerette őket, mint akinek gyönyörű a szülei sírja? Miért kell még halottak napjakor is azzal foglalkozni, hogy kinek hány és milyen koszorú van a sírján? A legszánalmasabb az, hogy a legtöbb olyan, aki annyira a sírokkal foglalkozik, igazából egy undorító szipirtyó, aki csak szemétkedett a férjével, mielőtt meghalt, volt, aki a temetésen is egy könnycseppet nem ejtett (nem egy ilyet ismerek).

A párom nemrég ért haza a nagymamájával és ez ihlette a kérdést. Ő is felháborodottan mesélte, a mamája mennyire csak mások sírjával foglalkozik, na meg azzal, hogy mások lássák, ő milyen szép koszorút vitt a sírra. Semmi más nem érdekli.

Hogy alakult ez ki és tényleg ennyire elterjedt, ahogy én látom, hogy mindenki csak a sír kinézetével foglalkozik, nem a benne nyugvó halottakkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook