Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Halál minden fogyókúrára! fórum

Halál minden fogyókúrára! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál minden fogyókúrára!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
79. fadigflo (válaszként erre: 77. - Katthy)
2009. ápr. 25. 23:34
Dehogy leszel :D Én örülök, hogy van végre egy negatív vélemény is. Komolyan. Így kerek az egész ;)
2009. ápr. 25. 23:32

Na, nekem mind1 tényleg, hogy mit csinálsz. Enyhén sz@rul esett, hogy azt mondtad fölösleges volt írnom. Hát bocsi. Azt csinálsz, amit akarsz, én azoknak írtam ezt, akik ( itt figyelj...) NINCSENEK MEGELÉGEDVE a jelenlegi diétájukkal. Akiknek nincs önbizalmuk. Akik megtehetik. Ennyi.

Érvek, ellenérvek. Minden téma ilyen, nem vagy hülye, hogy diétázol, csupán lehetséges, hogy pár év (nem hónap!) múlva megbánod. Nem tudom. Majd eldől. Azért minden jót ... :)

77. Katthy (válaszként erre: 75. - Binky)
2009. ápr. 25. 23:18

Ezért mondtam, hogy az embereknek alkotmányos joguk van úgy kicsinálni saját magukat, ahogy úri kedvük tartja. De a szabad véleményalkotás is alkotmányos jog, amivel mindenki szeret élni :) És ha van esze a szotyisnak, a huszadik szabad véleményalkotás után talán meggondolja magát. Bízom benne, hogy Flo cikke soknak volt a huszadik a listán :))

Amúgy meg egy szóval sem mondtam, h te kezdted, édes lányom :PP

Na mostmár tényleg húzok, mer ki leszek herélve itten. Mindenkinek zsírmentes jó éjszakát!

76. Binky (válaszként erre: 74. - Katthy)
2009. ápr. 25. 23:11
Nem én kezdtem, tanárnő!:)
75. Binky (válaszként erre: 73. - Katthy)
2009. ápr. 25. 23:10

...És senki nem törődik vele:)

Valóban miért?

Másrészről engem ez a mindent elutasító hozzáállás bánt, hisz a diétám alatt legalább 20 helyről kaptam meg, hogy hülye vagyok, hogy diétázom. Sőt az összes társam is az. Érdekes módon senkinek nem jutott még eszébe a másik oldal.

Igen, a diéták sokszor egészségkárosodással járnak. Ezt vállalja az, aki belekezd. És aki belekezd, és tudatában van ennek, azt nem lehet elrémíteni, eltántorítani, mert ha el lehetne, akkor nem elég kitartó, és végig sem tudna csinálni egy diétát.

Másrészről pedig a módszerek egyéniek, és mindenki a saját kárán tanul a legkönnyebben. Nem mondom, hogy támogatom a szotyit, de majd az a szotyizós is rá fog idővel jönni, hogy ez hülye ötlet volt a részéről.

74. Katthy
2009. ápr. 25. 23:07
Ehh, kezdődnek a személyeskedések... Én itt fejeztem be a fórumozást, már amúgy is máshol kéne lennem. Aztán csak óvatosan a karmokkal :))
73. Katthy (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. ápr. 25. 23:04

Flo nem a spanyolviaszt találta fel, természetesen józan paraszti ésszel is kisakkozható, hogy az egészséges táplálkozás és a sport - mit ad isten - egészségesebb, mint napi két szotyit enni egy hónapig.

De hidd el, nagyon sokan választják mégis a szotyis diétát, mert rövid távon sokkal látványosabb, mint a heti fél kilós soványodás. És mi az a kis émelygés meg vérhányás, ha nem kell minden reggel izomlázzal ébredni az előző esti torna miatt? Semmiség...

Nem bántásból mondom mindezt, hanem épp ellenkezőleg, egyszerűen aggódom azokért, akik veszélyeztetik magukat. A cikk is mindössze egy figyelemfelhívás egy létező problémára, és nem világszenzáció :)) (bocs, Flo :PP)

Ennyi erővel minek írunk és beszélgetünk a világválságról vagy az éhezésről? Hiszen mindenki tudja, hogy léteznek.

72. Binky (válaszként erre: 70. - Fadigflo)
2009. ápr. 25. 23:01

Mégis milyen életmód mondd csak...? És hogy jön ide a korom, meg hogy elkeseredett vagyok?

Szánalmas valakit a kora alapján megítélni.

71. Binky (válaszként erre: 68. - Fadigflo)
2009. ápr. 25. 23:00

Utánanéztem, és nem kezdem el leírni, hogy nekem miért nem volt javasolt egyátalán a sport.

Másrészről már egy ideje abbahagytam a diétát, és érdekesmód nem szedtem vissza a fölösleget, hisz a diéta nekem és a legtöbb diétázónak arra kell, hogy életmódváltást segítse. Pl. én négyszer bringázok most egy héten másfél-két óra hosszat, magamra főzök, napi ötször eszem, nem iszom cukrosat, sok zöldség, gyümölcs, sovány hús.

Ezt azért tehetem meg, mert van egy picurnyi önbizalmam, hogy kimenjek az utcára, nem érzem, hogy mindjárt meghalok a térdemtől, nem terhel meg már annyira, és még levegőt is kapok.

Mindez magamat és a körülményeimet, sőt, sok fogyis társamnaka körülményeit megismerve, nem valósulhatott volna meg. Egyszerűen képtelenség lett volna, mint ahogy már előtte is próbálkoztam máshogy étkezni, többet mozogni.

Ja és hogy miért kezdtem el főzni? Merta diétában minden nap kellett magamra, ha akartam, ha nem. Már akkor is fogyisan főztem, most is olaj nélkül, cukor nélkül, egészségesen.

2009. ápr. 25. 22:56
Amúgy feleslegesen magyarázom egy elkeseredett 17 évesnek.. rájössz pár év múlva, még elkeseredettebben, mert hogy tartani nem fogod a súlyod az 100, ilyen életmód mellett. De Te tudod. Elfogadom a véleményed.
69. fadigflo (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. ápr. 25. 22:53
Bocs már, hogy cikket írtam :))))))))))
68. fadigflo (válaszként erre: 66. - Katthy)
2009. ápr. 25. 22:52

Így van. Nem azokra gondoltam, akik már fel sem tudnak állni a székből a feleslegüktől...


Binky.. 70 kilósan is van olyan mozgásforma amit Te is bírnál/bírtál volna, csak utána kell nézni. Én itt nem feltétlenül aerobicra, futásra gondoltam, sőőt. A lényeg, hogy JÓL ÉREZD MAGAD. Amúgy... orvosi eset. Megfigyelted, hogy ha valaki túlsúlyos az orvos nem pár hetes -hónapos fogyit javasol, hanem ÉLETMÓDVÁLTÁST. Az már elgondolkodtató, hogy miért jut valaki odáig, hogy orvossal kell kimondatnia a megoldást. De a lényeg ugyanaz. Bárki hozzáértőt megkérdeznél, senki nem ajánlaná a diétákat. Hát épp ez a lényeg! ...


90 kilósan ha lefogysz 70re, miért jó az neked, hogy 2 év múlva újra 90 legyél, TISZTA ZSÍRBÓL és nem izomból. Hoppá. . .

Épp ezért életmódváltás a neve, kevesebb zsír (minimális), hasznos cukrok, és sok sok fehérje, fogyni fogsz, ZSÍRBÓL, izom veszi át a szerepét, úgy, hogy növekedni kezd (persze, ha sportolsz is..) Ne akarj bedőlni a szigorú diétáknak.

67. Binky (válaszként erre: 66. - Katthy)
2009. ápr. 25. 22:48

Akkor viszont nem tudom kikre gondol, mert én még nem találkoztam olyannal, vagy csak nagyon kevéssel, aki ha teheti, nem az egészséges életmódot választja.

Egy teljesen evidens dolgot írt le, így nyilvánvalóan felesleges a cikk. Ettől sajnos nem fog az megváltozni, akinek a fogyis cuccok voltak az élete, és a maradéknak, meg mindegy, mert nem tud még változtatni.

66. Katthy
2009. ápr. 25. 22:43
Én 93 kilósan kezdtem el tornázni, és már 8 kilót leadtam. Amőgy meg Flo a cikkjében nyilván nem azokra gondolt, akik egészségügyi okokból nem tudnak sportolni. Akinek nem ingje...
65. Binky
2009. ápr. 25. 22:19

Már megint ez az elvakult, egyoldalú gondolkodás...

Nem mindenkinek megy az egészséges fogyás, valahová konkrét diéta kell, egy fogyókúrás terv. Hogy miért? Mert a súlyfelesleg sem épp egészséges. Ha én 70 kilósan kezdtem volna el sportolni, és nem most, hatvanpár kilósan, akkor az amúgy is rossz térdeim 100% hogy tönkrementek volna. Ezzel szemben diétával lefogytam 10 kilót, amellett tornáztam(nem megterhelően, csak megmozgattam az ízületeimet, nyújtottam, kicsit erősítettem), és mostmár aktívan sportolok.

A diéta szüksége, bár nem mindenki számára. Én nem azért fogytam le sok más társammal együtt diétával, mert lusta lennék kivárni, vagy lusta vagyok sportolni(a diétához is kell elszántság).

64. Katthy
2009. ápr. 25. 22:07

Hát, a fiatalkorban beszerzett sérülések nem egyszerű dolgok, az biztos. Van, aki hamar túlteszi magát rajta, de másokban egy életre nyomot hagy - ez természet kérdése (na meg az sem mindegy, hogy az embert a közvetlen hozzátartozói szekálják-e, vagy a szomszéd lány, akit amúgy is utál). És csak kemény munkával lehet a magadról kialakult képen változtatni, ezt tapasztalatból mondom - én is csak mostanában jövök rá, hogy talán mégsem vagyok akkora kudarckupac, mint hittem.

Ami meg a nyúltáposokat (félig én is odatartozom, mert annyi ződséget eszem már, hogy lassan kinőnek a nyuszifogaim) meg a villámdiétásokat illeti, gondolom már a cím miatt sem olvassák a cikked, vagy csak sunyiban. Azért, amit már korábban is írtam: mert tisztában vannak vele, hogy igazad van. Csak máshogy döntenek, és mivel az ő testük, ezt teljes joggal tehetik meg, lássuk be.

63. fadigflo (válaszként erre: 62. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 25. 21:30

Rám írod a szépet , vékonyat? :/


Ez hihetetlen! Ennyi kedves és egyetértő hozzászóló! Komolyan csalódtam egy kellemeset (ha lehet így mondani) és köszönöm. Vártam, hogy az 1000 kalórián élők nyuszikaját ropogtatva és felháborodva írnak majd, de nem... :) És tök jó. Örülök.


Hogy minden fejben dől el? Az biztos, de amit ezen gondolkodtam , rájöttem, hol kezdődött az egész. Még nagyon nagyon régen, nagyon ifjú koromban a husisok táborát erősítettem, és hát mindt jó testvérkék, az enyéim is állandóan ezzel szekáltak. Voltam malacka, kövér, duci, meg amit el tudtok képzelni... Főleg a fiú testvérkém. Szóval, elkezdtem nőiesedni és eltűnt a kamaszháj, vagy hogy nevezik , és nőttem is persze. Már akkor is (!!) számolgattam a BMI indexemet, egyszer kijött, hogy sovány (ha-ha), sajnos ez volt a testvérkéim reakciója is. Röhögtek egy jót, hogy én sovány? Akkor ők kórosan soványak :)))))))))

Jött egy átmeneti korszak ( 60-65-58 kilósan), aztán ugye fogyóztam, persze akkor már én voltam a beteg, és most testvéreim női felétől "öröklöm" a ruhákat ( 163 cm / 48-49 kiló Ő.) és nem mulasztja elmondani, milyen vékony vagyok. meg, hogy soha nem eszek. Viccelődik. Most már.

Sajnos nem tudják, hogy (mert apukám is beszólt már, h ne egyek annyi csokit, mert óriási seggem lesz, pedig már most is van... volt ez régen, pár hónapja meg felháborodva mondja, miért nem eszek pl. zsíros kajákat meg ilyesmit, mert a fokhagymagerezd nagyobb, mint a seggem. meg elfogyok. meg biztos alacsony a koleszterinem...) ez meghatározta életem fontos szakaszát (vagyis fiatalkoromat).

Egyébként tényleg lehet, hogy ez az oka. Most már,... már nem vagyok kínosan mosolygó és tűrő kiskamasz, akinek itt ott kibuggyant a hájacska, mégsem vagyok elégedett.


Fejben dől el, az biztos. Csak az én fejemben annyi minden cikázik, hogy erre "nem ér rá" az agyam. Egyszerűen elkönyveltem magam "husis"nak és ennyi. Lehet, hogy nem is az vagyok, amit a tükörben látok???


Ma ruhát próbáltam (de nem vittem pénzt, szóval nem vettem) és rátaláltam egy XSes farmerre, Lilura, én is. csak nem is tudom. Az alapja a farmernak nem jött be igazán. Meg van egy szép barnás nacim , testvéremtől, az is XSes. De nem hajtottam erre a méretre, nem ösztönösen. Általában szeretem, ha lötyög a ruha, az xs-es meg passzos ugye...


LILURA neked is köszönöm szépen.

Meg mindenkinek a dicsérő szavakat.

És, hogy törődtök a lelkivilágommal. Nem szoktam hozzá, ha gondom van, rögtön minimum 5 ember "vigasztal".

Jól esik ez fél tízkor, na :))))))))

2009. ápr. 25. 20:38
Ne már!Ilyen szépként ,vékonyként ,fiatalként ne kelljen már hajtani az elégedettségre,ez nagyon beteg dolog,mi lesz 40 után amikor már minden zehernyéssé válik,ha most sem megy az önszeretet???
61. Katthy (válaszként erre: 60. - Lilura)
2009. ápr. 25. 17:26
Ahogy mindenki. Jobb esetben. :)
60. lilura (válaszként erre: 59. - Katthy)
2009. ápr. 25. 17:16

Köszi :)

A cikket egyébként az Én joghurtos sütibabám irta, akinek üzenem, hogy nagyon jól sikerült:)

Na és igen, még mindig minden fejben dől el, ha elhatározod, hogy elégedett leszel magaddal, idő után az is leszel...és szerintem Flo pont ezért hajt.

59. Katthy (válaszként erre: 58. - Lilura)
2009. ápr. 25. 17:08
Na jó, egy túlélőt meghagyunk :DD
58. lilura (válaszként erre: 57. - Katthy)
2009. ápr. 25. 16:58

Én pont pár hete vettem egy XS-es farmert..belepréseltem magam:D

úgyhogy ne, ne monnyon le ;)

57. Katthy (válaszként erre: 55. - J357)
2009. ápr. 25. 16:55

Arról nem is beszélve, hogy az elmélet és a gyakorlat két különböző dolog :P

Pl. azt is nagyon jól tudom, hogy a dohányzás káros, mégsem hagyom abba. Nem azért, mert meg akarok halni, hanem azér, mert könnyebb (értsd: kevesebb energiabefektetést igényel) stresszt oldani vele, mint mondjuk a futással vagy a meditálással.

Remélem, a cikk azért sok embert elgondolkodtat, hogy tényleg megéri-e a látszólag gyorsabb eredményért kockáztatni az egészségüket, ráadásul úgy, hogy semmi garancia nincs rá, hogy a fogyókúra végeztével minden keservesen leadott kiló kamatostul jön vissza.

Amúgy meg az XS-es méret monnyonle!! :D

2009. ápr. 25. 16:50
Szia! Végre valaki megírta ezt egy cikkben! :) Csak így tovább! :)
55. j357
2009. ápr. 25. 16:05
Nagyon jó a cikked:)))))))És igazad is van (én sose fogyókúráztam, de végül a mozgás és a kevesebb nassolás hatására fogytam valamennyit)de akkor miből élnének a jó kis fogyókúrák, meg csodapirulák forgalmazói?:)))
2009. ápr. 25. 13:57
Nagyon tetszett a cikked:)
2009. ápr. 25. 12:57
Végre egy normális cikk a fogyásról.
52. Tonettó (válaszként erre: 34. - Sena)
2009. ápr. 25. 07:42

Úgy látom, mindenkinek megvan a maga baja.

Bár én a túlsúlyosak táborát gyarapítom, a férjem nőideálja Meg Ryan ;-)) Akin mindig lóg a ruha. És a párom ezt tartja szexinek :) Szóval mindenki másképp szép. Lehet szép a gömbölyded, és lehet szép a sovány. Lényeg a kisugárzás és az EGÉSZSÉG!!!

2009. ápr. 25. 07:39
Egyet értek a cikkel.Én is fogyókúráztam.13 kg-ot fogytam 1 év alatt.Elértem amit szerettem volna,mert volt hitem akaraterőm és kitartásom.Egyetlen cél lebegett a szemem előtt, a régi súlyom és tisztában voltam vele nem adhatom fel akkor sem ha 2 hónapig nem megy le egyetlen deka sem.Megérte.A mai napig tornázom és keveset eszem,de azt ehetek amit akarok csak mértékkel.Szóval azt gondolom a legnagyobb gond az hogy egyik diétából kapunk a másikba ha 1 hónap után megáll a mérleg és nem megy lefelé a súlyunk.Több akaraterő és még több türelem és kitartás kellene.Ja és több mozgás!!!Sok sikert mindenkinek.Meg lehet csinálni.
50. Tonettó (válaszként erre: 5. - D6b5d42050)
2009. ápr. 25. 07:31

Nem okoskodni akartál, de okos dolgokat írtál :)


Egyébként egyetértek a cikk írójával!!!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook