Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszámlálással fogyók, 90 naposozók, és minden más fogyókúrával (életmódváltással) harcolók...tavaszi kezdéssel fórum

Kalóriaszámlálással fogyók, 90 naposozók, és minden más fogyókúrával (életmódváltással) harcolók...tavaszi kezdéssel (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 1. 16:54
Én +6kg -ot szedtem fel!!SAJNOS!
2016. okt. 1. 18:59
Mennyit dobtatok le?
52. Zsókica21 (válaszként erre: 47. - Wrose)
2016. jan. 28. 17:01
:))
51. főnix01 (válaszként erre: 50. - Malakismeni)
2015. jún. 1. 07:57

Szia!

Az is nagyon szèp eredmèny! Azt mondjàk, hogy a heti fèl kilòs fogyàs a jò.

2015. máj. 31. 23:51
Azt írtam korábban, május 30-ra szeretnék 79 kg lenni, 89-ről indultam. Nem sikerült elérni, 82 kilogramm vagyok. Végül is nem bánom, folytatom tovább.
2015. máj. 27. 09:52

Sziasztok


Én is csatlakoznék, kalóriabázison számolok, e-foodtól rendelek diétás ebédet. Ma 64 kg voltam, az első cél a 60. Utána pedig az 55-56 kg.

2015. máj. 22. 23:56
11 kg-nál tartok.
47. Wrose
2015. máj. 7. 22:42
Hú hát tényleg el van veszve mindenki. vagy tán elfogytatok?:D
46. Wrose
2015. máj. 6. 19:00

Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Tegnap kezdtem a 90 naposat!!

Annó bő 10 kilót fogytam pedig akkoriban nem is nagyon volt miből. most azért van. 170 cm 84-85 kilo között indultam.


Visszaolvastalak b enenteket. soakknál úgy látom elég kevés akalóriabevitel. ezzel egy darabig nicns is baj de amikor megáll a fogyás és még lejjebb kéne vinni akkor bizony nehéz lesz csökkenteni az 800-900 vagy 1000-1200 kalóriából:S Ez csak jó tanács nemoktatás:)

Bár kinek miéyen mozgalmas az élete. én biztosna elájulnék emrt vendéglátásban vagyok és megterhelő fizikai munka számomra. Bár imádom:)


Remélem kcisit fellendülünk =)

45. Roza78
2015. máj. 6. 14:32

Sziasztok!

Egy hónapja kezdtem el a 90 napos diétát eddig -7kg-nál tartok.

2015. máj. 4. 11:16
Elértem a mai nappal a 9 kg-ot.
2015. máj. 3. 23:43

Sziasztok!


23 éves vagyok, 86 kilogramm. Április 9-én 89 kilosan határoztam el, hogy újra diétázom, első cél hogy Május 30-ra lefogyok 10 kilot. Valószínűleg nem fog sikerülni. Sajnos elég lassú fogyó vagyok...

Anno ezzel a módszerrel sikerült 25 kilogrammtól megszabadulnom.


Minden reggel jógázni szoktam, kb 20-30 percet. Utána megcsinálok egy Jillian Michelles videot, szintén 30 perc, emellett heti 5-6 alkalommal délután, vagy kora este pedig elmegyek az edzőterembe, és ott cardiozni szoktam, 90-120 percet.(elipszis, taposás, bicikli)


Próbálok egészségesen enni, amennyire tudok. Kenyeret, tésztát, cukrot, rizset, krumplit, egyáltalán nem fogyasztok. Főként zöldségeket szoktam enni, nyersen, vagy főzve, esetleg sütve, pirítva. Sonkát, tojást, virslit, szárnyasokat. A legnagyobb gondom a zsíros ételekkel, tejtermékekkel van. Minden nap iszok tejet a kávémmal, habár egy ideje 0,1 %-s tejet fogyasztok. Sajnos a sajtoknak nehezen tudok ellenállni, egyelőre próbálok annyit elérni hogy ne egyek minden nap. A tejföl evést egész sikeresen visszaszorítottam minimálisra.

A mennyiségekkel, adagokkal kapcsolatban egyelőre bizonytalan vagyok. Próbálok kevesebbet enni mint amennyit a szemem kíván, és soha nem eszek annyit hogy teljesen tele legyek.


Kivel mi a helyzet? :)

2015. ápr. 23. 18:23

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok, ha lehet.

Egy hónapja számolom a kalóriákat, 700-800 kal eszek naponta,elliptikusozok 40 percet, vibrációtrénerezek 2x30 percet,szaunázok 3 naponta, kertészkedek, biciglizek, túrázok.

Eddig 7 kg ment le. Négy hét alatt még 4-5 kg -nak kell lemenni.

2015. ápr. 22. 07:56

Szervusztok!

Jó reggelt, szép napot, szép sikereket kívánok mindenkinek!

2015. ápr. 21. 11:03

Kár érte, nem is régi indítású fórum.

Csak rajtunk áll, hogy esetenként itt is megdumáljuk a sikereinket, gondjainkat-bajainkat... nem biztos, hogy jó az, ha csak és kizárólag a naplónkba írjuk le, éppen hol tartunk, vagy éppen mi az, amivel pillanatnyilag hadakozunk, stb. stb. Nem érkezünk annyi naplót végig-olvasni, mint ahányan vagyunk itt és ki-ki a maga útját járva, de szinte azonos gondokkal küszködve lépegetünk előre.


Jó lenne esetenként itt is beszélgetni egy kicsit!

39. vacsa
2015. ápr. 21. 09:02
Az ilyen fórumok mindig befuccsolnak...
2015. ápr. 21. 08:35

Jó reggelt!

Elég kihalt erre minden!

Pedig a fórum indításakor úgy nézett ki, hogy leszünk itt egy páran!

Bízzunk benne, hogy csak a tavaszi napsütés terelte el a társaságot, de azért a fogyóját mindenki csinálja tovább!

2015. ápr. 21. 08:06
Jó reggelt!
2015. ápr. 10. 10:24

Szevasztok!

Én is jövök ide közétek, ha lehet!

Ősztől karácsonyig csináltam egy adag Dr.Dukán-fogyót, majd tavasszal kezdem a következő adagot. De azt hiszem, hogy addig is kellene valami módit találnom, mert vagy a mérleg romlott el, vagy az étkezésemmel kezd valami hiba lenni.

Azt gondoltam most, hogy talán a norbi-kódok + a kalória számolás kombinációját fogom egyelőre bevetni és a napi rendszeres gyaloglást.

2015. ápr. 10. 10:09
Sziasztok! Kellemes napot Mindnekinek!
34. dittiritti (válaszként erre: 33. - Dreamer404)
2015. ápr. 10. 08:51
Nagyon ügyes vagy! ha ügyesen csinálod, sok minden belefér az 1000kcal-ba is, ugye?!
2015. ápr. 9. 22:53
napi 1000 kalória a keret :) biztosan nagyon sokat jelent, hogy márciusig nem mozogtam szinte semmit, most pedig a hétvégéken nagy sétákat teszünk hátamon a 10 kgos lányommal, hétköznap pedig 40 perc pilates minden nap + egy kisebb séta :)
2015. ápr. 9. 08:25

Sziasztok!

Most regisztráltam,szeretnék csatlakozni.:)

Röviden annyit,hogy 28 éves vagyok,158cm és 62kg.Nem drasztikusak ezek az adatok,de voltam már 50kg is,így tudom hogyan éreztem magam jobban.Kb.6 éve volt,hogy a Norbi módszerrel lefogytam,és évekig tartottam,de valami megváltozott és az utóbbi két évben lassacskán visszahíztam.Főleg az az oka,hogy nagyon elkényelmesedtem.:/ Kb.havonta rámjön,hogy na most aztán megint nekiállok az egészséges étkezésnek,a tornának,de kb.1 hétig tart a lelkesedés.

Azért is regisztráltam hátha még több erőt és kitartást tudtok küldeni.:)A módszerem még nincs igazán kidolgozva,valószínűleg maradnak a Norbis alapok,bár ő is sokat változtatott az ételeken az évek alatt,szinte már csak az a jó,amin ott a neve,milliomos meg nem vagyok.Na de ha pár éve ment az akkori szabályokkal,most miért ne menne? :)

31. dittiritti (válaszként erre: 30. - Dreamer404)
2015. ápr. 9. 05:08
Nagyon ügyi vagy! Még egy hónap sem telt el, és 10 kg-ot fogytál! Ez igen! Hány kalóriát eszel egy nap?
2015. ápr. 8. 15:59
Sziasztok :) Csatlakoznék hozzátok, nagyon motiváló mások sikerét olvasni :) márc 14én kezdtem a kalóriaszámolást a kalóriabázissal 82 kgval (ami a 166 cmhez elég sok volt). Utoljára hétfőn álltam mérlegen, akkor 72.5-t mutatott :)
2015. ápr. 7. 12:08

Rövid beszámoló:


Az első harmadot -4,6 kg-mal zártam.

Én a víznap helyett 5 napos drSteinberger lé+probodykenyér kúrát tartottam, tekintettel a nagyhétre is...nekem nagyon bevált.

Az első fehérje napon a második harmadban visszajött kapásból 1,3 kg az 5 naphoz képest, de mára, szénhidrátnapra lement ebből már ismét 1 kg.

Nekem lelkileg is jót tette ez az 5 napos kúra, hisz így már 86, 9 is lehettem a kiindulási 91, 8 kg-hoz képest.

Ma 87,2 kg vagyok. A gyomrom jelentősen összeszűkült, a bőröm valóban simult és szebb lett, és nem vagyok kívánós, sőt azt hiszem fegyelmezettebb is lettem kajaügyileg.


A naplómban lehet látni, hogy ezeken a napokon is 1200 kalória körül ettem, s a probody kenyérnek és puffasztott rizsszeletnek köszönhetően nagyon jó volt a fehérje-zsír-szénhidrát arány is.


Ide sajnos nem tudom beilleszteni, de készítettem az első harmadról egy grafikont (naplómban van), amin látszik a napi fehérje-zsír-szénhidrát fogyasztásom, a kalóraiamennyiség és a súly is.

Nekem érdekes, hogy (majdnem)mindig szénhidrátnap után lesz kevesebb a súlyom.

Ezen jól látszik az is, hogy hiába szétválasztó, az ember többé-kevésbé ha odafigyel, megfelelően tudja tartani a fehérje-zsír-szénhidrát arányokat, amik normál táplálkozás esetén azt hiszem: 55% szénhidrát + 30% fehérje+ 15% zsír. Persze az utóbbi időben főleg a testsúlycsökkentés ígérő diétákban ezek teljesen másképp alakulnak: fehérje nő, szénhidrát csökken, a zsír marad ennyi. Hogy ez hosszú távon mennyire jó, azt nem tudom, a vesének, hasnyálmirigynek, epének, bőrnek...de ahányan vagyunk, annyi féle út vezethet célba.


Nekem, a 170 cm-hez 53-67 kg között kell lennie az ideális súlyomnak.

Ha 65 kg lennék, akkor napi 2275 kcal-át kellene fogyasztanom, hogy ne fogyjak, ne hízzak.

Naponta 312g szénhidrátot, 85g fehérjét és 75g zsírt kellene fogyasztanom.


Most 1200-1300 kcal között eszek naponta a 90 naposban...

és érdekes, hogy 5x eszek és nem éhezek, de nagyon nehéz sokszor összehozni, hogy meg legyen ez a kalóramennyiség. Nem egyszer maradok alatta, pedig úgy érzem, teleettem magam.


Fehérjéből fehérjenapon fogyasztok a legtöbbet, 75g-125g körül, között. Gyümölcsnapon ez lecsökken tizenakárhány grammra, keményítőnapon 20-40 g közöttre, szénhidrátnapon 40-60 g közöttire.


Szénhidrátból fehérjenapon 50-80 g körül, keményítőnapon 140-170g között, szénhidrátnapon 150-180g körül, gyümölcsnapon 180-200g körül fogyasztok.


Zsírból fehérjenapon 40-60g körül, keményítőnapon jelentősen kevesebbet, 20g latt, gyümölcsnapon 30-50g körül (kókuszreszelék, olajosmag).

Természetesen vannak kilengések le és fel.


Legkiegyensúlyozottabban az 5 napos drSteinbergeres vízkiváltó napokon ettem: 1046-1133kcal, fehérje:56-63g, szénhidrát: 84-112g, zsír: 43-47g.


Én jó döntésnek tartom, hogy a 90 napossal kezdtem a testsúlycsökkentésemet úgy, hogy naponta 5x eszek, megpróbálok a szénhidrátfogyasztásra ügyelni, jobb szénhidrátokat választani,és zsírból sem túllépni a határt. A kalóriabázisos terv szerint próbálom tartani magam a napi 1200kcal-hoz, ami nehezen megy...nem felfelé lengek ki, inkább lefelé...


85kg alá megyek, elkezdek mozogni is...a gerincem miatt ésszel, kardiozni elsősorban tornateremben...


Ti hogy álltok?

28. Roza78
2015. ápr. 6. 22:33
Sziasztok! Csatlakoznék én is. Holnap kezdem a 90 naposat. Ki hogy áll igy húsvét után?
2015. márc. 31. 20:05
Sziasztok! Örülök, hogy rátok találtam. Jól esik mások sikeréről olvasni, lelki támaszt nyújt. Nekem 60 kg az ideális súlyom, vagyis ezt szeretném minél előbb elérni. Négy és fél hete kezdtem a kúrába -azaz inkább életmód váltásba-, 80 kg induló súllyal. Most 75 kg-mot mutat a mérleg. Szeretném ezt az ütemet tartani.:) Egyelőre itthon táncolok, csak úgy a magam kedvére és jógázok. A kerékpáromat hamarosan megjavíttatom és irány túrázni!
2015. márc. 31. 16:08
Sziasztok én ketogén diétàzok 2 hónapja 10-12 kg ot fogytam vele.Most kezdek kicsit beleunni de nem adom fel.Aztàn majd vàltok én is egy màsikra ha ez màr nem működik.30-50 ch nem sok és elég egyoldalú a tàplàlkozàs de működik !
2015. márc. 31. 16:00

Sziasztok!Sok sikert és kitartást nektek!

Szeretnék én is csatlakozni a csoporthoz!

Én is a kalóriabázist használom!Számolom a kalóriát. 1200 kcal-val próbálkoztam.Az a baj hogy nem sokat mozogtam!Heti fél -1 kg ment le volt hogy sem-menyi,volt hogy visszajött 1 kg.Február 1-én kezdtem számolni. 70 kg voltam most 65 kg vok.Az a jó ha vmi sport teljesítményt csinálok azt is számolja.Még a sétát is!Nekem ez tetszik!Habár lassú a fogyás,de remélem sikeres!Akarat!Kitartás kell hozzá!Ha már jó idő lesz lehet kint biciklizni,kirándulni akkor könnyebb lesz!Egyenlőre én a 60 kg-ott céloztam meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook