Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajnövesztéssel kapcsolatos tapasztalataim fórum

Hajnövesztéssel kapcsolatos tapasztalataim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hajnövesztéssel kapcsolatos tapasztalataim

1 2 3 4
2012. szept. 29. 16:01

sampon-körkép


Az Öko Test magazin 2006 júliusában tesztelte a gyermeksamponokat, amelyek fürdésre is használhatóak. A „nagyon jó" (sehr gut) minősítést mindössze csak egy ellenőrzött natúrkozmetikai termék (a Logona sampon és tusfürdő) kapta meg ("bio" termékeket árusító üzletekben lehet utánakérdezni).


Némileg megnyugtató lehet, hogy a vizsgált gyermeksamponok már egyáltalán nem csípik a szemet és a többség (11 termék) jó osztályzatot kapott. Ezek között több készítmény a hazai üzletek polcain is megtalálható: a Balea (Dm drogéria), a Bübchen, a Fa, a Nivea, a Penaten, a Sanosan. Bár ezekben nem találtak kritikus konzerválószereket és allergizáló illatanyagokat, sajnos a polyethylenglikol (PEG) emulgálószer (vagy származékai) és a natriumlaurylsulfát erősen habzó és szárító mosóaktív anyag egy kivételével mindegyikükben szerepelt (kivétel a Logona volt).

90. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 88. - B5ef5132a9)
2012. szept. 29. 15:28

Nem igazán hiszek ezekben a samponokban,attól mert csak azokat tüntetik fel amiket láttatni engednek.Mint sok bio sem bio..

Az a biztos amit magam csinálok!

Csak érdekelt szerinted melyik az a csoda sampon.

De ha az embernek nincs kedve a macerához,sampon szappan készítés,mosódió....

Akkor én az egyszerű Faith in naturet választom.

De ott a drágább kategória a Sanoll.

Ennek ellenére nem hiszem,hogy nincs benne még egy kis ez-az amit hogy is vennél észre,ha nem vagy kémikus.

Ha valaki saját terméket dob piacra,jól ellepik és mindenbe bele kötnek maximálisan meg kell felelni az elvárásoknak,van ami kötelező így nem tud az ember úgy adalékanyag mentesen dolgozni,mint a maga köreiben.., egy nagyobb cégnél azért ez már nem teljesen megy így,ott a tekintély és a pénz..,mindennek meg van az ára,a csendnek is.

Ezért nem hiszek annyira ezekben a termékekben.

89. reka613 (válaszként erre: 86. - Bb7aa633fa)
2012. aug. 31. 18:23
azt a sampon-balzsam-szesz párosítást én is próbáltam, de nem hatott hiába írták rá mennyi gyógynövény van benne. :) töredezettségre pedig csak az olló válik be :D
88. b5ef5132a9 (válaszként erre: 87. - 8b7e22b4a7)
2012. aug. 31. 18:15
Van jópár. Nem akarok ittmárkákat sorolni. De a bio, natur termékek közt van rengeteg.
2012. aug. 31. 16:41
Melyik az a sampon amelyik mindezt a káros összetevőt nem tartalmazza?
2011. dec. 19. 15:04
sziasztok nekem kb 1 éve fekete volt a hajam kiakartam szőkíteni és csináltam is nagyjából már kiszívattam de annyira eltöredezett hogy vállig le kelet vágatnom és vissza festettem feketére kb májusba lehetett hogy Válig ért,azóta próbálkoztam én is ricinus olajjal sőt a mai napig és a gyógynövényesnél lehet kapni hair rewal sampont és balzsamot ami állítólag növeszti a hajat most a hajam a hát középig ér de hozzá teszem sok mindent kipróbáltam és pl a töredezettségre semmi nem használt eddig
85. Teó25
2011. nov. 26. 14:23

sziasztok!


2007 nyarán fekete hajról váltottam szőke hajra, mert sajnos 8 év fekete festék után csomókban hullani kezdett a hajam. Joggal lehetne kérdezni, hogy miért nem barna? Egyszerűen utálom azt a színt. 2007 decemberére folyamatos speciális színleszedések segítségével elértem a gyönyörű platinaszőke hajszínt (a természetes hajszínem gesztenyebarna). A kémiai behatásoknak 'hála' nem lett túl egészséges a végeredmény,de a hajam legalább nem hullott. Akkor megfogadtam, hogy növesztésbe kezdek - alig ért akkor a fülemig a hajam. Szerettem volna elérni, hogy póthaj nélkül is, egészséges, hosszú gyönyörű szőke hajam legyen.

Most 2011ben értem el odáig, hogy hátközépig ér, annak ellenére, hogy platinaszőke és havonta 1x szőkítve + festve van, nincs elvékonyodva és nem törött.

Mint előttem is írták, nagyon fontosak a vitaminok. Én nem szedek komplex vitaminokat, hanem A,B,D,E,C + Ca + Mg -ból külön külön nagyobb dózisokat. Érdemes kibírni az életet hajvasaló, hajlakk és zselé nélkül, heti 1 alapos hajmosással, kéthetente olívaolajos öblítéssel.

Anno kipróbáltam a házilag készített 'balzsamokat' amiket mézből,sör és tojás hozzáadásával készítenek többféleképpen, nekem nem használtak.

A hajszárítóval is érdemes csínján bánni, legalább 20-25 cmre legyen a hajtól, különben ugyanolyan káros mint a hajvasalás.

84. Lilibeth59 (válaszként erre: 83. - Robkim)
2011. okt. 14. 19:11

Először biztos nagyon furcsa lesz, nekem legalábbis az volt, de hamar meg lehet szokni.

Azt ne feledd, hogy száraz hajra kend fel és nem szabad csak langyos vízzel leöblíteni. Az utolsó öblítővízbe tegyél almaecetet, vagy citrom kifacsart levét. Én utána nem öblítem ki, de van olyan, akit zavar az almaecet "szaga", nos ők 5-10 perc után még tiszta vízzel átöblítik a hajukat.

Saját tapasztalat, hogy rövid időn belül nem érezhető, mint pl. ha mosott ruhánál öblítő helyett ecetet használsz, akkor sem lehet a ruhán az ecet szagát érezni, csak a friss, tiszta ruha illatát.

Még valami: nekem se nem száraz, se nem zsíros a hajam, így egész tojást használok, de ha valakinek száraz a haja, az a tojás sárgáját, ha zsíros, akkor a tojás felvert fehérjét használja hajmosáshoz.

Remélem pozitív tapasztalatról számolsz majd be.

83. robkim (válaszként erre: 77. - Lilibeth59)
2011. okt. 12. 22:46
Még nem próbáltam, csak tervben van, ugyanis kezd fogyni a samponom és kipróbálnám. Kíváncsi lennék, mire képes a tojássampon. :)
82. Lilibeth59 (válaszként erre: 81. - Sylvia31)
2011. okt. 11. 14:50

Nincs arány. Egy üveget jól megtömködsz rózsaszirommal, aztán ráöntöd az almaecetet. Vársz amíg ülepedik az ecet, aztán még töltesz rá, ha kell, egészen addig töltögeted, amíg a tetején lezárja az ecet. Hogy milyen rózsa? Hát, amilyen van, a legjobb a tearózsa, mert annak van a legerősebb illata, de más is jó, a lényeg, hogy permetezetlen legyen!!! Én már évek óta mosódió főzettel "permetezek" levéltetvek ellen.

Ez az öblítés nekem a már kiöblített hajra megy, és én ezt már nem öblítem ki. Törölköző rá, és lehetőleg ne használj hajszárítót! Csak úgy magától száradjon meg a hajad. Balzsamról pedig ugyancsak lebeszélnélek, bár mindenki maga tudja...

81. sylvia31 (válaszként erre: 80. - Lilibeth59)
2011. okt. 11. 13:35
Légyszi írd már le az arányokat! Mennyi almaecethez mennyi rózsaszirom és milyen rózsából?(elég etérő árú és minőségűek vannak)És az öblítést már az utolsó samponos mosás után?Gondolom utána bici balzsam(ha kell)és szárítás...
2011. okt. 10. 21:35

Készítettem almaecetet, tettem bele rózsaszirmot, 14 nap után leszűrtem, így lett egy rózsaecetem. Nagyon jó fürdővízbe, hajöblítőnek is.

A hajam szép selymes, de nem száll, és jó illata van. Hajhullásra is jó állítólag, de ezt még meg kell tapasztalnom.

79. sylvia31 (válaszként erre: 78. - Lilibeth59)
2011. okt. 8. 16:40
Köszönöm hogy leírtad a könyv címét elmegyek majd könyvesboltba és megnézem!
78. Lilibeth59 (válaszként erre: 75. - Sylvia31)
2011. okt. 8. 13:10

Rengetek gyógynövényes könyvem van, a gyógynövények szerelmese vagyok++++

Sajnos, csak egy illóolajos könyvem van, de az nagyon részletes, a címe: Gyógyítás illóolajokkal, Frank Zsófia - Kürti Gábor könyve.

Picit részletesebben a tartalmáról:

Mi az aromaterápia?

Mik azok az eszenciális illóolajok?

Finomanyagi testek

Aura, csakrák, meridiánok

Egészségünk és a rezgések

Holo- vagy pszi-mező

Az aromaterápia alkalmazásának ellenjavallatai


Illóolaj-történelem

Az aromaterápia eredete

Hogyan, miért működnek az illóolajok?


Illóolaj ABC (Az itt felsorolt növényekből kivont illóolajok használatáról van szó)


Gyakorlati alkalmazás

Aromalámpa

Az olajkeverés alapszabályai

A helyiség jellege

Érzelmi problémák esetén

Egyéb ötletek

Inhalálás

Száraz inhalálás

Fürdő

Szauna

Borogatás

Masszázs

Kozmetikai célú felhasználás

Ételek, italok illóolajokkal

Háztartási célú felhasználás


Olajkeverék recept ABC


Illóolaj-ajánló betegségek, gyógyító hatások szerint


Szóval, szerintem sok hasznos dolog van benne, ha sikerül megtalálnod, vedd meg. Esetleg könyvtárban is utána lehet nézni.


Üdv.

77. Lilibeth59 (válaszként erre: 76. - Robkim)
2011. okt. 8. 12:52

Szívesen!


Próbáltad már? Hogy sikerült?

Esetleg csak tervezed?

76. robkim (válaszként erre: 68. - Lilibeth59)
2011. okt. 8. 10:18
Köszönöm Lilibeth! :)
75. sylvia31 (válaszként erre: 74. - Lilibeth59)
2011. okt. 7. 19:46

Milyen könyveket olvasol ha nem baj hogy megkérdezem?

Aromaterápiával kapcsolatos?

Ha igen lehet hogy én is megvenném!

74. Lilibeth59 (válaszként erre: 72. - Sylvia31)
2011. okt. 7. 13:36

Nem vagyok aromaterapeuta sajnos, az ismereteim csak úgy jöttek/jönnek... Sokat olvasok, sok könyvem van, megkérdezem az idősebbeket (bár már én sem vagyok fiatal), mióta van internetünk, sokat olvasgatok, keresgélek, nézelődök, "beszélgetek"....


Több fórumhoz is hozzászóltam már itt a Hoxán is, és nagyon örülök, ha olyant olvasok, amiről még nem tudtam.

2011. okt. 7. 12:01
Indítottam én pár napja egy fórumot is Aromaterápia tapasztalatok címmel de nem írt rá senki..
72. sylvia31 (válaszként erre: 71. - Lilibeth59)
2011. okt. 7. 12:01

ÍGY VAN! Egyetértek!

Lilibeth honnan vannak az ismereteid? Aromaterapeuta vagy? beszélgessünk már róla priviben is mert nagyon érdekel a téma!!!

71. Lilibeth59 (válaszként erre: 70. - Sylvia31)
2011. okt. 7. 10:39

A levendula és a teafa illó is higítás nélkül használható. Viszont én úgy tudom, hogy a levendula az egyetlen, amit már pici babák fürdetéséhez, nyugtatásához, altatásához lehet használni. A fürdetést úgy értem, hogy pl. levendulás kecsketejes szappan, vagy levendulás fürdető stb.

Az én unokámnak van egy levendula zsákocskája, levendulavirággal van kitömve, olyan mint egy pici párna. Még én vettem magamnak pár éve, nos azóta kicsit csökkent a virágok intenzív illata, úgyhogy 1-2 csepp illót szoktunk rácsepegtetni.

Főleg fogzáskor vesszük nagy hasznát, ezzel jobban átalussza az éjszakákat, de most már napközben is csak "vele" alszik el.

Tényleg kitűnő bőrápoló a levendula olaj, és bátran használhatja mindenki kortól függetlenül.

Egyébként a többi illót nemcsak bázisolajba keverve lehet használni, hanem pl. aromafürdőhöz tejbe, tejszínbe, tojássárgájába, mézbe keverve is. A lényeg, hogy az olaj ne úszkáljon a víz tetején.

70. sylvia31 (válaszként erre: 69. - Lilibeth59)
2011. okt. 7. 09:03

Szuper vagy!!!

Nagyon szépen köszönjük a hasznos tanácsokat!!

Nem tudom igaz-e de úgy hallottam(nemrég kezdtem aromaterápiával foglalkozni)hogy a levendula az EGYETLEN OLYAN ILLÓOLAJ amit akár hígítás nélkül is lehet használni..Pl bőrápolásnál..A többit vmilyen bázisolajba(jojobaolaj,szőlőmagola,körömvirágolaj,édesmandulaolaj)kell keverni..

És nagyon fontosak az arányok!!Pár csepp ide-vagy oda nem mindegy!!

Ahogy az sem melyik illóolajat melyikkel és melyik bázisolajba lehet keverni..

69. Lilibeth59 (válaszként erre: 67. - Sylvia31)
2011. okt. 6. 18:09

A levendulának csodálatosan aromás, fűszeres, igen kellemes illata van. Virágját vagy leveleit megdörzsölve kezünkön hosszú ideig illatozik. Harmóniát teremt az emberben, látvány és illat együtt bűvöl el mindenkit, frissít, regenerál, felüdít és nyugtat egyszerre.


Lakótérbe helyezve a frissen vágott vagy szárított virágot, kellemes levendula illat lengi be lakásunkat, a mi örömünkre és a molyok, tetvek, szúnyogok és rovarok szomorúságára, mert azokat elűzi.


A gyógyhatású levendula:


Javítja az életfolyamatokat, fokozza a testi és lelki frissességet.

Antibakteriális, fertőtlenítő, gyulladást csökkentő hatása van.


Aromaterápiában használva feszültségoldó, idegerősítő, nyugtató hatású. Enyhíti a fejfájást, a depresszív kedélyállapotot, segíti az elalvást, az alvászavarokat megszünteti.


Meghűléskor inhalálással tisztítja a légutakat, csökkenti a fertőzéseket. Asztmások ne használják így!


A pattanásos, gyulladásos bőrt bekenve nyugtatja. Érvényes pikkelysömörre és ekcémára is. Enyhíti a napozás okozta leégést.


Masszírozások alkalmával a fáradtságot, izomfájdalmakat, a reumás fájdalmakat csökkenti.


Gyulladásos izomfájdalmakat enyhíti.

Az immunrendszert erősíti élénkíti,

Relaxál, regenerál.

Hatékony zsíros hajra és korpás fejbőrre is.

Fürdővízbe cseppentve és kicsi tejet hozzáadva segít, hogy bársonyos legyen bőrünk.


Női betegségeknél hatásos irrigáló szer. Recept: 1 liter kamillateához 4-5 csepp levendulaolaj.


Oldja a szélgörcsöket, fertőtleníti a beleket.


Rovarcsípéseket csillapítja, segíti a horzsolások és kisebb sebek gyógyulását.


Párnánkra cseppentve, vagy párnahuzatunkba szárított levendulát téve segíti alvásunkat.


Segít pszichés és idegi panaszok (alvászavar, idegesség, fejfájás, migrén)


Szív és érrendszerhez kapcsolódó panaszok (alacsony vérnyomás) enyhítésében.


A bőrápolásban is kiváló.


Izmok és izületek gyulladásának csökkentésére.


A belőle készült tea kiváló nyugtató, szélhajtó.


Levendula fürdő virágból készítve:


Itt is leginkább a nyugtató hatása az, amit kihasználunk. Emellett azonban a levendula serkenti a vérkeringést, és segíti a bőrpanaszok enyhítését.


Így készül a levendulás fürdő: 10 dekagramm levendulavirágot forrázzunk le 2 liter vízzel, hagyjuk állni, majd szűrjük le. A kapott főzetet vegyítsük a fürdővízhez.


Levendula fürdő levendulaolajból:


A levendulaolaj nyugtató hatású. Különleges tulajdonsága, hogy az ideges embert megnyugtatja, ha kimerült, vitalizálja.


Ha levendulaolajból készítenénk fürdőt, fontos, hogy az olaj egyenletesen eloszoljon a vízben, ne csak a víz felszínén ússzon. Ehhez használható tej és méz, kikevert tojás, tejszín mint természetes emulgálószerek.


Az így készült fürdő: 1 teáskanál levendulaolajat összekeverünk 2 tojássárgával, egy pohár tejszínnel vagy tejjel, 2 evőkanál mézzel, ugyanennyi sóval, majd a fürdővízhez adjuk. Jó félóra alatt jut az illóolaj a bőrön át a szervezetbe. Ez a fürdő alkalmas mensruációs panaszok enyhítésére, migrén kezelésre.


Levendulalolaj a párologtatóba


A levendulaolaj párologtatása megnyugvás, a feszültségcsillapítás eszköze lehet. A levendulaolajat vegyíthetjük citromfű és eukaliptuszolajjal. Pár csepp olajat párologtató lámpába vagy vízzel teli tálkába csöppentünk, és a fűtőtestre teszünk. (fejfájás, alacsony vérnyomás)


Levendulaolaj rovarcsípésre


Rovarcsípésre is használhatjuk a levendulaolajat. Ehhez 5 ml olajat összekeverünk 25 ml 40%-os alkohollal. A nyert folyadékba vattacsomóval mártunk, és a csípésre tesszük. 15-20 percig rajta hagyjuk.


Én imádom!!!!!

68. Lilibeth59 (válaszként erre: 66. - Robkim)
2011. okt. 6. 17:55

Az én tapasztalatom az, hogy igen, de nem első mosásra.

Legutóbb ricinus és kókuszolaj pakolás volt a hajamon, mikor lemostam először még zsíros/olajos tapintású volt kicsit a hajam. Mivel vállig érő hajam van, ezért összekötöttem. Hagytam egy napig, addig is hatottak a jó kis olajak. Másnap megint tojás samponnal mostam meg, és csodaszép selymes, jól formázható lett a hajam. Azóta nem kellett hajat mosnom, pedig annak már több napja. A hajam még mindig nem zsírosodik, nem viszket, egyáltalán nem érzem, hogy meg kellene már mosnom.

Lehet, hogy az első mosáskor ugye vizes hajra tettem a tojás sampont, mert kiöblögettem amennyire lehetett az olajat belőle.

Másodszor már száraz hajra tettem fel, ahogy szoktam, és úgy már OK volt.

67. sylvia31 (válaszként erre: 66. - Lilibeth59)
2011. okt. 6. 10:54
Örömmel venném! Én még csak mostanában kezdtem illóolajokkal foglalkozni 13féle alapolajat és 3féle bázisolajat vettem eddig(testmasszázshoz,testkezeléshez mint cellulitkezelés,kozmetikai kezelésre arc- és dekoltázsmasszázshoz..De írd le kérlek mit tudsz a levenduláról-olyat is vettem-kezdjük azzal!
66. robkim (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
2011. okt. 6. 10:29

Szia Lilibeth!


Ez a tojássampon a ricinust is leszedi a hajról?

2011. okt. 5. 08:29
Lilibeth köszönöm a tanácsot mindenképpen megveszem gondolom gyógynövényesnél kapható..Köszi mégegyszer!
64. Lilibeth59 (válaszként erre: 62. - Nyafa)
2011. okt. 3. 14:46

Azt bizony nagyon jól teszed, ha nem festeted mindenféle roncsoló hajfestékkel a hajad. Nem csak a hajad teszi tönkre, egyéb egészségügyi problémákat is okoznak ezek a festékek.


Ha pihenteted a hajad, de úgy, hogy még sampont is csak tisztát használsz, vagy egyszerűen saját készítésű tojássampont stb. használsz, 1-2 hónap után ha gondolod, és tetszik a vörös szín, befestheted hennával, ami nem csak színt ad a hajnak, de nagyon jót is tesz neki, dúsabb, erősebb hajszálak, hajhullás csökkenés, gyorsabb hajnövekedés stb.

63. Lilibeth59 (válaszként erre: 61. - Sylvia31)
2011. okt. 3. 14:40

Pantenolt én is használtam, régebben a gyógyszertárban vettem, a nyáron viszont rátaláltam egy természetes levendulavizet, levendula kivonatot, aloe vera gélt és pantenolt tartalmazó testpermetet, ami az egész testre használható, pl. leégéskor nagyon jó. Gondoltam egyet, és azóta ezzel fújkálom a hajam, de nem mosom ki, így finom enyhe levendula illata van. Van, hogy hajmosás után, de a száraz hajra is szoktam esténként fújni, kicsit bemasszírozom, hamar szárad. Árban is kedvező.

Persze, a ricinust azért használom, már megszoktam, tegnapelőtt ricinus+kókuszolaj+2 csepp levendula illó pakolás volt a hajamon, mert előtte hennáztam, és nagyon szép csillogó színt adott ez a pakolás a frissen festett hajamnak.

62. Nyafa (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2011. okt. 3. 05:20
Szia sánöfi! Tetszett a cikked,megpróbálok majd néhány tippet betartani. Nekem az elmúlt 4 évben hosszú festett vörös hajam volt. Szárította a festés,de nem érdekelt. Aztán kitaláltam,hogy tetetek bele szőkét.. Még az első 2 melírtól hanyat dobtam magam,aztán megnéztem közelebbről is. A 3. után már nem maradt 1ép hajszálam se. Már nem járok ahhoz a fodrászhoz,mert bánt,hogy megse próbált lebeszélni. Aztán bementem 1bio fodrászatba & hirtelen azt éreztem,hogy hasznos tanácsokkal látnak el feleannyiért,mint a maszek fodrász. Elmondta a saját véleményét,nem hagyta,hogy egyből fejest ugorjak a saját hülye ötletembe. Levágattam a pi..ba az egészet,azt hiszem elfogadom a saját hajszínem & megtartom azt :) puszi
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook