Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hagyjam sírni vagy ne? fórum

Hagyjam sírni vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. 59554a629a (válaszként erre: 52. - Ilba24)
2011. aug. 15. 19:15
még mindig nem javul a helyzet?
52. ilba24 (válaszként erre: 33. - Tündér74)
2011. aug. 14. 09:47

Nem próbáltam.Az a baj,hogy leteszem,hogy alvás,abban a pillanatban már fel is áll a kiságyban és nyújtja a kezét.Megpróbálom kb.5-ször,hogy feküdjön vissza.Énekelgetek neki.Akkor is feláll.Kijövök a szobájából.Na akkor kezdődik az ordítás.

Most jövök rá,hogy ezt azóta csinálja amióta fel tud már állni.Mert ugye előtte kénytelen volt ott maradni ahova raktam.

51. ilba24 (válaszként erre: 32. - Tündér74)
2011. aug. 14. 09:43

Napközben dolgozik az anyós.Azért jön este:(


(Imádja az ő kis unokáját)

50. ilba24 (válaszként erre: 30. - Pan Dóra)
2011. aug. 14. 09:41

Ahhoz még pici,hogy egyedül közlekedjen ki-be a kiságyból.

Minden este énekelgetek neki.Azt nagyon szereti!:)Legalábbis úgy veszem észre:D

49. ilba24 (válaszként erre: 40. - Kzsu80)
2011. aug. 14. 09:38

Ezt gondoltam én is ,hogy egyszer megpróbálom.De nincs szívem hosszú ideig hagyni sírni.Egyszer próbáltam most a napokban 10percet hagytam.A vége az lett,hogy annyira felhergelte magát,hogy alig bírtam megvigasztalni.:( Majd megszakadt a szívem miatta:(

Áh,nem tudom melyik a jobb.Mert,ha meg megszokja a dajkálgatást.Pár hónap aztán leszakad a karom:)

48. ilba24 (válaszként erre: 44. - Erikpipi)
2011. aug. 14. 09:33

Ebben biztosan van valami.Ti,tapasztaltabb szülők,akiknek már nagyobbak a gyerkőceitek.Tudjátok,hogy ez az időszak nem tart sokáig.Persze én csak azt látom,hogy mennyire álmos a fiam,milyen jó lenne,ha letenném és egyből aludna...:)

Most ott tartunk,hogy muszáj picit dajkálgatnom minden elalvás előtt.Én csak attól félek,hogy nehogy elrontsam ezzel?Imádom ölelgetni,dajkálni,de biztosan jó ez neki?A későbbiekben nem lesz-e túl elkényeztetett ez miatt?

47. ilba24 (válaszként erre: 27. - Kismanó86)
2011. aug. 14. 09:28

Én is úgy szoktattam a fiamat,hogy egyedül aludjon el.Ez nagyon szépen működött kb.8 hós koráig.Szépen este(szinte mindig pontban fél 9-kor)leraktam kapott puszit és bealtatta magát.

Nem tudom mi történt vele,de kb.3 hete ez nem megy.

Nekünk is van olyan,hogy leteszem,otthagyom sír kb.3 percet és elalszik.De sajna vannak napok,hogy nem tudja megnyugtatni magát.

Soha nem rohanok be egyből hozzá.Kivárom,hogy sikerül-e bealudnia vagy sem.Viszont azt sem hagyom,hogy "túlpörögje"magát,hogy sokáig zokogjon.

46. wanita77 (válaszként erre: 45. - Tündér74)
2011. aug. 13. 12:11
Sajnos nálunk nem oldható meg az együtt alvás. Sem egy szobában (nem fér el két ágy), sem egy ágyban (férjem nagyon horkol). És így azért fárasztó, amikor éjszaka többször át kell hozzá menni visszaaltatni. És ezek után már korán, 6.30 körül fent van. Ráadásul fél év múlva érkezik a kis tesó, és elég fárasztó lesz két gyerekkel éjszakázni. De hát ez van.
45. tündér74 (válaszként erre: 43. - Wanita77)
2011. aug. 13. 10:21

Szia! Az én fiam már 4 éves, de csak pár hónapja alszik külön. Persze ha megébred akkor egyszerre hív át a szobájába. Kisfiam és a mi nyugalmunk érdekében sokszor aludt velünk egy szobában (külön ágyban), de amikor beteg volt, vagy csak egy kis vigaszra vágyott, akkor magam mellé fektettem és úgy aludtunk. Olyan jó volt az az időszak és milyen hamar elmúlott!:(

Most már nagyfiú és saját maga igényelte a különalvást, mert tudja, hogy biztonságban van. Sem babakorában, sem nagyobb korában nem hagytam, hogy sírjon. Kedves, nyugodt, talpraesett kisfiú lett belőle:)

Persze valakinek ez válik be, valakinek más, de szerintem nagyban függ ez a gyerkőc temperamentumától, személyiségétől is.

44. erikpipi (válaszként erre: 5. - Ilba24)
2011. aug. 13. 08:55

A gyerek is olyan mint mi magunk. Hol jó napunk van, hol nem. Nagyjából mindenkinek van egy megszokott napirendje, ciklusa, de attól mindig eltérünk valami miatt.

Dehogy hagynám sírni. Nem azért sír mert jó neki. Rövid ám az a kisgyermekkor, az ember azt veszi észre, hogy a gyerek már önállóan eszik, iszik alszik, és kevésbé igényli a segítséget.

És hogy visszasírom azokat az éveket ,amikor pelenkáztam, etettem, és igényelte az ölelgetést, amikor a karomban ringattam őket....

Ma is szeretek a kicsi mellé feküdni, ha átjön, hogy nem tud aludni. Semmit nem csinálnék másképp, ha csak nem azt, hogy amikor felsírt az ágyában, a kísérletezés helyett magamhoz öleltem volna őket, mert mindig többet értem el ezzel,mint, hogy hagytam őket a kiságyban.

Gyorsan elszaladnak az évek, hidd el....

2011. aug. 13. 08:40

Sziasztok!

Igaz az én fiam már 3 éves, de még mindig problémás az alvás. Szerintem vannak gyerekek, akik egyszerűen rosszabb alvók, már én is beletörődtem. Mindent kipróbáltunk mi is, de semmi nem használt. Este még elalszik egész jól, de éjjel felébred a mai napig. Ő már nagy ágyban alszik 2 éves kora óta és minden éjjel átjön hozzánk. De nem vesszük magunk közé, hanem mi megyünk át visszaaltatni. Csak ez így még fárasztóbb, mert van, hogy egy éjjel 2-3-szor is felébred és átjön, akkor megint át kell menni elaltatni. :(

Régebben mi is próbáltuk a 3-5-7 perces sírni hagyást, be is vált, már az 5. percnél elaludt és fél évig nem is volt gond. De aztán megint kezdődött a rossz alvás, és akkor már ez a módszer nem vált be. Most én is tanácstalan vagyok, meddig fog ez még így menni. Ráadásul apósommal lakunk együtt, aki sosem hagyta, hogy sírni hagyjam 5 percig sem, a férjem sem. Szóval nálunk ezért volt ez a módszer eleve kilőve. Szerintük el fog múlni, de mitől?

42. Dagimanó (válaszként erre: 27. - Kismanó86)
2011. aug. 12. 22:03

Sziasztok!

Nálunk szóról szóra így működik az 1 éves fiammal. 2 hónapos koráig nem tudott maga elaludni, ezért "megtanítottam" neki. Pár napba telt azóta teljesen maga alszik el, max. 5 perc alatt.

41. 59554a629a (válaszként erre: 20. - Ilba24)
2011. aug. 12. 21:56
az a baj hogy sok családnál van így....de tetszik vagy sem el kell fogadja hogy annak a pici gyereknek van egy megszokott napirendje amit be kell tartani és igen is meg kell beszélni hogy 8 a gyereknek már nyugalomban kéne lenni-e.....
40. kzsu80 (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 19:22

Nálunk ugyanez volt. Csak 8 hónaposan vetettem véget neki. Mindent, de mindent megpróbáltam, és mivel sehogy se lehetett elaltatni, és esett össze, sírt a fáradtságtól,de akkor is nyomta ki magát a kezemből, akkor eljött a pont, és letettem a kiságyba, hogy sajnálom, most aludnod kell, mert így neked se jó. Adtam neki jóéjt puszit, elbúcsúztam, és kimentem.

Ordított :( bementem 1 perc után, beszéltem hozzá, megint kimentem. Aztán 3 perc, majd 5 percenként megcsináltam, amíg el nem aludt. Szörnyű volt, én is sírtam, de már semmi más nem működött. Ez egy hétig tartott, a végére 2 percre lement a dolog.

Most azt csináljuk, hogy berakom a kiságyba sötétben, hogy már ne ingerelje a látványom se(előtte énekelek neki), és leülök az ágy mellé, és simogatom a hátát. Nem sír, tudja, hogy reggelig nem fogom kivenni. Úgyhogy szépen lefekszik, néha rá kell szólni, mert fel akar állni, de simogatom és pár perc alatt alszik is.

Nem ríkatom, de akkor muszáj volt, hogy elfogadja, alvás van. Viszont mivel ő már csak egyszer alszik (12 hónapos), már fáradt is estére.

2011. aug. 12. 15:54
én betettem az ágyikoba,kimentem és ha sírt bementem,megsimogattam,beszéltem hozzá,megnyugtattam és kimentem,ha megint sírt ujra bementem -akár 20 x is amíg elaludt-rengeteg turelem kellett hozzá de inkább ez mindhogy olbe aludjon el és hurcolászni kelljen.most már olvasás,puszi,alvás.Igaz késon alvo de elalszik.
38. tündér74 (válaszként erre: 37. - Kismanó86)
2011. aug. 12. 15:43
Hát igen, egy 9-11 hónapos baba még igencsak bizonytalanul megy (ha megy egyáltalán), bármit leránthat, vagy magára ránthat kapaszkodás közben, főleg az éjszaka közepén. Vagy elvándorolhat a lakás más helyiségeibe is.
37. Kismanó86 (válaszként erre: 36. - Pan Dóra)
2011. aug. 12. 14:44

Az enyém 11 hónapos és még egyiket sem csinálja. Őszintén szólva nem is örülnék, ha ő szabadon közlekedne ki-be az ágyból.

De persze, lehet, hogy valakinél ez beválik.

36. Pan Dóra (válaszként erre: 34. - Kismanó86)
2011. aug. 12. 13:25
Nem kicsi. A 9 hónapos már tud állni és kapaszkodva menni, innentől kezdve veszélytelenebb, ha a lyukon mászik ki, mint ha az ágy tetején próbálkozik :D És talán azért sír, mert bezárva érzi magát. Szerintem egy próbát megér :D
35. Kismanó86 (válaszként erre: 32. - Tündér74)
2011. aug. 12. 13:19
Ebben egyetértek.
34. Kismanó86 (válaszként erre: 30. - Pan Dóra)
2011. aug. 12. 13:19
9 hónapos. Szerintem azért ehhez kicsi még. Mrámint hogy ő közlekedjen.
33. tündér74 (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 13:17
Próbáltad már, hogy valami halk ritmusos zajforrást helyezel az ágyikója mellé? Pl. egy ketyegő órát.
32. tündér74 (válaszként erre: 20. - Ilba24)
2011. aug. 12. 13:10
Szia! Én pedig a helyedben szólnék az anyósnak, hogy ilyenkor már altatás van, jöjjön át előbb. Ő alkalmazkodjon a picihez és ne fordítva. Főleg, hogy még mellettetek is lakik.
2011. aug. 12. 12:37

Ne hagyd sírni. Neked sem jó és neki sem!

Inkább próbáld megnyugtatni, elaltatni. Ha nagyon nem megy otthon indulj el vele sétálni. Sokszor az én lányom se akart a szobájában aludni, mentem vele 5 métert a babakocsival és elaludt. Most épp a szobában alvó korszaka van ismét, de ők is változnak folyton.

30. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 12:36
Vegyetek ki az ágyból 1-2 rácsot, hogy tudjon közlekedni. Másszon be, ha álmos, jöjjön ki, ha felébredt. Így nem érzi börtönben magát. Ha este bemászott, ülj mellé, fogd a kezét, mesélj, énekelj, duruzsolj valamit neki. Meg fog nyugodni és elalszik. Lehet, hogy 5 perc alatt, lehet, hogy 1 óra alatt, de érzelmileg mindenképpen megéri :D
29. zikzik
2011. aug. 12. 12:25
Én ott rontottam el, hogy nem hagytam sírni, hanem egy idő után általában megsajnáltam és inkább magam mellé fektettem. Most 6 éves a nagyfiú és azóta sem szeret egyedül aludni.
28. 3da8f53e4a (válaszként erre: 27. - Kismanó86)
2011. aug. 12. 11:46
Persze,hogy nem vagy rossz anyuka. Minden gyerkőc más, mindnek más a szokása. Ráadásul változó is. Ki lehet tapasztalni,hogy melyik hogy szeret aludni:)))
2011. aug. 12. 11:40

Szia!

Abban lehet valami, hogy ne várd ki, amíg már nagyon álmos, hanem picit előbb próbáld letenni.


Egyébként lehet kövezni: Én kezdettől úgy szoktattam a Lányomat, hogy önállóan alszik el. Nem is tud úgy, hogy ringatom. Többnyire beteszem az ágyába és alszik, max. még egy picit beszélget. Előfordul, ahogy Te is írod, hogy sír, ez ritka. Én bizony hagyom. 5 percnél tovább még sosem sírt, elalszik. Ha bemegyek, csak rosszabb, mert felélénkül és még jobban pörgeti magát. Persze ez biztosan nem működik minden babánál, de ő egyedül tud csak aludni. Szerintem egy picit hagyhatod azért, nem kell abban a pillanatban berohanni.

Ettől én még nem vagyok rossz anya, 5 percnél tovább sosem hagytam sírni. Nyugodt, kiegyensúlyozott, imád engem és pontosan tudja, ha kellek, mindig ott vagyok.

2011. aug. 12. 10:30
sok sikert:)
25. ilba24 (válaszként erre: 24. - 3da8f53e4a)
2011. aug. 12. 10:26
megpróbálom.Köszi!:)
24. 3da8f53e4a (válaszként erre: 23. - Ilba24)
2011. aug. 12. 10:20
próbáld meg. Fokozatosan minden nap előrébb hozni, télen elég késői időpont lesz a 9 óra. Az enyém úgy beállt rá,hogy magától megy aludni már most is. Nem kell noszogatni, hogy alvás. 1-2 év és itt az ovi, suli. Jobb a rendszeresség amit mindig betartotok. Persze most nyár van...de én is szeretek aludni:)))))) címen én előrébb hoznám...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook