Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hagyjam sírni vagy ne? fórum

Hagyjam sírni vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. ilba24
2011. szept. 4. 09:16

Sziasztok!


Kb.2 hete este fürdés,evés,alvás van!:)))Köszi a tanácsokat csajok!:)


Most meg éjszaka kel fel.:((Áh,mindig van valami.Jön a két első,felső foga.Remélem hamar áttöri már neki,mert nagyon látszanak a fogak.


Mindenkinek kitartás!:)

82. ilba24
2011. aug. 26. 11:24

Sziasztok!


Na pár napig szépen elaludt a kisfiam vacsi közben.Tegnap nem sikerült,de vacsi után énekeltem neki meg dajkálgattam,be tettem magam mellé az ágyba és végül elaludt.Fél óra alatt.

Nem hagyom már,hogy este felé is aludjon.Mondjuk egyik nap elaludt 7-kor.(Nem tudtam ébren tartani,mert akkor jöttünk hazafelé autóval és persze úgy hamar elalszik.)9-kor felkelt enni és vissza is aludt.:))Szóval az egy jó nap volt!:)

Próbálom hozzászoktatni,hogy vacsi után egyből alvás!


PákiMa,az én fiam nem eszik ennyit.Ez a napirend ami nekünk van jónak tűnik.Most csak az esti alvásról szoktatom le.

Szerintem az lehetett a gond,hogy most kezdett átállni a napi 2 alvásra.Kb.7-8 hós koráig szüksége volt a napi 3 alvásra,de most már az sok.

Akkor te is szépen eldajkálod a kislányodat.:)



Pyrha0,3 hósan simán egyedül elaludt a kisfiam esténként.Ez a probléma kb.8,5hós korában kezdődött amióta fel tud magától állni meg tud már mászni.Előtte szépen leraktam a kiságyba és bealtatta magát.Szinte soha nem sírt.Tudta,hogy alvás következik.Csak most már egyre nagyobb az akarata...

81. Pyrha0
2011. aug. 26. 07:38

Sziasztok. Mi 4 hósak vunk, 3 honapos korátol az a napirendünk mint nektek. 6-7 ébredés, 10-11 alvás, 14-15 alvás, du séta 4 körül miközben 10 perc alvás kb. és utánna nincs alvás. Nem engedem. 7kor fürdetés, fél8 szopi, 8kor altatás. És elis alszik, 15-böl 14x.


Szerintem se hagyd du aludni, keltsd fel ha elszenderül. Mi6-tól már nagyon nyügik vagyunk, de akkor is kibirjuk 7-ig. Korábban hagytam 6kor szundizni,eredmény: este11-kor jó ha elaludt...


Kitartást! Mi 2 hetes korunk ota napi 5-8orát HA aludtunk éjszakával együtt....3hos kora ota lett 10 óra kb.


Nálunk nem alszik mellettünk,else aludna. Csak ringatva. Komoly hasfájás,reflux miatt sehogy csak igy aludt és alszik is el. De legalább alszik. A kiságy nálunk is ágynemű meg játéktartó...plusz dísz:D Egyenlőre.

80. PáKiMa (válaszként erre: 76. - Ilba24)
2011. aug. 24. 22:34

Az én hét és fél hónapos kislányom napirendje hasonlít a ti napirendetekre. Reggel 76-7 köröl kel, visszaalszik 9 körül alszik 1 órát, majd 2-3 körül még egyszer alszik fél vagy egy órát, aztán még 5-6 között alszik még egyet elég gyakran, de nekem eset úgy alszik el, hogy 7-kor van vacsi nagy adag tejberizspépet kap, aztán nyolckor fürdetés, és fürdés után még kap 90 ml éjszakai tejpépet, azon elalszik és le tudom tenni nagyon hamar. Altatáskor leülök a hintázós fotelbe hanyatt fekszik rajtam baba, tartom a cumisüvegét amikor végez megkapja a cumikáját, még pár percig altatja magát és az ágya ott van mellettünk és csak be kell emelni. Külön alszik mióta kijöttünk a kórházból. Altatni az ő kis helyén szoktuk.

Ez nem volt mindig így, ő is változott, mi is próbáltuk alakítani, de most nagyon könnyű vele az altatás.

Próbáld ki a vacsi fürcsi altató kicsi vacsi felállást, hátha bejön.

79. ilba24 (válaszként erre: 78. - Wanita77)
2011. aug. 22. 09:09
Remélem úgy lesz!Szoktam hagyni az ágyban,erőltetni,hogy aludjon,de egy idő után elfogy a türelmem aztán kiveszem.:(
78. wanita77 (válaszként erre: 76. - Ilba24)
2011. aug. 21. 21:25
Nálunk az vált be, hogy fürdés, és utána etetés a sötétben és alvás. A lényeg, hogy utána már semmiképp ne engedd játszani, inkább sírdogáljon kicsit, nyugtasd meg, énekelj neki, stb, de már ne vedd ki az ágyból. Hidd el, pár nap alatt megtanulja, hogy ez az új rend.
77. ilba24 (válaszként erre: 74. - 59554a629a)
2011. aug. 21. 21:22
Neki még szüksége van a napi 2 alváshoz.Ebben biztos vagyok.A de.i alvás az mindig hosszabb,mint du.
76. ilba24 (válaszként erre: 73. - Wanita77)
2011. aug. 21. 21:19

Már egyre ritkábban alszik este felé.De nem fogom hagyni ezentúl!

Az a baj,hogy néha átesik a "holtponton"és már semmiképp nem megy az altatás.

Próbáltam,hogy bent maradunk a szobában fürdés,evés után,de elkezdi a hisztit,hogy játszani akar.

Azon gondolkoztam lehet meg kéne cserélnem a fürdetést a vacsival?Vagy akkor csak összezavarnám?Hogy a jobb?Előbb vacsi majd fürdés vagy fordítva?

Próbálkozom!Köszi!

Lehet a fogzás is bekever ám.Ömlik a nyála egész nap.

75. wanita77 (válaszként erre: 74. - 59554a629a)
2011. aug. 21. 09:38
Talán az egyszeri alvás még kevés neki, de max. 2 alvás elég. Az estit mindenképpen ki kell hagyni, több órát már fent kell tudnia lenni az esti lefekvés előtt. Esetleg le kell vinni sétálni, a friss levegőtől is elfáradhat, sokat játszani fürdés előtt és akkor fürdés után már nem igényli a játékot.
2011. aug. 21. 09:20
talán wanita 77-ek igaza van,este bnem engedném hogy aludjon,van egy barátnőm és ő is ezt csinálta,mindig hagyta aludni(mert úgy is keveset alszik) de az neki pont elég hogy fent legyen még játszani :)a Mirának a délútáni alvásat mindig úgy számoltam ki :) hogy legkésőbb 17.30-kor fent legyen. este 9-kor már elég fáradt volt hogy tudjon aludni,persze volt olyan hogy küzdött ellenem de az volt amit én szerettem volna. Sőt ha ilyen energikus lehet megkéne próbálni hogy 11.30-kor ebéd és 12-kor alvás,tudom hogy pici de lehet hogy erre lenne igénye. A Mira is 12-től van hogy 16-ig alszik (most is) Én megtenném hogy csak egyszer altatom napközben.
73. wanita77 (válaszként erre: 71. - Ilba24)
2011. aug. 21. 08:07

Hát, így elsőre azt mondanám, hogy talán nem kéne aludnia este 6-7 körül. Azt mondják, hogy az esti lefekvés előtt 3-4 órát legyen fent, hogy elfáradjon. Inkább nyűgösködjön kicsit, de ne aludjon már olyan későn. Nálunk is így volt, este 6 körül már nyűgösködött, de nem aludt, inkább korábban vittük fürdeni és simán elaludt fürdés, evés után. Próbáld ki szerinte ezt.

És én mindig ragaszkodtam hozzá, hogy fürdés, evés után már nincs játék, akármennyire is szeretné. Inkább sírdogáljon, de szokja meg, hogy fürdés után már alvás van. Nagyon fontos a rendszer, a fiam 3 éves és még mindig így van. Fürdés után egyből ágy, igaz, mostanában már fél órát is ott kell feküdnöm mellette az ágyban, de onnan mi már nem jövünk ki, ott beszélgetünk egy darabig, megbeszéljük a nap eseményeit és utána alvás.

Szerintem ha ezen a kettőn változtatsz, sikerülni fog. Lehet, hogy eltart egy ideig, mire megszokja az új rendet, de megéri!

72. ilba24 (válaszként erre: 70. - Orsi néni)
2011. aug. 20. 22:56

Éjszaka szerencsére ő alszik(lekopogtam!).Csak az elaltatás nehéz.:(

Még csak 2 foga van.Én is gondolkoztam rajta,hogy lehet a fogzás a baj.De napközben meg semmi baja.Nem szokott sírdogálni.Vagy lehet este fáj neki jobban?

Egész nap igényli a társaságot,de nem kifejezetten az enyémet.Nagyon jól elvan mindenkivel.Nem ragaszkodik annyira hozzám,csak valaki foglalkozzon vele.

És akkor te alapból magad mellé teszed a babádat?Tud tőletek aludni?(Ha mocorogtok vagy ilyesmi...)

71. ilba24 (válaszként erre: 69. - Wanita77)
2011. aug. 20. 22:49

Tápszert kap.

7 óra körül kel reggel.9- fél10 körül vissza alszik.Ilyenkor szokott aludni 1-1,5 órát.Majd du.2-3óra körül alszik még kb.fél-háromnegyed órát.Utána valamikor még este felé 6-7óra körül is szokott aludni 20-30percet.De nem minden nap alszik 3-szor.

fél 8-kor fürdetem.Fürdés után egyből vacsi.Ezt ő is tudja mert egyből kéri.Általában estére már jó fáradt.Legalábbis annak tűnik.Úgy etetem,hogy leteszem a mi ágyunkra,a párnára és a legtöbbször el is alszik közben.Aztán fogom,hogy át teszem az ágyába.Rajtam még aludni szokott,de ahogy leteszem fél perc és felül.Semmi álmosságot nem látni rajt.Egyből nyújtja a kezét és menni akar játszani.Hiába próbálom letenni egyszerűen csak ordít.Így leteszem a szőnyegre játszani.Majd 9-fél 10 körül viszem a szobájába és próbálkozom.Ma teáztatás közben tudtam elaltatni.Úgy,hogy közben dúdolgattam neki meg ringattam az ölemben.

Hát irigylem azokat az anyukákat akiknek probléma mentes az esti altatás!

Hozzáteszem,hogy nálunk is kb.1 hónapja van ez.

2011. aug. 19. 22:10
8 hónapos a babám és én is rengeteget nyűglődtem az altatással.Eleinte a hasa fájt azért sírt sokat, majd egy 2 hónapos nyugi után a foga kezdett el kibújni azért kelt fel rengeteget, volt hogy fél óránként.Most, hogy kibújt a hetedik foga sokkal nyugodtabb lesz.Eleinte nagyon sokat járkáltunk vele, majd cicin hagytam elaludni.7 hónapi éjszakázás után magunkhoz vettem, azóta nyugalom van.Pedig előtte elleneztem, hogy velünk aludjon. Éjszaka, ha felébred rámpillant, megnyugszik és visszaalszik.Sajnálom, hogy nem előbb vettem magunkhoz.Hány foga bújt ki eddig?Ha napközben is sír, amikor elmész egy másik helységbe, akkor valószínű, h szeparációs szorongása van.A lányom már 6 hónaposan elkezdte.Én azt tanácsolnám, hogy vedd magadhoz ebben az esetben, ha lehetséges. Nálunk is mindig egyik napról a másikra változtak a dolgok. Lehet, h holnap már sokkal könnyebben alszik el. Biztos nem kényezteted el, később már lehet, hogy elég lesz, ha szorosan odabújsz hozzá.Akkor már nagyobb lesz, jobban megtudod vele beszélni a dolgokat, ez egy ilyen nyűglődős korszak, túlélni kell és remélni, hogy holnap már jobb lesz.Sok erőt és kitartást!
69. wanita77 (válaszként erre: 68. - Ilba24)
2011. aug. 19. 11:28
Ha 8-kor vacsizik, mit csinál 10-ig, hogy nem alszik el? Szoptatod vagy tápszert kap? És hogy történik az etetés, fürdés után a sötétben a szobájában? Utána leteszed rögtön az ágyba, de nem alszik el? Hogy van pontosan a napirend, este fürdés előtt közvetlenül mit csinál? Ha ezeket leírod részletesen, hátha megtaláljuk a probléma okát.
68. ilba24 (válaszként erre: 67. - 59554a629a)
2011. aug. 19. 09:40
Nem hiszem.8-kor vacsizik minden nap.10-kor alig tudom elaltatni.Akkor 7-kor biztosan nem aludna el szerintem.Vagy,ha elalszik lehet 1 óra múlva meg felébred.
67. 59554a629a (válaszként erre: 66. - Ilba24)
2011. aug. 18. 16:01
Nem lehet esetleg, hogy korábban kéne lefektetni? Mert hogy vacsi közbe elszundikált.......
66. ilba24 (válaszként erre: 60. - 59554a629a)
2011. aug. 18. 09:46

Áh...:(((

Inkább egyre rosszabb.:((

A tegnap este egy katasztrófa volt!8-kor szépen elaludt vacsi közben.Aztán 9-kor felsírt.Vissza aludt rajtam.Letettem,egyből felébredt.Na ezt eljátszotta kb.6-8-szor.Végül teljesen felébredt.11-kor sikerült elaltatnom.Úgy,hogy magam mellé fektettem,ordított(hisztizett)közben ráztam a kis fenekét.Hát,ha ez így folytatódik kb.2éves koráig...Én biztos megbolondulok!

65. ilba24 (válaszként erre: 59. - SzaZsuBo)
2011. aug. 18. 09:42

Anyós mostanában szerencsére későn ér haza a munkából.Akkor meg már nem jön át.(Ez a gond kipipálva:) )

Az van a mit leírtál.Ébren tartja magát!Nagyon álmos,ragadnak le a szemei,de küzd az elalvás ellen.

Nagyon kitartó.:(

Remélem tényleg nem kényeztetem el azzal,hogy dajkálom.Sajnos most már ott tartunk,hogy szinte másképp nem is tudom elaltatni.:(

Persze imádom,hogy szüksége van rám meg,hogy még pici,hogy lehet dajkálni!DE!Azért nekem is vannak igényeim.Pl.:Kimenni a mosdóba vagy letusolni vagy csak inni valamit anélkül,hogy nyújtaná a kezét,hogy vegyem fel.(Hozzáteszem egyedül vagyok vele itthon,mert apa estig dolgozik.)

Azért örülök,hogy másoknál is ez a helyzet.Akkor nem én rontottam el valamit?


Köszönöm!Próbálkozom.

64. tündér74 (válaszként erre: 62. - Ilba24)
2011. aug. 18. 09:39
Nálunk is ez vált be anno, a halk dúdolgatás.:)
63. ilba24 (válaszként erre: 58. - Fruzsy79)
2011. aug. 18. 09:34
Na ennek utána nézek.Még nem hallottam róla.
62. ilba24 (válaszként erre: 56. - 59554a629a)
2011. aug. 18. 09:33
Persze,próbáltam.Úgy veszem észre,hogy jobb,ha énekelgetek neki.Sima monoton hangon.Sokszor csak dúdolgatok.
61. ilba24 (válaszként erre: 55. - 9536810fa1)
2011. aug. 18. 07:54
Hú...szép kilátások!:))
60. 59554a629a (válaszként erre: 54. - Ilba24)
2011. aug. 17. 22:54
Nos???? Valami változás? :)))))
2011. aug. 17. 14:35

Nem olvastam végig, úgy h nem tudom írták-e: anyósodnak meséld el szépen, finomam az alvási problémát, és kérd meg, hogy amíg nem rendeződik jöjjön korábban, talán félórával is elég lenne, esetleg hangsúlyozd, hogy amíg ő játszik a gyerekkel jól le is fárasztja a kicist, addig te mennyi mindent meg tudnál csinálni, és hogy mennyire szükséged van a segítségére! Biztosan kitapasztalod már, hogyan kell az anyóst bekeríteni! Nálunk apa pörget ezerrel elalvás előtt, utána meg ő nyűgös, amiért 1 óra hosszáig tart, mire elalszik a gyerek... A másik pedig tényleg a szep. szorongás. Az elalvás előtti rituálét is megnyújthatod. És ilyenkor már ébren tudják tartani magukat. Az én kicsim is már 6 hónaposan fél, hogy lemarad valamiről, ölbebaba, mégis olyan nehéz az altatás. Sok sikert! És ha hónapokig semmi nem jönne be, gondolj mindig arra, hogy úgy sem sokáig akarnak mindig rajtunk lenni, na és nem minden gyerek akar örökre a szüleivel aludni, ( nálunk a majdnem 3 éves 1 hónapja nagy meglepetésünkre költözött önként a saját szobájába, pedig akkor még csak az ágyát tettük be, úgy hogy a kishuga velünk maradt!....) Az csak utólag tudod, hogy hol rontottad el, mivel minden gyerek más, recept igazából nincs. Csak kisérletezünk, és ha semmi nem jön be, akkor is túl gyorsan nőnek fel.

Kitartás anyatárs!

Ja, a kicsit már eleve dajkálom, ringatom, annyira, hogy már hintában sem hajlandó elaludni.És utálom magam, amiért a naggyal nem így csináltam ( 15 hósan vettem át az ágyunkba, és kb 10 hónapos volt, amikor beláttam, hogy cicin elaltatástól nem fog kitörni a következő világháború). Az elkényesztetés nem itt kezdődik, hidd el...

Az elalvás előtti rituálé a naggyal kb 18 hónapos korára érett be, de pont ma történt először, hogy nem feküdtem mellé olvasás után, hanem csak álltam a félemeletes ágya mellett. Megvártam míg megérett rá. És nem biztos, hogy este is így lesz majd...


Sok sikert!

2011. aug. 16. 20:03
Úgy tudom van olyan, hogy jól alvó gyerekek ilyen idős korban rosszul alszanak, a szeparációs szorongás miatt. Kezdik megérteni, hogy az anya nem az ő részük /mert eddig azt hitték te és ő az egy és ugyanaz/ és ezért lehetnek ilyen gondok. Ez kb 1 hónap úgy tudom!
2011. aug. 16. 19:58
Szia! Nézz utána a szeparációs szorongásnak!
56. 59554a629a (válaszként erre: 52. - Ilba24)
2011. aug. 16. 15:26
Probáld azt, hogy amikor alvás van vedd ölbe a szobájába de ne beszélj hozzá,ne mondj semmit akkor sem ha ő szeretne veled beszélni,tedd a válladra picit simogasd de semmi kép se beszélj hozzá csak hagyd hogy pilledjen, jöjön állom a szemére,ne legyen fény csak félhomály. Probáld meg. :)
55. 9536810fa1 (válaszként erre: 48. - Ilba24)
2011. aug. 16. 08:21
2 éves koráig a lányomat éjszakánként le-fel hurcibáltuk a szobában... először csak a kispárnán, aztán a nagypárnán.... apával felváltva. :))) ... nem lett elkényeztetett... A kiságy nálunk ágyanemű tartónak volt jó. :)))
54. ilba24 (válaszként erre: 53. - 59554a629a)
2011. aug. 16. 08:19

Nem.A helyzet változatlan.:(

Minden elalvás előtt énekelgetek meg dajkálgatom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook