Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szóvátegyem vagy hagyjam? fórum

Szóvátegyem vagy hagyjam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. 1e53ba4657 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. nov. 17. 14:26

Nem hinnem,h valtozik azert,mert te ezt szovateszed barkinek is.


Szerencse,h huvosebbek a napok mar,mi? :)

91. fincsi5 (válaszként erre: 89. - Dodi44)
2015. aug. 24. 17:43

Mondjak 2 / számomra / szélsőséges esetet?

Régen, mikor még nem lett kínai áruház, Tiszti klub volt nálunk, gyönyörű épületben.

Szombatonként zenés , táncos estek voltak, belépés csak nyakkendőben.

27 éve 3 éves gyerekkel akartunk bemenni a azt hiszem, hármas autóúton lévő Rétes csárdába mentünk be, és mondták; a gyerek nem jöhet be, mert csak egy rövid nadrág volt rajta.

2015. aug. 23. 00:51

Átvészeltem a kánikulát, talán a junius eleji ominózus esetet leszámítva probléma nélkül, a hűvösebb idő minden évben meghozza a megoldást.

Nyakkendő azért nem kell. :)

89. Dodi44 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. aug. 23. 00:46

Uzletek es ettermek ablakaban tablacskakat lattam, "Hianyos oltozetu, ingtelen, mezitlabas embereket nem szolgalunk ki."

Vagy egyes ettermekben "nyakkendo viselete kotelezo"

88. michelle.r (válaszként erre: 84. - Kleeri)
2015. jún. 3. 19:07

Igen, lehet. Vagy más minőségű ügyfelek.


Egy-két ilyen mindenhol becsúszhat, de az borzasztó lehet, ha a többség ilyen ;)

2015. jún. 3. 18:33

Rómában a 45 fokos hôségben sem volt melegem, amikor hosszú szoknyaszoknya és -zakó volt rajtam.

Amikor a meztelen bôrét süti-égeti a nap, még jobban melege van az embernek; de ez sokaknak már magas, mint a tehénnek a zongora.

Magyarországon meg különösen elharapódzott ez látszatlezserség.

2015. jún. 3. 18:26

Ami engem illet, nálunk melegebb van, mint otthon, mégis nemhogy heremutogatós rövidnadrágban nem merne senki beállítani ilyen helyre de még a rövidujjú inget is megkérdőjelezném, mert a hőguta kockázat mellett is ők elegánsabbnak tartják a hosszúujjú inget.


Szóval szimpla igénytelenség, én talán csutkára nyomnám a légkondit (ami mindig a kliens székére legyen irányítva és öltözéktől függően manipulálnám) és ha panaszkodnak, azt mondanám, hogy beragadt, legközelebb öltözzenek fel jobban. Szerintem aki ennyire igénytelen, hogy ügyvédhez így állít be, nem veszi a lapot sehogy, talán a hideg visszatartja:)))

85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Kilimcs)
2015. jún. 3. 18:00

Ezt azért vitatom, de mindenki maga dönti el mi elfogadható számára.


"Amúgy meg rövidnadrág, nyári papucs, stb, korrekt igenis elfogadott nálunk. mert meleg van nyáron nagyon. "

Szerintem annyira kevés olyan alkatú ember van, akin jól áll ez az öltözet.


Ha annyira elfogadható lenne, akkor a nővérek, orvosok nem a vastag köpenyeikben látnák el a kórházakban a betegeket, oké, van aki pólóban van, de rövidnadrágban nem igazán, nemhogy sortban.

De a szakácsok sem rövidnadrágban dolgoznak, valamint az eladók, lelkésznők, papok, tanárok és sorolhatnám a szakmákat, de minek?

Tegyen mindenki a belátása szerint, lelke rajta mindenkinek mit enged meg magának. És nem arra gondoltam, hogy hivatalos ügyet csakis kosztümben, öltönyben lehet intézni,persze, hogy nem, a sort és a kosztom között még bőven van skála.


És itt én le is írtam a véleményemet.

84. kleeri (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2015. jún. 3. 15:20

rendben értem,

ilyen helyre azért nem egy szál gatyába megyünk, még ha nyár van akkor sem,

de ennek ellenére a véleményem nem változott, nem teheti szóvá,

de kiírhatja az ajtóra belépni csak megfelelő öltözetben, aki nem így jön nem fogadja az ügyvéd,

lehet hogy kevesebb ügye lesz!?

83. Kilimcs (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 3. 14:55

enissa: nem a tökeidet mutogatni csak nudista strandon ok. Amúgy nem. de ha már valaki mutogatja, akkor ügyvédként nem bámuljuk. vagy bármilyen szolgáltatóként. hanem az ügyfél SZEMÉBE nézünk! lehet véleményed a fizető ügyfélről, de belőle élsz. Válogathatod az ügyfélkört, de akkor meg szólalj meg, alakitsd magadnak. duzzogni semmi értlme. mi ezen derültünk.


Amúgy meg rövidnadrág, nyári papucs, stb, korrekt igenis elfogadott nálunk. mert meleg van nyáron nagyon.


egyébként egyszerűen csak azon elmélkedünk itt páran, hogy hol lehet ügyvéd valaki, hogy ilyen cuccokba mennek hozzá, mint ahogy kb a strndbárba ülnek be amúgy az emberek.


szóval postára számlétfizetni, ügyes bajos ügyeket intézni nyáron senki se kiskosztümben indul neki melegben. üzleti tárgyalás, nagyvolumen az más. De itt ügyintézés stbről van szó. legalábbis a leírás ezt sejteti.

82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2015. jún. 3. 11:49

Azért ledöbbentem a reakciókon.

Mindig irodában dolgoztam, sosem sortban, mert megkövetelte a főnök a kulturált öltözködést, hiszen külföldi ügyfelek is megjelentek, öltönyben, furcsa lett volna, ha mi flip-flop papucsban , sortban flangáltunk volna. Érdekes senki nem kapott hőgutát, de még rosszul sem lett, pedig sokáig nem volt légkondi sem. De valószínű, hogy én vagyok az egyik furcsa ember (szerencsére akad, mint Te is, akinek nem evidens a tök kibuggyanós gatya), mert ezen többen jót derülnek, itt a fórumon.

81. michelle.r (válaszként erre: 74. - Kleeri)
2015. jún. 3. 10:49
Ne feltételezd, leírta, hogy ügyvédként dolgozik. A fórum szép lassan eljut oda, hogy a buszvezető se szójon, ha valaki szotyit köpköd a buszon, a közértes se, ha valaki végig tapizza az összes péksütit :/.
80. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jún. 3. 00:48
nem érdemes ,ui: mi furcsa van a mellekben és a herékben, tán még nem láttál olyant?
79. kokosz
2015. jún. 2. 21:37
Fogj egy tekercset a legnagyobb mèretű szemetes zsàkbòl, vàgj rajta 3 lyukat, tedd ki az ajtòd elè, ès ìrd rà hogy kötelező viselet. Ìgy be totyognak hozzàd, mint a pingvinek, elvègzik a dolgaikat, aztàn mindenki boldog.:((((
2015. jún. 2. 21:27

Sajnos ez van a bankban, a hivatalokban, a rendelôben, a patikában, stb.

A térd alatti szoknya, vászon nadrág, a rövid ujjú blúz, ing luxus.

Az igénytelenség, a magamutogatás a mindennapok része.

Bármennyire is nem vagyunk kívancsiak senki tökeire, mellszôrzetére, csöcseire, fehérnemûjére.

77. Kilimcs (válaszként erre: 76. - Túrógombócka)
2015. jún. 2. 21:13

29 fokban? szikrázó napsütésben? hogy képzelted?? :O :D :D szegény szegény üyintézők... bár azért az fontos, csak a lábadat mutogattad, vagy cicit esetleg zacsit dobtál e ki mikor ügyintéztél.. mert azért ha már homár legyen kövér! :)


de amúgy ténylg.. értem én, hogy pl angliában mi van.. de pl spanyolországban meg megint tök más.


Na aki beterpeszt, hogy a töke kilóg, az meg bunkó.. Bár ügyvédként, egyéb ügyintézőként meg még a pucér embernek is a szemébe kell nézni, nem? az is illem. az ügyfél lehet akárki, de az ügyvéd csak elvégzett egy egyetemet.. meg legfőképp ne legyen már saját maga ellensége ;)

2015. jún. 2. 21:06
ma bementem a bankba és a postára rövidnadrágban és túraszandiban.... nagyon szégyellem a dolgot :)
75. viva70
2015. jún. 2. 21:01
Holnap én is megyek ügyvédhez. Mit vegyek fel...?:)
74. kleeri (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jún. 2. 14:56

ha egy olyan helyen dolgozol, ahol ügyfelek vannak, el kell fogadnod a viselkedésüket, az öltözködésüket, vagy nem öltözködésüket,

nem teheted szóvá az ügyfélnek, hogy hogy öltözött fel, ha hozzád megy ügyintézni,

a laza öltözködésből feltételezem utazási irodában dolgozhatsz


de az öltözködés kultúra kérdése,

nem tehetsz sajnos semmit,

viseled, vagy más munkát keresel

73. Mézes-Krémes (válaszként erre: 68. - Féknyom)
2015. jún. 2. 09:09
Én is ezt kérdezem. Nézegetnék mindent. Zacsikat, ciciket egyaránt! Megyek oda asszisztensnek. :D
72. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jún. 1. 23:22

A világ sajnos nem arról szól, hogy a többiek a mi elvásárunk szerint viselkednek vagy öltözködnek. Persze volt valaha illem, erkölcs, de ezeket már rég eltemették. Szóval megszoksz vagy megszöksz.

Amúgy nem értek valamit: ha valóban ennyire undorít téged a meztelenkedés, akkor miért nézed a ciciket? Mért nem figyelsz másra? Szerintem valahol mélyen ez azért izgat téged, talán pont azért, mert prűd családban nőttél fel...

71. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 28. - Kilimcs)
2015. jún. 1. 20:30
A Szt Istvan Bazilikaban is ki van rakva, hogy tilos a miniszoknya, sort es tarsai, megis a sok birka forronaciban es topban maszkal odabenn (tobbnyire turistak). Idegesito latvany, a tiszteletlenseg miatt. En teljesen megertem a topikinditot, nem lehet jo ilyen korulmenyek kozott dolgozni. En is irodaban dolgozom, a kollegak nagy resze kb ugyanezt csinalja nyaron mint a topikindito ugyfelei. Izzadt labbal flip-flop papucsban csattogas, melltarto-mutogatas a top alatt, ferfiaknal boxeralso-kinezetu sort, noknel kinn a fenek-sort... Mintha a strandon lennenk. Ja es nalunk van dress code (egy szeliditett valtozat) csak eppen a kutya nem tartja be. Azt kellene csinalni mint a ferjem volt munkahelyen: aki nem megfelelo oltozetben megy dolgozni, hazakuldik, ugrott a munkanapja, mintha igazolatlanul nem jott volna be dolgozni.
70. féknyom (válaszként erre: 69. - Ancsika688)
2015. jún. 1. 20:26
Fúj, de izé vagy.:)
69. ancsika688 (válaszként erre: 68. - Féknyom)
2015. jún. 1. 20:15
A zacsikat is nézegetnéd?:D
2015. jún. 1. 19:29
Nincs felvétel?
2015. jún. 1. 19:22
Nagyon kevés ruha volt rajtuk, de az legalább tiszta volt. ( nem voltak sem piszkosak, sem büdösek )
66. kristo_f (válaszként erre: 54. - Kilimcs)
2015. jún. 1. 19:20

rövidgatyák meg tök kulturáltak vannak


És ha extrém méretű nemiszerv, hova tegye?

Alúl a térdét veri, felhajtva a hasán nyomja ki az inget, ha összehajtja akkormeg "pont ott" ahol

Könnyű a nőknek...

65. kriszta773 (válaszként erre: 58. - 31bc25d879)
2015. jún. 1. 19:10
hát célzott mindenféle forrónacikra, gondolom, akkor alaposan megnézte az alvázakat is :)))))
64. kriszta773 (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 1. 19:10

én nem vitatkozok, csak ha az ügyfélkör olyanokból áll össze, akik szinte alsógatyában érkeznek, azoknak hiába magyaráznád, hogy mi illik meg hogyan :)

nem kell ahhoz kiöltözni, hogy beugorj egy ügyvédhez megbeszélésre, pláne ha nem olyan ügyvédről és nem olyan ügyről van szó, sima utcai ruha megteszi

63. 342402de6d (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2015. jún. 1. 19:03
:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook