Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hagyjam sírni vagy ne? fórum

Hagyjam sírni vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. ilba24
2011. aug. 12. 10:15

Mi fél 8-kor fürdünk ,8-kor etetés.Valamikor be is alszik az evés alatt(tápszert kap).Ha nem alszik el akkor még játszani akar.Legkésőbb 9-kor viszem aludni.Na olyankor kezdődnek a problémák.

Ha előrébb hoznám a fürdetést akkor előbb elaludna?

22. 3da8f53e4a (válaszként erre: 20. - Ilba24)
2011. aug. 12. 09:58
lassan úgy is átfordul az idő... hozd előrébb a fűdetést. Én ősszel már fél 7-kor fürdettem, 8-ra aludt.
2011. aug. 12. 09:55

Én sem énekeltem neki, nem is meséltem mert attól tényleg csak élénkebb lett (csak jóval később volt mesés időszakunk). Nálunk viszont hallkan éjjel -nappal ment a rádióban a zene (hogy szokja a zajokat)... ahány gyerek annyi féle:)) Ki kell ezt tapasztalni, mikor mi jó nekik, aztán majd beállnak:))

Amikor pedig felébredt akkor is fel kellett vennem és még egy jó darabig ölelgetni,ringatni kellett... jaa és nappal fél órákat aludt:))))))

20. ilba24 (válaszként erre: 18. - 59554a629a)
2011. aug. 12. 09:52
Ezt megpróbálom én is.Az a baj,hogy anyósom itt lakik mellettünk és mindig este ér rá átjönni Persze sokszor altatási időben.Jól felpörgeti a kisfiamat aztán ő elmegy,én meg altassam el.De hogy mondjam neki,hogy ne játszon már vele este 8-kor ,mert mindjárt mennie kell aludni?
2011. aug. 12. 09:45
az én gyerekemnek pl. nem mesélek nem énekelek (ha énekelek el kezd tánci-tánci-zni) csak simogatom. rég megtapasztaltam hogy az én gyerekemnél nem müködik a mese meg zene alvás előtt,ha mesét tettem neki vagy én meséltem akkor dumált folyamatosan vagy énekelt :)
18. 59554a629a (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 09:42
szia,nem olvastam végig de elmondom én hogy csináltam. az elején én is hagytam sirni de,rájöttem hogy pl. amikor alvás van fél orával felkészitem rá,ha játszik akkor megpróbálom ölbe venni ,elmondom hogy nemsokára alvás van,megitatom simogatom etc az a lényeg hogy kicsit elpilledjen,nem kapcsolok tv-t,rádiót ha igen akkor ép hogy van hang,majd beviszem a szobájába,leteszem betakarom,pár percig simizem piszilgatom,maj felállok az ágy mellől fújok :) egy puszit elmondom hogy szeretem és kimegyek,rácsukom az ajtót és ha nem is alszik el azonnal csöndben van. most 22 hónappos és még mindig igy működik :) már feléri a kilincset de amikor leteszem aludni akkor nem jön ki a szobából.
17. ilba24 (válaszként erre: 10. - Gnoncsu)
2011. aug. 12. 09:34
Ezt a sírósdit kb.3 hete kezdte el.Előtte nagyon szépen elaludt.
16. ilba24 (válaszként erre: 13. - A3a6030669)
2011. aug. 12. 09:32

Köszi!

Általában az esti altatásoknál van gond,de néha nappal is.

Nagyon sokat beszélgetek neki.Mindig mesélek,énekelek.Alapjában ő egy nagyon kiegyensúlyozott baba.

15. ilba24 (válaszként erre: 12. - 3da8f53e4a)
2011. aug. 12. 09:30
Én is imádom ölelgetni!:)Persze ő nem mindig igényli.
14. ilba24
2011. aug. 12. 09:29

Eddig nem hagytam sírni.Az a baj,hogy látom rajta,hogy mennyire álmos,de mégsem akar aludni.De az ölemben sem igazán jó neki.Többször altattam már úgy el,hogy elringattam,mikor láttam,hogy ez jó neki.Tudom,hogy ezzel kicsit elkényeztetem,de hát én próbálok mindent megadni neki.

Amikor viszont mindenhol csak nyüglődik akkor nem tudom,hogy mit csináljak?Van amikor hagyom picit sírni aztán megteáztatom és akkor bealszik.

2011. aug. 12. 09:22

szia

nem tudom melyik alvásnál csinálja ezt a babád..esti?délutáni?...én megpróbálnám azt,hogy a megszokott idő helyett fél óra,vagy 1órával hamarább letenném aludni mielőtt előjön a nyűglődés..(mert egyre több új inger éri őt,pl mászás,esetleg állás stb,hamarább fárad)szépen lassan elpakolnánk a játékokat,egyet a kedvencet meghagynám neki,mondogatnám mi fog ezután történni,esetleg halk ének,miközben fekszik,vagy megnyugtató hangon elmeséled az aznapi eseményeket...

sok sikert :)

12. 3da8f53e4a (válaszként erre: 8. - Csirike57)
2011. aug. 12. 09:13
Az enyém már nagy (13 éves)fiú és még mindig igényli,hogy ölelgessem:))))
11. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 09:11
...nekem macerás volt, de nem tudtam mit tenni: mellé feküdtem,hangosan szuszogtam - hallja,hogy már én is elaludtam - és visszatettem később az ágyába amikor ő is elaludt. Ilyenkor nagyon gyorsan bealudt - sajna nekem viszont nem volt alvászat (délutáni)mert ezer dolgom volt.
2011. aug. 12. 09:11
Az én fiam ugyan csak 3 hónapos, de én az csinálom, hogy látom, hogy fáradt akkor beteszem az ágyba és ha sír, bemegyek és simogatom, beszélek hozzá próbálom megnyugtatni, de ki már nem veszem az ágyból (ezt tényleg szigorúan betartom), esetleg pár percre kimegyek, de mielőtt nagy zokogás lenne és nagyon belelovalná magát visszamegyek és simogatom.
2011. aug. 12. 09:11

Szerintem maradj ott vele, de nem vedd ki. Odaülsz és beszélsz hozzá, először nem fogja érdekelni mit mondasz, de egy idő után már változik. Vagy pl nálunk az is bevált, hogy adtam neki egy kis langyos teát vagy tápszert vagy ilyesmi és azzal elaltatni. Most már egyedül elalszik vele.


(Mielőtt bárki megszólna természetesen figyelem, hogy ne fulladjon meg)

2011. aug. 12. 09:10
Ne hagyd sírni!!!! Vedd fel, szeretgesd, (lehet még büfizni kell), használd ki míg kicsi, olyan hamar el múlik...nem bánod meg..., ha egy kicsit tovább megöleled. Úgysem fogja sokáig engedni, csak néhány évig.
2011. aug. 12. 09:09

Lehet, hogy csak testi közelségre és nyugalomra vágyik.Ehhez pedig Neked is nyugodtnak kell lenned, mert ha TE is ingerült vagy, megérzi és zavarba hozza.

Sírni semmiképp se hagyd, mert azzal csak azt éred el Nála, hogy nem számíthat Rád, ha szüksége van.Próbáltad már ölben elaltatni?Valószínű, hogy fogzik és nagy fájdalmai vannai.Estetleg adjál fájdalom csillapítót éjszakára és kend be az ínyét Dentinoxxal.

6. 4c07880d46 (válaszként erre: 3. - E705905164)
2011. aug. 12. 09:08
Én is hülyeségnek tartom! Nekik csak mi vagyunk, csak ránk számíthat! Ha bármelyik hozzátartozónk segítséget kér, őt se hagyjuk sz..ban. Miért hagynánk a saját gyerekünket???
5. ilba24 (válaszként erre: 2. - 1675f7fe54)
2011. aug. 12. 09:06
Ezt már én is kitapasztaltam.Megvan a megszokott napirend.Vannak napok amikor minden megy szépen,de van,hogy nem jó semmi sem.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 09:06
Én nem hagytam. Igaz próbáltam, de mindig telehányta az ágyat, ha nem vettem ki. Szóval az nálunk nem jött be.
2011. aug. 12. 09:05

ne hagyd sírni,vigasztalgasd ....szeretne a közeledben lenni!


nem értek egyet azzal aki azt mondja nevelési szándékkal,hagyjuk sírni,mert hisztis lesz..

2. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Ilba24)
2011. aug. 12. 09:04
Ha túl van pörögve nehezebben alszik el és sokkal nyűgösebb mint ha a jól megszokott napirendjében csinálod a dolgokat vele.
2011. aug. 12. 09:02
9 hónapos most a fiam.Sajnos eléggé hisztis lett.Főleg,ha eljön az alvás ideje.Látom rajta,hogy mennyire álmos.Nem jó neki olyankor már semmi.(ha felveszem,leteszem a szőnyegre,megetetem,megitatom....)Beteszem az ágyba és zokog.Nagyon sajnálom,de egyszerűen nem tudom mit csináljak???Segítsetek!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook