Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hagyatéki után, hogyan kapom meg a bankszámlán szereplő összeget? fórum

Hagyatéki után, hogyan kapom meg a bankszámlán szereplő összeget? (tudásbázis kérdés)


12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Liliomszál33)
2020. júl. 14. 15:19
Mert szerintem azóta már kamatozott, így természetes, hogy a számlán levő összes pénzt kifizették, sőt ennyi maradt azok után, hogy még a saját kezelési költségüket is levonták.
2020. júl. 14. 10:57
Hát természetesen, nem olyan zökkenőmentes, de végül pénteken intéztem, és tegnap számlán volt a pénz. Az érdekesség az egészben az, hogy a hagyatéki végzésen szerepel egy összeg, de nem annyit kaptam, hanem többet. Arra gondoltam hogy talán az utolsó nyugdíjat ráutalták volna? Fogalmam sincs, de az ügyvéd azt mondta a nyugdíjat külön kell igényelni, mert azt nem feltétlenül az örökös kapja. És nem tudom, hogy miután elvileg zárolva lett a számla, hogy került rá pénz. Pénteken pedig nem kérdezem rá az összegre mert azt gondoltam hogy tudom mennyi az egyenleg.
10. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. júl. 9. 23:21
Majdnem tegnap ;)
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2020. júl. 9. 23:06
Igen, én se tudom pontosan, hogy manapság mennyi az az összeg, amit be kell jelenteni egyszerre. 1995-ben 1 millió volt;)
8. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. júl. 9. 22:57

Szerintem ez fiokonkent változhat adott banknál is. Én valami X millióra emlékszem 5 alatt 2 banknál, de az rég volt. És már csak azért is gondolom, mert kp felevetre ugyanígy bejelentési limit volt euróra. Gondolom, a határ mellett egy városában több az euró, és kevesebb a forint forgalom, mint Bp-en a belvarosban.

De ha átutalta valaki, akkor meg mindegy.

7. liliomszál33 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. júl. 9. 21:24
Köszönöm :) sajnos nem nagy összeg, bár inkább szívesen várnék.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Liliomszál33)
2020. júl. 9. 21:02

OTP-t sajnos nem tudom.

Meg tudod azonnal szüntetni.

Vidd be a papírokat és elintézik neked. Azonnal megkapod a pénzt.

Ha nagyon nagy összeg, akkor lehet, hogy nincs annyi pénz a fiókba, ezért nem tudják kifizetni, ezért szoktak előre szólni ilyen esetben, de szerintem ez olyan 10 millió feletti összegre vonatkozik.

5. liliomszál33 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. júl. 9. 20:52
Otp, meg szeretném szüntetni a számlát, nincs szükségem rá.
2020. júl. 9. 19:40

Igen, egyeztess időpontot, majd vidd a személyes okmányaidat+végzés.

A fiókos ez alapján vagy átnevezi a számlát és onnantól te rendelkezel vele, vagy kifizeti.


Melyik bank, ha megkérdezhetem?

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. júl. 9. 17:31

A végzés és a személyedet igazoló okmány(ok).


Érdemes a bankfiókot felhívni és időpontot egyeztetni, ha kp. szeretnéd felvenni.

2020. júl. 9. 17:08
Szerintem bemutatod és megkapod.
2020. júl. 9. 17:05
Megkaptam a jogerős végzést, mi a teendőm? Gondolom be kell vinnem a bankba? Mi szükséges, és mikor kapom meg a pénzt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook