Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha van valakinek tuti befutó linzertészta, illetve aprósütemény receptje, leírná nekem? fórum

Ha van valakinek tuti befutó linzertészta, illetve aprósütemény receptje, leírná nekem? (tudásbázis kérdés)


6. katacska30 (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. dec. 12. 19:01
Nagyon szépen köszönöm!
2012. dec. 12. 14:18

Én nagyon örülök neki, hogy felettétek!

Köszönöm! :)

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. dec. 12. 13:00
Igen, ez az igazi. Utánozhatatlanul finom és jó az állaga is.
2012. dec. 12. 11:03

A valódi linzertészta 3-2-1 tészta. Azaz 30 dkg liszt, 20 dkg vaj (nem margarin!) és 10 dkg cukor+ egy tojássárgája.

Gyorsan összegyúrod, majd egy órára hűtőbe teszed letakarva. Ennyi az egész, de tegyél hozzá kevés vaníliát is, remek lesz! Kb.3 mm vastagra nyújtsd, szaggasd, süsd, kész.


Ischlerként pedig helyettesíts 10 dkg lisztet darált mogyoróval, tegyél bele egy csipet fahéjat és vaníliát is. Savanykás lekvárral ragaszd össze kettesével és húzd be a tetejét csokoládéval. Kész :)


Nekem már fémdobozban pihennek az ünnepre.

2. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2012. dec. 12. 11:03

Több recept van, szerintem ez a legfinomabb:

30 dkg liszt

20 dkg vaj

10 dkg porcukor

1 tojássárgája

kis reszelt citromhéj

1 vaníliás cukor vagy pár csepp vanília kivonat

csipet só


Lisztet a vajjal hidegen és gyorsan összemorzsolni, aztán jön a porcukor és a tojássárgája, az ízesítők. Gyorsna összegyúrni, egy-két órát fóliában a hűtőben pihentetni. Nyújtod, szaggatod, jól előmelegített sütőben kezded sütni, majd két perc után lejjebb veheted a lángot.


Sütőpor nem kell bele!


van olyan recept is, amiben több a liszt, de szerintem az nem olyan finom és omlós, mint ez. Ja még prhanyósabban szereted, a liszt egyharmadát cseréld le réteslisztre. Egy-két kiskanál 20%-os tejfölt is lehet bele tenni, ha lágyab massza kell.

2012. dec. 12. 10:51

Sziasztok!


Ha van valakinek tuti befutó linzertészta, illetve aprósütemény receptje, leírná nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook