Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mennyire lenne igény aprósütemények készítésére? fórum

Szerintetek mennyire lenne igény aprósütemények készítésére? (tudásbázis kérdés)


19. Hmv. (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. okt. 9. 13:51

Ha a közelemben laknál, biztosan rendelnék nálad. Van egy ismerős csaj, aki finom sósakat készít, bár nem a cukrászdai ár feléért... mondjuk a 2/3-áért.

Kellene valaki, akit hirtelen meg lehetne bízni egy kis édes elkészítésével.

Annak ellenére, hogy szoktam én is sütni és szeretem is csinálni. Csak időből van kevés.


Szóval, megbízható ismerősök körében érdeklődj, de túlságosan ne ereszd el a gyeplőt. Véletlenül se hírdest meg a szolgáltatásod ha feketén csinálod, mert az illetékesek is figyelik ám az infó újságokat. Tudom.

18. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. okt. 9. 09:23

Nem tudom merre laksz? Nálunk itt a faluban van egy lány,ő rendszeresen süt lagzikba, egyedi megrendeléseket is felvesz.Nagyobb ünnepre is lehet kérni,akár több félét is.Van egy tálcaára,amit X Ft-ért megpakol.

Jól megél belőle,visszatérő kuncsaftjai vannak:)

17. 34c48a3825 (válaszként erre: 15. - Era06)
2012. okt. 9. 09:00

Nos, mi nem eszünk ilyen készítményeket.


Sem olyan helyről semmit, ahol nem tökéletes a higiénia, minden körülmények között. Igaz, az nem olcsó.

16. izaanyu (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. okt. 8. 17:34
Én egyszerű kézimunkák készítésébe nem merek belevágni, pedig senkit nem érdekelne, milyen körülmények között készülnek. Biztos vagyok benne, hogy tisztábban dolgoznál, mint a cukrázdák, finomabbat is sütnél, de a bürokrácia hamar lecsillapítja a vállalkozni akaró egyszerű emberek kedvét. Csináld az ismerőseid körében csak, és ha elkezded, akár új, most még nem is gondolt lehetőségek nyílnak meg majd előtted. Sok sikert!
15. era06 (válaszként erre: 14. - 34c48a3825)
2012. okt. 8. 17:22

higiénia!!

Aki húsgyárban dolgozik azt mondja, soha a szájába szalámit, legyen az akármilyen márkás.

Láttam konyhát belülről, nem is egyet, hát...

Még jó , hogy nem lássák a vendégek, hogyan meg miből.

14. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. okt. 8. 16:01

Nem. Amennyiben mindent szabályosan csinálsz, akkor nem lesz olyan nagyon olcsó, csak abban az esetben, ha olcsó, rossz minőségű alapanyagokat használsz.Azért én egy fillért sem adnék. Vagy magam sütöm meg vagy megveszem bizonyos (!) cukrászdákban, ahol tudom, hogy osztályon felüli az íz és a minőség is.


Soha nem vásárolnék olyan helyen, ami feketén dolgozik, semmilyen előírást , pl. higiénia stb. betartva.

13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Era06)
2012. okt. 8. 15:36
Hát, ha a konyha, ahol készül, megfelel a HACCP összes követelményének, és van róla papírja is, akkor bizonyára lehet árulni nyilvános helyen. Egyéb esetben egy Fogy.véd. ellenőrzés és némi bűntetés igencsak kilátásban van.
12. era06
2012. okt. 8. 15:17

A helyi piacon lehet ilyet árulni?

Vagy élelmiszerüzletek előtt, ahol nagyjából ismernek.

Ismeretlentől kaját venni..., hát nem tudom, a mai világban!


(Nem rólad van szó, hanem úgy általában gondoltam.)

2012. okt. 8. 14:45
feketén
2012. okt. 8. 14:42
Kistracsai és Árpád-hidi átadás lehetséges lenne!!!
9. era06 (válaszként erre: 3. - Szuszuek)
2012. okt. 8. 14:38

feketén vagy fehéren?

Számlával nehéz lesz olcsóbban.

2012. okt. 8. 14:24
Én élvezném,ha a közelemben lenne ilyen!!!Persze csak a családnak vennék.Már kinőttünk az oviból,isiből:)
2012. okt. 8. 14:17

Én rendelnék az tuti,de csak otthonra,mert oviba nem fogadják el.


Bár nem egészen értem,hogyan csinálod,hogy jóval a bolti ár alatt akarod árulni és még hasznot is tudsz belőle kihozni....

6. bnedora (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. okt. 8. 14:16
Sok sikert hozzá, bár kétlem, hogy a cukrászati ár töredékéért ezt ki tudod hozni.
2012. okt. 8. 14:05

Hát, ha van sok ismerősöd, akkor igen..de akkor sem tisztán. Ha pedig feketén csinálod, akkor sok helyen nem vihetik be az oviba, mert számla kell hozzá. Anélkül az eü előírások miatt sok ovi nem fogadhatja zsúrokra, szülinapokra sem.

Én szoktam ismerősöknek, de csak otthonra..szóval megélni nem lehet belőle.

2012. okt. 8. 14:05
Biztosan lesz érdeklődő, Én sok szerencsét kívánok Neked!!
2012. okt. 8. 14:02
???
2012. okt. 8. 14:01

fehéren?

:-)

2012. okt. 8. 13:56

sziasztok!


egy kis felmérést készítek!


véleményetekre lennék kíváncsi!


Szerintetek mennyire lenne igény aprósütemények készítésére!

Gondolj csak bele, házi jellegű pogácsák,sajtosrudak,vagy amit csak akarsz,cukrászati ár feléért(!!!) és forneti ár alatt is!ami valljuk be,mégis csak cukrászati pogácsák,sosem olyan mint a házi!

Képzeld el,jön a születésnap,névnap ....karácsony...ezer a dolgod,munkába jársz,gyerekeket el kell látni,jó feleség kell legyél.....

mennyivel egyszerűbb is lenne,egy jó házi aprósüteményekkel megkínálni a vendégeket,a bolti helyett,és még pepecselni sem kell vele!


Én sütném a sütit,de pedig jóízű finomságokat tehetsz a családod,és vendégeid elé,marad időd a gyerekekre,a díszítésre stb......


és mindezt a töredékéért a cukrászati árakhoz!!!!


várom a véleményeket,szerintetek érdemes belekezdenem???!!!!!


köszi

szuszuek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook