Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondás munkahelyen fórum

Felmondás munkahelyen (beszélgetős fórum)


2023. júl. 13. 06:30

Azt csak ők tudják, hogy ragaszkodnak-e a felmondási idő ledolgozásához. Ha olyan a munkád, amit nem tud csak úgy átvenni más, akkor biztosan be kell tanítanod valakit, és le kell zárnod vagy át kell adnod a projektjeidet. Ha te vagy a századik betanított munkás, akkor nem biztos, hogy szükség van erre.

Van olyan hely, ahol ha megneszelik, hogy más munka után nézelődsz, maguktól kirúgtnak.

Ennyire reális, hogy hirtelen találsz olyan állást, ahol adjuramisten kezdeni kell? A munkáltatók is tisztában vannak vele, hogy ez nem így működik. Tehát ha nincs kilátásban konkrétan egy ilyen, ne aggódj. Ha meg van, akkor nyugodtan felmondhtsz mielőbb, hogy teljen a felmondási idő.

19. rabankari (válaszként erre: 15. - Mátra67)
2023. júl. 12. 20:59
Pontosan.
18. rabankari (válaszként erre: 17. - Ildi)
2023. júl. 12. 20:59

Dehogynem.

Ha valakinek párhuzamosan két munkahelye van,két biztosítási jogviszonya,akkor az orvos dönti el ,hogy mindkettőre vonatkozik a keresőképtelenség vagy csak egyikre.Ha mindkettőre,akkor 2 táppénzes papírt kell kiadni.

17. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 19:21
Tp alatt sehol sem dolgozhatsz.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Mátra67)
2023. júl. 12. 18:55

Táppénz alatt nincs munka!

Felmondási idő alatt lehet táppénzen lenni.


Ha táppénz alatt találsz új munkahelyet, akkor meg kell mondani, hogy neked 30 nap a felmondási időd, utána tudsz kezdeni.

2023. júl. 12. 12:55
Kicsi kiegészítés: ha nem ugyanolyan a két munkahely, akkor elképzelhető, hogy az egyiken keresőképtelen, de a másikat képes ellátni. (Extrém példa: törött lábbal nem tudsz szalag mellett állni, de ülve adatot rögzíteni igen.)
2023. júl. 12. 09:12
A kérdés az leginkább, hogy a táppénz után (ami alatt ügyködsz az új munkahelyért) még le is kell dolgozni a felmondási időt? Ha pl. közben kap az ember egy jó ajánlatot biztosra... Nem egyszerű az biztos :-(
2023. júl. 12. 07:28

Egyrészt a dolgozó köteles a jelenlegi munkáltatójánál az új munkaviszony létesítését bejelenteni. A két munkáltató köteles olyan munkaidőbe osztás szerint foglalkoztatni, amely biztosítja a dolgozónál a munkatörvénykönyv szerinti kötelező pihenő időt.


[link]


Mindkét foglalkoztató havonta köteles a nav felé elküldeni a 2308-as bevallást a megszerzett jövedelmekről, a ledolgozott napokról, órákról, az esetleges távolléti napokat (táppénz!!!)

Ha az egyik munkahely dolgozóst jelent, a másik tp-t, rögtön bukta!!!

12. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 06:53

Keresőképtelenként nem hiszem, hogy lehet dolgozni a másik helyen hivatalosan. Ez táppénzcsalás, ha összefutnak a szálak a hatóságnál.

Gondolj bele: egyik helyen táppénzt kapsz, mert keresőképtelen vagy a másikon meg nem vagy keresőképtelen?


Szabadságra nem tudsz menni? Azzal nincs ilyen gond.

11. Sirga (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. júl. 12. 06:17
Igen, de ha táppénzen van és közben dolgozik, azt táppénzcsalásnak hívják ...
2023. júl. 11. 21:05
Ne csinálj belőle gondot, irasd ki magad.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2023. júl. 11. 20:59
Lehet 2 bejelentett munkahelye bárkinek.
2023. júl. 11. 20:08

Biztos, hogy ragaszkonának hozzá, hogy ledolgozd a felmondási időt? Nálunk nem szokták.

Hogy akarsz dolgozni egy új helyen úgy, hogy közben a réginél vagy bejelentve?

2023. júl. 11. 18:51
Volt! Megmondtam a házi orvosomnak őszintén hogy 2 hét van vissza a felmondásomból de képtelen vagyok bejárni. Simán kiirt.
6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 11. 18:19
Ha sürgős egy masik helyen kezdeni, az ugy nem igazan megy; hogy táppenzen vagy az egyiken.
5. Elenoir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 11. 17:46
Idegi kimerültségre hivatkozva köteles kiírni pár hétre. Én megmondtam, vagyis zokogtam annak idején a háziorvosomnak, hogy idegösszeroppanást fogok kapni, ha nem ír ki táppénzre.
4. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 11. 16:33

Nem tudom elképzelni, hogy az orvosomat csalásra kérjem.

Akkor sem,ha egyszeri.Ráadásul pontosan az ilyen orvosok miatt nem hisz a munkáltató a dolgozónak,mert tudják,hogy alaptalanul is kiírják az embert.

2023. júl. 11. 15:40

Nálunk is úgy van, ahogy Nancy írta.

Nem vagyunk betegállományba járók, ezért, ha ilyen helyzet adódna, akkor simán felvenne a háziorvosunk táppénzre.


A mi dokink csak annyit mond, hogy panaszkodjon:DDDD

2023. júl. 11. 15:20
Családon belül volt ilyen. Háziorvos megértő volt. Ha egyébként nem vagy gyakori vendég az orvosnál és nem iratod ki magad mindenféle indokokkal, akkor egy ilyen extra alkalom belefér. Elmondod őszintén, mi a helyzet, és ha normális, segít.
2023. júl. 11. 15:04
Valaki volt már úgy, hogy "menekülnie" kellett egy munkahelyről (vagy pl. sürgős volt egy másik munkahelyen elhelyezkedni), ezért betegállományt "intézett" magának? Több évtizede dolgozom, nem mentem még így betegállományba, de most nem látok más megoldást :-( Tudom, hogy nem etikus és szabályos, de aki csinálta már, annak hogy ment a dolog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook