Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha valaki nem tud elmenni a hagyatéki tárgyalásra, annak van hátránya? fórum

Ha valaki nem tud elmenni a hagyatéki tárgyalásra, annak van hátránya? (tudásbázis kérdés)


6. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 18:19
Én se mentem el egy hagyatéki tárgyalásra, pedig nem voltam külföldön. Egyszerűen nem láttam értelmét, hogy ott legyek. A többi örökös elment. Előtte jeleztem a közjegyzőnek, hogy nem megyek, és csak annyit kértem, hogy a törvényes öröklési rend szerint járjon el, azt elfogadom. Minden simán ment.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. ápr. 26. 16:20
És írja bele, hogy az örökség rá eső részére igényt tart-e, vagy lemond az örökrészéről. Ha ez utóbbi, akkor írja bele azt is, kinek a javára!
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 14:58

Ugyanez, amit írtam. Jelezni kell a közjegyző felé, hogy nem azért nem fog megjelenni, mert nem érdekli a dolog, hanem azért, mert nem tud! ott lenni.

És ezért is kell kérni, hogy a postázással ne sok idő menjen el, tudjon időben reagálni rá, amennyiben úgy gondolja, hogy az abban levő határozat egyes részeivel esetleg nem ért egyet.

2023. ápr. 26. 14:54

Halasztás se jó, sok idő és költség hazautaznia.

Mindenhol csak arról írnak, hogy meghatalmazott képviselője legyen.


Ha nincs akkor mi történik?

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 14:42

Akár egyedüli örökös az illető, akár vannak még rajta kívül mások is, írásban jelezze a közjegyző felé, hogy betegség miatt nem tud megjelenni.


Próbáljon meg új időpontot kérni, vagy ha ez nem megy, akkor a tárgyalás írásos jegyzőkönyvének, és a benne levő határozatnak olyan gyors postázását, hogy az esetleges fellebbezését még határidőben vissza tudja majd küldeni.


Minden ilyen okiratban meghozott határozat ellen 15 nap fellebbezési határidő van, addig nem emelkedik jogerőre!

2023. ápr. 26. 14:24

Örökösként nem tud jelen lenni.

Mivel külföldön él, ezért csak konzuli hitelesített meghatalmazást lehetne csinálni, a sima nem jó.


Mi ennek a hátránya rá nézve, illetve az ügy lezárására nézve? Emiatt majd tolódik a tárgyalás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook