Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha valaki nem eszik húst attól fogy? fórum

Ha valaki nem eszik húst attól fogy? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 8. 12:31
Szerintem attól nem fogy az olymi kevés a fogyókúrához.
2012. ápr. 8. 11:32
a hus nem hizlal.egyel csak nyugottan csupan napi szinten nem egeszseges enni.ha fogyni akarsz egyel sokszor keveset.en egesz eletemben ezt csinaltam/amikor dolgoztam is/ es most sem vagyok 60 kilo sem/sosem voltam meg terhesen sem/.
2011. márc. 18. 08:42

A vércsoport szerinti étrendet alkalmazom.

Ez szerint az "A" vércsoportúak rosszul emésztik a húst és zsírként tárolják. (kevés a gyomorsavuk)

Az "A" vércsoportúak híznak a hústól. Lassítja az anyagcserét.

A "0" vércsoportúak igazi húsevők, náluk energiát szolgáltat, elégetik.

"B" vércsoport, hatékonyan dolgozzák fel a számukra ajánlott húsokat.(csirke nem ajánlott)

"AB" vörös húsok, csirke nem ajánlottak, elősegítik a hízást.

Halak, nyúl, pulyka stb.jók.

Dióhéjban ennyi az én ismereteimből.

Nálunk bevált.

Aki úgy gondolja hogy jó, ki is próbálhatja.

Akinek nem tetszik, az meg ne is törődjön vele! :))

34. Binky (válaszként erre: 33. - 7717d911a9)
2011. márc. 18. 00:41
Kúl.
33. 7717d911a9 (válaszként erre: 32. - Binky)
2011. márc. 18. 00:40

Én csak válaszolok, magyarázok! :)


Nem mondtam egy szóval sem hogy: "NE EGYÉL HÚST!!"


Csak leírom hogy mit érdemes tenni, ha valaki ezt az utat válaszja...

32. Binky
2011. márc. 18. 00:34

Ez a te döntésed, a te belefektetett energiád.

Ha valaki egyetért veled, és változtatni akar, ott lesz rá a lehetőség, gondolom fordulhat hozzád.

De ne legyen számodra evidens, hogy mindenki így akar élni. Sokan nem.

(A mostani kérdésre mindenesetre nem válasz, de ne menjünk ebbe bele.)

31. 7717d911a9 (válaszként erre: 29. - Binky)
2011. márc. 18. 00:23

Sokkal több érték van a zöldség-gyümölcsökben mint egy darab húsban.


Hogy miket lehet enni egy kezdőnek??


Bármit ami nem hús. Emellett az egyéb szenvedélybetegségeket is jobb ha elhagyja.


Ki lehet egészíteni gabonákkal ami tápláló, folyadékkal, magvakkal, szénhidrátot is lehet bevinni, de nem egy egész dobos tortát.


A testünk mindig jelez hogy mennyi az annyi, de mi inkább az elménkre hallgatunk...("de jó lenne egy kis süti, bár szétpukkadok...")

30. 7717d911a9 (válaszként erre: 28. - Binky)
2011. márc. 18. 00:15

Azért kívánod mert még nem tudod akaratilag befolyásolni az ösztöneidet. Ezen kívül, el kell érni egy tisztasági szintet, amikor már az ember tudja milyen amikor húst eszik. Tudatosul benne hogy egy élettelen, rothadó hullát eszik. Nem tudok finomabban fogalmazni.


Én fogalakozok ezzel a témával, ne menjünk bele.


Életmódváltás kell hozzá. Ez hosszas munka, de tartós eredményeket lehet vele elérni.

29. Binky
2011. márc. 17. 23:50
Másrészt gondolom a kérdező rokona nem gyakorló vegetáriánus(nyilvánvalóan), és fogalma nincs arról miket kéne ennie, hogy a megvonással hiányzó anyagokat pótolja. Ezenkívül elég sokáig kéne fenntartania ezt az életmódot, hogy egyáltalán fogyást érjen el(természetesen a többi káros szenvedély, pl. cukor elvonása mellett).
28. Binky (válaszként erre: 24. - 7717d911a9)
2011. márc. 17. 23:47

Ne haragudj meg érte, de nem értek veled egyet. Nagyon sokan döntenek a vegetáriánus életmód mellett, de ez nem jelenti, hogy mindenképpen mindannyiunknak azzá kell válnunk(pár hétig volt, hogy nem ettem húst, de pár hét után kívántam, és ezen van a hangsúly, hogy ösztönösen akarom enni). Főleg, hogy a kérdés nem erre vonatkozott, hanem a fogyásra.

És ha valaki browniet eszik hús helyett, hidd el, attól nem fog fogyni.

Itt nem (szeml)életmódváltásról van szó, hanem egy eléggé furcsa és értelmetlen diétaötletről.

27. 7717d911a9 (válaszként erre: 26. - Erzsi..)
2011. márc. 17. 23:03

Bocsánat hogy ezt mondom, de kortól is függ hogy az ember mióta nem eszik/vagy eszik húst.


Ezen felül, mennyire vannak lerakódva benne a méreganyagok, és hogy mit tesz azért hogy alaposan kijöjjön belőle.


Viszont soha nem késő...szerintem...


[link]

2011. márc. 17. 21:01
Nem fog fogyni, én sem eszem húst mégis kövér vagyok. Tészták, süti, édességek, sok kenyér, cukros italok... inkább ezeknek a korlátozására kéne figyelni.
25. 7717d911a9 (válaszként erre: 24. - 7717d911a9)
2011. márc. 17. 20:45

A vegetáriánusok természetes növényi fehérjét visznek be a szervezetükbe hüvelyesek által (pl. bab, borsó, lencse...)


Szóval nincs probléma, ha elhagyjuk a húst.

24. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - 92a7e7f92e)
2011. márc. 17. 20:41

Ha elhagyod a húst, akkor kb. 5-10 kiló lemegy rólad! A fehérje rothadást idéz elő a szervezetben, ami által mérgeződik a test. Ráadásul rengeteg húgysav kerül a szervezetbe.


A zsír pedig egyfajta védelmi szerepet tölt be, hogy a méreganyagok (savak) ne juthassanak el a létfontosságú szervekhez. Úgymond megköti őket.


Tehát ha kiüríted a méreganyagokat a szervezetből (pl. húselhagyás, zöldség-gyümölcs kúra, böjt, stb...) akkor a zsírra sem lesz szükség, szépen lebomlik.


Látványos javulás akkor érhető el, ha teljes mértékben megváltoztatjuk az életmódunkat.

2011. márc. 17. 20:39

nem, egyáltalán nem fog fogyni tőle.

Inkább húst egyél mint bármilyen köretet, kivéve a zöldségek.

2011. márc. 17. 20:37
Inkább több fehérjét egyen, és csökkentse a napi szénhidrát bevitelt. Mindezek mellett nem árt, ha elkezd heti szinten minimum 3x40 perces átmozgató kardio mozgást beiktatni! :D
2011. márc. 17. 20:33
ez hülyeség. :)
2011. márc. 17. 20:33
Anno mikor vegetáriánus lettem sokat fogytam, de az csak átmeneti állapot volt, idővel minden visszajött. Szerintem ez az átmeneti állapot bármelyik ételcsoport kizárásával elérhető.
2011. márc. 17. 20:31
Attól függ mit eszel hús nélkül. :)
18. Totyka
2011. márc. 17. 20:30
Akkor fog fogyni az ember, ha húshoz zöldség köretet eszik! Semmi krumpli , semmi rízs, semmi tészta, csak zöldség!!
2011. márc. 17. 20:30

nem sajnos, nem fogynál

inkább a fehér és finomított dolgokat hagyd el, és akkor már fogsz fogyni

na meg mozogni kell jó sokat

2011. márc. 17. 20:29
NEM.
15. Binky
2011. márc. 17. 20:29

Sikeresen csak fehérjediétától fogytam még:)

Inkább a szénhidráttal szokott baj lenni.

2011. márc. 17. 20:28
Én alig eszek húst,mégsem fogyok,csak rendszeres sporttal.
2011. márc. 17. 20:27

fogyhat, de fehérjére szükség van a szervezetnek...

akkor pótolni kell növényi fehérjékkel...

2011. márc. 17. 20:27
Nem, mert a húsnak nincs is szénhidrát tartalma....
2011. márc. 17. 20:27
Én hat éve vagyok vega, de hol fogyok, hol hizok. Rengeteg egészséges vega kaja van, nem feltétlenül kell rántott zöldségen és tésztán élni :) inkább a szénhidrát mentes étkezéstől lehet fogyni nem a hús elhagyásától :)
2011. márc. 17. 20:26
szerintem nem!
9. Gine (válaszként erre: 1. - 92a7e7f92e)
2011. márc. 17. 20:21

Szia!

Én annó 4 évig nem ettem húst,(halat igen),de nem fogytam.Mondjuk én gebe vagyok,nem azért nem ettem,de egy dekát nem fogytam emiatt

2011. márc. 17. 20:21

Nekem pont van egy ilyen fórumom. :) Nézz körül ott is.


Az én szervezetem jól kiméregtelenedett mindenesetre, amikor kb. két hónapra elhagytam a húst. :) Megérte, azóta sikerült is fogyni, igaz más okból. Előtte meg hiába tornáztam ezerrel, diétáztam stb. nem igazán mentek le a kilók.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook