Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha vacsorára csak főzeléket eszik valaki (teljeskiörlésű liszttel habarva, attól lehetne fogyni? fórum

Ha vacsorára csak főzeléket eszik valaki (teljeskiörlésű liszttel habarva, attól lehetne fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. okt. 10. 14:19
...meg ha még 1-2 főtt tojást is bele darabolsz a főzelékbe, akkor már egészen jó is vagy!!!
2015. okt. 10. 07:47
Nem hiszem el ezt a sok barom, buta fórumot.
2015. okt. 8. 17:38

Hát még, ha nem liszttel sürítenéd! Bele kell turmixolni, attól is besűrűsödik. Aztán lehet bele tenni kevés alacsony %-os tejfölt, az íze miatt.


A párolt zöldségek is nagyon ízletesek és változatosak lehetnek...

32. rewt
2012. jún. 22. 20:00

Igen, ha a napi össz- kalória felvétele nem volt több mint amennyit felhasznált.


Nem, ha reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnár összesen annyit evett, hogy két napra is sok volna.

31. Binky
2009. ápr. 22. 23:28

Lehet, de csak ügyesen. Nem kell feltétlenül a főzelékekre ráállnod. Fontos, hogy a lefekvés előtt 4-5 órával már ne egyél semmit, és ha nem is naponta, de azért legalább háromszor-négyszer egy héten mozogj, tornázz, sportolj.

Igazán változatos kaják férnek bele a napi étrendbe. Én este egyszerűbbeket szoktam, fehérjét eszem, tojást, kefírt vagy gombát zöldségekkel elkészítve, esetleg salit.

Jah és a diétás étrend olyan 1500 napi kalóriát mond, illetve van 2000-es is, de ez egyéni hisz valakinek a leterheltségétől, a túlsúly mértékétől,a sporttevékenységtől, kortól, betegségektől nemtől is függ...Szóval azt mondanám, hogy igyekezz kevesebb kalóriát bevinni, mint eddig. Az elején, csak minőségileg javíts, majd később mennyiségileg (értsd: csökkents az adagokat).

Igyekezz naponta ötször enni, a szénhidrátadagodat reggel fogyaszd el.

2008. dec. 15. 11:57
Ettől még nem lehet lefogyni. És egész nap mit eszel? A mozgást se felejtsd ki!
2008. dec. 12. 15:26
hát ha a vacsora 6 előtt van és utána mozogsz kicsit ,akkor igen, de egyébként nem javasolnám a főzeléket. Edd inkább azt ebédre.
28. direne
2008. dec. 12. 14:15

Persze! Teljeskiőrlésű habarás nélkül.:-)

A franciák nem ismerik a rántást, és (asszem) a habarást sem. Egyetlen kövér embert nem láttam az utcán. Ha volt, az külföldi volt. A metrókocsik ajtajai a metrólejárók fémkapui jóval-jóval keskenyebbek, mint itthon. Nekik semmi gond ezeken közlekedni, én meg 6 éve és kb.15 kilóval könnyebben, mint most..hát...nem mondhattam, hogy csak átsuhanok rajtuk.

Lehet, hogy ma már át sem férnéééék??? :-)

27. supin
2008. aug. 27. 15:06
Igen!
26. jozseferva56 (válaszként erre: 24. - Édsanyci)
2008. aug. 27. 12:29
Bocs, hogy írok, tavaly végig csináltam a 90 napost, számomra betartható volt és az a véleményem hogy mindent ehettem csak nem ugyanazon a napon. Ja és jelenleg 20 kilóval vagyok könnyebb.
25. Andy79 (válaszként erre: 14. - 9adab7be8a)
2008. aug. 27. 11:57

Szia!

Ne haragudj, hogy így ismeretlenül zaklatlak, de eltudnád küldeni, hogy hol találom ezt a kalóriaszámlálós oldalt?

Előre is köszönöm!

Andi

2008. aug. 26. 20:10
sziasztok! a 90 naposba fogtam bele a férjemmel,háááát mit mondjak nem egy életbarát :(
2008. aug. 26. 19:44
ja még azt is kihagytam, hogy nem 6- kor ettem utoljára, hanem 9- 10kor!!! először is én nem reggel 7- kor kelek, hanem kb. 10-kor, este sem 9- 10- kor fekszem (vagy nem tudom mihez mérik, hogy "ne egyél 6 után"), hanem 12- 1 körül. ha 6- kor ennék utoljára éhen halnék éjfélig!!! komolyan. ez szerintem egyedi betegség, de ha abszolút üres a gyomrom és már érzem, hogy a savak mardossák, ízetlen a szám, akkor általában hajnalban hányok egy szépet. de reggel is, ha nem eszek és üres a gyomrom, egyszerűen felfordul. reggeli után egy ideig nem voltam éhes, 2- re suliba mentem, akkor nem tudtam enni és este mire hazaértem meg megfőztük a kaját volt már 9- 10 is. szóval ennyi. viszont lehet, hogy már nem bírnám ki napi 2 étkezéssel. hát igen, ezért fért bele a csoki, mert ez a 2 együtt volt vagy 500 kcal. :)
2008. aug. 26. 19:38

én is csináltam egy ideig a számolgatást! remekül bejött!!! komolyan! csokit is ettem, figyeltem, hogy a kalória ne legyen több 800- nál, persze nem hajszál pontosan számoltam, de komolyan, az édesség is belefért, amit imádok. nem volt a célom, hogy 2 hét alatt fogyjak le, nem is 2 hét volt, talán 3 hónap, de lement 5 kiló és nem ettem rémes kajákat, amik a fogyókúrában vannak. szeretem a tojást, de mikor reggelire 2 főttojás van... komolyan azt hittem kihányom, aztán vacsira túró meg répa... :S (ez amúgy a 13 napos volt, utána döntöttem úgy, hogy inkább lassan, de biztosan) azóta sem jött vissza, mert próbálok figyelni, bár mostanában kezdek már elkanászodni, de vissza kéne szoknom, mert nagyon bejött.

elmondom mit ettem:

reggelire van az a teljes kiörlésű kenyér, nekem kicsit furi, mert nem igazán kenyér az már, de egy szelet talán 60 kcal (már nem emlékszem pontosan), amit könnyen kiszámolsz, csak kicsit osztani szorozni kell ami a csomagoláson van. rá valami pulyka felvágott, ici- pici vaj (nekem az kell) és rengeteg zöldség, minnél több! aztán általában estig nem ettem, igaz, hogy már kiesett a szemem, de ez van. :) vacsi pedig párolt zöldség és pipi husi. imádtam, szeretem a párolt zöldséget, nem tudtam megunni. meg keresgéltem a neten kevés kalóriás recepteket, mert van ahol vannak konkrétan ilyen fogyókúrás kcal- val feltűntetett ételek. jó is, hogy beszélünk erről, azt hiszem vissza kell szoknom és a mozgást is nagyon tervezgetem most már komolyan. még max. 10 kilót szeretnék leadni, azt mondják az már rengeteg lenne, talán elég az 5 is. 160 cm vagyok és 60 kiló. szerintem ilyen alacsonyan az 50 kiló még nem anorexia. voltam én 50 kiló, de érdekes, akkor sem láttam vékonynak magam, az óriási úszógumi akkor is megvolt. :) remélem segítettem!

ja és, ha megkérlek elküdlöd privibe a kalória számláló oldalt? köszike!

2008. aug. 26. 17:51
krumpli fogyókúra alatt szerintem nem ajánlatos
20. herath
2008. aug. 15. 14:07

mi a szosznek kell behabarni?

esetleg osszenyomott fott krumplit belekeverhetnel, szerintem, finom am nagyon habaras nelkul is :-))

2008. aug. 14. 16:30

Szerintem a teljes kiőrlésü lisztet is ki kéne hagynod mert az sem jobb a fehérlisztnél helyettesísd zabkorpával

És estére ne nagyon egyél fött kaját inkább valami könnyüt joghurt vagy gyümölcs esetleg saláta

2008. júl. 15. 22:45
nem attól lehet fogyni, h főzeléket eszel, hanem hogy az eddigi szokásaidtól eltérően táplálkozol. pl eddig zsiros kenyeret ettél vacsira és most megeszed ezt a főzeléket, de nem jóllakottságig akkor fogyhatsz.
2008. júl. 15. 18:55

kajától nem fogsz fogyni.,

:)

2008. júl. 15. 18:21
LEHET, CSAK 6 ÓRÁNÁL NE KÉSÖBB EDD MEG!
2008. júl. 15. 17:53

Ha reggelire 1 kefirt ,esetleg joghurtot eszel.ebédre könnyű húsi+ saláta,vacsira ismétvalami light-os ,felvágott +valami zöldség.

Ja és a legfontosabb,kicsi tányér ,nagy pohár.

A kis tányéron többnek tűnik az étel ,és látod milyen sokat ettél ,egy teljes tányérral. Inni pedig nagyon sokat kell ,mert jóllaktat.

Ha kb igy eszel ilyen óvatosan ,a napi 800-900 kcal -nál többet nem viszel be ,meg lesz az eredménye.

Sok sikert!

2008. júl. 10. 13:25
Közben beütöttem a krumpli levest a tanácsodra, bár azt konkrétan nem találtam, de ráakadtam egy nagyon jó kalória számlálóra, ami mindent kiszámol helyettem. KÖSZI!
2008. júl. 10. 13:21

Délután 3 óra körül 1 gyümölcs este 5-kor vacsi virsli paradicsommal.(Paradicsom is jó zsírégető)Napi 5x étkezés,"A reggelidet fogyaszd el magad,az ebédedet oszd meg a barátoddal,a vacsorádat pedig add oda az ellenségednek."

Fontos a mérleg,hogy tudjad a mennyiséget.www.kcal.hu

2008. júl. 10. 13:21

Attól függ. Ha egész nap sokat eszel megállás nélkül és utána este csak főzeléket eszel, nem fogsz fogyni.

A másik hogy ha csak főzeléket eszel minden este, tuti megutálod. Szerintem ne csak azt egyél. Zöldség, gyümölcs, joghurt, kefir, tejföl, tejtermékek... Ezeket váltogasd.

11. enci2
2008. júl. 10. 13:20
Persze hogy lehet, de attól függ milyen főzelék, ha krumpli akkor nem hiszem, ha mondjuk zöldbab akkor igen, de ahhoz ehetsz sovány húsokat is.
2008. júl. 10. 13:13
Reggelire joghurt 1 evőkanál zabkorpával(Ez nagyon jó az emésztésnek)Tízóra banán v alma. Délbe leves + főzelék v natúr csirke husi.Bolonai spagin is tudsz faragni ha nem disznó húsból csinálod,hanem csirkéből.
2008. júl. 10. 13:09
kezdjél el írni egy naplót,hogy mit ettél a nap folyamán.Az interneten beírod "Krumpli leves kalória tartalma"2hét múlva már berögződik a fejedbe mi mennyi kalória és utána már könnyebb.1-2 hét nekem is nehéz volt,mindenkinek nehéz.Át kell állítanod az étkezési szokásaidat.
8. 9adab7be8a (válaszként erre: 7. - Timcsa73)
2008. júl. 10. 13:06

Esetleg segítenél?

Mit szoktál enni, mi fér bele 1000 cal-ba?

2008. júl. 10. 13:03
Én június 10.-én kezdtem el a fogyit napi 1000kcal és már5 kilót fogytam.2hete járok aerobikra (4 alkalom)de igazán ennek köszönhetem a fogyást,mert igazán 2 hete indult be.És nem vagyok olyan éhes mint eddig.Valamikor még az 1000kcal sem eszem meg.Tészták helyett főzelékeket eszek.
2008. júl. 10. 13:00
Akkor mi lenne a legjobb vacsora, amivel azért bírni is lehet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook