Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki alapítványt támogat, akkor még mindig leírhatja az adójából? fórum

Ha valaki alapítványt támogat, akkor még mindig leírhatja az adójából? (tudásbázis kérdés)

2014. aug. 1. 13:34
én 2010 óta vagyok alapítványnál,teljesen másképp tudom.az adott összeg cég esetén 100%ban leírható az adóalapból amit a köv. évben kell befizetni az állam felé.magán személyek esetén maximum pénztárbevételi bizonylat állítható ki.
8. Tulipantunder (válaszként erre: 7. - Wuppie)
2011. febr. 14. 20:31

Azta! Köszi!!! Induló alapítvány törte a fejét rajta. Jó sok minden változott akkor... :(((

Köszi még egyszer!!!

2011. febr. 14. 09:35

Sziasztok,


Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de az idén változtak ezek a kedvezmények is. Idéntől márcsak a tartós adományozással kapott támogatásokra lehet kedvezményeket érvényesíteni. A kedvezmény mértéke "sima" közhasznú szervezetnél 20%, kiemelkedően közhasznúnál 50%. És magánszemély támogatások után már nem lehet kedvezményt érvényesíteni.

6. Tulipantunder (válaszként erre: 5. - Beata21bea)
2011. febr. 8. 20:49
Köszönöm szépen! Ezek csak cégek lehetnek, nem a magánszemélyekre vonatkozik, ugye?
5. beata21bea (válaszként erre: 4. - Tulipantunder)
2011. febr. 8. 08:23
Igen, a kiemelten közhasznúság miatt. Kár, hogy sokan nem tudják, így nem is élnek vele...
2011. febr. 7. 14:17
Köszönöm a válaszokat! Gondolom, a 150% a kiemelten közhasznú dolog miatt van. De a lényeg, hogy (újra) van ilyen!:)))
2011. febr. 7. 07:17
Igen, én egy kiemelten közhasznú szervezetenél dolgozom, aki minket támogat, az a támogatott összeg 150%-ÁT TUDJA LEÍRNI. Azaz végül is többet, mint valójában adott...
2011. febr. 6. 23:58
nem még mindig, hanem megint... tavaly és előtte erre nem volt lehetőség, egy exkormánybeli határozat miatt... most ez visszamódosult az ősszel...
2011. febr. 6. 23:05
Ha valaki alapítványt támogat, akkor még mindig leírhatja az adójából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook