Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha új ruhaneműket vesztek, a régieket is hordjátok még? Mennyi idő alatt használjátok el a ruhaneműiteket? fórum

Ha új ruhaneműket vesztek, a régieket is hordjátok még? Mennyi idő alatt használjátok el a ruhaneműiteket? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jan. 31. 22:47

Amíg tönkre nem megy addig képes vagyok hordani, rakosgatni a ruháimat. A méretem tartósan nem változott 15-16 éves korom óta. Így rengeteg ruhám van, folyamatosan pakolok, de alig selejtezek, értelemszerűen n férek el. (Megfogadtam, hogy 3 évig nem veszek új ruhát, egy bikininyi hibával lassan megvan az 1 év)

3. hete pedig eldöntöttem, hogy, a gardróbomból minden ruhát amit felhúztam mosás után jobb oldalra pakolom, illetve a vállfásaknál a vállfát kifele akasztom vissza. Amíg tudom nem ismétlem a ruhákat.

Ezzel hamar kiderül mi az amit már nem szívesen vagy egyáltalán nem hordok. Az fog kukába menni. Kíváncsi leszek a végére. Ha ezzel se megy a selejtezés akkor sehogy.

37. df1e1c376c (válaszként erre: 36. - Enada)
2020. jan. 31. 22:25
De ha rosszul neznek ki, miert dobod a gyujtobe?
36. Enada
2020. jan. 31. 20:24

Igen, hordom őket. Arra kényes vagyok, hogy a munkába járós és az alkalmi ruháim jó minőségűek legyenek. Van 1 kedvenc márkám, évekig tudom hordani 1-1 ruhájukat.

Az itthoni, "játszós" ruhákat ha már rosszul néznek ki, kidobom a ruha gyűjtőbe. Itt nem szokott érdekelni amúgy, hogy márkás legyen, nézzen ki normálisan, engem nem érdekel mi a felirat rajta. Nem vagyok divatbolond, sem piperkőc, de itthon sem vagyok kinyúlt cuccok án. Valószínűleg sokkal több cuccom van egyébként mint kellene, de én mindet szeretem 🤩

35. ab61752c45 (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. jan. 30. 14:33
ja,nekem van pár csíkos.van kertbe való is,ja,meg pár ünnepi,de hova venném föl?
34. globus
2020. jan. 30. 14:20
Nem sok ruhám van és felesleges is lenne. Úgyis mindig pár kedvencet hordunk, nem? Addig nem veszek, míg tönkre nem megy. Ha vállalhatatlan, megy kerti göncnek :) Régebbi kertiek kuka. Puha pólókkal viszont jó takarítani is, port törölni, ezt-azt lemosni. Elvágom keresztben a hónaljánál, alsó részt használom.
33. ab61752c45 (válaszként erre: 32. - Selena78)
2020. jan. 30. 13:17
hogy fértünk el mi öten egy szobában,igaz,hogy nem sok ruhánk volt.de mosni,szárítani kellett.de volt ahol tizenhárman voltak.
2020. jan. 30. 12:26

Pedig jó a kérdés. Sőt, kedvet kaptam tőle egy jó szekrény selejtezéshez.


Épp a minap méláztam el, hogy anno, amikor fiatalok voltunk, tehát szerettünk divatosan öltözködni, kisgyerekünk volt, dolgoztunk, hétvégén társaságba, színházba jártunk ... volt két szekrényünk. És ha nem is fértünk el tökéletesen, de azért elvoltunk.


Most egyedül élek, nyugdíjas vagyok, társaságba is ritkán járok, és képtelen vagyok kidobni az egyik szekrényt a háromból, pedig kellene a hely.

2020. jan. 30. 08:36
amíg tönkre nem megy.a halálomig elég lesz kivéve zokni,papucs,talán cipő.
2020. jan. 30. 08:03

Én sem vagyok képes elhordani, u.is munkavégzés, viselet közben nem megy tönkre, sőt még édesanyám pulcsijait is örömmel hordom, azok azért lényegesen jobb minőségüek mint a mai cuccok.

És ui.ez a helyzet a fiam cuccaival, lassan már nem férnek el a szekrényben.

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Df1e1c376c)
2020. jan. 30. 07:59

Így. Nekem se nagyon sikerül elhordanom semmit.

Az otthonit igen, mert az hypos lesz, zsíros, ha rám fröccsen valami, de a többi ruhámat évekig hordom, sőt!

Több nyári ruhám, szoknyám, felsőm, stb. 20 éves is van. Pulcsim van olyan amit még 1984-ben vettem:)

Leginkább a pólókat selejtezem, mert azok esetleg eltekerednek, stb.

2020. jan. 30. 01:51
Amugy szinte aoha nem hordok wl semmit, meet rohadf sok goncom van. Most nincs sok, de bazi jok. Ezek nem lap ev alatt mennwk tonkre
27. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2020. jan. 30. 01:46

En valami nagyom hasonlo magassag-suly arannyal mindig az L vagy XL mederet hordom harisnyabol.

Vekony vagyok, magas, es hosszu a labam.

26. Lau_Ra
2020. jan. 29. 17:36

Én mindent addig hordok amig ki nem kopik, lyukad, nem fakul hordhatatlanná. Akkor veszek valamit ha hiányában vagyok, vagy nagyon megtetszik.

Van amit 1 évig, de van amit már jópár éve hordok.

2020. jan. 29. 15:43
Igen ! Most nem írom le , hogy mennyi idős voltam , azt se , hogy most mennyi vagyok , de 27 -éve ...vettem egy pulóvert ..nem írhatom le a márkáját .A szabadságszobor van rajta .Ma már csak itthon használom , kicsit megviselt már :-)
2020. jan. 29. 11:32
mennyi? és miért a reklám.
23. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2020. jan. 29. 10:56
Egyszer vásároltam. Többet nem is fogok.
22. Magdi985 (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2020. jan. 29. 10:13

A Calzedonia méretezése egy vicc. 173 centi vagyok és 61 kg. Nem vagyok vastag, sőt. Ehhez képest L-es méret kell. Az M nem jött fel.

Eszembe is jutott hogy akkor az XS méretet vajon kik hordják? A 10 éves gyereklányok? :D

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Ab61752c45)
2020. jan. 29. 09:50
À, akkor a többi nem lesz jó rám. :)))
20. ab61752c45 (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2020. jan. 29. 09:48
akkor fogyókúrázz.nehogy a szekrényben megegyék a molyok.
19. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Borian)
2020. jan. 29. 09:48

De nem is rád értettem. :)

Szürke és fekete bordázott harisnyám van. A többi nylon színesebb. Sötêtzöld, piros, okkersárga, fekete, Én csípem. :)

Igen, oviban is volt, akkor viszont utâltam, és azt is amikor beleráztak. :D

18. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Magdi985)
2020. jan. 29. 09:45
Vettem Calzedoniában harisnyát. Alakformálós. Nem jön fel rám, pedig a hölgy azt mondta, jó a méret amit adott, csak várjak vele, amíg feljön rám. Most a szekrényben áll. Igazából fel se tudom venni. Nem is volt olyan olcsó.
17. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 29. 09:45
te zizi vagy? nekem még van 20 éves felsőm is.miért kéne kidobni,ja te nem is akarod,csak hogy elhasználódjanak.addig vársz,míg az újak is kimennek a divatból,aztán vehetsz,újabbakat.
16. Borian (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. jan. 29. 09:43
Ja, bocs. Nekem nincs szakadt nacim és a harisnya alatt nylon harisnyát értek. :-) Nem szeretem a vastag, színes harisnyákat, ovis koromra emlékeztet. :-)
2020. jan. 29. 09:34

szeretek én is egyberuhát hordani. Tőlem is mindig kérdik, hogy nem fázom benne? Nem. A harisnyára húzok fel pluszban egy vastag, bolyhos belsejű thermó harisnyát, amit, ha beérek a munkahelyemre, egyszerűen csak leveszek.

A Calzedoniának a téli szériás vastag harisnyái nagyon beváltak erre a célra, de pl a Lidl-ben is vettem már nagyon vastag harisnyát 1500 forintért, az is szuper, nem fázok benne. Főleg, hogy ezen a télen még olyan igazi nagy hideg nem is volt.

14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Adbe82e122)
2020. jan. 29. 09:10
Nem jobban, mint a mostani farmerekben. Ahogy nézem pont azok kérdezik akiknek kint a bokájuk meg a szaggatott gatyából kikandikál a têrdül és croptopban vannak kabát alatt. 🙄Amúgy vastagabb, bordázottat veszek alá, ha illik hozzá. Ha nem, akkor a másikat, de abból is vastagabbat.
13. Borian (válaszként erre: 12. - Adbe82e122)
2020. jan. 29. 09:08
Sztem jogos kérdés. Én tavasztól őszig legfeljebb túrára veszek fel nadrágot, és ruha-típus vagyok, de télen nagyon tudok fázni, ezért nadrág, pufi-dzseki, sapka-sál.
12. adbe82e122 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. jan. 29. 09:01
Harisnyával, az a legjobb ilyenkor is. Erre mindenki kérdezi, hogy nem fázol e benne?
11. adbe82e122 (válaszként erre: 7. - Be95e6ff22)
2020. jan. 29. 08:58
Ha sok ruhád van jól tudod őket variálni és a divat mindig visszatér kicsit más formában persze. Illetve mivel a farmeren és néha itthoni pulcsin kívül minden repül a mosásba legalább nem lesz minden agyonmosott már eleve, hanem van miből cserélgetnem. Sose értettem azokat akik egy két nadrággal cipővel húzzák ki a dolgokat, mer elég az úgy. Meg harisnyát egy hétre is felvesz csak mosni ne kelljen. Hozzáteszem, nagyon jó anyagi helyzetben lévő emberekről van szó.
10. Borian
2020. jan. 29. 08:58
Nálunk a 4 méteres gardróbból 3 méter az enyém. :-) Mindig megfogadom, hogy nem veszek semmit, de ha meglátok valami szépet, akkor elcsábulok. Megválni pedig nehezen szoktam a ruháimtól, olyankor eladom őket, mert mivel keveset hordom, jó minőségűek.
9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Be95e6ff22)
2020. jan. 29. 08:29
Imádom az egyberuhákat, harisnyával! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook